Login lub e-mail Hasło   

Czy nasza smutna przeszłość ma prawo przekreślić szczęśliwą przyszłość?

Cel życia to bycie szczęśliwym, ale czy możemy być szczęśliwi, jeżeli nasza podświadomość wciąż nie pozwala nam zapomnieć?Nauczmy się wszystkiego od nowa!
Wyświetlenia: 1.530 Zamieszczono 06/01/2012

Czy przeszłość może przekreślić całe nasze przyszłe życie?

Czy przeszłość nie da nam o sobie zapomnieć a przez to nie będziemy szczęśliwi tak, jak moglibyśmy być tracąc pamięć?

 

  Każdy dzień, każda minuta to nowa szansa na szczęście, ale przeszłość ciągle w nas siedzi. Chociaż pogodzimy się z nią, jak wydaje się każdemu z nas - jednym słusznie, drugim nie ona daje o sobie znać w każdym z możliwych momentów w naszym życiu. A to nieprzerwanie płynie dalej. Tak często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo  przeszłość na nas wpływa a co za tym idzie nie możemy nic zmienić, może już czas..

 Nie potrafimy zaufać. Ile razy obiecywano nam koniec chorych sytuacji w domu? Nie potrafimy przytulić się bez strachu, bo to zawsze następowało na zgodę po paru klapsach od taty. Nie potrafimy uśmiechnąć się do mamy, bo ta zawsze tylko patrzyła - tymi samymi oczyma.

  Możemy się oszukiwać i starać się normalnie żyć. Nie! normalnie to złe słowo, każdy z nas tak żyje - na swój sposób. Możemy oszukiwać podświadomość, nie dać jej dojść do słowa i z uśmiechem na twarzy wykonywać czyjeś "polecenia" z pozoru normalne, jak 'przytul mnie'  - usłyszane od ukochanej osoby. Teoretycznie to przyjemność, w praktyce nie dla nas. Musimy spytać się.. siebie - dlaczego? Co działo się w przeszłości i jakie sytuacje nadal są dla nas dalej bolesne, chociaż nie powinny?

To właśnie ta zła podświadomość która zapamiętuje wszystkie sytuacje z życia i każdą dopasowuje do aktualnie dziejących się zdarzeń, aby nie dać nam zapomnieć o tych z przed paru, paru dziesięciu lat.

Jeżeli przyznamy się do tego i porozmawiamy o tym z osobami na których nam zależy ulży nam. Zostaniemy zrozumiani przez drugą osobę, ukochaną osobę. Tak, rozmowy  o tym bolą, jest to coś prawie nie do opisania, ale tylko to pozwoli nam się wyzwolić. Właśnie wykonamy pierwszy krok, każdemu potrzebne jest zrozumienie, a to od kochanka ucieszy najbardziej.

Przychodzi pora na korektę tych samych zdarzeń, które działy się w przeszłości. Tych, które powinny przynosić nam szczęście czy ukojenie aktualnych smutków, a zamiast tego przypominają nam o bólu, o smutnej przeszłości. Po rozmowie przytulmy się tak mocno jak gdyby byłoby to pierwszy raz. Tak, jak gdybyśmy uczyli się tego od nowa. Pocałujmy, z uśmiechem, wtulmy się w ciepłą bluzę ukochanej osoby. Nauczmy się wszystkiego od nowa, powtarzajmy sytuacje zapamiętane przez podświadomość tym razem czując coś innego, czując radość, zadowolenie że zmieniamy nasze odczucia i przyszłość będzie już tylko lepsza.

Podświadomość, ta która siedzi w nas a jednak nie pozwala nam normalnie funkcjonować, z uśmiechem się przytulać -  zwariuje. Więc jeszcze raz, jeszcze jeden i znów, przytulmy się - od nowa! Ona nie zapomni, ale jej odczucia co do chociażby tego przytulenia zmienią się, nasze odczucia w powtórzonej sytuacji, która teraz będzie zupełnie inna  będą coraz bardziej pozytywne a my coraz bardziej szczęśliwi, jeśli tylko będziemy potrafili cieszyć się ' z małych rzeczy '.

 

    Każdy dzień poświęcajmy na przełamanie naszych barier kiedyś ustawionych przez wszystkich do okoła, nauczenie się czegoś od nowa, poznawanie siebie, zrozumienie tego co dzieje się teraz, popatrzenie na sytuacje przez pryzmat przeszłości i walkę z tym. Poświęćmy czas na rozwój, zrozumienie,  walkę ze swoją podświadomością, a każdy dzień będzie nowy, każdy będzie mógł być przepełniony szczęściem, Wczujmy się od nowa w rolę dziecka, które teraz potrafi wszystko zrozumieć, w rolę dziecka, które uczy się żyć i być szczęśliwym od nowa. BĄDŹMY SZCZĘŚCIARZAMI JUŻ DZIŚ !

 

 

 

Podobne artykuły


8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 8567
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8599
103
komentarze: 89 | wyświetlenia: 16429
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22796
54
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5172
53
komentarze: 43 | wyświetlenia: 5407
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7462
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6521
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6132
38
komentarze: 17 | wyświetlenia: 5183
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 34499
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6585
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7401
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3399
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje:)

Widzę, że jeszcze jesteś na etapie naprawiania komputera silnym uderzeniem pięści.
Tylko, że ręka nie jest szczęśliwa z tego powodu.

  Kamila Wu  (www),  07/01/2012

Nie rozumiem komentarza, może bardziej zrozumiale? Nie bardzo kojarze temat panowania nad nerwami (bo jak mnie mniemam o to Panu chodziło) z tym artykułem ; ) Swoją drogą moje nerwy są w świetnym stanie ;)

Walka z podświadomością, którą zresztą Kamilo nazywasz złą jest właśnie takim "głupim" działaniem. Więcej korzyści przyniosło w moim przypadku obserwowanie tego co z niej niekiedy wypływa. Walka niekiedy umacnia to z czym walczymy a już na pewno w przypadku ludzkiej psychiki. Artykuł podobał mi się jedynie moje niezrozumienie pojawiło się w tej kwestii. Dziękuję za życzenia noworoczne. Życzę Ci dobrych wrażeń i nowych odkryć w tym roku. Na przyszłość Darek. Bądź zdrowa.

  Kamila Wu  (www),  11/01/2012

Masz rację, że walka niekiedy umacnia to, z czym walczymy. Może źle to ujęłam, przede wszystkim powinniśmy właśnie ' obserwować własnych siebie ' i próbować negatywne doświadczenia w jakiś sposób nie wymazać z pamięci, ale je 'zamaskować' lepszymi ; )
Pozdrawiam i wzajemnie, wszystkiego co najlepsze w tym roku ;)

Wspaniały artykuł.Pozdrawiam:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska