Login lub e-mail Hasło   

Krzyż

Zamknąłem oczy i myślałem z czym kojarzy mi się krzyż.
Wyświetlenia: 2.538 Zamieszczono 05/11/2011

 Nie znalazłem żadnych pozytywnych uczuć, nawet gdy starałem się pogodzić uczucie ciepła i miłości z krzyżem czy szerzej z wiarą to łatwiej było znaleźć ciepłe uczucie do rzeźby (np. Piety) czy obrazu niż do krzyża.

 Krzyż nieodłącznie kojarzy mi się ze śmiercią, a wszystko zaczęło się od śmierci Jezusa proszącego "odsuń ode mnie tę czarę goryczy". Nie doczekał się litości i skonał posłusznie, podobno za nasze grzechy (choć jeżeli zmazano nasz grzech to dlaczego dalej umieramy, wszak śmierć była karą za grzech).

W następnych latach krzyż niósł śmierć wszystkim, którzy nie chcieli poddać się władzy "boskiego" namiestnika. Pod nim zgładzono wielu pogan, którzy chcieli żyć zgodnie z wiarą ojców. Nie szukali oni boga gdzieś daleko w niebie ani nie wierzyli że tylko jeden człowiek na Ziemi ma patent na wiedzę, dostrzegali boga wszędzie wokół siebie. Bogiem były drzewa, kamienie, deszcz i błyskawice, byli bogowie dobrzy i źli. Ci pierwsi dawali plony, zwierzynę, szczęście i życie a drudzy zabierali i niszczyli. Życie toczyło się raz lepiej raz gorzej aż przyszedł krzyż. Pod nim na siłę nawracano i chrzczono, odbierano starych bogów i mordowano, wyrywano z korzeniami dawną pamięć o bogach i bohaterach a następnie na starym pogorzelisku sadzono nową wiarę, wymyślano nowych bohaterów-świętych.

Jak długo to trwało? Zapewne was zaskoczę ale do dziś krzyż nie odniósł pełnego zwycięstwa, mimo stosów, misji, mordów i konfliskaty (kradzieży) majątków. Nawet można powiedzieć że stara wiara zmieniła wiarę krzyżowców, wszak dalej obchodzimy pogańskie święta.

 Jestem Polakiem, potomkiem dumnego plemienia Polan, żyjącego tu zanim nastał krzyż, zanim pod jego znakiem wymordowano naszych dziadków i kapłanów. Dziś krzyżowiec rzuca mi w twarz że ma większe prawo nazywać się Polakiem bo on ma krzyż choć ten krzyż zawsze nas osłabiał, zawsze nas niewolił i szczuł przeciw sobie nie dając nic w zamian. Co zostało z potężnego niegdyś państwa Polan, do którego nawet cesarz niemiecki zwracał się z szacunkiem, do którego przyjeżdżał na zaproszenie władcy Polan? To potężne państwo, które sięgało od Odry aż po wschodnie rubieże przestało istnieć w czym walny udział miały knowania świętych krzyżowców jak św. Stanisław. Nasz naród jednak wykazał się siłą i powstał jak feniks z popiołów lecz oto krzyż czuwał i Zakon NMP usiłował zniszczyć nas i zniewolić jak to zrobił z dumnymi Prusami i Żmudzinami. Jeszcze raz pokazaliśmy swoją siłę i obroniliśmy się. Nastały złote czasy dla naszej ojczyzny, traktowaliśmy z szacunkiem wszystkie wiary jakie u nas występowały a było ich bez liku. Wieś dalej wyznawała wiarę przodków ale w miastach czuwał krzyż. Wyprawiał się on na wioski i podburzał jednych przeciw drugim i niszczył i zmuszał i palił i mącił aż uzyskał większą siłę. W końcu to dumne państwo przed którym padali na kolana sułtanowie, car i królowie dzięki rozbiciu wewnętrznemu spod znaku krzyża padło na kolana. Wyznawcy krzyża z otwartymi ramionami powitali zaborców, nowych władców zniewolonego kraju. Przy pomocy zaborców posługując się kłamstwem i oszustwem przystąpili do wykorzenienia ostatnich bastionów starej wiary.

Na szczęście pojawił się nowy Piast-Piłsudski i znowu nasz feniks rozpostarł skrzydła i wzniósł się wysoko. Lecz kolejny krzyż czuwał, choć z przetrąconymi ramionami to jednak dość silny aby nas zniewolić, przetrącić nam kręgosłup i oddał na żer. Pogruchotani poranieni i oszukani dziś znowu budzimy się do życia. Powoli odradza się stara wiara, szacunek do matki Ziemi i choć krzyż kłamiąc i oszukując stara się zawłaszczyć naszą ojczyznę to tego mu się nie uda. Znów nasz orzeł biały wzbije się w przestworza i niczym odrodzony feniks będzie szybował wysoko.

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1139
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3502
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1827
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1646
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3312
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  05/11/2011
  roszpunek,  05/11/2011

Sprowadzając dyskusję do twojego poziomu musiałbym napisać: Podobnie jak ty zajadasz się ludzkim mięsem nazywanym hostią i popijasz krwią niewinnego, który umarł za twoje grzechy. Wspomnij na Sokółkę i inne cuda eucharystyczne moi przodkowie przynajmniej nie zjadali swoich zbawicieli. Pozdrawiam

  roszpunek,  05/11/2011

Nie ma dla ciebie znaczenia że ktoś ukradł ci historię, zakłamał resztę i jeszcze wmówił ci że należy mu się wdzięczność?

  ykes,  05/11/2011

Mocne argumenty, tak w tekście jak i w komentarzach roszpunku. Plusujemy.

Dziękuję ;-)

  w84u6  (www),  05/11/2011

"Na szczęście pojawił się nowy Piast-Piłsudski i znowu nasz feniks rozpostarł skrzydła i wzniósł się wysoko. "
Jego bliski współpracownik, min. spraw zagranicznych II RP:
"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego." - Józef Beck

  ...,  05/11/2011
  oculus,  05/11/2011

A Ty co Łukaszu, za dużo dzisiaj wypiłeś?. W84u6 ma prawo do tego, by komentować to co chce, a że nie lubi religii, ja zresztą też, to jego brocha i tobie do tego nic. Polemizuj z autorem tekstu, ale do tego potrzebna jest wiedza, przynajmiej w tym temacie.Obiekt twojego ataku ją ma a Ty niestety jesteś na tym polu nieobeznany. Bez urazy.

Jednak dopóki żył, Piłsudski potrafił pokazać klerowi gdzie jego miejsce. Pozdrawiam

  ...,  05/11/2011

Najlepszego!

  w84u6  (www),  05/11/2011

Nie łatwiej p. Grysiak zajrzeć do mojego profilu i prześledzić komentarze, aniżeli pamiętać co się chce? http://bit.ly/uiIaLp Z tobą ostatnia wymiana poglądów dotyczyła tematu ekonomii, prawda? http://bit.ly/tzsx0P Mam wymienić twoje obsesje?
http://bit.ly/tAiUCs

Wasza ciekawskość raczy zauważyć, że nie dalej jak wczoraj w84u6 uświadamiał mnie w kwestii wybuchu Betelgezy. Jak widać nie tylko temat religii pociąga wyżej wymienionego, a raczej powiedziałabym, że głupota i ciemnota.

  w84u6  (www),  05/11/2011

;) Dzięki The Meaning, przypomniałaś mi przy okazji, że jestem winien słowo wytłumaczenia Grzegorzowi Mniejszemu http://bit.ly/tIzrKO ;)

Yyy... do usług:)

  ...,  06/11/2011

The Meaning

O ile dobrze pamiętam to do ciebie się nie zwracałem.

obisz za adwokatkę?

Wkręcisz mnie?

  w84u6  (www),  06/11/2011

"Wkręcisz mnie?"
Po co ci to, ty lepiej czujesz się jako prokurator, prawda? Ty jesteś wszak furmanem i twój tekst na temat transportu oceniłem pozytywnie, był dobry. Możemy oczywiście podyskutować o dziedzinie na której się znasz, ale moja wiedza w tej branży jest kiepska. Mój syn wprawdzie studiuje inżynierię logistyki, ale to nie przekłada się na moją wiedzę. Bardziej irytują mnie prawdz ...  wyświetl więcej

Masz rację Łukaszu. Kobieta powinna siedzieć cicho w kuchni i niepytana nie odzywać się. Co do adwokatury, możesz aplikację u mnie robić, o ile skończysz odpowiednie studia.

  ...,  06/11/2011

A skąd wiesz Meaning czy ja ich już nie skończyłem?

  ...,  06/11/2011

w84u6

Wiem, wiem, ty masz posłannictwo: wyeliminować wiarę, religię i Boga z kosmosu, historii, tradycji, kultury, ze WSZYTKIEGO.

I UDOWODNIĆ że ateizm jest jedynym WŁAŚCIWYM sposobem na życie, myślenie i w ogóle wszechświat.

Jaka szkoda, że podobnych tobie jest garstka na SIEDEM miliardów ludzkiej populacji... Wiem, wiem, to "ciemnota".

Wcześniej umrzesz w84u6 i ci

...  wyświetl więcej

1) Bo nie siedziałbyś za kółkiem tylko w sądzie/kancelarii.
2) Jeśli byś jednak skończył, a obecnie jesteś kierowcą, to by oznaczało, że nie bardzo Ci się podobało i nie prosiłbyś o "wkręcanie"
3) Wersja kolejna to skończyłeś, nie chciałeś, a teraz chcesz. Czyli brak jasno określonych celów, a z tego wynika, że się nie nadajesz po prostu.
Wystarczy?

  ...,  06/11/2011

Przanalizuj swój drugi punkt a może coś załapiesz, z tym że "wkręcanie" potraktuj oczywiście w kategoriach sarkazmu.

  w84u6  (www),  06/11/2011

Dam Ci Łukasz plusa za właściwe rozszyfrowanie moich intencji, aczkolwiek przeceniasz moje ambicje. Pojawiam się tu dla równowagi ;) Siedem miliardów wiernych to jest argument ! ;) Aż ciśnie się na usta, aby zacytować Bertranda Russell'a:
· Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, ż ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  06/11/2011

Nigdy nie preferowałem wspierania się opiniami jakichś ludzi - choćby WIELCE SŁAWNYCH - ponad własne (powiedzmy: moje i rozmówcy w dyskusji), ale... to był całkiem rozsądny gość, ten Russel.

  w84u6  (www),  06/11/2011

No to też masz plusa. Dziś jestem hojny ;)

  hussair  (www),  06/11/2011

Cieszę się, bo niecodzienne. ;)

Łukaszu, brawo:) Czyli sam doszedłeś do wniosku, że się nie nadajesz. Chciałoby się powiedzieć "mądry chłopiec":)

  ...,  06/11/2011

The Meaning

Za stara jesteś abym nazwał cię dziewczynką ale powiem ci, że niezbyt trafnie rozszyfrowałaś moje podpowiedzi.

Nie w kancelarii ale na uniwersytecie mogłem. Pieniążki the Meaning nie te, pieniążki, jak zawsze...

Adijos

  ...,  06/11/2011

w84u6

Mnie nie o to chodzi.

Śmieszą mnie po prostu zaczadzeni fanatycy, i religijnii, i niereligijni.

Zarówno ateizm ma swe i dobre i złe strony, jak i wszystkie religie również. Ty zaś z uporem paranoika lansujesz pogląd, że wiara to zło totalne, zaś niewiara to cudowne panaceum na owo zło.

Wybacz ale jesteś podobny do Kerenora57, eiobowego proroka, który posiadł "

...  wyświetl więcej

  Areva,  05/11/2011

też roszpunkowi plusuję. ++++++++++

  Amicus,  05/11/2011

Autorze, ostatnie zdanie trochę za bardzo "życzeniowe" jak na mój gust, chociaż... obyś był dobrym prorokiem.
Poza tym - sama prawda.

Dziś ludzie podnoszą głowę, a czasem wystarczy poruszyć jeden kamień aby uruchomić lawinę. Już wielokrotnie pokazaliśmy że tkwi w nas olbrzymi potencjał. Cóż nam pozostaje jeżeli zabraknie nadziei ..... Dziękuję :-)

  hussair  (www),  05/11/2011

Mocny tekst, wysoka otwartość. Brawo.

Nie mam aż tak negatywnych uczuć do krzyża, ale napisane świetnie:)

Jeszcze raz wszystkim dziękuję

  stalk3r,  05/11/2011

Krzyż kojarzy się tylko z cierpieniem i śmiercią, ale naziści próbowali coś wskórać. Nazwali ten twór "pozytywnym chrześcijaństwem", pomijam ideologiczną papkę dołączoną na potrzeby tego odłamu. Tekst idealny do utarcia nosków chrześcijańskim radykałom. Jest taki utwór, który też mnie skłonił do podobnych przemyśleń. http://www.youtube.com/watch ...  wyświetl więcej

Tylko czy krzyż winny, czy róznej masci krzyżowcy?
Mimo wsystko plus. Nie tyle za 'literę" co za "ducha"...
Pozdrawiam.
:-)

Pomijając pobożne życzenia i kilka koniecznych głupstw na końcu - też dołączam się do chóru chwalców.

To nie Krzyż niósł śmierć przez tyle wieków , tylko chory "kapłani" zaślepieni chęcią władzy , kontroli i bogactwa , co z nauka Chrystusa nie ma nic wspólnego...

A cesarz niemiecki zwracał się z szacunkiem do Bolesława , m.in dlatego , że Polska (oficjalnie) była krajem chrześcijańskim. Z poganami by nie rozmawiał tylko walczył.

  goodbye...  (www),  06/11/2011

nareszcie rozsądny komentarz :)

Czyli co złe to oni, co dobre to my, przypomnę "kościół to my". FranticMonku naprawdę uważasz że 966 roku Mieszko się ochrzcił a już w 60 parę lat później byliśmy krajem chrześcijańskim? Pomyśl, 400 lat później krzyżacy dowodzili że nasi przodkowie byli poganami. Nie rozmawia się ze słabym tylko z silnym, gdybyśmy byli słabym krajem to nie rozmawiano by z nami tylko by nas podbito.
Jak myśl ...  wyświetl więcej

Boże... co to za bzdury...

  hussair  (www),  06/11/2011

Nie dla mnie, Lex. To był akurat bardzo inteligentny gość, ten cesarz. Imponowało mu nie bicie pokłonów Bogu i jego kapłanom, tylko charyzma Chrobrego, jego osiągnięcia, organizacja kraju i takie "detale" jak rzadkiej urody i sprawności kawaleria pancerna. "Atakowałby Polaków-pogan" - otóż, z całym szacunkiem, w przypadku tego cesarza jest to po prostu założenie.

lexsus, zamknij oczy i poszukaj krzyża, z czym ci się skojarzy?

Dlatego napisałem w nawiasie "(OFICJALNIE)" . Logiczne , że to nie było coś na zasadzie *pstryk* i cały naród jest tego samego wyznania.
No i nadal nie widzisz różnicy pomiędzy naukami Boga a tym co odstawiał KK.
Kościół to państwo jak Francja czy Hiszpania , tyle że nieco inny [bo jednak sami "kapłani"] .
Ci co ginęli bo nie chcieli "ukorzyć się przed krzyżem" nie ginęli właś ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  06/11/2011

To prawda - z nauk Jezusa nie pozostało nic - lub trociny ledwie. Niestety.
Czy człowiek w ogóle jest istotą, która może dźwignąć brzemię władzy bez skalania? Ot, zagadka.

Ależ one istnieją . Wystarczy czytać Biblię i chcieć ją zrozumieć a nie słuchać cudzych interpretacji jak na języku polskim ;)

  hussair  (www),  06/11/2011

Prawda, aczkolwiek w przypadku Biblii niepokoi mnie wizja, że księga tak stara, i tak WPŁYWOWA, nie obeszła się bez manipulacji w tekście. Oczywiście można czytać z czujnym rozumem i przesiewać... Ja postanowiłem - niech będzie, że z lenistwa - kierować się własnym sercem. Chyba nikt przy nim nie manipulował. ;)

@hussair: mniemam, że myślisz o Ottonie III młodziutkim cesarzu zauroczonym wizją jednoczenia Europy :)
jednak pacyfistyczne wizje kosztowały go życie, a nasz władca po śmierci Ottona uwikłał się w paskudne wojny

Kierować się sercem ? Popieram to ! Tylko gdy sercu zdarzy się zabłądzić , skąd będzie wiedziało , że zabłądziło ?
A co do Biblii to jest racja. Na pewno ktoś tym manipulował ale myślę sobie , że jednak najważniejsze przekazy nadal tam są zawarte [na przykładzie KK - ta instytucja nadal nie stosuje się do jej zaleceń ;) ]

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@roszpunek: bez zamykania oczu i bez szukania kojarzy mi się ze śmiercią pewnego młodego Żyda

Zobacz ilu ludzi pięknie mówiło, ba dziś posłuchaj słów papieża czy innych hierarchów a nawet "ojca" Tadeusza ileż tam pięknych słów. Miłość jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Zapewne znasz słowa Jezusa "po czynach ich poznacie" jakie czyny były pod krzyżem? Popatrz na dziś : komisja majątkowa, zakupy ziemi z 99% upustem, pedofilia i krzyż w sejmie, szkole i wszędzie wokół. Ja napisałem z czym mi się ten krzyż kojarzy, jeżeli tobie kojarzy się inaczej napisz . Pozdrawiam ;-)

więc dlaczego winisz za to krzyż?

nie muszę o krzyżu pisać ponieważ jego obecność nie sprawia mi żadnych problemów :)

Krzyż jest symbolem wieloznacznym. W CHRZEŚCIJAŃSTWIE jest znakiem męki i zbawienia Chrystusa , a zarazem i naszego. Fizycznie krzyż jest symbolem śmierci , kary i bólu .
To samo jak by się wzięło symbol np. kropli wody.
Dla jednego będzie to symbol wody - jako życia , dla innego zaś jako symbol niszczycielskiej powodzi , siejącej śmierć i zniszczenie .

Dlatego że to pod nim popełniano zbrodnie, dla mnie to symbol zniewolenia, zbrodni i oszustwa. To ludzie spod jego znaku ukradli naszą historię i zakłamali resztę. Nawet tobie kojarzy się ze śmiercią.

I ta interpretacja jest słuszna bo to jest Krzyż Kościoła Katolickiego , który idealnie odzwierciedla to co o nim napisałeś ;-)

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@roszpunek: jakie zbrodnie pod nim popełniano... "ukradli historię, zakłamali resztę" - o czym ty bredzisz człowieku?

FranticMonk, dla ciebie może być symbolem życia, dla innych jest symbolem śmierci, zniszczenia, manipulacji i oszustwa. Ja opisałem jak mi się kojarzy jako Polakowi, potomkowi ludzi siłą nawracanych, mordowanych i oszukanych, jeżeli ty jesteś spadkobiercom krzyżowców rozumiem. Pozdrawiam :-)

  goodbye...  (www),  06/11/2011

"Polakowi, potomkowi ludzi siłą nawracanych".... po prostu farsa :)))

Leksus, zapewne nie przeczytałeś tekstu powyżej i jesteś ignorantem historycznym, więc może sięgnij do książek bo ja nie jestem w stanie cię tego nauczyć na forum. Przepraszam jeśli cię uraziłem jednak nie będę odpowiadał na tak beznadziejne pytania.

Nadal nie widzisz różnicy ;]
Ty widzisz tylko jeden krzyż nie uwzględniając innych interpretacji.
Krzyż jakim Ty osobiście go widzisz właśnie taki jest bo każda z interpretacji ma jakąś prawdę.
Poza tym historia Kościoła mówi sama za siebie.
Dla mnie Krzyż jest znakiem siły , znakiem Jezusa a nie KOŚCIOŁA .
Nie jestem spadkobiercą krzyżaków [choć jak bym dostał z ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  06/11/2011

"ukradli historię, zakłamali resztę" - o czym ty...."
Chyba o to roszpunkowi chodzi ;) http://bit.ly/udOV27 lexusie

FranticMonk, przepraszam to opóźnienie w ukazywaniu się odpowiedzi, ja pisałem gdy pojawiła się twoja wypowiedź. Napisz jednak parę słów więcej, czym dla ciebie jest krzyż i jak możesz przejść do porządku dziennego nad całym złem jakie się pod nim wydarzyło. Pozdrawiam

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@roszpunek: mnie najbardziej zainteresował "potomek ludzi siłą nawracanych"... za to powinieneś dostać "Złote Usta" :)

już na wszelki wypadek nie zapytam czy zgodnie z taką ciągłością zdarzeń nie jesteś potomkiem zdrajców z Targowicy :)

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@ w84u6: ciekawe gdzie byśmy byli dzisiaj gdyby przeżył i rządził...

W Targowicy prym wiedli biskupi i za to zawiśli na latarniach podczas powstania Kościuszkowskiego więc chyba to jednak twoi przodkowie.

Bo widzę to nieco głębiej . Jezus cierpiał i to jak ! Umarł w nieludzkich mękach. -To brzmi jak "zwykła" konsekwencja ludzkiego bestialstwa. Ale każdy medal ma 2 strony. Ból sam w sobie nie jest warty uwagi ale gdy człowiek zacznie patrzeć na to głębiej zacznie widzieć , że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło jak powiadają.
Jezus zmarł ALE zmartwychwstał .
Cierpiał ale już ni ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  06/11/2011

"ciekawe gdzie byśmy byli dzisiaj gdyby przeżył i rządził..."
lex, wypowiadam się tylko w sprawie zakłamania historii. Gdzie bylibyśmy to tylko spekulacje, a to mnie mniej interesuje ;)

FranticMonk, fajnie napisałeś, a co napiszesz o tych palonych na stosach, łamanych kołem, topionych, przypalanych, oślepianych, którzy nie mieli nadziei na zmartwychwstanie. To co wcześniej napisałeś to połowa, jak z tą drugą połową :-)

To jest fałszywy Krzyż . Reklama. To tak jak dziś robią nas w balona w sklepach , przy produkcie masz napisane "przecena -25%" a gdy babka to kasuje cena jest normalna co potem sprawdzasz na paragonie w domu i wpadasz w szał . Tak samo było wtedy , ludzie byli ciemni , nie umieli pisać i czytać , nie mieli dostępu do Biblii.
Kościół pod przykrywką Jezusa robił... to już wiadomo co robił...

:-) Czyli zapomnijmy o nich, ich śmierć nie miała znaczenia, te ofiary nie obciążają sumienia. Fajnie

Tego nie napisałem . Gdy Kościół został usankcjonowany prawnie , z religii prześladowanej stał się religią prześladującą . Kościół jest jak człowiek. Zatracił swoje powołanie wciskając innym kity a samemu będąc nawet gorszym . Ale nic nie trwa wiecznie i ta hipokryzja się zakończy.

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@w84u6: tylko, że ten temat okraszany jest zwrotem: "prawdopodobnie" :)

  goodbye...  (www),  06/11/2011

@roszpunek:

"W Targowicy prym wiedli biskupi i za to zawiśli na latarniach podczas powstania Kościuszkowskiego więc chyba to jednak twoi przodkowie"... bardzo inteligentna wypowiedź :)

FranticMonk, mimo że nasze poglądy się różnią i zostajemy przy swoich zdaniach dziękuję za miłą rozmowę ;-)

I ja dziękuję. Miło jest się powymieniać poglądami a nie mało nie pobić , broniąc swojej racji i wysłuchiwać przy tym jaki to ja nie jestem głupi , ślepy i to co mówię jest "%$#%*^%*$&#@%"

ównież pozdrawiam ;-)

lexsus, nie wypowiedź a odpowiedź, proszę nie prowokuj mnie do dyskusji gdyż nie jestem w stanie zniżyć się do twojego poziomu.

  goodbye...  (www),  06/11/2011

i do tego znawca form językowych... nie będę pytać czy małe może się zniżyć :)

aha, popraw byka ortograficznego w pierwszym zdaniu swojego starego arta: http://eiba.pl/6r :)

  hussair  (www),  06/11/2011

Chyba krzyż jest brany pod nóż raczej symbolicznie? Bo sam w sobie winny niczemu być nie może. Zresztą taka swastyka czy pentagram też pokutują jako symbole zła, a przecież one same tak naprawdę... no. Panowie, przepraszam, ale mam w zamrażarce 10 snickersów lodowych, i to mi rozum odbiera. :) Zmykam.

[co racja, to racja, Lex - podkreślam jedynie, że historia to księga wypełniona dość zdradliwą mieszaniną faktów i przypuszczeń]

  Amicus,  07/11/2011

"Chyba krzyż jest brany pod nóż raczej symbolicznie? "
To przecież "oczywista oczywistość", a jednak - sądząc po niektórych komentarzach - nie dla wszystkich.

  hussair  (www),  07/11/2011

No właśnie...

I pomyśleć, że Jezus Chrystus dla naszych pogańskich przodków był początkowo NIEMIECKIM bóstwem.

  ...,  06/11/2011

Wypada się zgodzić z Lexusem i FranticMonk!

Nie rozumiem zupełnie zachwytu nad tym tekstem, zwłaszcza ludzi rozumnych jak Z. Śmigielski.

Ten tekst jest w większości kupą bredni chłopca, który bardzo chciał coś napisać, i napisał...

Jednak jeśli na eiobie ktoś pisze tekst anytkrzyżowy albo negujący sens wiary nie musi się troszczyć ani o fakty, ani logikę. Eioba znana jest z

...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  06/11/2011

"nie musi się troszczyć ani o fakty, ani logikę"
Naturalnie, że nie, wszak fakty i logika to najmocniejsza strona wiary, prawda? Widzę, że nasikałeś do piaskownicy i odchodzisz?

  ...,  06/11/2011

Szanowny w84u6

Nie bardzo interesują mnie wasze drętwe sabaty urządzane po raz tysięczny, z których nic nie wynika.

Ja w ogóle powoli wycofuję się z eioby gdyż jak dla mnie powoli wyczerpują się możliwości debaty i publikacji tutaj. "Nuda panie, nic się nie dzieje..."

Heja

Adijos

Najzabawniejsze jest to że antagoniści nie przedstawiają żadnych faktów, ot walną trochę obelg, wyśmieją coś co im się nie spodoba. Szanuję odmienne zdanie ale nie głupotę, chcesz podyskutować dyskutuj rzeczowo.

  ...,  07/11/2011

Rzeczowo debatować można tylko w oparciu o źródło oparte na faktach historycznych.

Ty zaś autorze jesteś zwyczajnym dyletantem, wrzuciłeś do tekstu kilka obiegowych półprawd i zwyczajnych kłamstw a następnie stworzyłeś niestrawnego kotleta.

Na bazie twojego przepisu nie da się rozmawiać, zresztą FranticMonk już ci napisał więc nie będę się powtarzał.

Ale ucz się, ucz. Eioba

...  wyświetl więcej

Najzabawniejsze Łukaszu że starasz się mnie obrazić i zdeprecjonować moje wypowiedzi :-) a ja zapewne jestem starszy od ciebie i mam wiedzę wynikającą nie tylko z książek ale i doświadczenia. Fajnie jest udawać głupka, jak ty to robisz, czyli jak wy mordowaliście to błędy jednostki, którzy z wami nie mają nic wspólnego, wszak wy jesteście dobrzy i miłosierni. Napisz co Polska wielokrotnie zdradzan ...  wyświetl więcej

  ...,  07/11/2011

Jeżeli jesteś "starszy ode mnie i masz wiedzę" to podziel się nią. Z tego tekstu jednak nie wynika żadna wiedza.

"Jak wy mordowaliśćie..." :

- "wy" to znaczy kto?
- ja nikogo nie zamordowałem i nie mam zamiaru
Wybacz ale bredzisz jakbyś się nawąchał kleju.

Czy to krzyż jest temu winny, że "Polska była zdradzana przez jego wyznawców"? Masz autorze problem z roz

...  wyświetl więcej

"Wy" to właśnie wyznawcy krzyża, ty tak samo widzisz innych. Poczytałem kilka twoich wypowiedzi i np. zauważyłem że tak samo wypowiadasz się np. o socjalistach.
Jeżeli bierzesz się za np. obronę krzyża to weź go z dorobkiem inwentarza a nie wybierasz rodzynki z tortu.
Teraz trochę logiki: kościół to wierni-również ty, tak? Kościół ustami hierarchów przyznał się do zbrodni, tak? Kości ...  wyświetl więcej

  ...,  07/11/2011

Obwinianie symboli - w tym wypadku krzyża - za grzechy wyznawców, choćby i beszcześcili te symbole swą polityką, świadczy jedynie o tym, że w dalszym ciągu niczego nie rozumiesz. To tak jakby obwiniać Karola Marksa za śmierć 100 milionów ludzi, których komuniści zabili posługując się przecież sztandarami marksizmu. Bazujesz na poziomie absurdu a wydaje ci się, że jesteś oryginalny?

Daj sob

...  wyświetl więcej

  goodbye...  (www),  07/11/2011

ciekawe czyt takie same teksty o odpowiedzialności zbiorowej podrzucał swoim rodzicom :)

ufff

  goodbye...  (www),  07/11/2011

odpocznij i dalej minusuj :)

  ...,  07/11/2011

Lex

"Ufff" w wydaniu autora jest w tym momencie bardziej niż wymowne.

Tak kończy autor debatę gdyż wyczerpał swe arsenały "argumentacji".

Jednak na eiobie jest czasem ubaw po pachy!

Ty za to jeszcze nie użyłeś ani jednego argumentu:-) Kiedyś usłyszałem dobrą radę: "Nie podejmuj dyskusji z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem". Ja jednak ciągle daję im szansę.

  ...,  07/11/2011

Daruj sobie ignorancie, i tak nie jesteś mnie w stanie obrazić. Tutaj bywali wiele od ciebie lepsi i też nie dali rady.

Zapoznaj się z definicją słowa "ARGUMENT", nim znowu zaczniesz bełkotać o rzeczach o których masz zerowe pojęcie.

A na razie wejdź na powrót do piwnicy i gryzmol kolejnego gniota.

oj, oj, nerwusek z ciebie wychodzi ;-) a fe. Cóż ja wiem że są lepsi ode mnie ale ciebie obrazić :-0 tego chyba nawet sam byś nie potrafił wszak jesteś najlepszy :-) papa nerwusku

  ...,  07/11/2011

Roszpunek

Idąc dalej tropem twej kretyńskiej teorii, ja uważam, że winni męczeństwa dokonywanego pod sztandarami krzyża są: Jezus Chrystus, Matka Boska i Duch Święty.

1. Jezus niepotrzebnie umarł na krzyżu i ten stał się przez to symbolem,

2. Matka Boża jest szczególnie winna bo Go urodziła.

3. A najbardziej winny jest Duch Święty, gdyż wedle Biblii Ją nawiedził co

...  wyświetl więcej

  goodbye...  (www),  07/11/2011

hmmm... ciekawe co na to roszponek odpowie :)

Nie jest to mój sposób rozumowania ale chcesz o tym porozmawiać ....
:-)

  goodbye...  (www),  07/11/2011

niewątpliwie nie jest to twój sposób rozumowania, jednakże to już twój problem... nie mój :)

Co prawda moja poprzednia wypowiedź była skierowana do Łukasza ale dziękuję lexsusie że nawet ty dostrzegłeś głupotę jego wypowiedzi.

  ...,  07/11/2011

Troll nie odpuszcza więc odpuśćmy trollowi, żeby dalej nie robił z siebie pajaca.

  goodbye...  (www),  07/11/2011

@roszpunek: nie musisz za nic dziękować ponieważ ja czekam na to jak odniesiesz się do wypowiedzi Łukasza, która jest (wbrew temu co napisałeś) bardzo sensowna i grzebie twój absurdalny tok myślenia Potomku Ludzi Siłą Nawracanych :)

nawijaj kolego, nawijaj... jesteś przecież ekspertem w temacie krzyża i kościoła :)

@Łukasz: nic z tego, on mnie naprawdę zaciekawił :)

  ...,  07/11/2011

Sorry Lex.

Mnie niestety nie.

Najpierw mnie irytował, teraz tylko mnie już śmieszy.

Ale to nic! Popatrz w dół. Tamten elemnt, niejaki D.Jachna bije roszpunka o całe lata świetlne.

Niedługo lex określą nas mianem kanibali, bo Jezus powiedział: "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".

  goodbye...  (www),  07/11/2011

niektórzy istnieją tylko dla prowokacji i cieszą się gdy im się to udaje... jednak mnie interesuje jak daleko nasz Potomek Ludzi Siłą Nawracanych zajdzie w prezentacji swoich genealogicznych korzeni :)

ps. ten Jachna napisze pewnie wszystko by sprowokować do gniewu - widocznie każdy portal ma swojego krzyżowego skandalistę :)

Podziwiam wasze samozaparcie, ja napisałem powyższy tekst i naturalne że się nim interesuję, wy natomiast swoim zapałem mnie rozbrajacie :-) Biorąc pod uwagę cuda eucharystyczne jak ten w Sokółce, to możecie mieć rację. Ja już byłem na spacerze, na zakupach, zjadłem obiad, a wy ... :-)

  ...,  07/11/2011


"...ja napisałem powyższy tekst i naturalne że się nim interesuję",

No roszpunek! Teraz przeszedłeś już siebie samego!

Więc jak mam odbierać te twoje idiotyczne komentarze? Po jasną chlerę bredzisz od samego rana, skoro "się nie interesujesz"?

Ciebie nie można traktować poważnie, nawet mając szczere chęci.

  goodbye...  (www),  07/11/2011

och roszponku, a my czekamy na ciebie :)
Łukasz zadał ci pytanie a ty z eucharystią teraz wyskoczyłeś?

Drogi Łukaszu, rozumiem że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem lub dysleksję. Przeczytaj powyższy tekst jeszcze raz, przemyśl, poproś tatę aby ci przeczytał i napisz jak zrozumiałeś moją wypowiedź :-) papa

Wielce drogi memu sercu leksusie, możesz przypomnieć o jakie pytanie chodzi?

  goodbye...  (www),  07/11/2011

oczywiście :)

poprawię się przy okazji (ubiegając ciebie i skracając niepotrzebną uwagę) - to nie było pytanie, ale wątek w dyskusji, który przez pomyłkę czy też roztargnienie pewnie pominąłeś:

Łukasz: "Idąc dalej tropem twej (...) teorii (...) winni męczeństwa dokonywanego pod sztandarami krzyża są: Jezus Chrystus, Matka Boska i Duch Święty.

1. Jezus niepotrzebnie umarł na

...  wyświetl więcej

Ależ ja już się do tego odniosłem. Nad głupotą nie ma co się rozwodzić.

  ...,  07/11/2011

Jezu, Lex, szanuj się chłopie!

Chce ci się jeszcze gadać z tym analfabetą?

Przecież on nawet nie pamięta co kto do niego pisze, więcej - sam nie wie co pisze.

Jakie to szczęście ogromne u progu XXI wieku - INTERNET. Trolle mogły wreszcie wyleźć z piwnicy i powyżywać się w sieci.

  goodbye...  (www),  07/11/2011

@roszponek:
ależ nie... Potomku Ludzi Siłą Nawracanych czy możesz odnieść się do stwierdzenia, że nie winny jest krzyż tylko 3 powody,które wymienił Łukasz?

skoro wszyscy od krzyża w górę są mordercami - to kim są ci od krzyża w dół, skoro ich dziełem był człowiek, który na krzyżu sporo się wycierpiał, a co szanuje kilka miliardów ludzi na ziemi?

@Łukasz:
człowiek ten

...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  06/11/2011

Co ci mam odpowiedzieć: szerokiej drogi! ;) Wrócisz jako Kolaska?

  ...,  06/11/2011

Jako w85u7

  w84u6  (www),  06/11/2011

;)

Jak by nie patrzeć, krzyż to jest narzędzie do wymierzania kary śmierci.
Chrześcijanie noszący krzyż i wieszający krzyże w domach mogli by je równie dobrze zastąpić krzesłami elektrycznymi.

  ...,  07/11/2011

Proponuję udać się jak najszybciej do apteki bo przerywanie zażywania psychotropów prowadzi do opłakanych efektów. Patrz: powyższy komentarz.

Pobiłeś absolutny rekord w kategorii: BEŁOKT MIESIĄCA.

Matko, nie wierzę, po prostu nie wierzę, że można być tak skończonym idiotą.

To nie bełkot, tylko prawda. Osobiście nie chciałbym, aby moi wyznawcy uwielbiali narzędzie, którym mnie zabito.
W końcu jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, a skoro jesteśmy do niego podobni, to musimy mieć podobny tok myślenia.
Sama Biblią zakazuje oddawania czci symbolom, obrazom, rzeźbom, wizerunkom, itp. Drugie przykazanie się kłania.

Źle wysłałem komenta, sorryDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska