JustPaste.it

Mnich, który sprzedał swoje Ferrari

Najlepsze cytaty z książki

31ed1e1fb277d3cc6f869e949c39cce5.jpg

„Mnich, który sprzedał swoje Ferrari” to książka o wewnętrznej przemianie i dążeniu do szczęścia. Choroba skłania bohatera do poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym celu wyrusza w podróż. Poznaje system filozoficzny, dzięki któremu zaczyna rozumieć sens życia. Bohater odnajduje swój sposób na spokojne, harmonijne i pełne radości życie. Autorem książki jest Robin S. Sharma.

 

Tyle tytułem wstępu. A teraz najlepsze cytaty z książki:

„Chcąc żyć pełnią życia, musisz stać na straży swojego ogrodu i wpuszczać do środka tylko dobre informacje. Nie można sobie pozwolić na luksus negatywnych myśli – nawet na jedną złą myśl.”

„Nigdy nie odkładaj na potem tego, co jest ważne dla twego dobrego samopoczucia i zadowolenia. Już dziś trzeba żyć pełnią życia, a nie wtedy, kiedy wygrasz na loterii lub przejdziesz na emeryturę. Nigdy nie odkładaj życia na potem!”

„Jeszcze dziś roznieć swoją iskierkę życia i pozwól, aby stała się płomieniem.”

„Przyjaciele wnoszą w nasze życie humor i piękno.”

„Nigdy nie wahaj się zadawać najbardziej podstawowych pytań. Pytania są najskuteczniejszą metodą pozyskiwania wiedzy.”

„Jedną z najtragiczniejszych rzeczy, jakie stale robimy, jest odkładanie na później życia.”

„Entuzjazm jest jednym ze składników udanego życia.”

„Jedynym sposobem ulepszania jutra jest stwierdzenie, co było złe dzisiaj.”

„Doceniaj świętość każdego dnia, żyjąc po to, by dawać.”

„Upór jest warunkiem przemiany.”

„Śmiech otwiera serce i wygładza duszę. Nigdy nie powinno się brać życia tak poważnie, by przestać się śmiać z samego siebie.”

„Przez nasz umysł każdego przeciętnego dnia przebiega około 60.000 myśli. Przez wypisanie swych pragnień i celów wysyłasz do swej podświadomości sygnał, że te wymienione są ważniejsze od pozostałych 59.999.”

„Bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, ty sam wybierasz sposób, w jaki na to zareagujesz. Jeśli wyrobisz sobie zwyczaj poszukiwania dobrej strony w każdych okolicznościach, twoje życie osiągnie wyższy wymiar.”

„Jeśli przyjrzysz się najszczęśliwszym, najzdrowszym i najbardziej zadowolonym ludziom w naszym świecie, zobaczysz, że każdy z nich znalazł własną pasję, za którą podąża każdego dnia.”

„Jak odżywiasz swoje ciało, tak odżywiasz swój umysł – niewłaściwa dieta ma olbrzymi wpływ na całe życie. Niszczy energię fizyczną i umysłową. Wpływa na nastrój i odbiera jasność myślenia.”

„Szczęście przychodzi poprzez stopniową realizację wartościowego celu. Jeśli robisz to, co naprawdę uwielbiasz robić, jesteś skazany na odnalezienie głębokiego zadowolenia.”

„Jedyną rzeczą, która odgradza większość ludzi od ich marzeń, jest strach przed porażką. Tymczasem porażka jest bardzo ważna na drodze do sukcesu. Porażka jest próbą, dzięki której się rozwijamy.”

„Osiemdziesiąt procent naszych życiowych osiągnięć wynika ledwie z dwudziestu procent działań, jakie wypełniają nasze życie.”

„Czy wiesz, że tydzień ma sto sześćdziesiąt osiem godzin? Przynajmniej pięć z tych wszystkich godzin powinno się przeznaczyć na jakiś rodzaj fizycznej aktywności.”

„Dyscyplinę budują konsekwentnie realizowane małe akty odwagi.”

„Czas poświęcony na doskonalenie umysłu, troskę o ciało i duszę pozwoli wzbogacić całe życie, wprowadzić do niego więcej witalności. Dawno dawno temu Epiktet ujął to w następujący sposób: Nie jest wolny ten, kto nie jest panem samego siebie.”

„W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.”

„Porażką jest nie mieć odwagi spróbować.”

„Kiedy uskrzydla cię jakiś wielki cel, niezwykły plan, twoje myśli przełamują wszelkie granice; twój umysł przekracza bariery, świadomość rozszerza się na wszystkie strony i okazuje się, że znajdujesz się w nowym, wspaniałym świecie.”

„Dziesięć minut przed zaśnięciem i dziesięć minut po przebudzeniu są niezwykle ważne dla podświadomości. W tym czasie mózg powinno się programować na odbiór tylko najbardziej pozytywnych i spokojnych myśli.”

„Nigdy nie wstydź się robić tego, co jest słuszne. Zdecyduj, co jest dobre, i trzymaj się tego. I nie wchodź w zwyczaj mierzenia własnej wartości cudzą miarą.”

„Proponuję, żebyś przestał klasyfikować zdarzenia jako pozytywne albo negatywne. Po prostu spróbuj ich doświadczać, cieszyć się nimi lub się z nich uczyć.”

„Sekret szczęścia jest prosty: odkryj, co naprawdę lubisz robić i po prostu zacznij to robić z całą energią.”

„Jesteś tym, o czym myślisz i co mówisz do siebie przez cały dzień. Słowa, które wypowiadasz do siebie, kreują twój autowizerunek, a to, jakim się widzisz, determinuje działania, które podejmujesz.”

„Nie ścigaj się z innymi, ścigaj się ze sobą – Nie ma niczego zaszczytnego w byciu ponad jakąkolwiek inną osobą. Prawdziwy zaszczyt to wznieść się ponad to, kim się było w przeszłości.”

„Ważne jest budowanie siły charakteru, rozwijanie umysłu i życie z odwagą. Te trzy punkty wspomagają osiąganie sukcesu, zadowolenia i wewnętrznego spokoju.”

„Odkryj swoją pasję i idź za nią. Obudź swój umysł, otwórz go na nieprzebrane bogactwo możliwości, jakie są dookoła. Zacznij żyć z większym zapałem.”

„Podobnie Tadż Mahal, życie pełnie cudów powstaje dzień po dniu, kamień po kamieniu.”

„Jedynymi ograniczeniami w twoim życiu są te, które sam sobie narzucasz.”

„Zegar i kalendarz nie powinny powodować, ze będziemy ślepi na fakt, iż każda chwila życia jest cudem – i tajemnicą.”

Fragment o tym, jak osiągnąć cel
1. Pierwszy krok do osiągnięcia celu to jasna wizja tego, co chce się osiągnąć – jeśli ma to być zrzucenie nadwagi, każdego ranka powinieneś wyobrażać siebie jako szczupłą, wysportowaną osobę, pełną witalności i nieograniczonej energii.
2. Krok drugi to pozytywna presja. Jednym z najlepszych sposobów jest publiczne zobowiązanie. Powiedz wszystkim dookoła, że stracisz zbędne kilogramy, a z pewnością pomoże ci to wytrwać w postanowieniu.
3. Krok trzeci – nigdy nie stawiaj sobie celów bez ścisłego określenia czasu i zapisania wszystkiego na papierze.
4. Krok czwarty – aby nowe zachowanie stało się nawykiem, trzeba je praktykować przez co najmniej dwadzieścia jeden dni z rzędu. Tyle czasu potrzeba na wytworzenie nowego połączenia neuronowego.
5. Ostatni krok – naucz się czerpać zadowolenie z samego procesu osiągania celu. Najważniejsze, abyś miał przyjemność z podążania tą ścieżką.

 źródło: www.magdabednarczyk.uniinfo.pl