Login lub e-mail Hasło   

Rozszerzenie świadomości

Nawet zwierzę posiada świadomość samego siebie...
Wyświetlenia: 1.200 Zamieszczono 07/12/2011

  Nawet zwierzę posiada świadomość samego siebie, ale kiedy stajesz się świadomy istnienia innych osób żyjących wokół siebie, to wówczas świadomość rozszerza się. A kiedy to osiągnie, to może zacząć realizować własne cele życiowe.

    Im większa jest twoja świadomość rzeczywistości jako całości, tym większą prawdę poznajesz o sobie, która jest bardzo istotna. Świadomość i prawda istnieją poza czasem, który obowiązuje na tej planecie. Ponieważ świadomość to TY, a że mieszkasz na fizycznej planecie, to musisz posiadać fizyczne ciało. TY(świadomość) istniejesz zawsze, nawet kiedy umiera twoje ciało, to TY jesteś (przestań myśleć… rozumiesz już?).Kiedy uświadomisz to sobie, umysł twój otworzy się na prawdę,  a ona odkryje się przed twoimi oczami. Prawda to, TY JESTEŚ ŚWIADOMOŚCIĄ.

   Umysł ludzki jest najwspanialszym narzędziem, musisz go jedynie odpowiednio zaprogramować poprzez odpowiednie myśli. Dzięki, którym zaczniesz sam kształtować własną rzeczywistość.

   Świadomość uzależniona jest od indywidualnych cech charakteru. Zwykle już zdążyłeś ją ustalić na konkretnym poziomie i skierować na określony przedmiot zachowań. Dlatego jej możliwości mają pewien określony zakres. Jednak nic nie jest jeszcze stracone, przy odpowiednim przeprogramowaniu, rozwinięciu można swoją świadomość zmienić, a tym samym swoją rzeczywistość.

   Rozwój świadomości to posuwanie się krokami do przodu, z jednoczesnym poznaniem nieznanego. Trzeba równomiernie i systematycznie poszerzać swoje pole widzenia, tak aby obejmowało coraz większą przestrzeń, aż w końcu zasięg twojej świadomości ogarnie wszystko. Rozwój świadomości to nabywanie doświadczeń, wędrówka do określonych celów, po to, aby przeżyć jak najwięcej twórczych przygód i rozwijać własny umysł.

   Kiedy zrozumiesz jak ważny jest rozwój, i poszerzanie własnej świadomości, to odkryjesz przed sobą sens życia. Będziesz mógł pełnić w nim rolę przewodnika. Spojrzenie na ten proces pomoże ci zrozumieć właściwość świadomości rozwiniętej. Kiedy poszerza się nasz umysł, to przemieniamy nasze myśli, uczucia, postawy, ale przede wszystkim wizje o samych sobie.

   Najważniejszą zmianą w tym procesie jest zastąpienie myśli ograniczonych, na nieograniczony ich potencjał. Bo kiedy światło jest niewielkie, to wszystko, co jest poza jego zasięgiem wydaje nam się obce. Dlatego, kiedy nasza świadomość jest ograniczona patrzymy na świat z perspektywy egocentrycznej, więc trudno jest dostrzec problemy oraz zrozumieć punkt widzenia innych ludzi. Dlatego rodzi się konflikt w relacjach z nimi.

  Brak harmonii dotyczy nie tylko świata zewnętrznego, ale w dużej mierze również świata wewnętrznego, innymi słowy twojego umysłu. Pomimo, że świadomość jest ograniczona, to podświadomość jest rozbudowana, dzięki, czemu nie zna granic. Myśli, pragnienia oraz wyobrażenia o nas samych są niespójne, sprzeczne. Powoduje to brak harmonii wewnętrznej i zewnętrznej. Przez co rodzą się w nas lęki i niepokoje, wówczas nasze życie przepełnione jest chaosem i zamętem. A kiedy nasz umysł stanie się nieograniczony, to wszystkie sprzeczności zaczną się integrować ze sobą

   Rozwój to proces poszerzania naszej perspektywy świata. Oznacza to, że w miarę poszerzania naszego umysłu przestajemy się skupiać wyłącznie na nas samych i naszych błahych problemach, co skutkuje, że zaczynamy dostrzegać coraz szersze perspektywy naszej rzeczywistości. A w szczególności jak ona powinna wyglądać.

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1826
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 560
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 743
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1317
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 746
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1156
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 837
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 519
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 818
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 505
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska