Login lub e-mail Hasło   

Religijni ludzie!

Niemniej religijni są nasi, bądź, co bądź, świetni siatkarze. Wystarczy tylko podczas tzw. zbliżeń, dokładnie spojrzeć na usta niektórych. Co za katolickie siarczyste klątwy...
Wyświetlenia: 1.172 Zamieszczono 14/10/2011


Przeglądając różne strony Internetowe, znalazłem taką oto wypowiedź kapelana klubu piłkarskiego Lecha Poznań, księdza Jacka Markowskiego:

``Z tego co widzę, w Lechu Poznań wszyscy są religijni``.

http://ekai.pl/diecezje/poznanska/x44523/w-lechu-poznan-wszyscy-sa-religijni/

I dalej ksiądz zaznacza:

``Niereligijnych osób w tym klubie nie zauważyłem. Przed meczem każdy z chłopców się modli. Niektórzy trzymają w rękach medaliki, które potem oczywiście muszą schować do szafki. Podczas meczu nie można mieć niczego na szyi, bo mogłoby to być niebezpieczne``.

O Kolumbijczyku, Manuelu Arboledzie, padły z ust wyżej wymienionego, następujące słowa:

``To zawodnik, który nie kryje się ze swoją wiarą katolicką. Arboleda potrafi klęknąć w szatni na dwa kolana i po prostu się modlić. Ma też zawsze ze sobą Pismo Święte, które ma zwyczaj czytać po meczu.``          

Chcę tutaj zaznaczyć, że żaden rasizm nie zaprząta moich neuronów i do Arboledy, jako do człowieka, ``niczewo w majej gałowie, niet``. Jednak, jeśli chodzi o człowieka ``religijnego``, podkreślam za kapelanem klubu, ``religijnego``, to uważam, że Manuel, nie powinien oszukiwać na boisku, a często po prostu to robi. Jego symulacje są już tak znane, że zapewne niedługo powstanie film fabularny na ten temat. I tutaj naraziłem się ``wiarze Lecha``, ale co tam, przecież piszę o wierze w Pana Boga, a nie o taktyce, przepraszam, pseudo taktyce!

http://sport.gadu-gadu.pl/5626921531475270012/arboleda-o-udawaniu-na-boisku-teatr-to-czesc-gry1

Tak sobie teraz pomyślałem, ze kapelan klubu, ma rację. Piłkarze Lecha są bardzo religijni, tacy katoliccy, z codziennymi klątwami na ustach, jak większość religijnych katolików. Oszustwa, podstępy i złości, wpisane są w ich życie, no i to ciągłe branie Imienia Pana Boga na darmo. To następny odzew religijności moich Krajan znad Wisły.

Zapewne niemniej religijni są nasi, bądź, co bądź, świetni siatkarze. Wystarczy tylko podczas tzw. zbliżeń, dokładnie spojrzeć na usta niektórych. Co za katolickie siarczyste klątwy, no, no, aż ciarki przechodzą, a może i niejedna Matka tychże, w tym momencie wyłączy telewizor i zapłacze nad swą sławną, a jakże, ``religijną`` pociechą.

Jednak i zachowanie piłkarzy Lecha Poznań, i tudzież siarczyste przerywniki siatkarzy, nie mają nic wspólnego z wiarą w Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, oraz Boga Ojca.

Z katolicką religijnością, jak powiedział kapelan Lecha, owszem, ale nie z Naukami Zbawiciela.

Szczególnie w ``dobie dzisiejszej``, telewizja serwuje nam, widzom, iście gladiatorskie zachowania się np. piłkarzy na boisku, dodam, wierzących piłkarzy. Sorka, miało być, ``religijnych`` piłkarzy.

``Około 80 minuty, padniesz jak kłoda na polu karnym, pamiętaj!``

To zawołanie niektórych trenerów piłkarskich, ma uświadomić zawodnikowi, że dokładnie około 80 minuty meczu, zarobi on, tysiące dolarów. Jak sędzia się nabierze, zostanie znanym i szanowanymi obywatelem, ``a niech no tam jeszcze ktoś rękę delikatnie przyłoży, no wiecie, tak jak Maradona, to nic ino, sława na całe życie``.

Przypomnę: Diego, jest również bardzo religijny.

Koniecznie to zobacz: Diego i Messi…

http://www.youtube.com/watch?v=a6ZLZINQ1cw&NR=1&feature=fvwp

Nie oszukuj!

To Biblijne zawołanie w dzisiejszym świecie, miażdżone jest przez chęć zdobywania zysków, za wszelką cenę.

Kali może oszukać, ale biada jak ktoś oszuka Kalego. To zasada, która z zamierzeniami Biblijnymi, nie ma nic wspólnego.

Jednak, ludzie religijni hołdują tej maksymie i każdej niedzieli, co rano, w odświętnych ubraniach i dobrze skrojonych sukniach, udają się na wspólne spotkania do kościołów. Dodam, za kapelanem klubu Lecha, to są bardzo ``religijni ludzie``.

Do tego już doszło, że Keren Or zgadza się z księdzem!

PS

Poruszyłem w moim tekście sferę sportową, jednak przecież każdy wie, że nie tylko tutaj o futbolistów chodzi, biegaczy, czy bokserów.

Polityka, moda, sport, prasa, tv, radio, kościół, Watykan

Tam przecież również pracują ludzie religijni.

Ludzie, którzy za parawanem jakiegoś wyznania, robią swoje konszachty i oszustwa. Ludzie, którzy są złodziejami, lubieżnikami, ludzie, którzy deprawują młodzież, ludzie, którzy z Panem Bogiem, nie mają nic wspólnego, a wszyscy oni, w oczach pospólstwa, uchodzą, za bardzo religijnych potomków Adama i Ewy.

Siedzisz przed kompem i zadajesz sobie pytanie:, ``O co Tobie biega Keren? Przecież wszyscy kradną, niektórzy więcej inni mniej, tak dla własnej korzyści. Jedni zabierają innym pieniądze, a jeszcze inni ``dopisują sobie`` tylko kilka nadgodzin więcej w pracy, wielka mi rzecz.``

Otóż wielka, nawet, bardzo wielka. Tak robią między innymi ludzie, jako rzekłem, religijni. Keren zaś, do ludzi religijnych, absolutnie, nie należy.

Keren należy do ludzi wierzących Zbawicielowi i Bogu Ojcu. To bardzo duża różnica.

Jakby Ci ją określić…?

Taka jak z Ziemi, do…


Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 624
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 377
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 959
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1644
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 427
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 441
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 915
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 494
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 349
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 362
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  14/10/2011

Tylko ty widziś zło a reszta nie? Mi też się nie podoba udawana religijność. A tobie też nie przydarza trochę poudawać religijności (po za klątwami tylko nie wiem jak zwiastowaniem końca świata i karze niewiernych)? Kiedy udało się ujrzeć u innego człowieka obecność jezusa (sławy tv odrzucamy chodzi mi o prostych normalnych spotkamych przez ciebie ludzi) po za swoim odbiciem?

  57kerenor  (www),  15/10/2011


NIE JESTEM CZŁOWIEKIEM RELIGIJNYM!
---
Arevade, nie przeczę, że inni także widzą zło panoszące się wokół nas. Uważam również, że z owym złem walczą na swój sposób i bywa, że odnoszą w tej walce sukcesy.

Napisałeś:

``A tobie też nie przydarza trochę poudawać religijności (poza klątwami tylko nie wiem jak zwiastowaniem końca świata i karze niewiernych)?``

...  wyświetl więcej

  Elba,  15/10/2011

Masz rację Keren, w Polsce obowiązuje prawo silniejszego i bogatszego - jak nie nakradłeś, to jesteś idiota i tzw. niezaradny życiowo, a jak nakradłeś to jesteś bogatym i "szanowanym obywatelem"…i tak prawie w każdym środowisku…
Całości obrazu dopełnia brak wzorców moralnych wśród ludzi i instytucji publicznych. Nawet kościół pokazuje tylko STRACH i CHCIWOŚĆ. Strach przed wiernymi, że jak i ...  wyświetl więcej

Witam Keren !

Poprzedniczka napisała: ,,nikt nie będzie Ciebie czytał". O przepraszam Elba : - ) ja będę czytał, gdybym nawet miał być tym jedynym, to będę czytał, bo to o czym pisze Keren i co reprezentuje, nie z tego świata jest, dlatego go większość nie rozumie!

Skąd ja to znam, jak historia się powtarza.

Oj, Mój Zbawicielu, czy i Tobie tak nie lżono !

O Pawle, c

...  wyświetl więcej

  Areva,  15/10/2011

Dobrze. Jak tak z ostrożności, a że każdy twój artykuł to osąd świata to nie dziw mojej reakcji. Ja tak reaguje po wielu spotkaniach nawiedzonych kaznodziei (ŚJ plus jeden katolicki który przeżył od religijności opętanie) próbujących mnie nawracać, to ja reaguje trochę uczulająco. Miało się po prostu pecha spotykać pomyleńców szargające imię Nauczyciela Życia, którzy (akurat nie było to nauczyciel ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  17/10/2011


POWSTANIE WIELU FAŁSZYWYCH PROROKÓW!

Arevade, rozumiem Twoją reakcję i… ostrożność!

To prawda, że prawie każdy mój artykuł, czy nawet koment, opiera się na pewnym osądzie postępowania drugiego człowieka, lub jakiejś organizacji. Jednak, mój osąd, choć wśród towarzystwa eioba.pl nie jest zbyt mocno lubiany, pozostaje przez jakiś czas w sumieniach ludzi, do których piszę.

...  wyświetl więcej

  Areva,  18/10/2011


PS

"Zdaję się, że zamieniłem Cię w faceta w moim poprzednim wpisie! Przepraszam!
Pozdrawiam,,

Spoko;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska