Login lub e-mail Hasło   

Psychologia seksualności.

Można powiedzieć że kobieca seksualność opiera się bardziej niż męska na narcyzmie. W przypadku kobiet brak ochoty na seks niekoniecznie oznacza kłopoty z temperamentem. Kobiety...
Wyświetlenia: 8.510 Zamieszczono 26/10/2011


 

Można powiedzieć że kobieca seksualność opiera się  bardziej niż męska na narcyzmie. W przypadku kobiet brak ochoty na seks niekoniecznie oznacza kłopoty z temperamentem.

Kobiety są subtelne i wyrafinowane bardziej od umięśnionego ciała mężczyzny pragną jego duszy. Uwielbiamy ten zachwyt w męskich oczach gdy ściąga z nas „seksowną” bieliznę. Płeć żeńska bardziej od lustra woli przeglądać się w oczach mężczyzny, to właśnie pobudza naszą namiętność.

W sypialni lubimy zmieniać się w boginię zmysłów i czuć jak rozkosz przepełnia nasze ciała. Do seksu popycha nas świadomość że mężczyzna chcę tylko nas i nikogo więcej, to właśnie napaja nas dumą i rozkoszą.

Niektórzy twierdzą że kobiece libido znacznie silniej niż męskie związane jest z przywiązaniem do partnera i miłością. A jednak na nasze libido ma duży wpływ świadomość że mężczyzna pragnie tylko naszego ciała, a na widok naszej nagości… Nie pragnie niczego innego w danej chwili. Gdy następstwem gry wstępnej jest utrata bielizny chcemy czuć się w pełni docenione i to nie tylko przez jego wzrok.

 

Dbamy o nienaganny wygląd, pielęgnujemy skórę, chodzimy na zakupy do sklepów z seksowna bielizną i to wszystko aby zadowolić mężczyznę… Ale czy na pewno takie są nasze powódki? Większość kobiet osiąga satysfakcję seksualną dopiero wtedy, gdy czuje że ich ciało jest obiektem męskiego pożądania.

 

Kobiece libido tak samo jak one same ma swoje humory i nastroje, jest ono bardzo delikatne. Nasz temperament jest zmienny i wystarczy mu się przyjrzeć, by zaakceptować własny sposób na osiągnięcie przyjemności i zastanowić się co zrobić, by rozkwitnąć seksualnie.

 

Australijska seksuolog Sandra Pertot opisała 10 typów kobiecej seksualności. Zapewne wiele z nas nie wiedziało że może być ich tak wiele rodzajów.

Typy:

 1. zmysłowa
 2. erotyczna
 3. odłączona
 4. zależna
 5. uzależniona
 6. nie zainteresowana
 7. napięta
 8. roszczeniowa
 9. kompulsywna
 10. reaktywna

   

  Typ zmysłowy

  Prawdziwa czułość i głęboka namiętność liczą się dla Ciebie bardziej niż seksualna sprawność i wyścig po orgazm. Czasami masz wrażenie, że seks dla Ciebie mógłby się składać z gry wstępnej. Do ekstazy doprowadzić Cię mogą choćby same namiętne pocałunki. Frustrujesz się jeśli Twój partner chce po prostu seksu, a chwilę po samym akcie seksualnym zasypia. Zamiast zadręczać się, że tak naprawdę on Cię nie pragnie pomyśl o tym, jak Twój partner zachowuje się poza łóżkiem. Daje Ci oznaki miłości i przywiązania? Tego się trzymaj. Pamiętaj brak czułości w łóżku nie oznacza braku miłości i pożądania, jest to po prostu inny niż Twój sposób na osiągniecie przyjemności seksualnej.

   

  Typ erotyczny

  Namiętność przekracza granice i poszukiwanie nowości w łóżku to dla Ciebie coś oczywistego. Nie wyobrażasz sobie życia bez gorących nocy i ekscytujących numerków. Problem? Szybko się znudzisz, nic więc dziwnego bo do przeżycia rozkoszy potrzebujesz coraz silniejszych wrażeń. Jeśli partner ich nie dostarcza, marniejesz w związku lub rozglądasz się za romansem. A gdyby tak w łóżku zamiast na adrenalinę postawić na hormon przywiązania – oksytocynę? I wypróbować nowe techniki skupiające się na medytacyjnym seksie a nie na gimnastyce. Masz szanse nie tylko przeżyć ekscytację, ale też wzmocnić swój związek.

   

  Typ odłączny

  Kiedy wszystko układa się po Twojej myśli, lubisz seks i chętnie inicjujesz miłosne momenty, ale w stresie seks mógłby dla ciebie nie istnieć. Jeśli masz taki typ libido powiedź o tym partnerowi: by przestał się martwić, że Twoja niechęć do kochania się to jego wina. Poza tym znajdź sposób na zostawienie napięcia przed drzwiami sypialni, np. po wyjściu z pracy co najmniej przez kilka minut przejdź się szybkim krokiem i wyobraź sobie, że wszystkie kłopoty zostają za Tobą. Gdy wejdziesz do domu weź prysznic i przebierz się w wygodne ciuszki, dzięki temu rozluźnisz się i chętniej poddasz się pieszczotą partnera.

   

  Typ zależny

  Seks to dla Ciebie sposób radzenia sobie ze stresem, im więcej masz napięcia w domu lub w pracy, tym chętniej i częściej się kochasz. Doskonałą grą wstępną dla ciebie jest… wręcz awantura. Chętnie godzisz się w łóżku, bo wtedy seks daje ci wyjątkową przyjemność. Taki sposób radzenia sobie z napięciem może uzależnić i zrujnować każdy związek, dlatego poszukaj innych metod rozładowania stresu. Zamiast ciągnąć partnera do sypialni, zaproponuj obejrzenie komedii, idźcie na spacer, rower lub do siłowni. Dzięki temu zdystansujesz się od sytuacji nerwowej. Jeśli to zrobisz, seks przestanie być sposobem na relaks i powodem konfliktów, a stanie się przyjemnością która będzie was łączyć a nie dzielić.

   

  Typ uzależniony

  Masz bardzo duże potrzeby seksualne, to nie problem. Problem w tym, że nie potrafisz się kontrolować, a to jest oznaka braku bezpieczeństwa emocjonalnego. Jeśli ktoś idzie z Tobą do lóżka, dla ciebie jest to sygnał że Cię docenia i pragnie. Ten typ libido jest niemal gwarancją kłopotów w związku i brakiem satysfakcji w sypialni, bo jeśli partner nie ma ochoty na seks, Ty czujesz się odrzucona. Możesz wtedy szukać potwierdzenia swojej seksualności w ramionach innego. Wzmocnij pewność siebie za pomocą metod innych niż seks, wtedy masz szanse że łóżko będzie służyło wzajemnej przyjemności, a nie leczeniu twojej niskiej samooceny.

   

  Typ niezainteresowany

  Odkąd pamiętasz, seks raz na trzy miesiące to dla ciebie w sam raz? Jeśli odpowiada to też twojemu partnerowi, nie masz czym się zamartwiać, jeśli jednak obawiasz się, że on znajdzie inny obiekt pożądania, naucz się lubić seks.

  Pomoże Ci w tym odkrycie zmysłowej strony swego libido, więc nie przejmuj się, że nie czujesz szalonej namiętności, gdy partner dotyka Cię i pieści po prostu skoncentruj się wtedy na satysfakcji związanej z bliskością i czułością. Zaproponuj partnerowi, żeby był Twoim nauczycielem przyjemności, poproś by wykazał się przy tym cierpliwością i delikatnością. To nęcąca rola dla mężczyzny, a dla Ciebie szansa na więcej przyjemności w życiu.

   

  Typ reaktywny

  Rzadko inicjujesz seks, ale chętnie odwzajemniasz pieszczoty. Nie masz problemu z podnieceniem się gdy tylko czujesz że partner tego chce. Pragniesz dać mu wszystko żeby był zadowolony.Co więcej masz z tego naprawdę spora satysfakcje, Twoje życie seksualne zyska,jeśli bardziej docenisz swoje potrzeby a od czasu do czasu podejmiesz inicjatywę i zaproponujesz pozycje lub zabawę,która Tobie wydaje się być pociągająca. Zyskasz więcej przyjemności, ale  ofiarujesz partnerowi coś na czym zależy każdemu mężczyźnie -możliwość dania rozkoszy swojej kobiecie. W ten sposób staniesz się dla niego bardziej pociągająca.

   

  Typ roszczeniowy

  Skoro jestem w związku to mam prawo do seksu wtedy gdy mam ochotę- to motto osób z takim libido. Partner jest po to żeby dawać Ci rozkosz w sposób na jaki masz ochotę, bo w głębi duszy uważasz że w łóżku wszystko Ci się należy – to prosta droga do sypialni lub poza nią. Dlatego doceniaj umiejętności swojego kochanka, zachwycaj się tym jak doprowadza Cię do orgazmu. Od czasu do czasu doceń swojego partnera i jego starania, zapytaj co możesz dla niego zrobić.

   

  Typ napięty

  Dla tego typu seks jest niczym sprawdzian możliwości fizycznych i sposób na osiągnięcie tytułu kochanki doskonałej.Kolejna sprawność którą trzeba osiągnąć za pomocą nauki niezawodnych technik seksualnych - metod doprowadzania partnera do orgazmu i sposobów osiągania wielokrotnej przyjemności.Efektem tego mogą być znużenia i pojawiający się brak radości w łóżku a z czasem ochota na seks może zaniknąć całkowicie. Ważna rada -  wyluzuj! Naucz się bawić dotykiem,pocałunkami oraz baw się i śmiej w łóżku oraz odkryj zmysłową stronę pieszczot.

   

  Typ kompulsywny

   

  Ten typ ma swój przepis na seks, może to być określony rodzaj pornografii, dzięki któremu ma szansę się podniecić. Może fetysze i miejsca, bez których o podnieceniu nie ma mowy to nie tylko kwestia tego, że bez szpilek i pończoch nie pójdziesz do łóżka ale tak naprawdę oznaka ukrytych potrzeb emocjonalnych.Jeżeli nie odkryjesz, czego Ci brakuje w związku ryzykujesz że jedynie perwersyjny seks będzie w stanie Cię zaspokoić,a z pewnością jest tak, że zwykle potrzebuje się coraz silniejszych bodźców by poczuć satysfakcje.Rada-zanim rozpadnie się Twój kolejny związek porozmawiaj z psychoterapeutą lub seksuologiem.Znajdź sposób na zaspokojenie swoich seksualnych fantazji,tak by nie zrujnować sobie życia.

   Typy seksualności wg Australijskiej seksuolog Sandra Pertot w wypowiedzi dla czasopisma „Claudia”

                 

 

Jeśli nasze libido zmalało warto jest zastosować mały eksperyment- można udawać z partnerem że się nie znacie a to jest wasza pierwsza randka i wrócić wspomnieniami do przeszłości, motywów waszego związku. Kiedy poznajemy kogoś nowego staramy się pokazać z jak najlepszej strony. Można również zaplanować sobie jeden dzień w tygodniu zwany „seksualnym”. Planowany seks w tym przypadku wcale nie oznacza klęski.

Gdy jednak mamy za dużo na głowie i nie potrafimy w pełni cieszyć się namiętnością w łóżku można wykonać proste ćwiczenie, które zajmie nam 10 minut dziennie. Otóż weź do ręki truskawkę, jabłko lub inny owoc który lubisz . Ugryź je. Co czujesz?  Poczuj jego smak i zapach. Kiedy twoje myśli zaczną błądzić wokół innych spraw przytłaczających cię w ciągu dnia , odetchnij głęboko, odsuń problemy od siebie i wróć do skupiania się na tym, co czujesz tu i teraz. To samo rób w sypialni: koncentruj się tylko na waszych ciałach i rozkoszy oraz na swej przyjemności. :-)

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1608
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1189
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 771
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

Niki, a może strzeliłabyś małą charakterystykę tych typów?

Tak... chętnie bym poczytała tę charakterystykę :)

Jasne Kochana. A co ciekawi cię :) Już piszę

No, wiedza prowadzi do samodoskonalenia ... czy nie tak?:P

:-) dokładnie tak ale w moim przypadku opiera się to tylko na wiedzy hehehe Kochana moja zaraz napiszę i edytuję artykuł. Chwilka :-)

Koniecznie musisz wiedzę uzupełnić o doświadczenie:)

Dziewczyny, poczytam jutro... jakoś sennie mi się zrobiło i pewnie będę śnić o paczkach od Hamiltona. Dobranocka:)

Oj łatwiej powiedzieć niż zrobić ;-)

Miłej nocki Kwiatku:)
Zgadzam się w pełni Niki, jednak zawsze warto próbować:)

I ja również Tobie życzę miłej nocki.
Ps. jutro będzie czekać lektura już na Ciebie. Zapraszam.

To dlaczego kobieta stroi się zależy od jej światopoglądu. Pycha lub kompleksy oraz cała gama mieszanki tych czynników.
Dorzućmy do tego wymogi kulturowe oraz tradycję i mamy odpowiedz lub nie ;)

  hexa,  27/10/2011

Kolejny poradnik: "Jak zadowolić pana, nawet gdy nie masz szans na zadowolenie". Naprawdę uważacie, że taki jest sens życia kobiety: wyglądać pięknie i seksownie, bo jak nie to "znajdzie inny obiekt pożądania"? Jeśli znajdzie inny "obiekt", to znaczy, że nie był mnie wart - to po pierwsze. Po drugie artykuł przedstawia kobiety jako szafarki seksu, manipulujące nim wedle uznania. Każdy facet, który ...  wyświetl więcej

Hexa, współczuć można, ale z babskich opowieści wynika, że do sklepu z bielizną chodzą raczej dla siebie i własnego dobrego samopoczucia. Po seksowną bieliznę zazwyczaj wpadają faceci dla swoich dam:))) Kiedyś dorabiałam w sklepie Silk & Satin i wyobraź sobie, że najbardziej fikuśne modele wykupywane były przez amantów, jeden to nawet to samo w dwóch różnych rozmiarach kazał zapakować w pudła - dl ...  wyświetl więcej

to akurat nie miał być poradnik jak zadowolić Pana. Ale opis kobiecego zachowania i sposoby aby to Panie miały większą satysfakcję w łóżku.
A seksowna bielizna? co w tym złego... lubimy się sobie podobać ;-)

Tak też to zrozumiałam, dlatego zagłosowałam. Poranności Joanno:)

  belfegor,  27/10/2011

Wszystkie typy mi się podobają :)
No... prawie :P

Znalazł się znawca:P

  belfegor,  27/10/2011

Nie oceniam, nie wymądrzam się - po prostu podziwiam :P

Podziwiasz jak kobiety sobie nie radzą z seksem?? Ciekawe masz zainteresowania:P

"Podziwiam" w sensie "zachwycam się" i nie "jak sobie nie radzą", ale różnorodnością gatunku :P

A życiowa maksyma brzmi: "Może nie da się przelecieć wszystkich kobiet na świecie, ale zawsze trzeba próbować" tak?:P

Ciekawe jakie maksymy krążą w babskim gronie? :)

Ups... Ja tylko strzelałam:P Hmm... Wiesz, kobiety nie lubią tracić czasu na gadanie...:P

  Tauryd,  27/10/2011

Oj głodnemu chleb na myśli ... ;)

A syty głodnego nie zrozumie:)

Moja Droga Meaning ja Cię rozumiem ;-) można powiedzieć że już jakiś czas nie "jadłam"

Głodówka szkodzi Niki. Trzeba to zmienić:P

Zmieniać, zmieniać i to szybko... tylko ze zdrowym "pokarmem" ;)

  Gamka  (www),  27/10/2011

...i treściwym ;P

Kwiatku, Gamko...Ale dowaliłyście:) Dajcie chociaż czas do weekendu co???:P

  goodbye...  (www),  27/10/2011

a jeszcze niedawno Gamka i reszta dziewczyn o życiu duchowym chciały czytać, a teraz proszę...

No a o czym niby tu piszemy???:P

  Gamka  (www),  27/10/2011

No...przecież to najważniejsza duchowa część życia :D ... no i nocy ;P

Poza tym my mamy 237 powodów, by iść z kimś do łóżka. Jak zwykle mężczyźni przegrywają w przedbiegach:P

Hehehe... Tantra Lexiu, Tantra... połączenie sfer duchowej i fizycznej...

  goodbye...  (www),  27/10/2011

aleście się zleciały wszystkie od razu... jak szczebiotki... ćwir ćwir ćwir :)

Wezwij posiłki... Amicus się obija :)

Zanim przyszedłeś było tu pięć szczebiotek... Ale skoro Ci to przeszkadza,...

  goodbye...  (www),  27/10/2011

mi nie przeszkadza wasze szczebiotanie pod wątkiem o seksie, ale słychać je po całej eiobie :)

i te uchy, achy, westchnienia....

Świat jest mały...to i echem niesie jak ktoś ucha nadstawia... to prawie tak samo, jak sąsiedzi za niezbyt szczelnie wyciszoną ścianą... też uch i achy i skrzypienie...

  Gamka  (www),  27/10/2011

Pouchaj i achaj z nami Lex ....będzie jeszcze głośniej... :D

Oj! Ja spadam w objęcia Morfeusza... na niego zawsze można liczyć:)))

  goodbye...  (www),  27/10/2011

o rany... ja nie podsłuchuję Kwiecie tylko słucham co się dzieje :)

Dobra, dobra...nie tłumacz się!

:P

Najbardziej dziwaczne zboczenie seksualne to wstrzemięźliwość.

Trudno się nie zgodzić :)))

  Amicus,  28/10/2011

Fakt niezaprzeczalny ;) :)

I ja się pod tymi słowami podpiszę Hamiltonie. Ale czasem te zboczenie potrafi tak długo nas trzymać że z czasem zapominamy co nim nie było..

  Gamka  (www),  28/10/2011

Związek bez seksu to jak wino bez winogron : -)

  Amicus,  28/10/2011

Czyli tzw. kwach czy inny jabol ;)

  paxus,  28/10/2011

... nadmiar seksu może być równie szkodliwy jak jego brak. Czasami lepiej czuć pewien niedosyt niż przesycić się nim. Tak jak ze wszystkim w życiu ;) Dlatego pewna doza wstrzemięźliwości nie jest zboczeniem. Całkowita rezygnacja tak, ale wstrzemięźliwość? Jeżeli jeszcze tylko chwilowa, to jest jak najbardziej wskazana. Czyż nie najlepiej smakuje nam to co daje przyjemność ale przez jakiś czas nie mogliśmy z tego korzystać?

Ooo proszę Paxus, cudowne słowa otuchy for my. Ale gdyby to było takie łatwe. Chodź są plusy :-) dzięki winie bez winogron o którym wspomniała Gamka powstał ten artykuł.

  paxus,  28/10/2011

Wiem, że nie jest łatwo. Polecam zajrzeć do innego, dawnego artykułu pt. "Sex tak. Miłość nie?" co do opinii którego coraz bardziej jestem skłony zmienić swoje zdanie, a co świadczy, że punkt widzenia w dużym stopniu zależy od punktu siedzenia ... nic tak nie uczy jak własne doświadczenia ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska