Login lub e-mail Hasło   

Narodowcy i patrioci

Są rodacy, z których dumny być nie mogę ale są również tacy z których nie mogę nie być dumny.
Wyświetlenia: 1.468 Zamieszczono 27/10/2011

Nie mam szczególnych uprzedzeń w stosunku do gejów, muzułmanów, jehowych, Żydów lub imigrantów. Bez względu na kolor skóry czy rysy twarzy. Oczywiście drażnią mnie tak zwane parady równości, podczas których geje i lesbijki zachowują się jak nie ludzie. Starają się sprawiać wrażenie jakby pogardzali ludźmi heteroseksualnymi, są zarozumiali, ostentacyjni i aroganccy. Znam jednak gejów, którzy również za takimi paradami nie przepadają i raczej ich unikają. Można by więc sądzić, że są geje będący normalnymi ludźmi i są też geje walnięci, którzy mają bzika na punkcie swojej odmienności.

Jeżeli chodzi o imigrantów to w ogóle nie mam żadnych obiekcji, zauważyłem że przeważnie starają się być uprzejmi bardziej niż rodacy. Często dają się wyzyskiwać różnym spryciarzom, są bezradni z powodu nieznajomości języka i obyczajów. Wydaje mi się, że sąsiedzi powinni im pomagać i starać się ich zrozumieć, postrzegać ich jako ludzi. Nie jestem więc za bardzo dumny z rodaków Polaków, którzy niszczą pomniki i podpalają muzułmańskie ośrodki pod Łomżą. Ani z tych, którzy pobili dwie Czeczenki za to, że chcą w naszym kraju żyć. Ani z tych, którzy obrzucili kamieniami faceta stojącego na balkonie w Białymstoku tylko dlatego, że jest Pakistańczykiem. Rozumiem, że to wybryki chuligańskie jak to raczył nazwać pan minister Jerzy Miller. Chyba jednak nie byłoby takich wybryków gdyby ktoś nie dorabiał im ideologii, gdyby nie przyzwolenie społeczne najbliższych sąsiadów i i gdyby były przykładnie karane, a nie tak jak teraz uznawane za społecznie mało szkodliwe. Przecież opinia idzie w świat i grupa chuliganów z Podlasia, którzy nazywają siebie narodowcami wyrabia opinię ksenofobów wszystkim Polakom.

Powyżej napisałem o Polakach, z których nie jestem dumny więc teraz dla równowagi wspomnę o rodakach, z których jestem bardzo dumny i których podziwiam. Media nazywają ich miejskimi partyzantami. W Łodzi nazwali się Grupą Pewnych Osób, w Katowicach – Napraw Sobie Miasto, w Krakowie – Kolektyw Modraszek, w Warszawie – MiastoMojeAwNim. Jest ich na szczęście coraz więcej, a władze miast coraz częściej są zmuszone ich dostrzegać i liczyć się z ich zdaniem. Zwołują swoje spontaniczne akcje za pośrednictwem internetu. Czasami chodzi im o sprawy drobne takie jak posprzątanie dworca PKP, urządzenie trawnika w miejscu publicznym, zasadzenie drzewek. Czasami usuwają reklamy z miejsc, w których ich być nie powinno. Potrafią też zmobilizować do protestu tysiące mieszkańców tak jak to miało miejsce w Krakowie w obronie parku. Nie oczekują zapłaty ani sławy, część akcji przeprowadzają w nocy i niechętnie występują publicznie. Sądzę, że jeżeli kogoś możemy nazwać patriotami to właśnie ich.

Podobne artykuły


14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 277
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 879
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 821
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 887
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 649
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 698
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1498
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1557
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 921
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 346
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 835
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 699
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 431
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  28/10/2011

Na świecie wszelką ekstremę organizują służby by kontrolować oszołomów co się przyłączą !

  Elba,  30/10/2011

To też! Ale "nie wylewajmy wszystkich dzieci z kąpielą". W narodzi drzemia olbrzymie pokłady dobra i tylko czekają na sprzyjające warunki, by świat troche znormalniał. Wtedy ujawniaja się szlachetne inicjatywy i zwykła ludzka dobroć, która drzemie w nas i jest naszą drugą naturą. Jesteśmy takimi ludźmi jak walizki z podwójnym dnem. Nieludzkie warunki nas do tego zmuszają, by chronić swoje delikatne, ludzkie przecież, serce.

  barkarz  (www),  30/10/2011

Co jest bardzo ciekawe, zarówno ci narodowcy jak i inni PiS-owcy, SLD-owcy .... itd nazywają siebie patriotami. Sądzę, że patriota to taki ktoś kto kto potrafi sobie w świadomości odwrócić pojęcia i nie oczekuje na to co mu ojczyzna może dać, tylko dostrzega, że to on może coś dać ojczyźnie. Ojczyzna to może niewłaściwe słowo, bo może to być równie dobrze kraj, jak i region, miasto, organizacja, ale również np. przyroda w szeroko rozumianym pojęciu.

  gnostyk,  30/10/2011

Drogi Barkarzu,coś chyba jednak nie jest tak w spostrzeganym przez Ciebie w pojęciu
patriotyzmu,abstrahując od wszelkich oszołomów politycznych,pojęć ojczyzny wspólnej
czy tych lokalnych,jako społeczność żyjemy w zbiorowisku regulowanym konstytucją
i prawem.Jeśli my mamy obowiązki wobec Państwa takie choćby jak płacenie podatków,
to niby dla czego mielibyśmy nie oczekiw ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  30/10/2011

Obowiązki ... Tak, masz rację, chociaż z płaceniem podatków też bywa różnie. Nie tylko zresztą w naszym kraju ludzie robią WSZYSTKO, ŻEBY ICH PŁACIĆ JAK NAJMNIEJ. Są nawet prawnicy, którzy specjalizują się w doradztwie jak konstruować umowy, żeby ominąć fiskusa.
To jednak sprawa dość złożona, a w powyższym wpisie nie brałem pod uwagę podatków, chodziło mi o coś innego.

  gnostyk,  30/10/2011

Faktycznie,wczytałem się uważniej,ja też odruchowo nawiązałem do patriotyzmu
i poczucia jedności w narodzie,są nacje wokół nas pogardzane niezasłużenie,
weźmy chociażby Cyganów,od wczesnego średniowiecza,bo tak jakoś pojawili
się w Europie,nie posiadając ani skrawka ziemi na własność potrafili zachować
swą odrębność kulturową,tożsamość,czy nie jest to godne podziwu,mają ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  30/10/2011

Cyganie to jeszcze insza inszość. Polecam artykuł Strzygi http://eiba.pl/9o
Oni nie potrafią się ucywilizować. Jak na razie.

  gnostyk,  30/10/2011

Jestem zaprzyjaźniony z zespołem Terne Roma z Gorz.Wielkp.Bywam na ich festiwalach
międzynarodowych,wiem o nich b.wiele Barkarzu.To fakt że nie wszyscy chcą się ucywilizować,
Ale ja nawiązałem tylko do solidarności między nimi.Pozdrawiam"))

Oby coraz więcej było takich inicjatyw jak opisujesz odnosząc się do tej drugiej grupy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska