Login lub e-mail Hasło   

Odczytać przeznaczenie...

"Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia."
Wyświetlenia: 1.278 Zamieszczono 23/11/2011

Czy zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę kieruje Waszym losem? A może jest tak, że człowiek, posiadając wolną wolę sam decyduje o biegu zdarzeń? Jak to więc jest z tym naszym życiem? Czy każdy ma do odegrania jakąś konkretną rolę? Na te pytania każdy może odpowiedzieć inaczej. Ja postanowiłam umieścić w poniższym tekście swoje własne refleksje, które z pewnością nie podważają prawdziwości odmiennych osądów.

Moje dziewiętnaście lat to szereg różnych wydarzeń, na pozór zwyczajnych, choć łatwo dostrzec pomiędzy nimi pewne zależności. Trafiam w miejsca, których tak naprawdę niegdyś nie chciałabym odwiedzić, a tam poznaję ludzi, mających odegrać istotne role w kształtowaniu mojej osoby. Marzyłam o studiowaniu w Warszawie- miasto życia, sukcesu... I mogłam. Naprawdę mogłam tam pójść i spełnić swoje marzenie. Stało się jednak inaczej. Pewne wydarzenia zbiegły się ze sobą, sprawiając, że ostatecznie wylądowałam w Krakowie- mieście którego wcześniej wprost nienawidziłam. Jakie to zabawne, że nie zamieniłabym go teraz na żadne inne miejsce. Gdzieś głęboko czuję, że powinnam tu być. Poznałam ludzi, którzy bardzo mi pomagają. Dzięki nim przestałam szufladkować innych i zrozumiałam, że pomiędzy białym i czarnym są jeszcze inne kolory. Wierzcie mi, że to wszystko ma ogromny wpływ na jakość mojego życia i stan emocjonalny. A Warszawa? Widzę, że jeśli poszłabym tam, na kierunek, który sobie obrałam, zdecydowanie nie byłabym szczęśliwa. Nie będę wnikać dlaczego- to pozostawię wyłącznie sobie. Dlaczego więc trafiłam tutaj? Nigdy o tym nie marzyłam, a jednak podjęłam taką decyzję idąc za głosem serca, oddając wszystko w ręce Losu. I powiem szczerze, że nie wiem, czy zrobiłam dobrze. Teraz wydaje mi się, że jestem szczęśliwa. Być może czeka tu coś na mnie, może spotkam kogoś kto całkowicie wywróci moje życie do góry nogami...?

Takich sytuacji mogłabym wymieniać w nieskończoność. Nie wierzę w przypadki. Myślę, że gdybym w niektórych momentach podjęła inne decyzje, ostatecznie i tak wydarzyłoby się to, co jest mi pisane. Nie zmienię tego, choćbym nawet bardzo chciała. Bo jeśli to uczynię, będę nieszczęśliwa i w ostatecznym rozrachunku będę dążyła do tego, co czuję i w jakiś tam sposób czyni mnie osobą spełnioną. Czy to rodzaj Fatum? Nie wiem. Nie nazwałabym tak tego... Chyba, że moim życiem kieruje zły Los, choć szczerze w to wątpię.

Mam wolną wolę, mogę z niej korzystać. Ostatecznie jednak ta swoboda wyboru i tak zaprowadzi mnie na ścieżkę, przez którą muszę przejść. I nie jest to z mojej strony droga na łatwiznę. Ja wierzę, że tak jest. Ot tak, po prostu...
" Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1140
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3502
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1646
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3312
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  basia30,  24/11/2011

Zycie nie pisze na scenariusza . Kazdy jest kowalem swego losu . " Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty, drugim jest śmierć " - Najciekawszy cytat z arcydzieła Andrzeja Sapkowskiego, Wiedźmina. " . "glamoroussandra " zycze Tobie pozytywnego myslenia . Pozdrawiam serdecznie

Hm... Cenię sobie Twoje zdanie, aczkolwiek nie sądzę, by mój pogląd sprawił, że nie myślę pozytywnie :) Choć owszem, z natury raczej jestem pesymistką... Po prostu odczuwam często, że cokolwiek bym nie zrobiła to i tak wszystko zaprowadzi mnie do tego samego . Również pozdrawiam :)

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko ma swój cel, ale żeby go dostrzec należy spojrzeć sercem i podążać za jego głosem. Pozdrawiam serdecznie i wieczności życzę :)

całkowicie podzielam Twoje zdanie nokiaasia :) pozdrawiam bardzo gorąco :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska