Login lub e-mail Hasło   

Codzienność przemijania

W każdej chwili mamy do czynienia z kończeniem, przemijaniem, rozliczaniem. Nie zawsze jednak to zauważamy. Poruszają nas wielkie wydarzenia... Ale to nie jest prawdziwe życie.
Wyświetlenia: 1.346 Zamieszczono 15/10/2011

Codziennie mamy do czynienia z przemijaniem. Nie ma takiego dnia, ani chwili, aby coś się nie kończyło… Jak odnaleźć się w tej zmienności świata?

Tydzień temu zmarła moja 100,5 - letnia sąsiadka, kilka dni temu zginął w wypadku znany człowiek, ktoś mając do wyboru szacunek do siebie albo szacunek do kościoła, wybiera siebie i odchodzi, dziś rozpada się wieloletni związek moich znajomych… Nie ma nic stałego na tym świecie! Wraz z odejściem nawet najmniej znaczącego człowieka, wszystko się zmienia.

W każdej chwili mamy do czynienia z kończeniem się czegoś, przemijaniem, rozliczaniem. Nie zawsze jednak to zauważamy. Poruszają nas tylko wielkie wydarzenia, katastrofy, tragedie, coś co nas zaskoczy, coś co jest na wielką skalę i powoduje, że na chwilę wstrzymujemy oddech. Nie zauważamy natomiast drobiazgów, z których składa się na nasze życie, a które tak naprawdę kształtują nas.

Kto z nas zauważył dziś przelatującego motyla? Kto zastanowił się, czy zobaczy jeszcze kiedyś TEGO właśnie motyla? Rzecz niby bez znaczenia, a jednak! 

Pochylmy się nad szczegółami naszego życia, zauważmy otaczające nas w tej chwili piękno, cieszmy się z tego, że świeci słońce, wstał kolejny piękny dzień, zadzwonił do nas ktoś bliski, porozmawialiśmy serdecznie z sąsiadką przed domem.

Kto wie, czy jeszcze kiedykolwiek będziemy mieli taką okazję?

  Fot. Grzybek w Ciechocinku 30 wrzesień 2011 r.

Popatrz, ile pięknych chwil wychodzi ci naprzeciw, wystarczy tylko je zauważyć i od razu robi się nam raźniej i weselej.

A więc nie zwlekając, zastosuj w swoim życiu zasadę Epikura: „Carpe diem” i uwierz w słowa Fausta: „Trwaj chwilo, jesteś piękna”!

Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw. - Phil Bosmans

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1594
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 914
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1198
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 458
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  16/10/2011

I ... cieszmy się każdą pogodą i każdą porą roku, która właśnie przemija. Gdy nadejdzie następna jesie będziemy przecież o rok starsi, więc radujmy się nią dzisiaj:)))

  Gamka  (www),  17/10/2011

"Używajmy dnia, jak najmniej ufając przyszłości "....;)

  Gamka  (www),  17/10/2011

.... Człowiek nie ma swego portu, a czas nie zna brzegu. On płynie, a my przemijamy!....>Alphonse de Lamartine<

Enjoy it, embrace it while it lasts, while you still can...

  berni*,  17/10/2011

Witaj Elbo. Właśnie na tym polega sztuka, aby potrafić cieszyć się każdą chwilą życia. Z wszystkiego co robimy, starać się czerpać radość i satysfakcje. Bardzo często na silę i nie zawsze w zgodzie z naszym nastawieniem. PozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska