Login lub e-mail Hasło   

Święto Pluszowego Misia

Dziś DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA -- historia maskotki, która właśnie 25 listopada ... kończy 109 lat ...!
Wyświetlenia: 5.854 Zamieszczono 25/11/2011

 

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek: sympatyczna, miła w dotyku, przyjazna dziecku i oczywiście niezastąpiona jako przytulanka przy zasypianiu  kiedyś naszym dziś naszym dzieciom... Misie stały się popularne w bajkach, wierszach, piosenkach i dobranockach.

Ten ulubieniec wszystkich dzieci obchodzi swoje święto 25 listopada.

W 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Historia pluszaka zaczyna się  w 1902 roku,  kiedy to podczas jednego z polowań prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora "Teddy" Roosevelta, jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman. 

   Jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post”

 .......     i dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta.

W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem i właścicielem firmy „Ideal”, jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka.

Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?

 

Żyjemy w czasach rozkwitu tradycji pluszowych misiów, zarówno tych starych z początku wieku, jak i tych współczesnych produkowanych masowo w fabrykach na Dalekim Wschodzie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest wspaniałym pomysłem. Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz każdy będzie pamiętał, że 25 listopada jest wielkie święto naszych kochanych misiów.

Pamiętajcie o swoich misiach!!!

 Eiobowianki  i  Eiobowianie ........ 

     

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 26617
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 7958
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110562
59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 14890
46
komentarze: 25 | wyświetlenia: 19686
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5676
28
komentarze: 8 | wyświetlenia: 21448
26
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1840
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2709
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3862
18
komentarze: 17 | wyświetlenia: 5272
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2366
 
Autor
Artykuł  Elba,  25/11/2011

Jasne jak słońce, że pluszowy miś to najlepszy wynalazek ludzkości... Brawo misie! z Kubusiem Puchatkiem na czele: "...i żeby to był Mruczankowy Dzień, i żeby ptaszki śpiewały..."

My celebrowaliśmy Dzień Misia w przedszkolu i szkole:) Nawet język angielski przebiegał pod znakiem tej rewelacyjnej maskotki i przyjaciela - tańczyliśmy piosenko-taniec "Teddy Bear" :), a Ziemko napisał wypracowanie na języku polskim o swoim Lennym :)

Nie można wyobrazić sobie świata bez pluszowego misia. Niech żyją PLUSZOWE MISIE!

Mój pierwszy miś, którego pamiętam, kupiła mi mama w NRD. Potem moja babcia uszyła ręcznie dla niego ubranko z kremowej satyny w czarne groszki... ej, do tej pory pamiętam tego misia i jego zapach i te portasy na szelkach... i jak babcia siedząc z jedną noga podwiniętą na kuchennym zydelku, równiutkimi ściegami szyła je...

  hussair  (www),  26/11/2011

Miało się w dzieciństwie tę Armię od Serca: Puchatka, Uszatka, Paddingtona...

  JA to ja,  25/11/2011

Jaki smutny byłby świat bez misiów....

  greenway,  25/11/2011

Oczywiście kocham misie pluszowe. ;-)))

  Noemi*,  25/11/2011

Pluszowy miś nie jest zwyczajną zabawką a zabawką z duszą. Każdy z nas ma lub miał w dzieciństwie swojego ulubionego pluszowego misia, który niejedno wspólnie z nami w życiu przeszedł. Często pluszowy miś zajmuje najważniejsze miejsce w mieszkaniu, siedząc na jakiejś półce w oczekiwaniu na swojego właściciela.:-)

  Gamka  (www),  25/11/2011

Masz racje Noemi ;) ..."miś" to zapewne i pierwsza w życiu przytulanka z którą czuliśmy się bezpiecznie, był naszą pierwszą całuśno - gryzącą przytulanką i bezpiecznym przyjacielem do usypiania bez lęku i strachu w ciemnościach...był powiernikiem we wszystkich smutkach ....był a może i jest ;) najwierniejszym PRZYJACIELEM :)

Mój pierwszy miś, choć wymęczony i wyprzytulany i dobrze schowany

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  26/11/2011

I tak trzymaj! Bo jak zdradzisz misia, to czyny Twoje i antymisionalizm ujawnione zostaną w "Powstaniu Gremlinokota 2". ;)
Jak by to powiedział Bush?
"Wszyscy dziś jesteśmy misionarzami (czyli: misjonarzami dla misiów - i dzieci! - dobra!)"...
No, ale tego to chyba jednak pan Bush nie powie...

Ja mam do dzisiaj pluszowego misia i to niejednego. Na pewno nie jestem sama, tylko inne stare konie i konice wstydzą się przyznać.

  hussair  (www),  26/11/2011

Gameczko, to ja w pracy tyram za siebie, za Ciebie, za pół świata, a Ty nie czekasz i misiaczki sobie wrzucasz beze mnie? I ja tak teraz na doczepkę? Na ogonku takim? Hm? :/

  Gamka  (www),  28/11/2011

No już nie płacz :* Hussair ...masz >> http://merlin.pl/images_produc(...)998.jpg to dla Ciebie i buziaka :* też.... a w tym ogonku ...wcale nie jesteś na doczepkę ..o nie ! ....i to nawet dobrze się prezentujesz ;-))

  Gamka  (www),  23/11/2012

..." Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula,
lecz czasami też tak bywa,
że się o nim zapomina …. :(
a więc weźcie misia czule
i do siebie go przytulcie ….:)))
○○♥♥○○♥♥
Przypominam Wszystkim obyście w niedziele 25 listopada !! …nie zapomnieli o swoich MISIACH … i tych pluszowych i tych kudłatych i tych obok Was :))
KOCHAJCIE SWOJE MISIE ♥♥♥Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska