Login lub e-mail Hasło   

Żyjemy w matrixie

Wszystko we wszechświecie jest nieskończone, tylko fałszywa Rzeczywistość może być skończona.
Wyświetlenia: 3.075 Zamieszczono 20/11/2011

Na początek warto sobie uzmysłowić, że zdecydowanie łatwiej jest kontrolować umysł niż środowisko fizyczne. Wymagało to nauczenia człowieka, by zwracał uwagę tylko na bodźce fizyczne, zaprzeczał istnieniu bodźców duchowych i niedowierzał intuicji. W efekcie tego człowiek kontrolowany w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że jest kontrolowany. Zupełnie też nie dostrzega swojego mentalnego niewolnictwa, a więc nie czuje żadnej potrzeby wyzwolenia się z takiego zniewolenia. Nikt nie trzyma przecież lufy pistoletu przy niczyjej skroni i nie zmusza nikogo do określonego myślenia i zachowań! Czyżby?

W ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że obcy patrząc z zewnątrz na Ziemię mogą postrzegać ją jako zniewoloną kolonię ludzi, którym założono jakieś filtry i blokady na oczy i mózgi. Dlatego ludzie nieświadomi niczego, zamiast coś z tym zrobić, uwielbiają marnować swój czas, pieniądze i środki na coś, co jest w swej ostateczności - nonsensem. Bogaci ludzie marnują swoje pieniądze na używki i uciechy, zamiast przeznaczyć je na rozwój wiedzy astrologicznej i duchowej. Ludzie inteligentni kochają marnować swój czas w celu zdobywania kolejnych tytułów naukowych, zamiast studiować zagadnienia związane z ezoteryką czy parapsychologią. Każdy z nas, uwielbia marnować czas i pieniądze na oglądanie sportu, filmów czy telewizji, zamiast poszukiwać prawdy.

Dodatkowo ludzie funkcjonujący jako istoty marnotrawiące i niszczące naszą planetę, stanowią wyraźną i zdecydowaną opozycję w stosunku do tych rozwiniętych duchowo. Dla przykładu, wszystkie terabajty dysków serwerowych, zapełnionych erotyką, mogłyby być zapełnione publikacjami lub artykułami poświęconymi wiedzy ezoterycznej. Erotyka stanowi kolejny przykład nic nie wartego nonsensu stanowiącego nasze zniewolenie umysłowe.

Niestety, także fizyczne aspekty zniewolenia zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu tego świata przez Reptilian. W celu osiągnięcia maksymalnego zniewolenia dającego jednocześnie złudzenie symulowanej produktywności, Anunnaki zmusili ludzi do pracy przy użyciu technologii koła. Koła dają ruch i stanowią podstawowy element transportu. Używane były tysiące lat temu, używane są również obecnie. W tej materii nic się nie zmieniło. Niestety ich użycie wiąże się z koniecznością dostarczenia znacznie większych nakładów energii niż możemy z nich uzyskać. Przemieszczanie przedmiotów przy użyciu koła jako głównego i środka ruchu jest bardzo niewydajną metodą.

Wszystko we wszechświecie jest nieskończone. Fałszywa Rzeczywistość może być skończona - w momencie, gdy zechcemy z nią skończyć. Na razie woli takiej nie ma, bo większość ciągle wybiera i woli życie w matrixie.

Nadal nie rozumiemy,  że ten świat nie został stworzony przez ludzi i nie jest przez nich kontrolowany. Fakt, że nie czujesz się pod kontrolą, nie oznacza, że pod nią nie jesteś. Jeśli w swoim życiu jesteś ograniczony tylko do kilku opcji, to już stanowi kontrolę, nawet kiedy jest ona pozornie niewidoczna.

Kiedy przyjrzymy się bliżej czynnościom, jakie każdy z nas wykonuje w swoim życiu, szybko okaże się, że każdy z nas ograniczony jest w swoim życiu tylko do kilku opcji. Gdzie są alternatywy, kiedy wszystko opiera się o system monetarny? Gdzie są alternatywy dla edukacji, rządu czy prawa? Wszystko zostało ustalone zanim przyszliśmy na ten świat. Po pewnym czasie stajemy się aktorami na scenie, kiedy na naszych rodziców przychodzi odpowiednia pora aby z tej sceny zejść. Mamy system szkolnictwa, który zabiera nam często kilkanaście lat życia, zdobywamy kwalifikacje zawodowe, szukamy pracy, zarabiamy i gromadzimy iluzoryczne pieniądze, kupujemy samochód, który reklamowany jest w TV, wynajmujemy mieszkanie lub kupujemy własne (na kredyt). Płacimy rachunki i spłacamy kredyty, oglądamy dużo telewizji i każdy z nas ma swoje ulubione programy. Urządzamy mieszkanie, kupując przedmioty mogące je wypełnić, w końcu bierzemy udział w wyborach głosując na prawicę lub lewicę, śledzimy telewizyjne i prasowe wiadomości, a później umieramy. Nie ma nawet co myśleć o możliwości zadawania pytań, czasie na zastanowienie i odpowiedź na pytanie "co ja tu właściwie robię?". Wszystko toczy się tym samym ustalonym rytmem, a my jesteśmy niczym tryby w maszynie tego systemu.

Poprzez wyeliminowanie innych opcji, Ci, którzy stworzyli system mają pewność, że uda się utrzymać pełną kontrolę nad ludzkością i nikt nie będzie zadawał niepotrzebnych pytań. System jest na tyle sprawny, że w dzisiejszych czasach całe nacje oddają się bezustannej pracy, która wysysa z nich energię. Nikt nie ma czasu na doskonalenie swojej sfery duchowej. Czy lubisz taki stan rzeczy czy nie, nie masz wyjścia. Musisz płacić rachunki i zbierać materialne dobra.

Nie mamy dostępu do innych opcji takich jak wymiana barterowa, możliwość uprawy i produkcji własnego pożywienia i dóbr, lub pracy tylko dla siebie bez płacenia podatków. Nawet bochenka czerstwego chleba nie można dać głodym ludziom bez zapłacenia podatku! Niczym chorągwie na wietrze, bez żadnych oporów poddajemy się trendom i kroczymy ścieżkami utartymi na długo przed naszymi narodzinami. Już czas uświadomić sobie, że świat nie jest naszą kreacją i nie został stworzony dla naszego interesu.

Któż z nas nigdy nie potrzebował społecznego przyzwolenia, chociażby ze strony rodziny czy znajomych, aby móc zmienić coś w swoim życiu? Któż z nas nie odczuwał presji otoczenia, która ciągnęła nas w ten sam wir, w którym tkwią wszyscy wokół nas. Wszyscy jesteśmy niewolnikami naszych kultur i lokalnych społeczeństw. Nie boimy się prawdy, lecz raczej jesteśmy przez nią przygniatani. Jej ciężar jest dla nas zbyt duży, bo lubimy spać spokojnym snem. Jak możemy poznać sens naszego istnienia, kiedy jesteśmy więźniami na Ziemi?

"Ludzie często potykają się o prawdę, lecz szybko wstają i idą dalej, jak gdyby nic się nie stało." Winston Churchill

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1140
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3502
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1646
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3312
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  20/11/2011

Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne.. to samo dotyczy poznawania samego siebie.. jeżeli będzie mi towarzyszyć ktoś komu służę bardziej niż sobie.. nie poznam siebie.. dopiero po poznaniu siebie.. mogę zmienić wszystko co potrzebuje naprawy.. lecz początek należy do nas z osobna , gdyż pokonać dwubiegunowość myślenia i ujrzeć tą Najwyższą Prawdę - Absolut... może jedynie Mistrz, który ...  wyświetl więcej

  Elba,  22/11/2011

Podobno płaszczyzna świata widzianego przez jednostkę pokrywa się tylko w 1 % z płaszczyzną całej świadomości wszechświata. Jaki sens ma więc tworzenie własnej tożsamości w oparciu tylko o ten 1 % ...?

  swistak  (www),  21/11/2011

Życie więcej niż dwojga ludzi wymaga przestrzegania praw naturalnych, jak te w przyrodzie w stadzie lwów czy wilków. Prawa sprawiedliwe dla ludzi chroniące słabszych, chorych i starszych ustanowił Bóg. Niestety światem rządzą poprzez wypaczoną demokrację silni, żli i wściekli na Boga. Dlatego mamy aborcję i eutanazję oraz taką demokrację jak w Rosji, Chinach i Korei.

  Elba,  22/11/2011

Świstaku! W życiu nie ma sielanki. Wszedzie dookoła widzimy oznaki walki człowieka z naturą lub człowieka z człowiekiem o dominację i podporządkowanie sobie wszystkiego. Po co to robimy? Ano po to, by wieść lepsze i wygodniejsze życie, czyli próżniacze i pasożytnicze. Praktykowanie pasożytnictwa jest nawet gorsze niż prowadzenie kryminalnego życia, ponieważ przestepcy posiadają granice, jak źli mo ...  wyświetl więcej

Elbo, "świat stworzony przez Reptilian" to tylko jedna z domniemanych teorii. Ziemia jest jednym z "najtwardszych" światów do wcielania się i pobierania nauk w osobistym rozwoju dusz. Nadeszła Era Wodnika... mamy szansę, jako ludzie na czas harmonii i rozwoju, jeśli mądrze pokierujemy naszymi drogami balansując po linii środka pomiędzy światłem a ciemnością. Nigdy nie wyeliminujemy wojen czy chęci ...  wyświetl więcej

  Areva,  21/11/2011

Dzięki za artykuł bardzo mocno podobny do mojego światopoglądu;)

  Elba,  21/11/2011

Oczywiście Skalny Kwiecie, że teorii jest kilka - nie zmienia to jednak faktu, że coś nas zniewala... nie są to toporne dyby, czy łańcuchy, raczej subtelne, niewidoczne z pozoru elektroniczne tresery. Jedni odczuwają to bardziej, inni mniej... Artykuł ma budzić czujność. Uwrażliwać ludzi na pułapki, wyglądające z pozoru na normalne życie. Ostrożności nigdy dość. Masówka i bezimienny pęd ku cywili ...  wyświetl więcej

Ano faktu to nie zmienia, tylko wydaje mi się, że ten nasz ziemski świat, jako dualny twór, będzie zawsze miał ICH (ciemna strona mocy), świadomie wybrana dla zysku osobistego i NAS (jasna strona mocy), zdających sobie sprawę, że dla dobra ludzkości i planety nie można pozwolić hydrze podnosić łba coraz wyżej...

Masz racje Elbo. Mój przyjaciel historyk/archeolog napisał książkę z której jasno wynika, ze człowiek plemienny (niby pierwotny) zajmował sie kilka godzin na dobę pracą - reszte czasu odpoczywał leżąc i patrząc w Słoneczko lub Gwiazdy. Dla dóbr materialnych, władzy, sławy ludzie zrezygnowali z "prostoty zycia" i rozwoju...wewnetrznego. Smutne to i smutnie sie skończy... ale jak to we Wszechswiecie ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  21/11/2011

Z rozwoju wewnętrznego to jeszcze pół biedy - on i tak się odbywa, najwyżej nieco spowolniony. Ale żeby zrezygnować z prawdziwej radości życia i prawdziwej wolności, no to już większy feler.

  Elba,  22/11/2011

Macie rację Panowie, że do życia wcale nie potrzebujemy tak wiele, jak nam się zdaje: prostota, harminia, holistyczna ekologia, a przede wszystkim naturalna równowaga. Unikanie gromadzenia w nadmiarze i od razu jest lżej i spokojniej, bo jeśli popamy w skrajności, życie życzliwie przywraca nas do równowagi. Co się wznosi do góry, musi opaść... a co opada, musi się wznieść. Patrz i obserwuj życie, a zobaczysz wiele ... dobra rada dla wszystkich!

  hussair  (www),  23/11/2011

Prawda. A propos pułapki gromadzenia w namiarze, to chyba się wysuwa na czoło peletonu ostatnimi laty.

  Layo  (www),  21/11/2011

"Ten świat nie został stworzony przez ludzi i nie jest przez nich kontrolowany."
Moim zdaniem ten świat jest stworzony przez ludzi dla ludzi. A przynajmniej przez mieszkańców ziemi dla innych mieszkańców ziemi. Nie ma co zwalać winy na innych. Sami ponosimy odpowiedzialność za to jak nasze życie wygląda. To do nas samych należy zmiana utartych i mało wartościowych przyzwyczajeń na inne (bar ...  wyświetl więcej

Pełna zgoda - zmiany zaczynamy od nas samych, a nie od oczekiwań zmian w świecie...

  Elba,  22/11/2011

Przecież człowiek do dziś nie wie skąd się wziął na ziemi! Jedni wmawiają nam, że ewoluował od małpy, inni że został stworzony przez istotę wyższego wymiaru - Boga. Nawet to ludzi dzieli ! A przeciez o to chodzi, abysmy byli podzieleni przynajmniej na dwa obozy. Można wtedy rzucić jakąś kość między nich, niech w walce o nią sami się pozagryzają lub chociaż wykrwawią... Wtedy nie widzą praprzyczyny ...  wyświetl więcej

  ulmed,  21/11/2011

Jeśli w 100

Jeśli zaczniemy dosłownie traktować święte słowa; Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. ...wtedy w jednej sekundzie skończy się matrix.
:))) Jakiż piękny ten ideał.

  Elba,  22/11/2011

Nie takie to proste Ulmed ograniczyć język tylko do dwóch wyrazów...

Elba..jakich reptilin...widziałas ich może kiedy...może Cię porywają w nocy na swoje statki i macą ci w głowie żebyś później takie bzdury wypisywała...jakieś newageowskie teorie spiskowe.

"możliwość uprawy i produkcji własnego pożywienia i dóbr" ...hahaha.. to jakim cudem uprawiam se w ogródku szczypiorek, może mi się tylko wydaje że go uprawiam a tak na prawdę to halucynacja, a no tak prz

...  wyświetl więcej

a może z tymi pożywieniami to źle zrozumiałem...może chodzi Ci o to że to ci reptiliańskie dobra i produkty..sam już nie wiem

Zgadzam się z Marcinem. Tekst jest zbiorem ogólników, bez praktycznej wartości. Pełen nieuprawnionych uogólnień.. "Bogaci ludzie marnują swoje pieniądze na używki i uciechy, zamiast przeznaczyć je na rozwój wiedzy astrologicznej i duchowej" .. czy autorka ma dane statystyczne mówiące o tym, kto częściej korzysta z używek? Bo mnie się wydaje że to 'niziny społeczne' częściej nadużywają...

J

...  wyświetl więcej

  Elba,  24/11/2011

Cenię i pochwalam różnorodność. Ludzie są jak kwiaty na łące, z daleka niby takie same, ale z bliska... to każdy czymś się różni, jest jedynym niepowtarzalnym egzemplarzem w swoim rodzaju... i to jest cudowne! Otwórz oczy, człowieku! Ale jak nie chcesz, to sobie śpij... Tylko nie kwękaj mi potem, że cię nikt nie budził na czas...!

Naprawdę myślisz że stoisz wystarczająco wysoko moralnie by do ludzi mówić "otwórz oczy człowieku!" ???

  Marcin S,  23/11/2011

bullshitdetecto autorka pewnie będzie się wypierać swojego faszystowskiego podejscia, ona chce tylko otworzyć ludziom oczy a potem nich sami dokonają wyboru..tak mi się wydaje..chyba nie będzie stała nad człowiekiem z batem i poganiała do studiów parapsychologicznych hehe

  Elba,  24/11/2011

Dobrze wykombinowałeś Marcinie. Każdy ma rozum i wolną wolę. Jeszcze...!

  Marcin S,  24/11/2011

ale przepraszam bardzo nie obudził mnie z czego można wiedzieć...może na to, że "Anunnaki zmusili ludzi do pracy przy użyciu technologii koła"... ciekawe czy jako taka przeciwniczka tej technologi nie używasz na co dzień urzadzeń z zastosowaniem tego wynalazku np. samochodu wózka, hulajnogi deskorolki, wrotek. Nie wierze że nie używasz. Więc zanim zaczniesz wypisywać takie bzdety trochę się zastan ...  wyświetl więcej

"wszystkie terabajty dysków serwerowych, zapełnionych erotyką, mogłyby być zapełnione publikacjami lub artykułami poświęconymi wiedzy ezoterycznej. Erotyka stanowi kolejny przykład nic nie wartego nonsensu stanowiącego nasze zniewolenie umysłowe."

Marcin, pewnie z erotyki, która jest "nic nie wartym nonsensem" ;-)
Jak się nad tym zastanawiam, to zaczynam współczuć autorce...

autorka po prostu nie może się pogodzić z tym że ludzie mają potrzeby seksualne...walczy ze swoją naturą i dzięki temu jest bardziej uduchowiona...ten motyw jest już znany od setek (chyba zapoczątkowany w chrześcijaństwie) że dusza chce do Boga a ciało(szatan) nierządu.

  Elba,  25/11/2011

Powstrzymam się wymownie od odpowiedzi na Wasze powyższe dywagacje...

Tak, Twoje powstrzymanie się jest bardzo wymowne.

  Elba,  25/11/2011

Dziękuje Mariuszu za podlinkowanie filmu. Trochę długi, więc obejrzę całość w wolnej chwili.

  Tomasz Het  (www),  07/02/2013

Ciekawy artykuł, można by wiele debatować nad jego sensem ale jest całkiem niezłyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska