Login lub e-mail Hasło   

Gdzie jest kres szalbierstwa?

Przed trzema laty dług Greków, w stosunku do PKB, wynosił ok. 110%. Po unijnych, czytaj niemieckich manewrach i pierwszej transzy “pomocy” obecnie wynosi ok. 170%.
Wyświetlenia: 2.300 Zamieszczono 06/11/2011
Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego o Grecji. “Muss-media” informują nas, że Grecy to a to, a Unia to i tamto. Jesteśmy świadkami medialnego cyrku, którego celem jest ogłupienie narodów Europy jeszcze bardziej.

O ile tomożliwe...

Przed trzema laty dług Greków, w stosunku do PKB, wynosił ok. 110%. Po unijnych, czytaj niemieckich manewrach i pierwszej transzy “pomocy” obecnie wynosi ok. 170%. W ciągu trzech lat doprowadzono do upadku ⅓ greckich przedsiębiorstw. Obecnie upada też ⅓. A ⅓ ledwo zipie.

Podatki zmieniaja się kilka razy w miesiącu(!). Obłożono nimi nawet nieboszczyków(!). W wielu miejscach pensji nie wypłaca się wogóle.

Aktualna propozycja “pomocy” zakłada przejmowanie przez wierzycieli greckiego majątku. W tym portów, stoczni, gruntów a także dna morskiego(!). A tak się dziwnie składa, że wierzycielami tymi są głównie Niemcy a nie Francuzi.

Nie dowiemy się z telewizorni, a wszystko na to wskazuje, że Merkelowa dogadała się z Mikołajem. Najprawdopodobniej Niemcy wykupili już francuskie wierzytelności a koszt ten zrekompensją sobie przejęciem greckiego majątku. Tak więc głównym wierzycielem Grecji stały sie obecnie Niemcy a nie Francja.

Powyższe jest jedynie hipotezą ale wielce, w świetle wydarzeń, prawdopodobną...

A rzecz idzie głównie o grecki szelf . Mało kto w Europie wie, że Grecja dysponuje zasobami weglowodorów, które są większe niż te, które mają Norwedzy!  

Jest więc więcej niż prawdopodobne, że drogiej Angeli i pomniejszym “przyjaciołom” Grecji idzie o to by przejąć całkowitą kontrolę nad krajem, jego majątkiem i zasobami. I to dlatego Europa, “nie wiedziała” przez tyle lat co się dzieje z grecką gospodarką. No nic nie wiedziała! Bidula.
 
I oczywiście winni sa ci leniwi Grecy. Jak najbardziej! Nieroby jedne...

Tak się jednak składa, że bardzo wielu “wrażych” ekonomistów, niobecnych w main stream’ie, nie ma wątpliwości, że Grecja jest pierwszym krajem UE celowo doprowadzonym do zapaści gospodarczej.

Jeżeli “grecki eksperyment” się powiedzie, w kolejce stoją następne kraje, których społeczeństwa są całkowicie nieświadome w jakie klocki i kto tu gra.

Ale doskonale wie o tym Rosja, Chiny i USA. Ich najwyżsi przedstawiciele na szczycie w Cannes oświadczyli zgodnie, że Europa poradzi sobie sama...

Jeżeli Grecy nie ogłoszą bankructwa i nie powrócą do drahmy, będą żebrakami w podartych butach. Bez majatku i bez ziemi.

Jeśli jednak się zorientują będą nadal chodzić w podartych butach ale będą decydowali o własnym państwie i jego zasobach.

Tyle tylko, że Grecja też ma swoje TVN-y...

PS
Właśnie wymieniono najważnieszych dowódców greckiej armii. Rzecz jasna na tych światlejszych...

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 883
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 721
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1134
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1004
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 569
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 641
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 680
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 572
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 299
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 688
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 484
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 545
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  06/11/2011

Skoro wszystkie państwa świata toną w długach, to KTO jest wierzycielem?
I jeszcze jedno pytanie: kto uruchamia tsunami buntów wobec wierzycieli i wspierających ich nierządów poszczególnych państw?
Może dobrze mieć na takie czasy solidną armię jak Grecja, która raczej nie boi się takiej np. wycieczki 2 mln zmotoryzowanych niemieckich turystów z karabinami... Choć nie lekceważą takiej ...  wyświetl więcej

Taa
Te dwie katasrofy, które się u nas zdarzyły to jest, oczywiscie, też tylko przypadek. No, mamy pecha i tyle...
Rzecz jasna tylko mohery i oszołomy mają watpliwości.
Światli i poważni ludzie, watpliwości nie mają...
:-)

  Elba,  06/11/2011

A te dwa pierwsze zdjęcia... zanosi się, że tak będzie wyglądał krajobraz na ulicach Warszawy po Marszu Niepodległości... Jakby co, to maskę p.gaz już mam... bo zapowiada się nam święto z "naturalnymi" fajerwerkami... No chyba, że uda nam się powstrzymać to w czwartek o 21.00 zapraszam na kwadrans koncentracji w metta bhavanie (rozwijanie miłującej dobroci) w intencji spokoju w kraju i pokoju na ś ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  06/11/2011

Brawo, Greg. Bez bawełny, jak zawsze. :)

  ...,  06/11/2011

No cóż Grzesiu, czyli po staremu.

Władza polityki i pieniądza w UE żarliwie czerpie i się uczy na doświadczeniach kryminalistów z Wall Street i Waszyngtonu. Tamci wiedzą, jak zrównać z ziemią dorobek trzech pokoleń.

Zobaczymy co dalej, ale ja powoli odkładam na podróż na Księżyc...

Patrzę na Polskę z oddali. I... I jestem przerażony. Co musi się wydarzyć by nastąpiło przebudzenie. Czy bez krwi naprawdę się nie obędzie? Mam takie wrażenie, że Polacy ulegli jakiemuś czarowi, żyją w jakiejś malignie. Czy jesteśmy naprawdę narodem kretynów?
Smutne, żeby nie powiedzieć żałosne.

  ...,  06/11/2011

Szczerze?

Jak widzę ten skurwiały cyrk zwany III RP to zaczynam coraz bardziej łaskawie spoglądać na generała Augusto Pinocheta.

Trudno pochwalać strzelanie ludziom w tył głowy ale rację ma JKM - większość tej hołoty powinna siedzieć w więzieniach.

Widocznie dawno żadnej wojenki nie było. Zbyt dawno...

  hussair  (www),  06/11/2011

Podzielam obawy, Grzesiu. Historia raczej potwierdza, że wielkie zmiany wymagają wstrząsu...

Wszystko wskazuje na to, ze przed nami wielka rozpierducha. I to taka najgorsza bo w wielu miejscach niekontrolowana. Bardzo czarno widzę przyszłość...

  ...,  06/11/2011

Grzesiek, a tak poważnie.

Lewacy zarzucają A. Pinochetowi zabijanie ludzi, co jest niestety faktem.

Natomiast jest jeszcze drugi fakt: przeprowadził w Chile liberalne reformy gospodarcze, który uczyniły z tego państwa najbogatszy kraj w Ameryce Południowej.

Stąd rozdźwięk, Byłbym jego stuprocentowym zwolennikiem gdyby jednak nie strzelał do komunistów ale wyzamykał ich w kr

...  wyświetl więcej

  ...,  06/11/2011

"Wiadomo już kto jest winny problemom Unii Europejskiej: Antigua, Barbados, Botswana, Brunei, Panama, Seszele, Trinidad i Tobago, Urugwaj, Vanuatau. „Weryfikacji przejrzystości podatkowej”, mogą też nie zdać pomyślnie Lichtenstein i Szwajcaria, jeśli nie zaradzą „pewnym wykrytym u nich nieprawidłowościom “.

Zostaną one „postawione pod pręgierzem społeczności międzynarodowej”.

Cieka

...  wyświetl więcej

Dokładnie to sugerowałem swoim dzieciom. Wczoraj...
A banda rządząca Polską sama nie odejdzie. Kiedy, po odzyskaniu tak zwanej niepodległości, urządzano nasz kraj i zdecydowano się na system parlamentarno-gabinetowy, wiedziałem, że będzie syf.
Najgorsze, jak sądze, jest to, ze nie widzę żadnej, realnej, alternatywy. Wqurwinony naród, ale niezorganizowany i nieswiadomy celu, może i ow ...  wyświetl więcej

  ...,  06/11/2011

PODSUMOWUJĄC

Do Cannes ostatnio zjechała się znana z tv banda idiotów, ktorzy doprowadzili USA i Europę na skraj przepaści a teraz "radzą", co by tu wykombinować żeby bomba, którą montowali przez lata nie rozsadzila także ich samych.

Wolę ostatnio ich niż naszych kabareciarzy. Ci kretyni przewyższyli już kabaret.

Dziś telewizja WSI24 podała ustami P.Grasia, że "pan premier

...  wyświetl więcej

I żebyśmy płacili za to?
Ta jedna rzecz u ciebie martwi mnie, Łukaszu. Bo jakkolwiek z humanistami damy sobie radę - z humanitarystami nie. Można ich tylko wystrzelać. Do reedukacji nie nadaje się żaden.

(Głupio to się wtryniło - miało być pod drugą wypowiedzią Grysiaka).

  ...,  07/11/2011

Niech będzie Zbysławie.

Chciałem być bardziej humanitarny.

Ale jeśli już ruszyliśmy sprawę: jest długa, bardzo długa lista osób i w Polsce, i na świecie, które zasługują na los Nicolae Ceausescu (25 grudnia 1989 roku).

Jeśli mam byś szczery, mam nadzieję, że dożyję końca demokracji czyli socjalizmu i oligarchicznego złodziejstwa.

...  wyświetl więcej

  ulmed,  06/11/2011

@ G.M.: Sedno dociera do mohera -:)
@ Ł.: Może zrobimy wycieczkę na ten Księżyc, z biletem w jedną stronę. Będzie taniej. Trzeba oszczędzać, bo tak jesteśmy rządzeni, że na powrotny to nie starczy.

Widziałam kiedyś taką okładkę Angory; dwóch panów, w szczególnym okryciu głowy, patrzy na Warszawę (z Pałacem Kultury w tle), i jeden mówi do drugiego; patrz synu, kiedyś to wszystko będzie twoje.
Cytuję z pamięci, ale sens...

  ...,  06/11/2011

Ulmed!

Tak przemyślałem sprawę i ... nie stać mnie lecieć w kosmos.

Ale jest masa wysp na Pacyfiku, gdzie nie ma ludzkiej niszczycielskiej cywilizacji.

Potrzeba dużo zapasów, pieniędzy tam nie ma gdzie wydać.

Trzeba się zastanowić.

  ulmed,  06/11/2011

Pomarzyć! Chyba ze trzy razy przeczytałam, w dzieciństwie, Robinsona Crusoe.
Żyć i nie umierać! :)
Ale, czy oneż wyspy nie są już wykupione, przez fortunatów?

Wszystko, co ma jakąś wartość materialną na tym świecie już wykupili sprytni neoliberałowie przy pomocy swoich przedstawicieli u sterów rządów emitujących wciąż nowe papiery dłużne.

Metoda stara jak świat. Ale, jak widać, nadal skuteczna.

  ...,  07/11/2011

Włodzimierz Dajcz

Neoliberałowie?

Jest pan kolejnym z szerokigo spektrum "znawców", który bez żadnej wiedzy posługuje się pojęciami, które dziś w żaden sposób nie odpowiadają swym historycznym desygnatom.

Wedle pana na Wall Street był neoliberalizm?

W takim razie prosiłbym o wypunktowanie tych jego elementów, które tam się pojawiały.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska