Login lub e-mail Hasło   

U nas zrobią to samo, tylko później.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/4698(...)-lichwy
Niemcy wykańczają Węgry przy użyciu lichwy
Wyświetlenia: 757 Zamieszczono 08/01/2012


Przez 14 lat rządziła ona Węgrami w koalicji z postkomunistami. Rządy te doprowadziły Węgry do stanu zapaści gospodarczej.Ale z korupcją, układami, błędną polityką gospodarczą, cynizmem i postkomunizmem można się przecież jakoś pogodzić

 

„Pod koniec grudnia zeszłego roku Węgry zwróciły się do Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego o kredyty ratunkowe. Rozmowy na ten temat załamały się jednak za sprawą uchwalonych na Węgrzech ustaw, mogących zagrozić niezależności banku centralnego tego kraju. W czwartek węgierska waluta osłabiła się wobec euro do najniższego poziomu w historii, a rentowności węgierskich obligacji przekroczyły 11 proc. „....( źródło )
 
Węgrzy ledwo dyszą pod długami, które zafundował im spisek lewicy węgierskiej i świata finansów lichwiarskich. 11 procent odsetek . To jest najordynarniejszy , prymitywny haracz kolonialny . Zdegenerowani ludzie lewicy na Węgrzech sprzedali Węgrów , ich prace i ich przyszłość ,sprzedali ich jak bydło robocze , jak rosyjskie chłopstwo w ręce Niemiec .Jak do tego doszło ,że Węgrzy w nędzy będą wykrwawiali się , harowali jak niewolnicy na rzec finansistów lichwiarskich . To nie Orban , ani społeczeństwo węgierskie nie zadłużyli Węgry na około 80 procent PKB . To sprzedajna , skorumpowana lewica zgodziła się na przyjęcie śmiertelnych kredytów od finansistów . Któż lepiej niż oni jest w stanie wykorzystać kombinację technik finansowych i politycznych aby przekształcić miliony ludzi , cały naród w niewolników. Zadłużenie Węgier na obłąkaną , chora skale było celowe i mało na celu oprócz eksploatacji ekonomicznej również inny cel . Pozbawienie społeczeństwa węgierskiego suwerenności politycznej .
 
Jako ilustracje podam opinie Krasnodębskiego sprzed dwóch zawarta w jego tekście pod tytułem „ Brońmy demokracji „ „ We „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ukazał się 14 sierpnia alarmistyczny artykuł, opisującyrosnące zagrożenie dla demokracji w jednym z państw „nowej Europy”.Obóz rządzący skupia w swym ręku całość władzy, naruszając zasadę jej podziału.Opanował Trybunał Konstytucyjny, zmieniając zasady wybierania sędziów, a urząd prezydenta państwa objął polityk, który jest blisko związany z premierem.Nowo wybrany prezydent od razu zadeklarował, że będzie wspierał rząd. Także obsada stanowiska prokuratora generalnego i rzecznika praw obywatelskich oraz przewodniczącego Sądu Najwyższego obsadzane są przez większość parlamentarną.”…” który przez osiem lat z ramienia SzDSz, partii nieco podobnej do naszej dawnej UW, zasiadał w węgierskim parlamencie.Przez 14 lat rządziła ona Węgrami w koalicji z postkomunistami. Rządy te doprowadziły Węgry do stanu zapaści gospodarczej.Ale z korupcją, układami, błędną polityką gospodarczą, cynizmem i postkomunizmem można się przecież jakoś pogodzić, zwłaszcza zagranicy. Teraz zaś grozi demokracji węgierskiej prawdziwa katastrofa „.....( więcej )
 
Orban jest wrogiem publicznym numer jeden dla Niemiec i wspieranej prze nich lewicowej, lewackiej ideologi politycznej poprawności . Politycznej poprawności , którą hegemoni europejscy starają się narzucić jako religię polityczna europejskich półniewolniczych klas niższych . A lewic a nikogo tak nie nienawidzi jak ludzi , przywódców o cechach męża stanu .
 
Jarosław Szarek tak opisuje postawę Orbana „W 2007 roku Orbán mówił: "Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialnyrząd krajumoże uczynić zcałym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród.Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznychwszystkie środki moralnego niszczenia, przypisali im własne kłamstwa.Przełożyli własne interesy nad interesy ogółu inie próbują się już nawet powoływać na wyższe idee.Wszystkie warstwy społeczeństwa obciążyli negatywnymi skutkamiwłasnej niezdatności, fałszywego myślenia o historii i moralnego nihilizmu". Wymieniałpogardę dla samych siebie, wyśmiewanie i zniesławianie rodziny, społeczeństwa, narodu, religii, pogardę dla obowiązku i pracy... "My, Węgrzy, żyjemyw świecie metodycznego wzbudzania nienawiści.Na własnej skórzeczujemy intelektualny gwałt, jaki nam zadają, pragnąc, byśmy znienawidzili wszystko, nawet samych siebie..."....”"Silna społecznośćnie da sobie odebraćpraw wolności. Nie można jej wpędzić wkryzys i dezintegrację, niemożliwe, by przywódcy bezkarnie ją okłamywali i zmuszali do płacenia ceny za kłamstwa i zaniedbania, którym są winni.A właśnie to zdarzyło się nam, Węgrom... Węgry,nasza Ojczyzna,są dziś krajem słabym... staliśmy się ostatnimi".
Szarek
Dzisiaj to my jesteśmy bliscy stwierdzenia: "To zdarzyło się nam, Polakom...". „ zawołaniem: "Boże, błogosław Węgrów", rozpoczyna się węgierska konstytucja uchwalona w kwietniu 2011 roku, po objęciu władzy przez ugrupowanie Fidesz Viktora Orbána. „...W konstytucji znalazły się - obok wyraźnego odwołania do chrześcijaństwa - również definicja małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz zapis o prawnej ochronie życia ludzkiego. „....( więcej)
 
I na koniec apel o Obalenie Orbana przez głównie niemieckie koncerny „„Szefowie 13 koncernów z Niemiec, Austrii, Holandii, Czech i Francji (m.in. ING, RWE, CEZ, AXA i Allianz) zaapelowali do Komisji Europejskiej, by wytłumaczyła rządowi węgierskiemu, jak ważne dla biznesu są stabilne warunki jego prowadzenia, oraz skłoniła Węgry do wycofania się z niesprawiedliwych, zdaniem koncernów, dodatkowych obciążeń podatkowych”…..” Barroso poinformował wczoraj na stronie internetowej niemiecki dziennik "Die Welt". W liście zaapelowano do KE o wywarcie na rząd węgierski presji, by zrezygnował z nakładania "niesprawiedliwych obciążeń finansowych", które – według samego Deutsche Telecom – kosztowały jego węgierską filię firmy Magyar Telecom dodatkowo ok. 100 mln euroObciążenia te dotyczą właściwie firm zagranicznych, bo rodzime, najczęściej niewielkie, nie spełniają limitów dochodowych związanych z nowym podatkiem, jaki ma być płacony przez firmy do 2015 r.Węgrzy jesienią zmienili obciążenia podatkowe: zmniejszyli stawki PIT i CIT, ale zwiększyli obciążenia dla firm. Wprowadzili podatek bankowy oraz specjalną daninę od firm energetycznych, telekomów i dużych sieci sprzedaży detalicznej. „....( więcej)
 
i apel o obalenie Orbana podpisany przez Michnika „List Michnika , Havla i 69 innych osób wzywający władze Unii Europejskiej   do ..właściwie do obalenia legalnie wybranego rządu Orbana .
Fragment  apelu „ Zwróciliśmy się do Parlamentu Europejskiego , Komisje Europejskiej , I Rady Europy , oraz do rządów państw europejskich , i partii politycznych , dla których istotna jest prawdziwa jedność Europy .Wzywamy was do podjęcia zdecydowanych działań , aby utrzymać nasza Europę demokracji   we właściwym kierunku.”....( więcej)
 
Widzimy proces niszczenia dumnego narodu , próbę upokorzenia wybitnego męża stanu, który stoi na jego czele . Czy Węgry jako pierwsze wzniecą bunt przeciwko kolonializmowi , przeciwko światu finansów lichwiarsko politycznych
 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1212
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1001
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1090
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 668
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 463
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 961
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 649
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 372
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1274
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 912
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 356
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 587
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 381
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 769
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  08/01/2012

"Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialny rząd kraju może uczynić z całym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród. Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznychwszystkie środki moralnego niszczenia "
I jak życie dowodzi można. MOŻNA!
Kibicuję Orbanowi, tym bardziej, że ma wspaniałe imię. Niech mu się uda.

  swistak  (www),  09/01/2012

Węgry to dziś scena striptizu politycznego intencji UE wobec lokalnych demokracji gdzie jeszcze nie zanikł instynkt samozachowawczy narodu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska