Login lub e-mail Hasło   

Matki idiotki.

Matkę idiotkę spotkasz absolutnie wszędzie i… poznasz taką od razu.
Wyświetlenia: 1.836 Zamieszczono 27/11/2011

Jest to typ kobiety, która w miejscach publicznych nie potrafi radzić sobie ze swoim dzieckiem i ucieka się do głupoty. Głupich, nieprzemyślanych zachowań. Kiedy dziecko jest marudne i niegrzeczne, naiwnie sądzi, że w tym przypadku pomogą groźby i… kary. I zamiast zastanowić się, co jest przyczyną zachowania dziecka, zrozumieć je, wchłonąć jego świat, „matka idiotka” w ostateczności spuści ciśnienie, posiłkując się rękoczynem. 

Albo rękodziełem (to graf akurat potrafi robić najlepiej). Oczywiście nie wszystkie przypadki są takie, uogólniłem. Jednym wspólnym ogniwem jest fakt, że w miejscu publicznym matki te czują, że się ośmieszają. A im bardziej to czują, tym bardziej próbują temu zaradzić. A im bardziej próbują temu zaradzić… tym bardziej się ośmieszają. Jakże głupie jest ich rozumowanie, a jeszcze głupsze są podejmowane przez nie środki.

Wkroczyłem na peron i już z daleka, widziałem światła pociągu. Nikomu nie polecam patrzeć na niego, jednocześnie idąc przed siebie. Tak na marginesie, to nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy wychodzą z domu 20 minut „przed czasem”, a potem 15 minut stoją na peronie i czekają nie wiadomo na co. I gapię się na ten cholerny pociąg, wciąż maszerując przed siebie i… z impetem pierdolnąłem w słup, który znajdował się przede mną. Mówię wam, po deszczu to nawet słupy jak grzyby rosną.

Wszedłem do pociągu, wzrok skupiłem na jakiejś małolacie, stereotypie z dużym biustem. Dokładniej rzecz biorąc, patrzyłem jej… w oczy. No, ale w sposób jaki zajmowała się dzieckiem, które leżało w wózeczku był… imponujący. Początkowo pomyślałem, że na pewno wpadła, no, ale z drugiej strony, myślę sobie… grafie, nie szufladkuj ludzi, może mając 18 lat po prostu zapragnęła być mamusią!?

Idiotka nr 1.

I dziecko wyrzucało zabawkę, a mama ją podnosiła. I dziecko znów wyrzucało zabawkę, a mama ją podnosiła. Kiedy za 5 razem się zdenerwowała i nie dała mu zabawki, dziecko zaczęło płakać. Mówiła do dziecka tak, jak ten miałby co najmniej 14 lat. Matki wstydzą się być matkami w miejscu publicznym. Oczekują zrozumienia od dziecka, które jest… tylko dzieckiem. Inna matka, koleżanka tej pierwszej, ze swoim dzieckiem, które na szczęście dla niej spało, zaczęła je zagadywać. „Zobacz jakie ładne słońce świeci, zobacz…”

Spojrzałem za okno. Chmury ciemne jak jasny… jak ciemny, ten… murzyński! Co powinna była zrobić ta kobieta? Jak powinna się zachować? No, mam nadzieję, że wiecie, bo ja niestety nie wiem.

Idiotka nr 2.

To było jakiś czas temu już. Pogoda całkiem sympatyczna, na bluzę z kapturem. Od 5 minut obserwuję matkę, która jeszcze w żaden sposób nie podpadła. Jechaliśmy pociągiem. Zbliżaliśmy się do przedostatniej stacji, pociąg zaczął się zatrzymywać. Drzwi się otworzyły, matka nie wysiadła. Drzwi się zamknęły, matka zaczęła ubierać dziecku rękawiczki. Walczyła z nim do samego końca, do kolejnej, ostatniej stacji. Co by się takiego kurwa stało, gdyby sobie z tym dzieckiem wyszła na peron, nawet pomógłbym jej wynieść wózek, i założyła mu te cholerne rękawiczki na zewnątrz, zamiast w pociągu?

Idiotka nr 3.

Dziecko biegające po autobusie…

„Chodź tu do mnie!” – krzyczy matka. Dziecko… no nie czai trochę. Matka twardo siedzi na dupie i chce pokazać nie tylko dziecku, ale przede wszystkim pasażerom, kto TU KURWA RZĄDZI. Autobus wciąż w drodze. Nigdy nie wiadomo, kiedy kierowca przyhamuje gwałtowniej. Nigdy nie wiadomo, czy za chwilę nie skręci agresywniej, czy mu ktoś nie wyjedzie przed maskę. Wreszcie matka podejmuje pierwsze kroki. Wstaje, podchodzi do dzieciaka, daje mu dwa mocne na dupę, dziecko kwiczy jak zarzynane prosię, matka… matka wygrała. Pokazała, kto jest górą. Pokazała klasę.

Idiotka nr 4.

Znów autobus. Matka podsadza dziecko na ostanie, niezabezpieczone z przodu innym fotelem miejsce. Wysokość siedzenia od podłogi autobusu to mniej więcej metr. Dziecku nawet nie zwisają z siedliska nogi. Kiedyś też usiadłem na tę miejscówkę. Przy gwałtownym hamowaniu wystrzełiłem jak z procy. Nawet nie chciałem wiedzieć, jak wygląda latające dziecko. Zwróciłem kobiecie uwagę, że to miejsce jest niebezpieczne, bo sam kiedyś też z niego zleciałem. Spojrzała na mnie jak na debila, zawiesiła się i…

Zanim coś powiedziała, zdążyłem pomyśleć sobie: No… tylko czekam na to. Czekam aż powiesz: „Ale ja będę je mocno trzymać” albo „Co pana to obchodzi?”. Taka pizda nie zrozumiałaby nawet, że w momencie hamowania poleciałaby razem z dzieckiem. No, ale miło się zaskoczyłem, kiedy mi podziękowała za trafną uwagę. Mimo wszystko zaliczam ją do grona idiotek, bo nie zapewniła swojemu dziecku bezpieczeństwa. Takie zachowanie, to bezmyślne zachowanie. To ten gatunek pizdy, która tylko na chwilę rzuci okiem w inną stronę, na sekundę, zostawiając podłączone do prądu żelazko. Może i sam nie należę do grona ludzi odpowiedzialnych, ale brak odpowiedzialności znacząco różni się od idiotyzmu.

Idiotka nr 5. 

Przeszła samą siebie. Już na wejsciu dzieciak darł się jak cholera. Tym razem akcja działa sie w tramwaju. Tu matka również musiała pokazać, kto jest szefem. Dziecko chciało TAM, pokazywało palcem na miejsce przy oknie, a matka nie chciała TAM. Jak na złość kurwa, w zaparte. Nie odpuści przecież gówniarzowi. Pech chciał, że usiadła naprzeciw mnie. Dziecko uspokoiło się na trochę, gdy matka powiedziała mu coś w ten deseń:

Nie wierć się, bo zobaczysz!  - Jednak to wystarczyło na 10 sekund.

Przestań, bo nie dostaniesz w domu czekolady! – Boże, jakie to prymitywne. Już się nią brzydziłem. Pomyślałem sobie, że nie mógłbym nigdy z taką wpaść. Zobaczysz, jak będziesz niegrzeczny, to pan cie zabierze. – No co za głupia pizda, pomyślałem… – W tym momencie… PRZEGIĘŁA.

- Przepraszam?

- Słucham?

- Mogłaby pani powtórzyć?

- Nie rozumiem?

Dziecko spojrzało na mnie i się po prostu przestraszyło. No z jakiej racji ja mam być tym złym? Z jakiej racji ona ma czelność przedstawiać mnie w takim świetle? Wszystkie matki, które wpajają dzieciakom następujące zwroty, w następującej kolejności:

  • Przyjdzie BABA, zobaczysz.
  • Zabiorą cię cygani!
  • Nie dostaniesz słodyczy!
  • Nie będziesz grał na komputerze!

…to najzwyczajniej w świecie bezsilni rodzice, którzy inaczej nie potrafią poradzić sobie z dzieciakiem. Bo przecież nie ma chyba już niczego mocniejszego, a zarazem haniebnego, prymitywnego i wywołującego u mnie obrzydzenie, niż wzbudzenie w dziecku lęku albo odbieraniu nadziei na rozrywkę. Kolejność ma tu znaczenie, bo takie matki stosują te zwroty w zależności od wieku dziecka. Chociaż no… ja mojemu dziecku od razu bym powiedział, że nie dostanie ode mnie pieniędzy na dziwki… W tym jednym przypadku mogłem się pomylić.

Spojrzałem na dziecko, uśmiechnąłem się i powiedziałem, że nie, pan cię nigdzie nie zabierze. „Fajny chłopak jesteś, tylko masz matkę idiotkę, która próbuje cię wystraszyć. Nie daj się! No… zuch chłopak!” Po czym włożyłem słuchawki do uszu i spojrzałem przez szybę.

Idiotka nr 6.

Pociąg. Dziecko płacze i krzyczy w stronę matki, która zabrała mu zabawkę, że jej nienawidzi. Niezły smyk, nie? Matka cała czerwona na twarzy, kompletnie nie wie, co powiedzieć. Wciąż jechała tę samą śpiewkę, starając się czym prędzej uciszyć tego „niewdzięcznego bachora”. Przecież ludzie patrzą! Efekt jest zupełnie odwrotny. Zamiast je uciszyć, dziecko wręcz zaczyna się dusić. Sprytny gówniarz. W końcowej fazie matka zupełnie już wkurwiona, powiedziała dziecku, że ona też go nienawidzi, bo jest niedobry i źle się zachowuje… ja pierdolę.

Co powinna zrobić ta matka? Jak rozmawiać z takim dzieckiem? Czy w tym przypadku pomóc może już tylko super-niania? Pamiętajcie, tak na przyszłość, gdyby dziecko wam tak powiedziało. Mam nadzieję, że nie czytają tego aż takie idiotki. W tym momencie należy odwrócić kota ogonem. Wystarczy jedno głupie zdanie:

„A mama bardzo cię kocha i jest jej bardzo smutno, że płaczesz.” 

Efekt nie jest gwarantowany od razu, bo takie dziecko nieprędko się uspokoi, ale im bardziej pokazujesz, że kochasz swoje dziecko, tym szybciej je kupisz. Właściwie to uważam, że byłbym dobrym ojcem. Moje dzieci żyłyby w ciągłym strachu.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1386
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1246
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 789
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 543
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 499
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  27/11/2011

Jednak wybiorę się do psychologa,czy innego porąbańca...Ogólnie zgadzam się z Tobą a jednak..odrzuciłem Twój art. Dlaczego?

Ja ci posekunduję Jotko... Psycholog niepotrzebny, to Grapha do jakiegoś porąbańca wysłać by trzeba. I w przeciwieństwie do ciebie, powiem dlaczego odrzuciłam, by chłopak w głowę nie zachodził... Ton mi się nie podoba i wyzywanie od idiotek. To, że nie radzą sobie z prawidłowym wychowaniem dziecka, to jedno, a to, że taki chłoptaś uznaje to za zidiocenie, nie mając żadnego rodzicielskiego doświadczenia bycia ojcem-idiotą, to drugie...

  jotko49,  27/11/2011

Dzięki za wsparcie.. Jestem pewny że on to już wie,jak te "gówniarze"...
Oni wrzaskiem ,on "topornością" słowa dodaje sobie animuszu.Gdy opadną mu słuchawki. nim ogłuchnie na świat i jego problemy ,dojrzy jego istotę i bliznich . Gdyż to jego siostry ,matki ,krewni obojga płci a nie idiotki ,p...etc.

  Noemi*,  27/11/2011

Każda decyzja dotycząca wychowania małego człowieka jest trudna, bo trzeba ją podjąć, nie mając gwarancji, że będzie dobra. Niesłusznie nazywasz te matki idiotkami, wychowywanie dziecka to bardzo ciężka praca, przeważnie 24 godziny na dobę i to bez prawa do przerw i urlopu. Nie przyszło ci do głowy, że może są zwyczajnie po ludzku zmęczone i dlatego popełniają błędy?

  ulmed,  27/11/2011

Życzę Ci byś został ojcem. Po latach pogadamy.
Tak naprawdę, dopiero jak zobaczysz owoce swojej pracy, dorosłe dzieci, to się dowiesz, co jest, co było dobre, a co złe.
To dzieci są oceną!

  Areva,  27/11/2011

Graf w jakim ty mieście żyjesz bo te chyba trzeba mijać szerokim łukiem żeby tego idiotyzmu (i współczując szczególnie dzieciom i panu że muszą w tym mieście mieszkać) nie oglądać. Ostatnie zdania arta są prawdziwe podobno mówienie na spokojnie z dzieckiem z przykładowym zawartym cytatem to działa. Najgorszą wymierzoną karą dziecku w domu to nie zakaz rozrywek i słodyczy a milczenie rodzica wobec dziecka.

Teraz gdybym chciała się zniżyć do poziomu, jaki reprezentujesz tym artykułem, to wystarczyłoby napisać coś w stylu: 'co za po***any idiota to napisał?!". Jednak korzystając z Twojej rady wychowawczej, która jest jedyną myślą (?), z jaką się zgadzam, odwrócę kota ogonem i napiszę, że jest mi bardzo smutno i przykro, iż istnieją na tym świecie ludzie tacy jak Ty, którzy muszą uciekać się do wyzywan ...  wyświetl więcej

  ghraf,  27/11/2011

Teraz gdybym chciała się zniżyć do poziomu, jaki reprezentujesz tym artykułem, to wystarczyłoby napisać coś w stylu: 'co za po***any idiota to napisał?!"

- No, więc mamy to już za sobą. Wystarczyło darować sobie tylko cenzurę.

  ghraf,  27/11/2011

@jotko, zgodziłeś się, bo wiesz, że jest w tym część racji. Co do odrzucenia tekstu, nieistotne. Ja tylko uogólniłem problem, a wasze odczucia co do tego mało mnie interesują.

Idiota – osoba upośledzona umysłowo według dawnych klasyfikacji. Idiotyzm to termin obecnie nieużywany w medycynie ze względu na pejoratywne znaczenie potoczne.
W tym przypadku nie ma mowy o idiotyzmie tych matek tylko ich nie przygotowaniu do roli matki. Ale czy do tej roli można się przygotować? Szkoły bynajmniej w tym nie pomagają w ogóle. Nikt nie daje podstawowej wiedzy z zakresu inteligencji emocjonalnej i podstaw komunikacji.

  ghraf,  27/11/2011

Jeśli trafiłem w osoby, które tak się właśnie zachowują, to nie dziwię się reakcjom, jakie wywołałem tym mało wulgarnym tekstem. Były gorsze :)

Należy się zdystansować i nie brać tego do siebie, bo to oczywiste, że absolutnie każda matka stosuje tak prymitywne chwyty wychowawcze. To znaczy, wy stosujecie. I jakoś ludzie żyją , i ten świat się nawet jakoś kręci. Dzieci wyrastają na wartości

...  wyświetl więcej

  ghraf,  27/11/2011

Impuls Darek, za dużo filozofujecie.

" wasze odczucia co do tego mało mnie interesują" dziwne, że o tym wspomniałeś.

  ghraf,  27/11/2011

heh, tak, bo i tak będziesz tu wracał.

@zoe, co by nie pisać w dwóch różnych komentarzach, ja się zawsze zachowuję jak idiota. Spadam polatać.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska