Login lub e-mail Hasło   

NIE - dla zmian podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn

Apel: NIE - dla zmian podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn
Wyświetlenia: 718 Zamieszczono 21/12/2011
Apel:
 

Bardzo proszę wszystkie osoby, które nie zgadzają się na proponowaną zmianę przez Pana Premiera Donalda Tuska wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i dla mężczyzn o poparcie mojego apelu. Proszę o poparcie wszystkie osoby decyzyjne, osoby nie związane bezpośrednio z tym tematem ale zgadzające się z moim apelem, aktorów, celebrytów wszelkie związki zawodowe i wszystkie osoby, którym leży na sercu ten krzywdzący problem, dotykający głównie najuboższą cześć społeczeństwa Również proszę stacje telewizyjne aby przyłączyły się do mojego apelu. Myślę, że warto i na pewno nie zostanie to zapomniane przez nasze społeczeństwo. A to chyba największa satysfakcja!

Proszę nie odkładać tak ważnego problemu, który jest ze wszech miar krzywdzący i dramatyczny dla osób bliskich pięćdziesiątki a powyżej pięćdziesiątki wręcz dramatyczny.

Panie Premierze mam niewiele ponad pięćdziesiąt pięć lat i proszę mnie zapytać na co nie choruję , czy to trudno przewidzieć ze za kilka lat będę bardzo schorowanym człowiekiem, któremu trudno będzie stawić czoła obecnym trudnościom życiowym w tym kraju. Osoby już dorosłe będą może miały dłuższe życie ale kosztem jakości co to za życie, które na co dzień sprawia wiele trudności i bólu. A przedłużenie jak już wcześniej napisałem przedmiotowego wieku emerytalnego jest niedorzeczne .Ja mam wrażenie, że osoby proponujące powyższe rozwiązanie nie zastanowiły się nad płynącymi z tego tytułu problemami, nie dla siebie tylko dla osób, których powyższa decyzja dotknie i myślę tu głównie o pięćdziesięciolatkach.

Proszę się tylko chwile zastanowić, jak będzie wyglądała kobieta np.66 letnia pracująca w sklepie lub gdzieś w magazynie, przecież tak naprawdę to kobiety bez Państwa planów pracują od rana do wieczora, rano w pracy, po południu w domu. Czy kobietom dokładać jeszcze obowiązków – przeciwnie należy wręcz zmniejszyć !

A teraz przechodzę do mężczyzn, czy widział Pan Premier np. montera instalacji sanitarnych w wieku np. 59 czy 60 lat, ten człowiek ma więcej w sobie chorób niż można sobie wyobrazić. Oni mają nawet takie choroby, o których dzisiejsza medycyna jeszcze nie słyszała a Pan chce im przedłużać wiek emerytalny.

Panie Premierze proszę się jeszcze raz dobrze zastanowić nad tym tematem i to najlepiej z ludźmi których, bezpośrednio ten temat dotyczy, oczywiście nie należy rezygnować z innych doradców ale proszę wziąć pod uwagę moje propozycje, naprawdę warto . Może się Pan dowiedzieć wiele nowych rzeczy na różne tematy, które skutecznie przeszkadzają w życiu normalnego Polaka.

Proszę chwileczkę się skupić na problemach polskich firm budowlanych, gdzie są dla nich roboty ażeby ludzie mogli pracować. Robót jest coraz mniej a jeżeli są to głównie wygrywają duże firmy tak naprawdę zachodnie albo z udziałem zachodnim, gdzie miejsce dla polskich małych firm ? My chcemy pracować, ale gdzie, jak nie ma pracy i jak tu jeszcze wydłużać wiek emerytalny, jak nie ma robót .Ustawa zamówień publicznych jest bardzo krzywdząca jak już to mówiłem dla polskich firm, głównie małych i średnich.

Dokąd sytuacja w kraju nie poprawi ię w sensie prac, wielu robót , czy nawet ożywienia gospodarczego to trudno żądać od ludzi zgody na podniesienie wieku emerytalnego, gdzie ci ludzie mają pracować ? Podobnych i absurdalnych sytuacji jest wiele ale czy w tym naszym kochanym kraju MY PROŚCI LUDZIE KOGOŚ OBCHODZIMY - może tylko w telewizji .JAK MOŻNA KOMUŚ KAZAĆ PRACOWAĆ DLUŻEJ JAK NIE MA PRACY. JA NIE WIERZĘ W TO CO SŁYSZĘ W TELEWIZJI. Należy najpierw stworzyć takie warunki aby była praca a potem próbować wprowadzać zmiany. Ale tez proszę pamiętać, że Tata i Mama każdemu z nas mówili „ŻYJ TAK ABY PRZEZ CIEBIE NIKT NIE PŁAKAŁ”.

Proszę również pamiętać nie budujcie szczęścia na czyimś nieszczęściu!

Nie przyczyniajcie się do tragedii ludzkich, ich i tak jest już za dużo w naszym kraju. I proszę pamiętać nie róbcie kardynalnego błędu. NIE PORÓWNUJCIE SIĘ DO ZACHODNICH PAŃSTW - tam jest inna kultura, tam jest inna sytuacja, ludzie są inaczej ustawieni, oni nie przeżyli czasów PRL-u, oni są w ogóle inni, w lepszej sytuacji. Polskie społeczeństwo jeszcze dobrze nie otrząsnęło się po czasach komunistycznych , nie przywitało się dobrze z teraźniejszym kapitalizmem a Państwo serwujecie TEMU NAJPIĘKNIEJSZEMU SPOŁECZEŃSTWU ŚWIATA TAKIE PROBLEMY –My nie mamy szans tego wytrzymać. Na pewno momentami należy zanurzyć się w historii naszego wspaniałego społeczeństwa.

Z uwagi na powyższe informuję, że skutecznie zepsuliście już ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2011 w niejednym domu . Proszę zastanówcie się Państwo nad moim pismem myślę, że warto. To nie jest pismo tuzinkowe. Napisał bym więcej, ale ja mam inną profesję i na co dzień zajmuję się inna pracą.

Mimo wszystko życze Panu Premierowi, całemu Rządowi Polskiemu oraz oczywiście wszystkim Polakom ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz DOBRYCH I PRZEMYŚLANYCH DECYZJI W 2012 ROKU.

Bardzo przepraszam wszystkie osoby, które mogły być urażone moim apelem, zapewniam nie to było moją intencją!

Przepraszam również za mój język, naprawdę miałem mało czasu na napisanie tego apelu!

Pozdrawiam Zbyszek Matonóg  

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1134
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 938
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 838
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 656
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 509
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 834
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1140
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 595
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 501
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 631
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska