Login lub e-mail Hasło   

Jak zostać najlepszym terapeutą Spa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.spasjonaci.pl
Dom – praca. Praca – dom. Praca - wypłata. A gdzie jest pasja? Jeżeli zauważyłeś, że wpadłeś w rutynę to…dobrze. Oznacza to że masz jej świadomość.
Wyświetlenia: 1.239 Zamieszczono 22/12/2011

Jeśli chcesz coś z tym zrobić, to od teraz może być już tylko lepiej. 

Pierwszym co musisz zrobić to skupić się na swojej karierze jako terapeuta Spa. Po prostu nie możesz iść przez każdy dzień pracy bez profesjonalnego planu rozwoju, inaczej poczujesz się jak pracownik nudnego biznesu, wykonujący nudną pracę bez planów na przyszłość. Dlaczego więc nie stać się najlepszym terapeutą w swoim Spa? Do dzieła!

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to rozważyć swoje zachowania. Zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jednego profesjonalistę który zasługuje na tytuł wyjątkowego terapeuty, więc co aktualnie zbliża cię do tej pozycji? Oto rzeczy które powinieneś opanować:

Inspiruj. Stań się przykładem dla innych. Terapeutów zachowujących się niewłaściwie już znamy. Nuda. Natomiast terapeuci będący wzorem do naśladowania to coś nowego i świeżego. Oto kilka pomysłów:

- akceptuj decyzje managera (nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz)

- bądź zawsze uprzejmy

- dotrzymuj obietnic

- szanuj i doceniaj pracę innych

- żyj w zgodzie z pozostałymi

- wyzwania przyjmuj z entuzjazmem

- bądź zawsze obecny i punktualny

- zarażaj pozytywną energią

- chwal się sukcesami

- nie plotkuj i nie obgaduj

- wykonuj rzetelnie swoje obowiązki

- śmiej się często

- obserwuj najnowsze trendy Spa

Bardzo szybko zauważysz, że pozytywne zachowania są bardziej odżywcze dla duszy niż te negatywne. Zmieniając siebie zmienisz świat wokół siebie. Na lepsze. Dla klientów ich weekend w SPA bez względu czy będzie to SPA w Warszawie, SPA w Krakowie, SPA w górach, SPA nad morzem czy też każde inne SPA w Polsce również będzie lepszy.

Zostań ekspertem. Dobry terapeuta podejmuje inicjatywę pogłębiania swojej wiedzy. Wyższe osiągnięcia edukacyjne staną się najważniejszymi argumentami w drodze kariery. Wiedząc ponad przeciętnie, udowadniasz swoją pozycję jako ekspert i stwarzasz okazje by używając swojej wiedzy by pomóc innym. Rozważ kilka z tych wyzwań:

- upewnij się że klient, którego odprowadzasz po zabiegu zawsze będzie mógł powiedzieć „Wooow – to było wspaniałe”

- dziel się wiedzą i ucz swoich kolegów tego co sam się nauczyłeś

- śledź nowości i trendy, opowiadaj o nich innym

- bądź tym, który uczy i tym, którego nie trzeba douczać

- stań się liderem i mentorem swojego zespołu

Okazji by zdobyć tytuł eksperta jest nieskończenie wiele.

Popraw swoje wyniki. Znając zakres swoich obowiązków szybko odnajdziesz aktywności, które możesz poprawić. Wydaje ci się że jakość twoich usług i wyniki sprzedażowe są dobre? A czy mogą być lepsze? Być może będziesz potrzebował pomocy managera by przedstawił ci raporty twojej produktywności: ilu klientów obsłużyłeś, ile produktów sprzedałeś, ilu masz stałych klientów, jaki jest poziom satysfakcji z twoich usług etc. Jeśli chcesz być najlepszym terapeutą, musisz wiedzieć na czym stoisz.

Bądź mistrzem swojej specjalności. Co jeśli okaże się ze jesteś brakującym ogniwem swojego Spa, jedynym w swoim rodzaju specjalistą pożądanym przez innych? Co jeśli umiałbyś to wypromować? Teraz skup się i zrób to. Wiele rzeczy może być twoją specjalnością ale tą jedną, jedyną musisz opanować absolutnie po mistrzowsku. Dlatego jeśli klient, członek zespołu albo manager będzie tego potrzebował, przyjdzie po to właśnie do ciebie i nikogo innego. Możesz być mistrzem w masażu twarzy, mikrodermabrazji, depilacji, rekomendacji produktów itp. – lista możliwości jest bardzo długa. Cokolwiek to będzie musisz to kochać i tym żyć. To jest właśnie praca Spa.

Bądź proaktywny – pomóż swojemu biznesowi. Wzorowy terapeuta wspiera swój biznes i hotele SPA w których pracuje pomagając ulepszyć ich image, zwrócić uwagę społeczeństwa, zdobyć nowych klientów i zachować obecnych. Wszystkie wymienione powyżej 4 czynniki składają się na proaktywność i wymagają zaangażowania personalnego a tym samym stają się zachowaniami profesjonalnymi. Jeżeli będziesz to robił tylko dla siebie – nie będzie to miało szans powodzenia. Robiąc to dla biznesu w którym pracujesz bądź dla niego wartościowym dodatkiem – jak diament, który dodaje blasku. A jeśli uda ci się to osiągnąć, już wiesz kto jest pierwszym do awansu. Ty.

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38373
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10175
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4270
33
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2616
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2655
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6267
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3769
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21775
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1698
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68832
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11080
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28041
24
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1749
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska