Login lub e-mail Hasło   

Nasi pupile i feng shui

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://feng-shui.net.pl/fengshui/index.p(...)emid=71
Zwierzęta są naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi. Oczywiście my ludzie posiadamy różne zwierzęta, ale najczęściej psa lub kota. Spójrzmy na nie z punktu widzenia feng-shui.
Wyświetlenia: 1.695 Zamieszczono 22/10/2011

Pies jest bardziej jang, dlatego może być towarzyszem osoby jin lub osoby o aktywności zawodowej jin. Jin z natury jest spokojne, powolne, uporządkowane, zorganizowane i statyczne. Pies, jako zwierze wymagające opieki, wyprowadzania na spacer, regularnej pielęgnacji pozwala wprowadzić w życie takiej osoby aktywność jang. Mówimy, że pies wyprowadza swojego opiekuna na spacer. Pies zachęca nas do zabawy, szczeka, jest czujny i potrafi dynamicznie zareagować na różne sytuacje życiowe. Oczywiście, kiedy weźmiemy pod uwagę różnorodność psich ras, to poziom aktywności a tym samym jego jang może być bardzo różny, co nie zmienia faktu, że nasz towarzysz zawsze jest obok nas, ciągle czujemy jego obecność oraz ciągle nas angażuje w swoje życie. Z psem nie ma chwili spokoju.

Natomiast kot jest bardziej jin, dlatego pasuje do osób o aktywności jang. Taki człowiek dużo pracuje, często jest zestresowany, potrafi robić kilka rzeczy na raz jest bardzo towarzyski. Kiedy poczuje się zmęczony swoim aktywnym jang życiem kot zaspokoi jego potrzebę odpoczynku w ciszy i spokoju a także da mu chwilę wytchnienia w atmosferze jin. Czyli cicho pomruczy do ucha, pozwoli pogłaskać swoje mięciutkie futro, otrze się z lubością o nasze nogi, kiedy wrócimy wieczorem zmęczeni z pracy i nie oczekuje, że jeszcze wyjdziemy z nim na spacer. Dotykanie futra kota i jego rytmiczne mruczenie to wspaniałe antidotum na stres.  Kot dużo śpi, odzywa się swoim aksamitnym miaaaał… tylko jak czegoś chce. Wystarczy mu miska z karmą, miska z wodą, parapet i kuweta. Potrafi zostać sam w domu nawet na kilka dni i nie będzie się nudził. Cierpliwie poczeka.  Nie wnikam tu w różne rasy kotów ani w błędy wychowawcze. Taki jest typowy normalny kot. 

Zanim podejmiemy decyzje o posiadaniu zwierzaka, albo zanim obdarzymy kogoś zwierzakiem sprawdźmy najpierw czy dana osoba nadaje się na opiekuna zwierzęcia a potem czy to powinien być pies – jang czy raczej kot - jin. 

Podobne artykuły


34
komentarze: 8 | wyświetlenia: 4192
31
komentarze: 22 | wyświetlenia: 6078
38
komentarze: 38 | wyświetlenia: 24245
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1617
23
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2982
22
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2798
21
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3053
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1436
43
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5706
20
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3084
19
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2795
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3325
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo ciekawy tekst. Tylko, dlaczego taki krótki? Co z innymi zwierzakami?
Pozdrawiam
Alicja

  8Sun  (www),  23/10/2011

Witaj Alicjo!
Pomyślę nad charakterystyka innych zwierząt. Chociaż nie będzie to łatwe, gdyż nie mam doświadczeń osobistych.
Chętnie skorzystam z podpowiedzi jakie zwierzę powinno być opisane. Czy mogę na Ciebie liczyć?

  hussair  (www),  23/10/2011

Koty cenię także za to, że kiedy w nocy słyszę szmery, skrzypy, charkoty, skradanie, małych nóżek tuptanie... to wiem, że to one właśnie, a nie jakoweś czorty, poltergeisty, chochliki... ;)

Tylko koty dla mnie:))) Uzupełniają moją energię i rzeczywiście kojąco wpływają na znerwicowaną i przepracowaną mnie.

  hussair  (www),  23/10/2011

Mrrauuuu...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska