Login lub e-mail Hasło   

Droga Pani

Kiedyś był to tylko zwrot wyrażający szacunek do kobiety, dzisiaj jednakże nabrał znaczenia dosłownego.
Wyświetlenia: 1.004 Zamieszczono 02/01/2012

 

Droga, nie cenna czy  wartościowa ale po prostu droga. I to nawet bardzo.

Do refleksji nakłoniła mnie sytuacja opowiedziana mi przez moją siostrę, a było to tak:

„Wczoraj podwoziła mnie do pracy koleżanka, przyjęłam tą propozycję z nieukrywaną radością ze względu na niekorzystną aurę (lało jak cholera). Wsiadłam do jej małego na wpół terenowego samochodu i nagle mnie olśniło, że jej biżuteria, którą ma na sobie jest warta więcej od mojego samochodu. Ogromny złoty Łańcuch  pobłyskiwał zawadiacko na wysublimowanie odkrytej piersi, kolczyki przy każdym ruchu głowy migotały delikatnym blaskiem, zegarek niby niechcący wysuwał się spod eleganckiej kurtałki. Nie wspominam o pasku, torebce i innych gadżetach, które także nie odbiegały jakościowo od reszty. W sumie nawet jakby została porwana to i tak okup miała na sobie. Rozmowa zeszła na operacje plastyczną, która wydaje jej się nieodzowna bo przecież po urodzeniu dziecka MUSISZ poprawić sobie cycki. No bo jak to, takie obwisłe, zostawisz? A ponadto KONIECZNA będzie waginoplastyka bo płatki kwiatuszka dobrze by było wyretuszować”

 

Matka i żona- kobieta

Gadżety, biżuteria, najnowsze ciuchy, idealny makijaż, fryzura wprost spod delikatnych dłoni fryzjerskich, taka spod igły. Wszystko na  tip top. Wydane grube pieniądze i godziny spędzone przed lustrem, w salonach piękności oraz w sklepach na łowach butów, pasków czy innych dodatków tylko po to by być piękną.

Coraz częściej zadaje sobie pytanie jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu piękno i czym ono jest. Dlaczego staramy się zrobić wszystko aby sprowadzić je tylko do powierzchowności, do tego co widać „gołym okiem”. Gdzie kończy się wpływ otoczenia, mediów, celebrytów, a zaczyna nasza, własna próżność?

 

Muszę być piękna

 

Dla kogo? Po co? I gdzie jest granica piękna jakie chcesz osiągnąć? Piękno li i tylko zewnętrzne przeminie i to szybciej niż przypuszczasz. Ty, ja, on, my i tak się pomarszczmy i skurczymy. Tylko oczy, oczy pełne blasku i miłości, szacunku i zrozumienia nie stracą nic ze swego czaru.  Tylko żwawe poczucie humoru i zdobyte doświadczenie zjednają ludzi, którzy będą nas chcieli na całe życie.

 

Więc może warto zadać sobie pytanie: jaką kobietą chcę być? Drogą czy cenną?

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1274
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 960
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 940
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 898
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 777
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Z przyjemnością przeczytałam. Cenne spostrzeżenia i zmuszają do refleksji.

  basia30,  03/01/2012

Witaj erin .Ciekawie opisujesz lecz nie sadze by wszystkie panie po porodach poddawaly sie operacji waginoplastyki . Jest sporo ku temu przeciwskazan . No ale co panie nie zrobia dla swojego pana to juz zupelnie odrebny temat .Wazna jest w tym wszystkim dusza czlowieka .

  erin,  03/01/2012

Oczywiście, że nie każda. w zasadzie to nawet niecodzienna forma poprawiania urody. Chodziło mi o całokształt:) Bycie piękną kosztuje wiele wyrzeczeń. Chciałam tu zwrócić uwagę jedynie na przesadę. Pozdrawiam.

  Noemi*,  04/01/2012

Ideę chirurgii plastycznej wypaczono już do granic absurdu. Od kilku lat obserwuję ze zdziwieniem, ale i smutkiem, czym kierują się ludzie (dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn), którzy poddają się chirurgicznym korektom różnych części ciała. Podejmują takie decyzje dla zaspokojenia jakiś swoich kaprysów, wizji ekscytujących doznań seksualnych, dla niektórych, są formą leczenia kompleksów, czy ...  wyświetl więcej

  ulmed,  04/01/2012

Celebryci, taki twór, wyznaczają trynd. I, ci którzy muszą być trendy, idą w to jak w dym.
Mamy takie kolorowe jabłuszka, ze zgniłym ogryzkiem, o jakości pestek nie chcę nawet myśleć.
Słoneczko krasi najpiękniej, wicher umacnia :))

Jakby zdjąć z drogiej pani te błyskotki, zabrać auto, zmyć makijaż to co zostanie?
A chirurgia plastyczna mądrze zastosowana pożyteczna jest.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska