Login lub e-mail Hasło   

Aplikacje do śledzenia przesyłek na urządzenia przenośne

Śledzenie przesyłek jest już możliwe wszędzie, gdzie masz przy sobie urządzenie mobilne. Przedstawiamy i porównujemy kilka aplikacji
Wyświetlenia: 1.017 Zamieszczono 19/10/2011
Ostatnio bardzo popularne są urządzenia przenośne, które powoli przejmują rolę standardowych komputerów. Zaliczamy do nich notebooki, tablety, a nawet telefony komórkowe. Powstaje bardzo dużo aplikacji dostosowanych do systemów operacyjnych tych urządzeń. Również śledzenie przesyłek jest już możliwe wszędzie, gdzie masz przy sobie urządzenie mobilne. Twórcami tych aplikacji są nie tylko firmy kurierskie, które oferują śledzenie przesyłek nadanych jedynie u nich. Użytkownicy chcieli aplikacji integrujących śledzenie przesyłek z wielu firm kurierskich, a rynek odpowiedział na ich potrzeby. Przedstawiamy i porównujemy kilka z nich.

Packetracer

 
Packetracer to aplikacja do śledzenia przesyłek na system Android. Jest dostępna w wersji bezpłatnej oraz rozszerzonej za 1,37$. Posiada ona funkcje śledzenia przesyłek ponad 120 firm kurierskich i sklepów internetowych czy też skanowania kodów kreskowych oraz tekstu. Wśród dostępnych do śledzenia firm kurierskich znajdziemy największych polskich przewoźników: DHL, DPD, UPS, TNT czy GLS. Aplikacja śledzi również przesyłki ze sklepu internetowego Apple.


 

TrackChecker

 
TrackChecker jest kolejną ciekawą, darmową aplikacją na Androida. Jako jeden z nielicznych posiada możliwość monitorowania przesyłek Poczty Polskiej. Aplikacja może śledzić usługi pocztowe realizowane w kilkudziesięciu krajach na świecie oraz usługi kurierskie takich firm jak DHL, DPD, FedEx, TNT i UPS. Aplikacja dodatkowo oblicza szacowany czas do doręczenia przesyłki, a wyniki można sortować według różnych kryteriów. 

UPS Mobile
 

UPS mobile to aplikacja stworzona przez międzynarodową firmę kurierską UPS. Oferuje ona nie tylko możliwość śledzenia przesyłki, ale również szereg innych opcji. Dla wszystkich użytkowników dostępne są funkcje śledzenia przesyłek, wyszukiwania oddziałów UPS oraz oszacowania czasu i kosztu przesyłki. Klienci UPS, po zalogowaniu w aplikacji, mogą również zamawiać usługi za pomocą swojego mobilnego urządzenia. Aplikacja ta jest dostępna dla wszystkich wersji Androida.

Parcels

Parcels to kolejna aplikacja umożliwiająca śledzenie przesyłek kurierskich realizowanych przez wiele firm: DHL, DPD, FedEx, DPD, GLS, TNT, UPS i wiele innych. Aplikacja śledzi również przesyłki ze sklepów internetowych Apple i Amazon. Posiada ona wiele opcji umożliwiających bycie na bieżąco ze statusem swoich przesyłek m.in. ustalanie interwału czasowego dla odświeżania statusu czy czasu, w którym powiadomienia o zmianie statusu mają być bezgłośne.

Mobile 7

Mobile 7 to mobilna aplikacja dla klientów firmy kurierskiej Siódemka. Dzięki niej można zamówić kuriera, śledzić przesyłki, znaleźć najbliższy oddziała firmy oraz wycenić usługi. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy mają podpisaną umowę z Siódemką i nie korzystają z innych firm kurierskich. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu Android i nie trzeba za nią płacić. Poza tym jest bardzo dopracowana graficznie, więc przyjemnie się z niej korzysta.
 
Wszystkie te aplikacje mają swoje wady i zalety. Niestety nie znaleźliśmy żadnej, która śledziłaby przesyłki wszystkich typowo polskich firm kurierskich jak Opek, Siódemka, K-EX itp. Mimo to warto spróbować i ułatwić sobie zarządzanie przesyłkami.
 

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1281
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60998
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31373
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32678
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63684
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65105
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23366
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28983
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28640
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23692
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26376
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12556
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska