Login lub e-mail Hasło   

Protest "Oburzonego"...

... pod rozwagę w świetle ostatnich protestów ludzi budzących się z letargu...
Wyświetlenia: 3.561 Zamieszczono 25/10/2011

PROTEST ”OBURZONEGO”

W tysiącach miast na Zachodzie, od Stanów Zjednoczonych po Europę, maszerują manifestują i protestują, jeśli nie miliony, to tysiące „OBURZONYCH” – przeciwko kryzysowi gospodarczemu, oszustwom banków, zamierzonej (?) nieudolności rządów, beztrosce i obojętności skorumpowanych polityków, bezrobociu rzesz ludzkich, w końcu przeciwko niesprawiedliwości społecznej i ekonomicznej oraz nieludzkiej twarzy „finansowego kapitalizmu”.  Hasło na transparentach protestujących na Wall Street w Nowym Yorku:

„Kapitalizm to pomyłka, patologia, gdyż stawia wszelki zysk ponad potrzeby człowieka.”

 

Wreszcie zniewolona masa systemowych „roboli” zaczęła myśleć i rozlewa się szeroką falą niezadowolenia i na razie tylko oburzenia po tym świecie, świadomie tak urządzonym przez elitarnych decydentów finansowych, rządowych i politycznych; przy pomocy wszechwładnego pieniądza. Przykład z ostatniej chwili:

Zamiast poświęcić siły i środki, by np. zbadać księżyc, wreszcie dotrzeć na Marsa, zapewnić z Kosmosu czystą energię potrzebną w naszym ziemskim domu, aby zapobiec jego ekologicznej degradacji – otwiera się za gigantyczne pieniądze kosmodrom dla turystów: lądowisko z całą infrastrukturą i statkami  dla amatorów kosmicznych wrażeń w przestrzeni około planetarnej. Lot wybrańców (z elity?) będzie trwał godzinę wokół Ziemi, w tym pól godziny w stanie nieważkości. Cenę samego biletu na lot (bez kosztów badań, lekarzy, pozwoleń, wyposażenia, przygotowań, itp.) skalkulowano na 6000 dolarów!

A kto na tym biznesie zarobi? Wiadomo – ci, co już mają zbyt wiele, a którym wciąż mało. Szara masa ludzka musi, „wydajnie zwłaszcza” pracować na rosnące lawinowo bogactwa tych, którzy „wciskają guziki” w mechanizmie obecnej cywilizacji. Zasada jest jedna – rządzi elita finansowo-gospodarcza przy pomocy polityków, gdzieniegdzie również systemów religijnych, a reszta pracuje na fortuny elity i wdrażanie jej planów, pomysłów i celów, w ostateczności osiąganych za pomocą wojen, zamachów, sterowanych puczów i przewrotów oraz mobilnej polityki.

Masom zaś należy wpoić odpowiednie prawa i sankcje za ich przekraczanie, stymulować ich status społeczny poprzez dogmat etosu pracy, zapewnienie niezbędnego do życia minimum socjalnego lub troszkę więcej, słowem – trzymać ludzi na uwięzi sprokurowanych konieczności, obowiązków i okoliczności. Stymulacja zaś ich statusu polega na spuszczeniu z łańcucha niewidzialnej Bestii Rywalizacji, „wyścigu szczurów” oraz metody „kija i marchewki”.

Jak widać, jedynie ludzie ludziom potrafią być zupełnie obcy. Jedni manipulują drugimi, trzymają na smyczy „igrzysk i chleba”, wmawiają im doskonałość demokracji, bo jakoby nic lepszego nie wymyślono. Tymczasem demokracja to doskonały kamuflaż i pozory woli ludu dla sprawowania władzy i zabezpieczania rządzącym ich własnych, często zgubnych dla Ziemi, interesów. Narody zamiast być podmiotem poczynań wszelkiej władzy, z reguły traktowane są jako mięso robocze, mięso armatnie, zbiorowe ciało do modelowania i manipulowania. Energię tego zbiorowego ciała trzeba skanalizować poprzez intensywność pracy, powszechną rywalizację, kult karier, gier medialnych i sportowych. Serwowanie tematów zastępczych i nieistotnych problemów egzystencjalnych, by nie myślano o tych istotnych. Te istotne są wrzucane w ogólnie obowiązujący system tajemnic.  Wszystko to odpowiednio manipulowane przy pomocy systemu pieniężnego (nikt sobie dzisiaj nie wyobraża nawet, że mogłoby nie być pieniędzy!) i perfekcyjnie opracowanych socjotechnik.

Biedny, przeciętny pracuś niejednokrotnie nie wie, że jest wykorzystywany do granic możliwości. Nawet wynalazki i odkrycia, które ulżyłyby jego egzystencji, są często ukrywane i zamykane w szufladach tych, którym mogłyby finansowo i politycznie zaszkodzić. Obarczony tymi wszystkimi trudnościami i dodatkowo ograbiany poprzez niesprawiedliwe systemy podatkowe, pracuś chce mieć na ogół święty spokój, więc godzi się nawet na drastyczne ograniczenie swojej wolności i z pokorą przyjmuje to egzystencjalne minimum. Ale czasem kropla przelewa czarę goryczy i pęka tama cierpliwości.  Zbliża się czas wystawienia rachunku tym, którzy decydują o losach planety i jej mieszkańców.

Wiadomo, że są oni właścicielami ogromnych bogactw, manipulują giełdami, siecią banków, systemem cen produktów kluczowych dla gospodarki światowej, dzierżą monopol produkcji energii, broni, farmaceutyków, manipulują zdrowiem populacji, „bronią” świat przed nowymi technologiami zagrażającymi ich interesom, mają wpływ na wszystkie media i rządy, kontrolują syndykaty i koncerny, mają „wtyczki” we wszystkich znaczących organizacjach, stymulują wojny i konflikty, zamachy i przewroty… Brrrrr… Wstrząsające!

Warto tu zacytować Zb. Brzezińskiego (doradcę prezydenta USA – Cartera): „Tradycja liberalnych wartości nie powstrzyma tej elity przed realizacją jej politycznych celów za pomocą najnowocześniejszych metod służących nadzorowi i podporządkowaniu obywateli.”

Z pokojową manifestacją OBURZONYCH w Rzymie poradzono sobie wypróbowanym sposobem prowokacji. Przekupiono bezmózgich, zakapturzonych osiłków, by wmieszani w tłum protestujących wszczęli zamieszki, które przekształcili w rozboje i zniszczenia, co dało pretekst, zgodnie z prawem, do spacyfikowania manifestacji. Tak właśnie działa urągająca temu prawu demokracja.

Każdemu z kilku miliardów istnień, z których elitarna garstka uprzywilejowanych i nieodpowiedzialnych EGOistów uczyniła sobie obiekty systemu wyzysku i totalnego omamienia – mogę wykrzyczeć:

CZŁOWIEKU!

Jesteś jak ten koń, z wędzidłem w pysku,

z klapkami na ślepiach,

z oplątanym uzdą i wodzami łbem,

okulbaczony i zaprzęgany,

zajeżdżany i zaharowany;

jako przydatny lub niepotrzebny –

kupowany i sprzedawany,

jako stary – zagłodzony i zaniedbany,

w końcu skazany na okrucieństwo rzeźni…

Ruch „OBURZONYCH” powinien zmobilizować to bezwolne stado do myślenia i skutecznego działania. A ja ostrzegam:

Wy osły objuczone – zrzućcie swoje brzemię;

wy konie ujarzmione –

zrzućcie waszych jeźdźców ciężkich

od wypracowanej przez was mamony.

W przeciwnym razie w trudzie i pocie

Będziecie oszczędzać na ostatniego obola,

by móc przebrnąć nieuniknioną toń

zbawczego Styksu…

a nawet na waszej śmierci

zarobią jeszcze niezły szmal

różni mistrzowie strzykawek z pavulonem,

spalarnie ciał, cały przemysł pogrzebowy

i ceremonialne czarne sutanny…

*

A wy  - krezusi, synarchiści, politycy,

bankierzy, Rotschildy i Rockefellery –

twórcy i sukcesorzy tego

zbrodniczego paradygmatu –

niby tacy mądrzy, a nie zauważyliście nawet,

jak nieograniczona chciwość

i nieczuła bezwzględność

zaćmiła wasze umysły,

zabiła wszelką moralność,

wykorzeniła sumienia.

Nie dostrzegacie, że już rosna wam

ośle uszy króla Midasa

i wkrótce podzielicie jego podły los

zagrzebani pod zwałami

złotego pyłu waszych fortun.

W najgorszym możliwym scenariuszu,

o ile nie nastąpi opamiętanie,

nie będzie miał komu upływać czas

na trzeciej planecie Słońca.

 

© Piotr Issel,

Wrocław, październik 2011

Tekst dedykuję wszystkim o otwartych umysłach i sercach.

 

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1764
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1705
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1120
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 960
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1045
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 967
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 682
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 877
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 570
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 876
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 570
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  25/10/2011

Faktycznie to wolnościowy manifest zdzierający zasłony iluzji, za którymi jak zwykle jest szyderczy uśmiech "nienasyconych", pozbawionych wszelkich skrupułów!

  ...,  25/10/2011

Artykuł jest prosty, sensowny i profesjonalny, napisany prawie w poetyckim języku. Oddający samo sedno sprawy.

Widzę Kwiatku, ze z twoim tatą mielibyśmy tematy do ciekawej rozmowy.

Odkąd jestem na eiobie, jest to jeden z lepszych artykułów jakie tutaj przeczytałem.

A co do meritum:

Protesty przeciw władzy finansistów są jak najbardziej zasadne, tyle, że to co chciel

...  wyświetl więcej

Na tym, niestety, polega owo gigantyczne nieporozumienie - na zaprzeczaniu kapitalizmowi. Pisząc nieco jaśniej, kapitalizm opiera się na pieniądzu, finansizm na ich drukowaniu.

  ...,  25/10/2011

To powszechny problem, ale nie ma się co dziwić, że większość społeczeństw nie rozumie prawideł ekonomii.

Ludzie po prostu chcieliby to i tamto, i tak dalej. Meandry ich nie interesują.

Odkąd wybuchł kryzys pewne środowiska polityczne, oczywiście lewicowe i socjalistyczne, probują trochę ugrać na bzdurnych oskarżeniach wolnego rynku: za biedę, za banki, za wyzysk.

Do kogoś,

...  wyświetl więcej

Łukaszu, to że sama nie pisuję podobnych tekstów, jak mój tata, nie znaczy, że nie myślę o tym co i jak się dzieje. Z tatkiem się po prostu uzupełniamy, ja jednak wolę upiększać i ubajkowiać rzeczywistość na swój sposób - jest wówczas bardziej przyjazna w obcowaniu:))) No ale od czasu do czasu, "zajeżam się" jak to Lex skomentował. Mój tatko wpadł dzisiaj z tymi rewelacjami w swoim kajecie i... po ...  wyświetl więcej

  ...,  25/10/2011

Tak czy siak tekst jest bardzo dobry. Tobie dzięki za jego zamieszczenie a tatkowi pogratuluj.

Już czytał wasze komentarze, bo jest u mnie na nocleg :)

  goodbye...  (www),  25/10/2011

Skalny Kwiecie... czy mi się zdaje czy ty się zajeżyłaś?

Skoro zamieściłam ten tekst, to chyba tak... zajeżyłam się :)

  goodbye...  (www),  25/10/2011

ale ja tutaj czytam, że to tata napisał więc mnie ściemniasz...

No tata napisał, ja wklepałam w komputer i dobrałam humor :) Rodzinna produkcja w duecie tata-córka :) Lexiu, nazwisko tatki widnieje pod tekstem jako autora...

  goodbye...  (www),  25/10/2011

czy ja ślepnę bo nie widzę gdzie :(

(c) Piotr Issel pod obrazkiem gorylowym... Gałki - patrzałki załóż ;)

  goodbye...  (www),  25/10/2011

teraz widzę :)

Nigdy nie przypisuję sobie kredytu za nie swój tekst... etyka zawodowa, albo jak wolisz belferskie zboczenie chyba w dobrą stronę, co?

  goodbye...  (www),  25/10/2011

nooo... to jest etyczne... ja też sobie niczego nie przypisuję :)

Już dawno polubiłem twego tatę!

Niezły zawodnik z niego:)

  Gamka  (www),  26/10/2011

Masz cudownego TATĘ Kwiatuszku !...jest wyjątkowy .... lubię czytać Jego słowa przekazane Twoim piórem ... Pozdrowienia przesyłam i uśmiech :-)

  gripek,  26/10/2011

Jak doczytałem o energiach kosmosu to już mi się odechciało czytać... Ogółem wszystko ładnie pięknie, jest dużo racji ale ponarzekać to każdy potrafi, napisz jaki system będzie lepszy od kapitalizmu i demokracji? Zlikwidować banki? rządy? chętniej bym poczytał o tym co należałoby zrobić niż o tym jak jest.

  hussair  (www),  26/10/2011

Zgadza się. To, że złote rozwiązanie nie jest podawane na tacy, nie znaczy, że trzeba dalej pozwolić prowadzić się pod tasak i trzymać na twarzy lukrowany uśmiech omamionego ślepca.

Gripek, mój ojciec nie narzeka, tylko przedstawia obecną rzeczywistość w świetle protestów Oburzonych. Widzę, że Jacek i Hussair odpowiedzieli ci całkiem zgrabnie, więc nie będę już nic dodawać. Chodzi w zasadzie o przebudzenie z "godzenia się" na zaistniałą sytuację - zmiany na planie fizycznej rzeczywistości następują po zmianie świadomości u ludzi...

  hussair  (www),  26/10/2011

Brawo, brawo, znakomity tekst, z odczuwalną energią. Pewne zafrapowanie mam tylko odnośnie cytowanego Brzezińskiego, o którym wiele źródeł mówi bez pardonu jako o żelaznej figurze tego systemu mamienia i manipulacji. Zafrapowany jestem, oceny się nie podejmuję - bo nie wiem. Tak czy inaczej, siła w Twych słowach, Autorze.

No Husair, pierwszy zwróciłeś uwagę na ten cytat. Mój ojciec zamieścił go tu po to, by zwrócić uwagę na jego znamienne słowa właśnie dlatego, że to żelazna figura tego systemu. I głośno powiedział właśnie te słowa... które powinny zastanawiać!

  hussair  (www),  26/10/2011

Otóż to, otóż to...

Coś tu musi pierdyknąć. Ale co dalej? Nie wiem.
:-)

  hussair  (www),  26/10/2011

Hełmy włóż!
;)

Gresud, rozwiązanie jest, ale nie można go podać na tacy :)

Komunizm jest rozwiązaniem, ale do niego ludzkość nie dorosła jeszcze MORALNIE. A szczególnie o nieskazitelnej moralności powinni być ci, co mają aspiracje do rządzenia światem w takim systemie i ciągotach do rządu światowego. Jak na razie, próby wprowadzania tej idei skończyły się totalitaryzmem, a wielu wręcz nazywa go utopią. A

...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  26/10/2011

Bywa, że do historii wjeżdża się na czołgu, a wyjeżdża na taczkach. ....:-)

  hussair  (www),  26/10/2011

Odwrotnie się nie zdarza? ;)

  Gamka  (www),  26/10/2011

Siła narodu w sprawiedliwości.....:)))

  andrzejs,  26/10/2011

Ileż się o tym narozpisywaliśmy. Łukasz Grysiak, inni i ja też.
http://interia360.pl/artykul/t(...)o,48567

http://interia360.pl/artykul/q(...)e,49184

To prawda:) Można o tym pisać i końca nie ma... Właśnie dlatego zdecydowałam się zamieścić ten artykuł mojego ojca w świetle poruszanych tu ostatnio tematów.

W artykule widzę trochę demagogii. U ludzi, jak u wszystkich stadnych stworów, istnieje dążność do zajęcia jak najlepszego miejsca w stadzie. Kiedyś liczyła się siła fizyczna. Na szczycie hierarchii stali sprawni mysliwi. Teraz najwyższa pozycja, czyli władza, to wysoki status ekonomiczny. Jednoczesnie ta ciągła rywalizacja jest głównym motorem rozwoju. Gdyby przedstawiciel oburzonych znalazł się ...  wyświetl więcej

Napisałam co zamiast, ale moralnie ludzkość nie jest gotowa do tego systemu, niestety.

Kasiu, napisałaś tak (chyba o to chodzi z tym "co zamiast demokracji")
"Komunizm możliwy do wprowadzenia, tylko jeszcze nie na tym poziomie świadomości ludzi, którzy potrafią zniszczyć każdą ideę dbając tylko o własne interesy."
W naszej naturze leży dbałość o własne interesy, poczynając od instynktu samozachowawczego po pomnażanie własnych kapitałów. Idee są elementem manipulacji ze ...  wyświetl więcej

Alu, jeśli nie zmieni się paradygmat świata, to nic nam nie pomoże... Tu nie chodzi o równą dbałość, tylko o nieprzesadną pazerność, szczególnie tych, którzy rządzą i są decyzyjnymi trybikami w machinie, która powinna być bardziej nastawiona pro-socjalnie dla społeczeństw.
Co do sąsiadów, to pomagam jak mogę, gdy są u mnie, troszczę się jednako o bezpieczeństwo i nakarmienie smyków, kupuję ...  wyświetl więcej

Pani Alicjo, muszę się wtrącić bo nie wytrzymam : to rywalizacja i chęć wybicia się (wyścig szczurów) są sprzeczne z naturą ludzką ! Przecież to jest programowane w dzieciach od przedszkola, aby potem działały jako trybiki "systemu". Potem , koło 30- tki padają na twarz wypompowani przez korporacje i inne dziadostwo :(

Komunizm, u nas źle się kojarzy z wiadomych powodów.
Ale tu chod

...  wyświetl więcej

I o to właśnie chodziło:)

No tak właśnie pomyślałem, że o to chodzi. To i MUSIAŁEM napisać :)

  nse,  01/04/2012

"Alu, jeśli nie zmieni się paradygmat świata, to nic nam nie pomoże..."
... masz racje Kasiu, dotychczas ciągle obowiązuje paradygmat "siły" zamiast paradygmatu "rozsądku" ... :(
Na przestrzeni historii zmieniają się tylko miejscami krzykacze i stroje tych krzykaczy reszta pozostaje bez zmian ;(
Może jedyną drogą ku życiu w pełnej harmonii jest stopniowe podnoszenie świadomośc ...  wyświetl więcej

  nse,  01/04/2012

"Równość, to właśnie ona jest najwłaściwsza ludzkiej naturze, ale rządy z tym walczą , bo wtedu trudno sterować ludźmi."
Równość jest utopią, biorąc choćby pod uwagę predyspozycje jednostek i siłę motywacji kierujących tymi jednostkami ... te nigdy nie będą równe i żaden system czy ideologia tego "wyrównania" nie dokona ...

Wolna konkurencja bez żadnych regulacji natychmiast przeradza się w wyścig szczurów.Kapitalista nie kieruje się altruizmem tylko dążeniem do pomnażania kapitału. Dziury nie zrobi, a krew wypije z najemnego pracownika. Filarem nośnym kapitalizmu jest skłonność do zła natury ludzkiej.Egoizm i chciwość wpisane są genetycznie w instynkt do zachowania gatunku.Do pewnego stadium rozwoju cechy te służą r ...  wyświetl więcej

Włodzimierzu, dziękuje za uzupełniający komentarz... Zobacz co się zaczęło dziać na masowa skalę - protest za protestem...

Kasiu,
pomaganie uboższym nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Mój syn jest dla mnie wazniejszy niż dzieci w rodzinie, której co miesiąc podsyłam stałą kwotę. Mam odwagę to przyznać.
"Tu nie chodzi o równą dbałość, tylko o nieprzesadną pazerność, szczególnie tych, którzy rządzą i są decyzyjnymi trybikami w machinie, która powinna być bardziej nastawiona pro-socjalnie dla społeczeńst ...  wyświetl więcej

Alu, ja nie przeczę, że rządzący zawsze chcą się nachapać i niech tam... ale na litość, niech też robią coś dla społeczeństwa, a nie tylko biorą z naszej pracy i podatków, waląc tym między oczy przestających przyglądać się biernie ludzi... Oczywiście, że postarają się zażegnać kryzys, ale my za to zapłacimy, a w zamian nawet ustaw w sprawach istotnych jak zdrowie i rodzina się nie doczekamy...

Kasiu, ja pisałam raczej o globalnej sytuacji. Rozumiem, że masz na mysli Polskę. Nasi politycy robią to, czego, w ich mniemaniu społeczeństwo od nich oczekuje. Może czas, abyśmy się zastanowili czego to oczekiwaliśmy od polityków w ciągu ostatnich 20 lat. Bo na pewno nie sprawnego rządzenia.
Uściski i całuski za dysputkę
Alicja
p.s. Szkoda, że nie możemy sobie pogadać przy powidełkach i winku od Czarownicy. I chlebku z miodkiem.

Alu, ja nie tylko mam na myśli Polskę. To samo dzieje się globalnie. Jeśliby politycy i bankierzy i szare eminencje tego świata kierowali się wysoką moralnością to i oni by się nadal bogacili, i ludziom, co im to umożliwiają, działoby się lepiej na tyle, by nie musieli w oburzeniu wychodzić na ulicę. Zredukowanie nakładów na zbrojenia uleczyłoby świat z biedy i głodu, zmniejszenie procentu lichwy ...  wyświetl więcej

Wiesz Kwiatuszku, Chyba wspomniałas kiedyś o indianach, którzy uważają i słusznie , ze o Ziemie trzeba dbac bo pozycza się ją od swoich dzieci. Wydaje się, ze finasisci ta piękną myśl "odwrócili ...przekombinowali" - sękacz zamienili na wielki sęk - pozyczają mnóstwo kasy od swoich dzieci i wyglada na to, ze już zaczęli od swoich wnuków.... Obzydliwe... okradac dzieci i wnuki...fuj...Oberwie sie im za to... pogarde i odejdą w niesławie...

Ano, Marcinie... taka prawda!

Od artu o pierniczkach ;) dotarłem tutaj.
Powiem tak, świetny tekst. Powiem więcej GENIALNY !
Każdy człowiek powinien to przeczytać.
Pozdrawiam Skany Kwiecie i Tatę też oczywiście :)

Hehe... poczekaj aż się dokopiesz do innych tekstów tatusia...:)

To ja może zapytam wprost, a gdzie te inne teksty można znaleźć ?
Wiesz, ja niecierpliwy jestem ;)

No cóż... w moich 209 artykułach jest ich około 20...szukaj:)))
Tu jeden z nich:)
http://eiba.pl/w
A ten jest pierwszym, który wrzuciłam na eioba, a który początkuje 156 kartek rękopisu jego przemyślen na temat Boga, Wszechświata, cywilizacji i współczesności...
http://eiba.pl/2

Zadanie nie łatwe ( dużo tekstów), ale przyjemne (przeczytam po prostu wszystkie :)
Pozdrawiam Ciepło :)

Odwzajemniam ciepło i czekam na komentarze po lekturze:)))

Daddy is THE BEST!

  Elba,  14/12/2011

To woźnica jest uzależniony od osła, nie odwrotnie :) pod WARUNKIEM, że OSIOŁ o tym WIE...
Jak UŚWIADOMIĆ OSŁA, by SAM się uwolnił od woźnicy ...?

Hehe...to dylemat dla osłów!

  ulmed,  14/12/2011

Do tego stadionów, co to sobie wybudowaliśmy za kilka - naście zbywających nam miliardów, dorzucę jeszcze takie igrzysko; http://www.fakt.pl/Za-to-zapla(...),1.html

  ulmed,  14/12/2011

Prof. Bugaj;' Tu rodzą się liczne wątpliwości: po jakiej cenie NBP miałby pożyczać rezerwy, jakie jest prawdopodobieństwo utraty tych pieniędzy? Jeśli chodzi np. o fundusz, który UE przygotowała dla Grecji, to prawdopodobieństwo, że Grecja kiedyś odda pieniądze jest bliskie zera.'-http://www.fakt.pl/Bugaj-Rzad-(...),1.html

A my mamy jeszcze jakieś rezerwy???

Doskonaly tekst.
Gratuluje Panie Piotrze doskonalych spostrzezen.
Jak tak dalej pojdzie to kapitalisci/bankierzy doczekaja sie nowej krwawej rewolucji proletariackiej...czasami odnosze wrazenie, ze sie wrecz o nia prosza. Powinni sie nad tym dobrze zastanowic zanim zdeponuja swoje wielomilionowe bonusy/premie w Bankach szwajcarskich albo na Kajmanach...

Najtrudniej jest zaszczepić w sercu.. odczuwanie krzywdy wyrządzanej drugiemu człowiekowi - ludziom o silnym EGO. Dobry art. Dzięki. Pozdrawiam;))

Dziękuję, że zagościłaś, Tereso. Mój ojciec uważa ten artykuł za jeden z najlepszych jakie napisał do tej pory:)

„Kapitalizm to pomyłka, patologia, gdyż stawia wszelki zysk ponad potrzeby człowieka.”

Tu należy się małe sprostowanie. System, który mamy obecnie, powinniśmy nazwać korporacjonizmem. Kapitalizm umarł. Umierał od dawna, ale jak miałbym się pokusić o podanie konkretnej daty, to byłoby 16 września 2008. Wtedy to rząd USA wydał 85 miliardów dolarów na zakup ponad 80% akcji AIG, żeby uratować

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska