Login lub e-mail Hasło   

Świat dla Emeryta się zaczyna po 67 roku...czy może się już skończył?

Emeryci i renciści, oraz wszyscy chorzy Polacy - popierajcie Tuska czynem, umierajcie przed terminem.
Wyświetlenia: 816 Zamieszczono 04/01/2012

oto człowiek wystawiony na odstrzał.Drugiego stycznia 2012 roku moja żona jak zwykle co miesiąc poszła do lekarza po lekarstwa dla 83-letniego bardzo chorego, ale jeszcze żyjącego ojca. Jak zwykle również otrzymała receptę, jednak na niej znalazła jakąś pieczątkę...

Poszła, aby wykupić te lekarstwa, które miesiąc w miesiąc od paru lat kosztowały parę złotówek. Niestety dziś w aptece powiedzieli jej, że musi za nie zapłacić 100%, bo jakaś tam pieczątka uniemożliwia im wydanie tych lekarstw w takiej samej jak od lat cenie. Dziś moja żona dowiedziała się, że za owe lekarstwa ma zapłacić parę stówek.

Oglądałem program Tomasza Lisa "na dwójce". Wystąpił w nim bardzo dumny i uśmiechnięty lekarz, który twierdzi, że leczy dzieci chore na raka, którym mówi, że operacja będzie bolała, ale potem będą zdrowe. Na pytanie dlaczego moja żona musiała dzisiaj zapłacić tysiąc razy więcej niż przed miesiącem odpowiedział, że przestępstwo popełnił lekarz, a niegrzeczny był aptekarz, ale ON minister pilotuje sprawę.

Czy mam ochotę napisać coś jeszcze? Od paru dni, pewnie była to wigilia, słyszę w telewizji, że wszyscy walczą o "chorego", o zwykłego Polaka, jednak ja 2 stycznia 2012 roku zostałem oszukany. Kim jest człowiek, który nazywa siebie Premierem wszystkich Polaków? Czy to nie jest oszust? Czy ja... Polak mam pretensję do niego za to, że każe nam Polakom oszczędzać na wszystkim? Nie. Ale mam pretensję, że jak zwykle, jak każdy rząd przed nim zaczyna te oszczędności od najbiedniejszych. Mam wielki żal do niego o to, że mało, że nie oszczędza na swoich to jeszcze na naszych oczach kpi sobie z ciężko pracujących Polaków. Kpi sobie i pluje nam w twarz pozwalając na takie oto czyny:

Bo niby cóż to takiego "Etat urzędnika"? To wyjątkowo wdzięczna praca. Nie dość, że pracownicy administracji publicznej na co dzień nie muszą specjalnie się przemęczać, to zawsze mogą liczyć na nagrodę od przełożonych, a ci poczynając od samych siebie jak co roku przed świętami wypłacają sobie potężne nagrody, które nas "przeciętnych Nowaków" przyprawiają o zawrót głowy.

Warszawa: niektórzy szefowie miejskich spółek wypłacili sobie nawet po 60 tysięcy złotych.

Lublin: w Lubelskim Urzędzie wojewódzkim dla 685 pracowników przeznaczono blisko 5 milionów złotych.

Kto ile dostał? Wysokość nagród różni się w zależności od statusu urzędnika. Dla zatrudnionych w Korpusie Służby Cywilnej to 7787 zł. Dla pozostałych... 4559 zł.

Dziś Premier Tusk mówi : Wszystko można zrobić lepiej, tylko dlaczego Panie Premierze - dlaczego do jasnej cholery tego nie robicie? Dzisiaj słowa przepraszam wsadź sobie w dupę.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1279
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1026
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 965
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 856
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 940
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 775
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 559
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 902
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 783
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  04/01/2012

Ustawa jest dobra, ale trzeba ją znowelizować - to, mniej więcej powiedział premier.

Zanim ją znowelizują, zdążą się nieźle pobawić za wpływy do kasy ze 100% płatnych recept...

Emeryt po 67 roku życia oznacza, że każda kobieta będzie musiała przez 7 lat wiecej płacić obowiązkowy podatek dla Donaldogrodu. Zysk podwójny, nie dość, że dochód to jeszcze nie wiadomo czy będzie wypłata. Jednak 67 lat to nie dla wszyskich oznacza istnienie wśród żywych, a jeżeli wogóle to czasami egzystencje w chorobie. Ładna perspektywa.

Gratuluję.Mam 80 lat,a niezmieniające się ekipy prawicowo lewicowe z emerytami i służbą zdrowia jaja robią,po kieszeniach skrobią i obiecują i na wzajem się szczują.a szczególnie jak władzę i biznes czują.To szuje z katolicką miłością w gębie,pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska