Login lub e-mail Hasło   

Człowiek - nędzny gatunek

Człowiek uważa się za najinteligentniejszy gatunek zamieszkujący Ziemię. Ale czy istota naprawdę inteligentna doprowadzałaby do upadku ład i porządek natury i podążała ku samoza...
Wyświetlenia: 2.818 Zamieszczono 25/11/2011

Człowiek uważa się za najinteligentniejszy gatunek zamieszkujący Ziemię. Ale czy istota naprawdę inteligentna doprowadzałaby do upadku ład i porządek natury i podążała ku samozagładzie? Wszechobecne cierpienie, wojny, ludobójstwa, to wszystko wynik ludzkiej głupoty i dążenia do jednego- władzy i bogactwa. To tak zawładnęło ludzkimi umysłami, że przesłania im normalne i rozumne widzenie świata. Nie chcą jedności, nie chcą zgody, chcą zabijać , by mieć władzę. Zwierzęta zabijają , by upolować pożywienie, aby po prostu przetrwać. Człowiek nie musi zabijać jeden drugiego, żeby go zjeść. A jednak ludzie zabiją z premedytacją i nienawiścią. Wojny pochłaniają miliony osób i giną nie tylko żołnierze, ale niewinni ludzie. Giną dzieci, albo też zostają same bez ojców i matek... Piekło wojny wciąż istnieje, obozy koncentracyjne, głód i zniewolenie...

Ludzie w każdym zakątku świata odprawiają swe modły, prosząc boga o pomoc. Chrześcijanie co niedziela zbierają się w kościele i błagają o pokój. I wierzą , że przyjdzie dzień, w którym bóg im to da. Da im pokój i szczęście. Tyle, że to nie nastąpi nigdy, bo to człowiek musi sam się zmienić i to od niego zależy, jak będzie wyglądało życie na Ziemi. Czy przez tyle wieków jeszcze się tego nie nauczono ? Odrzucenie, przemoc, prześladowanie, morderstwa i gwałty, to wszystko sprawka człowieka, ludzkiej głupoty, a nie diabła , który siedzi nam za skórą i dyktuje , co należy wywinąć.  Człowiek potrafi nienawidzić swoich sąsiadów, bo mają lepszy samochód, potrafi doprowadzić drugiego człowieka do samobójstwa prześladowaniem i dręczeniem.  Potrafi zakatować na śmierć zwierze, albo katować własną żonę i dzieci. Ludzie nie szanują nie tylko siebie nawzajem, ale i przyrody. Myślą, że wolno im wszystko, że mogą ingerować w świat zwierząt i roślin Nie rozumieją, że trzeba żyć z tym w zgodzie. Bo natura daje nam wszystko , czego nam trzeba , ale jej brak nas zniszczy i zabije.

 

Ale są wśród nas także ci dobrzy ludzie, którzy nie pozwalają, by wokół nas panoszyło się zło i cierpienie. Lecz czy tych ludzi dobrej woli wciąż jest więcej i czy ten świat nie zginie dzięki nim ???

Podobne artykuły


40
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7597
34
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3336
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2571
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3152
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6572
41
komentarze: 34 | wyświetlenia: 11929
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6612
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10838
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3426
30
komentarze: 41 | wyświetlenia: 7124
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2532
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5318
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2615
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  25/11/2011

Człowiek - nędzny gatunek? Od bestii do anioła. Wybór należy do Nas.

Wybór zawsze należy do nas... i jest nas coraz więcej, zdających sobie sprawę z potrzeby zmian i czynienia tego we własnych społecznościach na dobry start. Pozdrawiam i jako uzupełnienie dodaję:
http://eiba.pl/3
Pozdrawiam serdecznie.

  greenway,  25/11/2011

Jesteśmy " braćmi w armiach", jesteśmy zagonieni do rywalizacji by nasze człowieczeństwo zamienić na nieustanną konsumpcję. Szacunek jest w pogardzie, rozpędzone umysły karmią się podejrzliwością i nieufnością.
A dostaliśmy przepis na życie, tak prosty i tak trudny zarazem, abyśmy się wzajemnie miłowali.

  Noemi*,  25/11/2011

Dobro i zło istnieją obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru, właśnie od człowieka zależy, co wybierze. Każdy z nas może decydować o swym losie i o tym, po jakiej stronie się opowiada.

.

Apokalipsy raczej nie będzie a umiejętność przystosowania tego gatunku jest wprost niewiarygodna. Ponadto nie mamy pełnej wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości. Bywało wcześniej że po czasach kryzysu następował największy wzrost i zrozumienie. Ta niesamowita maszyna jak i jej oprogramowanie zostanie zrozumiana. Cała dotychczasowa wiedza i połączeniu z nowymi odkryciami ułoży się w całość. A na r ...  wyświetl więcej

Raczej nigdy nie dojdziemy do tego, że będziemy mieć pełną wiedzę o rzeczywistości, chociaż to fakt, jako gatunek ewoluujemy dość szybko. Jednak kryzys zadziała pozytywnie tylko wtedy, jeżeli dotknie wszystkich, nie tylko wybranych, którzy nie gonią za władzą i bogactwem lub nie mają takich możliwości. A jeżeli wszystkich, to stąd już blisko do jakiejś apokalipsy. Natomiast jeżeli chodzi o umiejęt ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  26/11/2011

Już Cię lubię, Picasso. ;)

  swistak  (www),  26/11/2011

Przyzwolenie na zło to tolerancja lansowana przez masonów i satanistów udających ateistów. Dlatego starają się
drukując pieniądze zniszczyć Chrześcijaństwo z jego miłosierdziem i miłością bliżniego.

Nie wszyscy chrześcijanie chodzą do Kościoła ;-)
A oddzielanie diabła od głupoty to też głupota bo to jego największa broń wobec nas . A to , że ktoś sobie wyobraża czerwonego ludka , który nam coś dyktuje to już inna sprawa , a raczej wynik lekcji religii prowadzonej przez księdza.
Niestety cała reszta się zgadza , choć pocieszeniem jest , że każdy medal ma dwie strony . Nie wszyscy chcą rządzić i zabijać , są tacy którzy pomagają i niszczą to co głupie i złe .

No tak, zwierzęta zjadają się nawzajem, żeby przetrwać. Ten silniejszy/inteligentniejszy (zależy od okoliczności) wygrywa. Człowiek tak samo jest zwierzęciem. Zmienił się jedynie sposób rywalizacji, ale niestety natury nie da się oszukać. Mamy to we krwi, iż każdy dąży do jak najlepszego zapewnienia bytu sobie.

  ingvar,  26/11/2011

Jak dla mnie lelum polelum. Ciągle się słyszy o człowieku, którego charaktery najczęściej określa się mianem zło, chciwość itp. Wszyscy to wiedzą, wszyscy to widzą, wszyscy ślinią się i patrzą ślepo na to przedstawienie. Chcecie swoich odpowiedzi ? Zapraszam do dyskusji, a moje initium brzmi: Przyczyny rodzenia się cech ludzkiego bestialstwa ?

Przyczyny tkwią w genach.Chciwość i egoizm w ostatecznym rachunku biorą górę nad pieszczonymi wyższymi wartościami.Dochodzi do tego instynkt stadny. Taka jest reguła i tylko niekiedy słowo człowiek brzmi dumnie.

  ulmed,  27/11/2011

Jako gatunek ewoluujmy; mamy coraz mniej mózgu w mózgu. Dosłownie

Bardzo trafny poruszajacy artykul . Zycze wesolych , spokojnych Swiat Bozego Narodzenia w gronie bliskich .Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska