Login lub e-mail Hasło   

Niezwykle niebezpieczny narkotyk w Polsce? Drastyczne materiały!!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://kefir2010.wordpress.com/2012/01/0(...)tyczne/
Czy do Polski dojdzie moda z Rosji na zażywanie dezomorfiny, którą można wyprodukować w domu? Taka produkcja bardzo zanieczyszcza ten środek. Uwaga, tylko dla dorosłych!..
Wyświetlenia: 7.964 Zamieszczono 07/01/2012

Uwaga: poniższy tekst zawiera materiały ekstremalnie drastyczne. Tylko dla osób powyżej 21 roku życia, o mocnych nerwach!

O krokodylu pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Ten niezwykle groźny narkotyk zdobywał wtedy popularność na Wschodzie. I niestety zbierał krwawe żniwo. Zabójcza mieszanka szybko się rozprzestrzeniła. Zyskuje swoich zwolenników w Szwecji i Norwegii, a ostatnio także w Niemczech. Zagrożenie jest więc coraz bliżej.
Narkotyk powstaje na bazie syntetycznej heroiny, ale w jego składzie znajdziemy takie substancje jak kodeinę wymieszaną z benzyną, rozcieńczalnik, kwas solny, jod i fosfor czerwony. Wystarczy przyjęcie jednej dawki, by silnie się uzależnić. Niewielkie przedawkowanie może skutkować śmiercią.
Nawiązanie do gada w nazwie to nie przypadek. W miejscu wstrzyknięcia skóra zaczyna się łuszczyć, a kolorem przypominać barwę skóry krokodyla. Później jest już tylko gorzej. Powłoka skórna dosłownie rozrywa się na strzępy. Uzależnieni przeżywają maksymalnie 2-3 lata, ale większość umiera wcześniej.

To szokujące nagranie będzie chyba najlepszą przestrogą…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-QLH2p5zxz8

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ezPIB25ABNk

Video które możecie znaleźć w internecie często w ogóle nie nadają się do publikacji. Nie będę ich tutaj upubliczniał.

Niedawno wśród określonej grupy młodzieży rosyjskiej pojawiła się tzw. „fala”. Zapanowała moda na „krokodyla” nazywanego także „Narkotykiem dla zombie”. Tak rosyjscy narkomani nazywają preparat chemiczny – dezomorfinę. Jest to preparat podobny do 3-metylofentanylu – leku istniejącego na nielegalnym rynku, zwanego w Rosji „biały kitajec” który jest do 6000 razy silniejsze niż morfina. Dezomorfina, czyli w Rosji „krokodyl” jest popularniejsza, bo jest wiele tańsza. Działa jednak krócej i musi być częściej używana przez narkomanów.

Dawniej narkomani nazywali dezomorfinę „heroiną z Komi”, bo w Syktykwarze została ona po raz pierwszy w tajnym laboratorium, w warunkach urągających higienie, nielegalnie zsyntetyzowana i trafiła na rynek. Działanie ma podobne do heroiny. Tylko jest wiele tańsza. I jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla narkomanów. Może być przygotowywana nawet w domu, w kuchni. I bardzo łatwo jest ją przedawkować. Jest jednym z najstraszniejszych narkotyków. W miejscu wstrzyknięcia powoduje gnicie ciała, odchodzenie mięśni od kości i śmierć. Łatwy dostęp i niewiarygodnie niska cena czyni „krokodyla” niezwykle popularnym wśród rosyjskich narkomanów.
“Krokodyl” jest narkotykiem biednych. Dlatego też w niewielkich miastach Rosji, gdzie nie ma pracy, jest on głównym narkotykiem. Przygotować go można łatwo domowym sposobem z lekarstw sprzedawanych w aptekach. Dla młodzieży jest najczęściej pierwszym narkotykiem i zarazem ostatnim w ich życiu.

—————————————————-

Na europejskim rynku pojawił się śmiertelnie niebezpieczny narkotyk, przy którym nawet heroina czy „kompot”, czyli specyfiki kojarzone z najczarniejszą stroną narkomanii, to ostra i ryzykowna, ale jednak uleczalna „zabawa”. Natomiast nowy narkotyk to po prostu gnijąca śmierć od pierwszej dawki!

Szczególnie śmiertelne żniwo dezomorfina – bo o niej mowa – zbiera w Rosji. Policja wpadła niedawno na trop mieszkania w Ufie, w którym znajdowała się prowizoryczna wytwórnia tego narkotyku. Stamtąd pochodziła większość działek, w które zaopatrywali się okoliczni narkomani.

Dezomorfina zwana w Rosji pieszczotliwie „krokodylem” to narkotyk z tej samej rodziny, co inne opiaty: heroina, morfina czy kodeina. Jej produkcja jest niezwykle prosta – wykorzystuje się powszechnie dostępne w aptece lekarstwa, na zakup których nie potrzeba w Rosji recepty ani wielkich pieniędzy. Po kilku reakcjach chemicznych narkotyk jest już gotowy.
„Heroina dla ubogich” ma działanie podobne do heroiny, czyli wywołuje euforyczną senność i błogostan. Jednak w przeciwieństwie do i tak niebezpiecznej heroiny, szprycująca się „krokodylem” osoba nie jest w stanie przeżyć nawet tych 7-8 lat, jakie średnio żyją osoby silnie uzależnione od heroiny. Dezomorfina wykańcza w rok, góra dwa. Czasami zabija nawet pojedyncza dawka. Lekarze przypuszczają, że tylko jednokrotna doza tego narkotyku zabiera cały rok życia.

Jednak najbardziej koszmarną kwestią jest sposób, w jaki dezomorfina zabija uzależnionych – zaczynają oni, w dosłownym znaczeniu, gnić niczym trędowaci. Ciało pokrywa się sinymi planami, tworzą się rany, skóra odchodzi od mięsa. W najbardziej ekstremalnych przypadkach ciało… odchodzi od kości. W Internecie krąży film, na którym młody człowiek (który oczywiście na młodego nie wygląda) przychodzi do lekarza z nogą owiniętą reklamówką. Na pytanie, dlaczego trzyma nogę owiniętą folią, pokazuje, że w przeciwnym razie mięśnie całej łydki swobodnie zwisają, odsłaniając kości na niemal całym odcinku od kolana do stopy. „Krokodyl” go poszarpał.

Dezomorfina jest poważnym problem nie tylko ze względu na tragiczne skutki jej zażywania – przede wszystkim jest wyjątkowo łatwo dostępna. Nie trzeba znać dilera, czy kogoś, kto ma znajomych w narkotykowym półświatku. Nie trzeba też płacić słonych pieniędzy, jakie bądź co bądź kosztują „tradycyjne” opiaty – „krokodyl” jest ponad 10 razy tańszy. Szacuje się, że uzależnionych od dezomorfiny jest w Rosji 100 000 osób. Przyjmuje się, że coraz większe żniwo zbiera także na Ukrainie. Pozostaje pytanie, kiedy ta trucizna dotrze do Polski? Żywimy nadzieję, że nasze służby szybko będą w stanie rozpoznać zagrożenie i stanowczo mu się przeciwstawić.

———————————————————–

Mój komentarz: po prostu brak słów. Nie tylko krokodyl zbiera tam śmiertelne żniwo, bowiem jest on łączony z inhalantami (benzyna, kleje, rozpuszczalniki itp) a także z denaturatem. Warto dodać, że jeszcze 10 lat temu spożycie alkoholu w Rosji wynosiło 7 litrów czystego spirytusu na osobę. Dziś jest to.. 18 litrów czystego spirytusu, czyli około 40 litrów wódki na osobę! Normę wyrabiają różnego rodzaju chlory i ćpuny, którzy zaczynają już w młodym wieku od wąchania benzyny i rozpuszczalników wszelkiej maści, potem – przerzucając się na alkohol, by skończyć na braniu krokodylu i piciu denaturatu.

Rosjanie rządzą – są chyba największymi hardkorowcami na Ziemi, oczywiście w tym negatywnym sensie. 100.000 uzależnionych to około 500.000 eksperymentatorów, którzy ten syf biorą epizodycznie. Pytam się, po co oni to robią? Nie mogą poprzestać na piciu denaturatu czy wąchaniu butaprenu? W porównaniu do krokodyla jawi się to jako niewinna zabawa raczej. Poza tym: czy nie lepiej, zamiast brać krokodyl, produkowany z innych, aptecznych narkotyków – brać właśnie te ogólnodostępne dragi z apteki, jak ćpuny w Polsce i innych „cywilizowanych” krajach?

Warto przypomnieć, z czego się robi krokodyl – z lekarstw aptecznych, czystego sodu (żrące), czerwonego fosforu (ekstremalnie żrące), benzyny i innych trucizn. Wstrzykując to sobie młodzi Rosjanie podają sobie cała gamę niezbadanych często substancji chemicznych, produktów odpadowych, gdyż krokodyl nie jest z niczego oczyszczany. Jest to po prostu trucizna zawierająca różnego rodzaju reagenty, pozostałości po reakcji, zanieczyszczenia, odpady itp. Podejrzewam, że gdyby to było produkowane w sterylnych laboratoriach na drodze np elektrolizy, to nie czyniłoby to większych szkód niż „tradycyjna” heroina.

Nie zamieściłem tutaj filmików przedstawiających skutki zażywania krokodylu, gdyż są ona ekstremalnie drastyczne, i nie pasują do tematów poruszanych tu na blogu. Nie polecam ich oglądać. na jednym z filmików pokazana jest amputacja gnijącej stopy, na żywca, bez znieczulenia. Inne przedstawiają gnijące kończyny i odpadające ciało od kości. Skóra schodzi wtedy całymi płatami.

Podobne artykuły


16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 13037
34
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5879
18
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1755
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2353
41
komentarze: 11 | wyświetlenia: 7024
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 10664
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 11176
16
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2019
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9585
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 14932
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1786
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2221
34
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3407
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  08/01/2012

Narobiłeś apetytu a przepisu nietDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska