Login lub e-mail Hasło   

Boska Kraina Radości

To cudowna Kraina w zasięgu każdego serca
Wyświetlenia: 1.965 Zamieszczono 19/12/2011

   Czy słyszał ktoś o Boskiej Krainie Radości? Pobłażliwe spojrzenia i wzruszenie ramionami. Świat się roi od rozmaitych problemów najróżniejszego kalibru a ja wspominam o radości.  Słyszę też głosy, że to dziecinne pytanie. I z tym stwierdzeniem zgadzam się absolutnie. Gdyż umiejętność cieszenia się jak dziecko to naprawdę wielka rzecz. Bez żadnych warunków wstępnych, bez uwarunkowań typu wielka gotówka, awans, nowy samochód lub inny upragniony większy lub mniejszy nabytek czy też powinięcie się nogi sąsiadowi lub szefowi.

Beztroska radość w dojrzałym wieku odczytywana jest jak zaburzenie psychiczne. Powyżej pewnej granicy ( ciekawe, jakiej czy 30, 40 a może 50 lat) należy być poważnym, rozsądnym, zorientowanym na kalkulacje, mieć prawidłowy ogląd rzeczywistości. Ważna jest nieustanna czujność na czyhającą zewsząd manipulację, bo przecież bujać to my a nie nas. Sporo czasu zabiera nam też rzeczowa kalkulacja, co się opłaca a co nie. Co przyniesie nam korzyści a co straty, z kim należy trzymać a na kogo nie będziemy zwracali uwagi. Sporo już wiemy i musimy wyjść na swoje.

A radość jest gotowa do wzięcia od zaraz, wystarczy na chwilę odwrócić się od „dorosłości” i już bujasz w obłokach, pływasz w błękitnych przestworzach, biegasz po zielonych łąkach, wspinasz się po łuku tęczy, jesteś rycerzem lub królewną lub nawet krasnalem. Wspaniała wolność od więzów typu „to głupie”, „niepoważne”, „dziecinne”, „daj spokój”. Można biec przed siebie z rozwianym włosem po wielkich stepach, płynąć żaglowcem, wspinać się na szczyty lub lecieć balonem. Pływać w oceanie z delfinami, spadać w szalonym pędzie w dół z wodą wodospadu, śmiać się, śmiać się do rozpuku na starych komediach.

Pozwolić sobie na radość to krok ku wyzwoleniu z pęt nakładanych nam przez cywilizację, która wymaga od nas pracy i rosnącej konsumpcji dóbr materialnych. Zamiast życia oferuje nam poddanie się hodowli, ludzie są hodowani. Dyscyplinowani przy pomocy lęku, niewolenia umysłu, zamykania w obłędzie przymusu posiadania. I nieustannego straszenia, masz się bać obywatelu, lękać i drżeć, bo wtedy łatwo Tobą manipulować, pozbawiać Cię wolności wewnętrznej. Zalękniony obywatel to dobry i posłuszny obywatel i znakomity, upragniony KONSUMENT.

Szaleństwo radości uratuje Cię od obłędu, pozwoli zerwać pęta dyscyplinującej i bezdusznej cywilizacji, wyzwoli Cię od lęku, może czasami na krótko, ale to już coś – stacja Niezależność w podróży Niewolenia. Masz prawo się cieszyć, śmiać się do rozpuku, pękać ze śmiechu, napełniać swoje życie boską energią radości, oddychać wolnością, podziwiać i zachwycać jak najczęściej. Potrzebna jest ta odrobina szaleństwa, chęć zanurzenia się w prawdziwe odczuwanie Życia. Radość pozwala dogłębnie odczuć swoje człowieczeństwo, jednocześnie nigdy nie jest się tak blisko Boga.

Zapraszam, więc wszystkich do Boskiej Krainy Radości.

Myślicie zapewne, że bujam w obłokach lub mam życie pozbawione problemów. Nic z tych rzeczy. Problemów mam bez liku i skłonności do depresji. Budzę się rano i przypominam sobie, że powinnam być poważna i smutna.  Przecież już mam dorosłą córkę i nie wypada się tak cieszyć się byle czym. A tu masz! Wieczorem zakładam słuchawki na uszy, słucham np. Bee Gees, kiwam się we wszystkie strony, piszę do Was te słowa i uśmiecham się. Co tam polityka, najnowsze plotki, losowanie Lotto, ukochany, który jest gdzieś daleko, bolący kręgosłup, niewyspanie. To nie ucieknie, zapuka do mnie i przypomni o sobie cała masa problemów, smutków, tęsknot i spraw do załatwienia. A teraz biegam i podskakuję w Boskim Ogrodzie Radości.

ALE FAJNIE! ;-)

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 632
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 963
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1205
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1738
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1840
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 948
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1923
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 878
8
komentarze: 37 | wyświetlenia: 522
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 453
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 426
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 381
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 631
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 786
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104581
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

No to ja się łączę z tobą Greenee w tym bujaniu... ale czad! :))) Jak ja lubię taką radosną twórczość!

  greenway,  19/12/2011

Kurcze fajnie jest czadować! ;-)))

I to razem z Bee Gees. Czego słuchasz? Strawberry Fields? Ich wykonanie tego utworu bardziej mi odpowiada niż Beatlesów...

  greenway,  19/12/2011

Już po raz dwudziesty "Alone".

  greenway,  19/12/2011

Akurat dziś mam taką fazę. ;-))

  Noemi*,  19/12/2011

To prawda, marzenia nic nie kosztują. Nie trzeba płacić za abonament telewizyjny, kupować drogich gier komputerowych czy uiszczać, co miesiąc opłat za Internet, żeby przez chwilę przenieść się w lepszy świat. Jak napisał Kant „Człowiek jest bogaty sam w sobie”. Pobujam w obłokach razem z wami, w rytmie piosenki.:-))
http://www.youtube.com/watch?v(...)TDUPiYg

  greenway,  19/12/2011

Witaj Noemi! Dzięki za piękną piosenkę. Fajnie tak, dać sobie luz! :-)
Masz już choinkę?

  Noemi*,  19/12/2011

Dopiero w czwartek zaprzyjaźniony leśnik przywiezie mi choinkę...:-)

  greenway,  19/12/2011

Super! Zapach lasu na całe Święta. :-)

  Gamka  (www),  19/12/2011

Tak często oczy swe zamykam,
w marzeniach jest piękniejszy świat,
gdy w duszy cicho gra muzyka,
to w sercu znów rozkwita kwiat....:)
Białych myśli lekkich jak puch,
niech Anioł przywieje dziś do Ciebie z nieba,
otoczy skrzydłem nadziei,
i niech pięknie dziś zaśpiewa....
w blasku tajemnych Twych krain radości
żyj zdrowo i kolorowo..... Kochana Green :**

  greenway,  19/12/2011

Dzięki Gameczko! Tobie też życzę kolorowo-fantastycznego Życia! :-)))

  Gamka  (www),  19/12/2011

http://www.youtube.com/watch?v(...)related
Dzięki Green ;) ...bo po to są marzenia ...:)

Nie wiem co się dzieje? Jakieś szaleństwo trwa na eiobie.
I niech tak zostanie!
Chce mi się tańczyć...
:-)

  hussair  (www),  21/12/2011

Jakoś tak odruchowo wyobraziłem sobie Twój kankan w szkockim kilcie. :)

A bardzo proszę! A co mi tam...
:-)

  greenway,  21/12/2011

Zatańczmy więc. :) Kankana? Super, oo Yes! ;)

  hussair  (www),  21/12/2011

Cieszę się, że żyjesz, Green.
!

  greenway,  21/12/2011

Ja też się cieszę, że żyję. :)

  basia30,  22/12/2011

Mimo trudnosci jednak myslisz pozytywnie :) .Zycze radosnych Swiat Bozego Narodzenia .Pozdrawiam serdecznie

Staram się. :) Dziękuję i bardzo serdecznie Cię i Bożonarodzeniowo pozdrawiam. :)

  berni*,  23/12/2011

Tak trzymaj! Dobry nastrój ma zdolność przyciągania, szczęścia i pozytywnych zdarzeń . Śmiech i radość również - więc bądź jak dziecko, tego serdecznie Ci życzę. Codziennie dziękuje Bogu za szczęście, radość, dobry nastrój, mimo wszystko Gorąco pozdrawiam.

  greenway,  23/12/2011

Bardzo Ci dziękuję Berni, bo jesteś jak święty Mikołaj i dobra wróżka jednocześnie. :)
Życzę Ci szczęścia, radości i zadowolenia, oprócz tego ciepełka na Święta i na cały rok. :)))

  hussair  (www),  23/12/2011

Bo nasz Berni to dobry duch jest!
A ja Was ściskam z podstępnego doskoku jednocześnie oboje. :)

  berni*,  23/12/2011

Jak święty Mikołaj? Tak stary, czy tak rzadko się pojawiający -:))) Życzę aby "Boska Kraina Radości' stała zawsze otworem. Również życzę wszystkiego co piękne i wymarzone, na te szczególne dni jak i Nowy Rok Pozdrawiam.

  greenway,  23/12/2011

Tak oczekiwany! :)
Dziękuję! :)

  Lena G.  (www),  24/01/2012

Dziękuję za przypomnienie ;) to chyba zima zmroziła mi trochę optymizm i wiarę, okoliła szronem moje różowe okulary. Czasem przychodzą do nas takie dni, rozsiadają się bez naszej zgody w fotelach i ani myślą sobie pójść. Ale dobrze jest w końcu, trochę niekulturalnie (choć w zasadzie kto tu jest niekulturalny: one, które przychodzą bez pytania, czy my, którzy tylko bronimy własnego Szczęścia?;) wy ...  wyświetl więcej

  greenway,  24/01/2012

Dziękuję Leno i przyznam się, że nadzwyczaj często wpadam w dołki a w przeszłości nawet w głębokie doły. Udaje mi się od czasu do czasu przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem i po prostu wbrew wszystkiemu cieszę się życiem. :)

Ktoś może powiedzieć że to takie popadanie w skrajności, dołki i euforia... A mnie zawsze zastanawiało skąd Ci ludzie poważni, stonowani biorą powody do radości. Czy z czegokolwiek się cieszą? Dla mnie to Ci poważni ludzie są "nienormalni", bo trzeba czasem w dołek wpaść by wrócić "do siebie", docenić, pokonać :)
Dużo dołków życzę, nie głębokich i jeszcze więcej wzniesień :)

  greenway,  05/08/2012

Jak w oceanie, nieustanne falowanie.;))) I dziękuję za życzenia, Jelonka. :)))

Bardzo się przydaje taka dawka pozytywnej radości i optymizmu.

Radość pochodzi od Boga i jest błogością w życiu. Dobra muzyka czy wiersz są podnietą radości. Piękne słowa:)))

Zgadzam się, że radość pochodzi od Boga. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska