Login lub e-mail Hasło   

Wpadki filmowe – Wybrane błędy w filmach

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://filmy.piszemy.info/wpadki-filmowe/
Każdy kinomaniak śledzi poszczególne elementy fabuły tak dokładnie, że nic mu nie umknie.
Wyświetlenia: 1.387 Zamieszczono 07/11/2011

Dzięki temu wynosi z filmu nie tylko treść, muzykę czy efekty specjalne ale również wszelkie niedociągnięcia, które są idealnym tematem do rozmów ze znajomymi i doskonale nadają się do chwalenia się spostrzegawczością. 

Kamera lub filmowiec pojawiający się w kadrze, nie te rekwizyty, zły ubiór – to już norma. Wszyscy kojarzymy przecież reklamę Rexony, w której pani mierzy poziom potu, a po chwili okazuje się, że ten mokry paseczek pochodzi właśnie od reklamowanego produktu, a nie produktu bez nazwy. Jesteśmy wyczuleni. I to normalne.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze, najzabawniejsze i najbardziej spektakularne wpadki w filmach. Znasz je już?

1. Gladiator – podczas gdy Russell Crowe podchodzi do swojego konia, w tle widzimy pana w jeansach. Czy naprawdę w czasach antycznych nosili już jeansy? Okazuje się, że to technik, który wykorzystuje moment kręcenia w innym miejscu planu i stara się przejść niezauważony. Niestety. W filmie go widzimy. Czarno na białym. Później, w tym samym filmie, widzimy jak rydwan się przewraca, pokazując piękny silnik elektryczny, którym jest napędzany – rodem z czasów starożytnych.
2. Piraci z Karaibów – Klątwa czarnej perły – Kapitan Jack Sparrow stoi na statku wraz ze swoją ekipą. Nagle, okazuje się, że jednym z członków zespołu jest kowboj z okularami przeciwsłonecznymi w białej koszuli. Naprawdę taka była wtedy moda na pirackim statku?
3. Pearl Harbour – w momencie, gdy załoga ucieka ze statku, a marynarz trzyma w ręce tacę z dzbankiem do herbaty, zza kadru wychodzi filmowiec, który pokazuje się wszystkim przed dobre kilka sekund.
4. Gwiezdne wojny – jeden ze szturmowców tak zaaferował się swoim strojem, że aż uderzył głową w wysuwaną bramę. Jeden z nich nawet się odwraca – ale nie zrobili dubla i możemy to oglądać.
5. Szkarłatne godło odwagi – tutaj mamy ewenement. Film 1951 roku. Żołnierz jest pokazany w swojej bandamce, następnie biegnie do ataku, a na jego głowie nie znajduje się nic – chustka zniknęła. Po tym fragmencie, u mety, bandamka znów widnieje na głowie żołnierza. Co ciekawe, scena walki musiała być nakręcona w innym czasie – po raz drugi – gdyż nagle film skrócił się do jedynie 69 minut, a dwie sceny walki zostały połączone w jedną.
6. Pamiętnik – chyba każda kobieta kojarzy tę pozycję – ciekawe jest to, że w filmie mamy środek lata – lipiec i sierpień – a trawa jest brązowa. Coś tu jest nie tak.
7. Dr House – a może wpadki serialowe? Na przykład w jednym z pierwszych odcinków, House bada chłopca stetoskopem, ale co ciekawe, w kolejnym ujęciu, gdy nadal sprawdza jego oddech, stetoskop nie znajduje się już w jego uszach. Trudno też dowiedzieć się, ile lat miał Chase. W 13. odcinku pierwszej serii, Chase mówi, że ma 26 lat, i że jego rodzice rozwiedli się, gdy ten miał 15 lat, co miało miejsce 15 lat temu. Jakby nie patrzeć, wychodzi na to, że Chase ma 30 lat.

Takich wpadek jest znacznie więcej, na pewno zaprezentujemy Wam kolejną część.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1290
11
komentarze: 16 | wyświetlenia: 697
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 765
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1731
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 612
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1108
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 563
7
komentarze: 10 | wyświetlenia: 368
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 727
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 276
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 842
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 843
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 747
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 69
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105508
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  07/11/2011

W filmach ,,Straż dzienna" i ,,Straż nocna" podobno ciężko jest wypatrzyć filmowych wpadek-dlatego że wiele małych szczegółów tj., komary, muchy, i ich emitowane dźwięki-są zbyt w filmie ważne (każdy elemet coś symbolizuje-i jest specyficzną charakterystyką scen i poszczególnych postaci). Jak się takich oleje w trakcie filmu można nie wiele zrozumieć co i skąd się wzięło (np postać-jeden przeistaczał się w komara).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska