Login lub e-mail Hasło   

Sąsiada nie znam

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.sercempisane.pl/blog/czlowiek(...)e-znam/
Mamy do dyspozycji ogromną ilość środków komunikacji, ale cóż z tego ja nie umiemy korzystać. Zanik do komunikacji między ludźmi?
Wyświetlenia: 774 Zamieszczono 05/01/2012

Świecie, w którym człowiek dysponuje ogromnymi możliwościami komunikacyjnymi, gdzie nie ma ograniczeń nawet kontynentalnych, znajomość, rozmowa z drugim człowiekiem zanika. Cóż z tego, że mamy internet 100Mb, komórki 4G, jak zanika w nas forma takiego współżycia międzyludzkiego. Ostatnio byłem u znajomych w dużym mieście, mieszkają w bloku 4 piętrowym, a mieszkańcy tam mijają się jak na ulicy. Brakuje nawet słowa dzień dobry. Przecież w takim budynku nie mieszka tyle osób by nie można było ich poznać, zatrzymać się na chwilę, porozmawiać choćby o pogodzie, Nie rozmowa, pomyślą, że się narzucam, wole jak najszybciej dotrzeć do swojego mieszkania, tam zamknąć się drzwiami z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń antywłamaniowych. Włączyć komputer, sprawdzić co się dzieję u innych ale poprzez internet. Sąsiad bo w końcu taki jest tytuł, gdzie się znajduję? Kiedyś sąsiad był zaraz po rodzinie, dziś gdzie jest? W znajomych na facebooku, n-k? Po co odwiedzać sąsiada, jak ma urodziny to napisać na „tablicy” 100lat. Prywatność  dobra rzecz, ale bez przesady, Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze iść po „szklankę cukru” , raczej nie lepiej już wypić gorzką kawę, bo jeszcze sobie pomyślą, że na cukier nie mam. Czy wiemy, kto mieszka za ścianą, co go dzisiaj ucieszyło, a co mu zaprząta głowę? Ktoś tam mieszka, jakiś pan z wąsem, jakieś dzieci, ale jak już mają na imię to po co mi to znać. Ja mam swoje życie, nie obchodzi mnie, tylko ja, ja!!! Może tak na przełamanie, pogadać o tej pogodzie, wejść do mieszkania 5 minut później, a życie nasze i czyjeś będzie przyjemniejsze. Człowiek nie jest stworzony do samotności. Nie bądźmy samotni pośród ludzi. Zauważajmy człowieka w naszym życiu.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1585
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1204
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1008
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 841
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 949
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 881
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 926
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 542
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 874
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 759
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 762
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wspaniały temat na dzisiejsze czasy. To prawda komunikacja ludzka zanika. Właśnie poprzez internet, bo on to zabiera.

  serducho  (www),  05/01/2012

Internet dobra rzecz, ale powinien pozostać tylko narzędziem które pomaga, a nie zastępują komunikacje taką zwyczajną, tradycyjną międzyludzką. Zaleta internetu można czytać artykuły na eioba:) i pozdrowić :) Pozdrawiam Sylwio :)

Również pozdrawiam :)))

Jako dziecko mieszkałam w dziesięciopiętrowym budynku. Mieszkańcy kolegowali się z dwoma góra trzema sąsiadami, nie dla tego, że mieli internet, bo w tych czasach mało kogo było stać nawet na komputer. Nie utrzymywali wielu znajomości z braku czasu. To nie internet jest odpowiedzialny za ogólnie panującą znieczulicę, tylko my ludzie. Całą swoją energię poświęcamy na pogoń za pieniądzem, na realiza ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska