Login lub e-mail Hasło   

Polska - kraj totalitarny?

Oparte na nieprawdziwych informacjach.
Wyświetlenia: 1.340 Zamieszczono 22/11/2011

Kraj totalitarny. To nie pomyłka, dobrze czytasz. Doszedłem do takich przypuszczeń po tym, jak zobaczyłem prawdziwy obraz wydarzeń na ostatnim marszu niepodległości w Warszawie.

Widziałem jak policja bije pałkami chłopaka, który po prostu stał i trzymał polską flagę. Widziałem jak policjant atakuje gazem i kopie w głowę mężczyznę, którego przypuszczalnie jedynym przewinieniem było zjawienie się w złym miejscu o złej porze. Takich sytuacji było wiele, gdy uczestnik marszu dostawał za darmo. Wystarczy poszukać w Internecie.

Pojawili się w Warszawie goście z Niemiec, swobodnie maszerujący ulicami Warszawy w kominiarkach, z pałkami i pokazujących środkowy palec do kamery. Polska policja nie potraktowała ich oczywiście tak brutalnie jak naszych swojskich "faszystów". Te niemieckie bojówki mocno pobiły naszych rodaków, wywiad z jednym z nich można również zobaczyć w sieci. Symboliczne zdarzenie, gdy Niemcy biją Polaków w ich stolicy 11 listopada.

Telewizja jak zwykle, we właściwy sobie (czyli ogólnie: niewłaściwy) sposób rozłożyła akcenty. Pokazała głównie tzw. „faszystów” walczących z policją, latające kostki brukowe, płonący wóz transmisyjny. Pokazano skrajności, pomijając sam rdzeń uroczystości, którym było 90 tys., a może i więcej całkiem normalnych osób, które spokojnie szły z polskimi flagami. Można taki film zobaczyć w sieci; niekończąca się rzeka ludzi. Ani jednego ujęcia tej sceny nie pokazano.

Jeśli spojrzymy na to z perspektywy ludzi, którzy byli tam, na miejscu, to okazuje się, że najbardziej agresywne było zachowanie tzw. blokad antyfaszystowskich.

Wisienką na torcie jest przemówienie premiera, w którym chwali on działania policjantów. Po prostu zrobili swoje.

A ja tego nie chwalę, bo działali bezprawnie, niejednokrotnie prowokowali uczestników marszu. Nie jestem też pod wrażeniem dezinformacji, na jaką zdobyły się media, które jak zwykle opowiedziały nam bajkę o świecie. Pewnym optymizmem napawa to, że dziś niemal każdy ma przy sobie dobrą kamerę w telefonie komórkowym i dostęp do Internetu, przynajmniej pewnych rzeczy będziemy świadomi.

Nie można mieć dowodów, że Polska jest krajem totalitarnym. Jednak bestialskie działania policji, które sugerują zupełny brak szacunku dla „szarego obywatela”, a także to, jak telewizja manipuluje faktami (dlatego nie można mieć dowodów, skoro media zakrzywiają rzeczywistość, to jak można poznać prawdę?), to pewne symptomy takiego stanu rzeczy, które można spotkać w modelowym państwie tego typu, przedstawionym przez Orwella w powieści „Rok1984”.

Różne rzeczy można przypuszczać. Wolność, prawda? Przecież mamy demokrację, ktoś powie. Ale pamiętajmy, że można w demokratyczny sposób wybrać tyranię. Kto wie czy to się nie stało.

Podobne artykuły


20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3258
28
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17551
19
komentarze: 69 | wyświetlenia: 4310
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110563
72
komentarze: 34 | wyświetlenia: 10992
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92338
45
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5576
44
komentarze: 23 | wyświetlenia: 10146
37
komentarze: 37 | wyświetlenia: 3284
41
komentarze: 24 | wyświetlenia: 5472
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 11735
 
Autor
ArtykułMłody jesteś chłoptasiu, ale młodość nie usprawiedliwia głupoty i rzucania bezpodstawnych oskarżeń.

Ależ nie ma tutaj niczego, czego nie można samemu sprawdzić. Niczego nie biorę z sufitu. I po prostu dodałem jedno do drugiego i to mi coś nasunęło, przy czym niczego nie orzekam, pojawił się znak zapytania.

  Elba,  22/11/2011

Słusznie Michale, "Kto ma uszy, niechaj słucha" Ap. 2,11. Kto ma oczy, niechaj patrzy... Kto ma rozum, niechaj myśli... Kto ma serce, niechaj kocha... A kto chce być ślepy i głuchy i sprzedawać się za marne srebrniki, niech to czyni... A nam trzeba tylko umieć odróżnić jedno od drugiego, by wiedzieć z kim mamy do czynienia... Wszak człowiek ma rozum i wolną wolę :)))

No to sobie sprawdź i nie wypisuj głupot:
http://www.youtube.com/watch?v(...)RCrIuWM
"Nie widziałem natomiast, aby nasza policja, bądź co bądź polska, wzięła się za gości z Niemiec, swobodnie maszerujących ulicami Warszawy w kominiarkach, z pałkami i pokazujących środkowy palec do kamery."
Tylko głupek może twierdzić, że ...  wyświetl więcej

A Eioba zaprawdę powiada: "(...) oczywiście interesują nas wasze przemyślenia(...)". To mi wystarcza. Przedstawiłem jedną z moich myśli, prawdopodobnie błędną, to nie ma znaczenia. Nie siliłem się na dowodzenie czegokolwiek. Napisałem coś przeciwnego do informacji podawanych w TVN, więc to musi być wszystko nieprawda :)

Faktycznie! Mieli szczęście, że nie są Polakami, to by dopiero mieli... Bo nie wiem czy widziałeś, ale Polak nie musi mieć kominiarki i pałki, wystarczy polska flaga, żeby oberwać od naszej policji :)

Już nie wiem co napisać... Ty masz wyższe wykształcenie???
PS
Kilka lat temu policjanci ścigający uzbrojonych bandytów przez pomyłkę zastrzelili 19-latka, a jego kolegę postrzelili czyniąc inwalidą. Chłopcy jechali identycznym samochodem jak bandyci i na próbę zatrzymania zareagowali ucieczką. Czy to wydarzenie to wystarczający powód do twierdzenia, że polska policja strzela do młody ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  22/11/2011

belfegor ! Sataniści wiedzą wszystko lepiej i myślą poprawnie tak jak ich władza zamawiająca w piekle ekspertyzę o obecności Krzyża w Sejmie

Nie zauważyłeś trollu, że jesteś ignorowany przez większość eiobowiczów?

Wprowadzam korektę, bo nie chcę wprowadzać nikogo w błąd. Istotnie, polska policja interweniowała wtedy. Umknęło mi.

Chwali się poprawianie błędów, ale tylko usunięcie całego artykułu może przywrócić Ci twarz.
Nie wstydzisz się twierdzić na podstawie pojedynczych epizodów, że polska policja bije przechodniów za noszenie polskiej flagi w dniu niepodległości?
Od osoby z wyższym wykształceniem, interesującej się filozofią, można chyba wymagać trochę więcej...

Czy się nie wstydzę? Skąd się urwałeś człowieku?? Ja mam się wstydzić tak twierdzić, gdy policja robiła to i to niejednokrotnie, nie ma dymu bez ognia, a policja się nie wstydzi tego co się działo?? Jakoś rzecznik policji się nie wstydził w wywiadzie. Mam prawo do własnego przekonania. Wiem, że jeśli bijesz człowieka, który nie robi nic agresywnego, to jest podejrzenie ze jesteś psychopatą.
...  wyświetl więcej

I nic mi się nie roi. Kolejna sprawa z tym logo PZPNu zamiast godła na koszulkach piłkarzy. Patriotyzm jest nie na rękę dziś. Nawet kiedyś nasz premier powiedział, że Polska to nienormalność.
Nie chcę wchodzić w spory lewica-prawica. Zastanawia mnie tylko, czemu ludzie, którzy chcą usunięcia krzyża z Sejmu - POPIERAM, dla neutralności światopoglądowej, ci sami ludzie stają na drodze patriot ...  wyświetl więcej

  ...,  22/11/2011

"Totalitarny" to gruba przesada, jeśli opieramy się na historycznej definicji tego sformułowania, jednak ogólny wydźwięk tekstu jest prawdziwy.

TVN w koło pokazywał swój spalony wóz, jakież to wzruszające. Za wszystkie kłamstwa, które szerzą propagandyści tej stacji, jeden zniszczony samochód to jeszcze nie koniec swiata. Zawsze mogło być gorzej.

A co najciekawsze. Lewicowa hołota

...  wyświetl więcej

  belfegor,  22/11/2011

Udajesz głupiego?
"W siedzibie Krytyki Politycznej znaleziono noże, kije i kastety."
Zapomniałeś dodać, że znaleziono ten "sprzęt" po wygarnięciu do "suk" niemieckich bojówkarzy. Chyba musieli by być ostatnimi idiotami, żeby zabierać ze sobą pałki i kastety, gdy policja wywoziła ich na komisariat.
Zdziwiłeś się, że wszystko to zostawili?

  ...,  22/11/2011

Z trollem nie mam ochoty debatować, kiedyś już ci to mówiłem, a już z trollem lewackim tym bardziej.

  belfegor,  22/11/2011

Tak, wiem. Merytoryczna odpowiedź wymaga trochę inteligencji i wysiłku umysłowego. Zwyzywać kogoś można bez wysiłku. Widać to zresztą po poziomie twojej dyskusji przy innych artykułach.

  Elba,  22/11/2011

"Nie po to Donald Tusk stworzył patologiczny system sprawowania władzy, opierając go na ośrodkach propagandy i ludziach służb specjalnych, by nie wykorzystać święta 11 listopada do sprawdzenia efektywności tego systemu. Nie po to też uczynił z policji i służb specjalnych zbrojne ramię grupy rządzącej, by zdobyć się obecnie na uczciwą ocenę prowokacji i wyciągnąć konsekwencje wobec winnych.
...  wyświetl więcej

Mniej więcej o to mi właśnie chodzi :)
A swoją drogą nigdy więcej nie tykać polityki. Śliski temat.

  Amicus,  22/11/2011

Śliski = obrzydliwy.
W przypadku polityki - to jest prawda.
W innych przypadkach - niekoniecznie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska