Login lub e-mail Hasło   

Wstyd narodowy?

Ciśnie się na usta pytanie gdzie byli i co robili przez cały rok ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa?
Wyświetlenia: 1.760 Zamieszczono 12/11/2011

 

 

Gwałt niech się gwałtem odciska a ze słabością uczmy łamać się za młodu – te słowa wieszcza narodowego w innej wypowiedziane epoce i do innej odnoszące się sytuacji nabrały aktualności po świątecznych zamieszkach w Warszawie. Stały się przestrogą i radą przed skutkami pobłażania łobuzerii zakamuflowanej pod sztandarami patriotyzmu i narodowej godności.

 

 Tak się niestety składa, że im bardziej ktoś szczytnymi i szlachetnymi hasłami szermuje tym bardziej niecne ukrywa pod nimi intencje. Niewiedzę o ludzkiej przewrotności można wybaczyć każdemu, ale nie władzy, która z założenia sama siebie uważa za wszystko wiedzącą.

 

Dlatego nie może być usprawiedliwienia dla władz za dopuszczenie do recydywy ubiegłorocznych, listopadowych zamieszek na ulicach Warszawy, które za przyczyną rozzuchwalenia bezkarnością ich uczestników wybuchły w tym roku ze zwielokrotnioną siłą.Wyrządziły też o wiele większą krzywdę ludziom i straty materialne społeczeństwu.

 

Nie mogło wszakże być inaczej skoro przez cały rok prawicowe elity zamiast potępiać chuligańskie ekscesy młodzieżowych gangów dewastujących stadiony sportowe zaczęły przypisywać łobuzom szlachetne intencje kultywowania patriotyczno- narodowych wartości. Wsparcia moralnego i prawnego zakapturzonym złoczyńcom udzielili także czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Nie bez winy jest także prezydent Bronisław |Komorowski, który nadając najwyższe odznaczenie Orła Białego byłemu senatorowi Zbigniewowi Romaszewskiemu podpisał się pod wsparciem, jakiego ten etosowy polityk udzielił hersztowi stadionowej, znarkotyzowanej dziczy niejakiemu Staruchowi, przebywającemu aktualnie w wiezieniu,

 

Ciśnie się na usta pytanie, gdzie byli i co robili przez cały rok ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa i dlaczego nie przygotowali stosownych zmian w ustawach, które mogłyby zabronić demonstracji ulicznych faszystowskim i lewackim formacjom, o których wiadomo, że demonstrują swoją rzekomą wyższość i poczucie siły za pomocą ulicznej rozróby.

 

Po groźnych ulicznych zamieszkach słychać głosy o narodowym wstydzie. Ten wstyd nie hańbi jednak całego społeczeństwa tylko tę jego część, która uważa się za naród. Tak to właśnie wydedukowała Zuzanna Kurtyka po przegranych wyborach senatorskich ogłaszając, że naród jest tyko częścią tego społeczeństwa, tą patriotyczną.

 

 Wypada, zatem powiedzieć; Niech się ten wybrany naród wstydzi za łobuzerię podpalającą samochody pod znakami Wszechpolaków i innych neofaszystowskich ugrupowań wspieranych czynnie i moralnie przez zagranicznych pobratymców. Niech się wstydzą publicyści: Rafał Ziemkiewicz, Jan Pospieszalski i wielu innych głoszący rację i chwałę radykalnych, prawicowych ugrupowań.

 

Niech się wstydzi premier, rząd i prezydent Warszawy za bezsilność wobec grających im na nosie bandytów w kapturach przypominających, jako żywo członków Ku Klux Klanu, wychodzących legalne na ulice, żeby się fizycznie i psychicznie się wyżyć i zademonstrować pogardę dla słabszych i dla prawa, które ma chronić państwo i obywateli, ale nie chroni.

 

Entuzjaści nowego porządku nazywali często młodych, wychowanych w Polsce po politycznych i gospodarczych zmianach pokoleniem JP II. Myślę, że czas już zaniechać używania tego określenia ze względu na wielkość i szlachetność człowieka, który zasłużył sobie na lepiej wychowanych wielbicieli i naśladowców.

 

Elite ad deliberandum.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1386
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1246
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 789
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 543
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 499
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  12/11/2011

Nie wyszła druga Japonia, druga Irlandia, to może w końcu wyjdzie rządowi druga Palestyna...?

oj tak moja luba,ale za to wychodzi bokiem ,jakiego mnie wychowałeś ojczyzno,takiego i masz.Ojcowi we ich co robili,czy tylko strajkowali spokojnie i modli;li sie do Wojtyły?Przypomnijcie wszystkie zadymy...

Bandyci? Kibole? Łobuzeria? Chuligani? Nieeee... To po prostu jedynie PRAWDZIWI POLSCY PATRIOCI...

  Elba,  12/11/2011

W wersji oficjalnej wszyscy postępowi ludzie zawsze byli łobuzami, bandytatmi, burzycielami istniejącego porządku... za to też ukrzyżowano Jezusa.

  ...,  12/11/2011

Janusz Dąbrowski

Kogo nazywasz przewrotnie "patriotami"?

o wszelkie żródła - nie mylić z kłamliwymi telewizjami mainstreamu - dowodzą, że Marsz Niepodległości spokojnie szedł sobie w kierunku pomnika Romana Dmowskiego, podczas kiedy lewactwo z Antify wspierane przez polskich kolorowych lewaków toczyło boje z policją.

A to, że niemieccy lewacy zaszyli się w siedzibie "Krytyk

...  wyświetl więcej

marsz współorganizowała także Fundacja Republikańska, której ludzie startowali do wyborów z list PiS... rozrabiało przede wszystkim kibolstwo a jeżeli nie wierzysz to proszę obejrzeć video z awantury:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi(...)_z.html

Do: Łukasz Grysiak.
Hm.. Przewrotnie... No comments.
A nazywam tak - nieprzewrotnie - wszystkich tych - niezależnie czy z prawa czy z lewa,którzy mając usta pełne wielkich słów, mienią się JEDYNYMI I PRAWDZIWYMI PATRIOTAMI - wg własnych definicji. Tymczasem ich patriotyzm sprowadza się do robienia zadym, walenia brukowcami w policję i niszczenia tego, co inni zbudowali. Coraz więcej ...  wyświetl więcej

  ...,  12/11/2011

Lexus

Połowa z 200 zatrzymanych to lewacy z Antify, wspierani przez lewaków rodzimych. Kibole oczywiście również.

  goodbye...  (www),  12/11/2011

a druga połowa?

  ulmed,  12/11/2011

Mało kiedy się oburzam, ale jestem zbulwersowana takimi słowami.
Porządnych ludzi mieszać z bandytami, niemieckimi faszystami jest skandaliczne!
Po prostu, i tyle. Wszelki relatywizm jest nieupoważniony.

Ale tu morda w kubeł,milczą... trafne pytanie

Ciekaw jestem , kto organizował ich przyjazd do Polski, skoro Policja nie zatrzymała ich na granicy. Mieli także zapewnione lokum w stolicy. Czyli tak: ślepa Policja, stacja telewizyjna na usługach, jest też wróg czyli PIS i Marsz Niepodległości. Kto to może zorganizować, KTO MA TAKIE MOŻLIWOŚCI ?

I jeszcze przyczynek do ewentualnej dyskusji. Białystok - stolica Podlasia, mojego regionu.
CYT.:
„Policja tłumaczyła: to tylko wybryki chuligańskie. Albo inaczej: incydenty. Pobity czarnoskóry student - incydent. Podpalone mieszkanie - incydent. Swastyki na murach - incydent. Za daleko zaszło. Normalną sprawą są pobicia, zastraszania, poniżanie studentów z obcych krajów. Wykładowcy ...  wyświetl więcej

  goodbye...  (www),  12/11/2011

a Adam Hofman powiedział w czerwcu tego roku:

"na wiosnę to was nie będzie... będzie PiS rządził sam"...

to była próba generalna czy też nie?

http://wiadomosci.onet.pl/kraj(...)sc.html

http://www.tvn24.pl/14089,7,rozmowa.html

Żadna idea nie jest warta , żeby ją promować przy pomocy pogardy dla innych i przemocy wobec kogokolwiek. Niezbywalnym obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom nawet wtedy, kiedy wymaga to zastosowania ostrych sankcji wobec ludzi łamiących prawo.

  goodbye...  (www),  12/11/2011

święta racja, jeżeli nawet w imię dobrych celów demoluje się miasto i niszczy mienie to jest to zwykły wandalizm... policja wie po co ma pałki i ma lać tak długo aż chęci do walk ujdą z bohaterskich barykad :)

Do: Włodzimierz Dajcz.
I właśnie o to chodzi. Tymczasem niektórzy stosują próby wybielania tzw. "swoich" - znów powtórzę - czy to z lewa czy to z prawa - w imię jedynej, słusznej racji, której na imię pogarda i nienawiść.

  ulmed,  12/11/2011

Każdy za swoje czyny niech odpowiada. Tak winno być. Nie trzeba wybielać ludzi, którzy nic złego nie robili. Wybiela się winnych.
Wystarczy tvn do manipulacji opinią.

Nie pytajmy łobuza, który podpalił samochód jaką ideologię wyznaje, Wsadźmy go do więzienia i niech siedzi dopóki nie odpracuje za wyrządzoną krzywdę i poczynioną szkodę. Badanie przyczyn wyrządzonego zła pozostawmy naukom społecznym. Inaczej czeka nas bezprawie i anarchia a potem dyktatura.

  Amicus,  04/01/2012

Pełna zgoda.

  ulmed,  12/11/2011

I tu zgoda. Nie mieszajmy rzeczy.

  swistak  (www),  12/11/2011

Na każdej manifestacji policję atakują prowokatorzy za jej wiedzą. Nie wiedzą o tym tylko idioci

  Amicus,  13/11/2011

Prowokatorzy i prowokacje są "orężem" starym jak świat, a wykorzystywani są na ogół przez obie strony konfliktu.

Dzieje się tak tyko wtedy, kiedy jest rozkaz natychmiastowego rozpędzenia pochodu.

  ulmed,  13/11/2011

Tu jest zapis jak to było. Banda chuliganów ustawiona na wprost. Marsz skręca, a łobuzy rzucają się na policję.
Aby znaleźć trzeba kursorem zjechać w dół http://www.asme.pl/132105993586454.shtml

Tata walczył z ZOMO, syn powalczył 20 lat później z policją. Czego człowiek nie zrobi dla emocji w tzw. szarym życiu?

Gladiatorzy z prawdziwego zdarzenia walczą na prawdziwych wojnach. Na ulicach miast cywilizowanych krajów, gdzie grożą tylko iluzoryczne kary wyżywają się zakapturzeni tchórze, szukający okazji do zaspokojenie tanim kosztem swych niskich instynktów

I tu pełna zgoda.

Zgodnie z opinią niektórych : Zło dobrem zwycięrzaj.

Proponuję aby Tuskowi i TVN'owi kupić kwiatyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska