Login lub e-mail Hasło   

Orkiestra a czołgi.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
Wczoraj grała orkiestra.
Wyświetlenia: 1.544 Zamieszczono 10/01/2012

09 stycznia 2012

Wczoraj grała WOŚP. Dlaczego nic na nią nie daję?

alt

Piszę o tym co roku. Ale powtórzę - w dużym streszczeniu - bo może ktoś nie czytał?

Przypuśćmy, że jestem jak najuczciwszym Władcą III RP. Wedle najlepszych ekspertyz powinienem w budżecie wydać miliard na tzw. „Służbę Zdrowia” i dwa miliardy na zbrojenia. Na wojsko trzeba by wydać więcej – ale, niestety, nie ma - bo trzeba dać na szpitale. Więc chcę tak właśnie podzielić budżet. 

Dowiaduję się jednak, że p.Jerzy Owsiak prowadzi „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – i uzbiera 40 milionów. Natychmiast muszę zmienić decyzję: dam na „Służbę Zdrowia” tylko 960 mln – a na wojsko 2040 mln...

Czyli: pacyfista (ja NIE jestem pacyfistą!) dający złotówkę na WOŚP dał ją w rzeczywistości na czołgi.

Dopóki żyjemy w totalitarnym państwie, w którym budżet jest centralny, totalny – dopóty nie dam na WOŚP ani złotówki. Bo dawałbym forsę w łapy tym durniom i złodziejom z ul.Wiejskiej w Warszawie.

Natomiast w Wolnej Polsce, w której za lekarza nie będzie się płaciło za pośrednictwem p.Jana Vincenta (vulgo: Jacka Rostowskiego) i Jego Gangu - dam z wielką przyjemnością.

Tym bardziej, że będę jej miał o wiele więcej...

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1599
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1289
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1027
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 858
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 968
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 942
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 893
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 776
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 904
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 560
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 776
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ja na WOŚP daję, ale bardzo często zgadzam się z diagnozami Korwina i jego widzeniem świata...

  hussair  (www),  10/01/2012

Bo ma wiele słuszności!

Do: Hussair.
Oooo....Pojawiłeś się nareszcie, brachu! Witam serdecznie! :)

  hussair  (www),  10/01/2012

Witam noworocznie, Januszu. :) Ano, po turbulencjach na przełomie roków, powracam na salony. ;)

  basia30,  10/01/2012

Kazdy ma swoj poglad w temacie . Ja wyslalam do kraju 10 sms na WOSP .

Powiedzieć można wszystko, zrobić już mniej. Taki jest Janusz Korwin - Mikke i każdy inny polityk. Ja nie muszę się nad tym zastanawiać czy wesprzeć WOŚP czy też nie. Jedynie wiem, że sprzęt ufundowany przez nią uratował życie dziecku moich sąsiadów. To mi wystarczy.

Skromne masz wymagania. Oczywiście, zakładasz dwie rzeczy:
- że z normalnych środków sprzęt nigdy nie zostałby kupionym,
- że Owsiak (lub ktoś w jego imieniu) zawsze dobrze i właściwie lokuje zakupy.

Cechą szczególną naszej rzeczywistości jest, że możesz mieć rację. Ale - tylko możesz.

  ,  10/01/2012

Słuszne zwrócenie uwagi na kolejne krętactwa miłościwie nam panujących. Od zawsze byłem za Owsiakiem, ale w tej sytuacji należy zrewidować własne poglądy i wstrzymać się z dotowaniem państwa np. do momentu, gdy te pieniążki będą bezpośrednio trafiać na utworzone subkonta dzieci chorych, tak jak w poniższej fundacji non-profit:

"Witam, W Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomoca" prowadzone są sub

...  wyświetl więcej

  Elba,  11/01/2012

Należałoby też zastanowić się, dlaczego tylko WOŚP ma program w TV przez cały dzień za darmo, a inne fundacje nie... oraz co się stanie ze sprzętem zakupionym przez WOŚP (wartym ok. 400 mln zł), gdy dojdzie do prywatyzacji szpitali...?

Do: Elba.
Zastanawiać się można, debatować, deliberować, dyskutować, a nawet pyszczyć - co wszystko jest raczej tym samym - i można to robić do końca świata, a nawet dłużej. To już wolę jednak zamiast tego, aby WOŚP grała do końca świata - a nawet dłużej... :)

  Elba,  11/01/2012

A co powiesz Januszu na to, że gdy "Tytanic" tonął, to też orkiestra grała...

Do: Elba.
Właśnie, na "Titanic-u" orkiestra grała do końca - muzycy robili to, co uważali za swój obowiązek. I to jest dopiero godny podziwu etos pracy i służby innym!

Gdzieś mi się zapodział artykuł na temat gigantycznych kłopotów, jakie często mają szpitale z darowiznami WOSP. Często po prostu nie istnieją możliwości instalacji urządzenia. W artykule był nawet przerażający wykaz tych urządzeń z dokładną lokalizacją. Szkoda, że nie umiem już tego odnaleźć.

  Elba,  11/01/2012

Do: Janusz Dąbrowski:
Prawda jest taka, że na Tytanicu orkiestra zaczęła grać na rozkaz kapitana, co miało zapobiec panice… i podtrzymać iluzję, że statek jest niezatapialny. Dopiero, gdy ludzie zobaczyli, że statek naprawdę tonie, to wielu zrozumiało swój błąd, że zamiast wsiadać do szalup i się ewakuować ... zajmowali się głupstwami, do ostatniej chwili, aż na ratunek było za późno… i wie ...  wyświetl więcej

Arevade.
Odrzucić, oczywiście, można. Ale gorzej z uzasadnieniem, co?

  ...,  11/01/2012

Gdybym był na tyle majętnym człowiekiem, że miałbym takie możliwości to podatki płaciłbym na Kajmanach albo w Dominikanie bądź Trynidad i Tobago. Paść tę bandę złodziei i ich księgowych jest wręcz niemoralne. Nasze pieniądze idą na zmarnowanie w większości.

Ja również nie daje na WOŚP, może i robią coś sensownego, jednak drażni mnie ta medialna szopka wokół J.Owsiaka. Powstało nowe laickie

...  wyświetl więcej

JKM jakiś czas temu wziął rozbrat z rzeczywistością i w dalszym ciągu oddala się od niej w ruchem jednostajnie przyśpieszonym, a argumentacja, że wrzucając 1pln na WOŚP w rzeczywistości finansujemy wojsko jest... lekko naciągana. Kiedyś jeszcze byłem w stanie słuchać go do połowy jego wywodów, bo nawet ciekawie i do rzeczy prawił, ale obecnie amatorsko diagnozuję u niego Syndrom Oblężonej Twierdzy ...  wyświetl więcej

Do: dzepson
Trafiony i zatopiony! Celne:). Myślę, że masz rację - też odnoszę takie wrażenie. Korwin oddala się ruchem jednostajnie przyśpieszonym... :)) No, noooo... Można nawet pokusić się nawet o obliczenie wartości prędkości tego ruchu - wystarczy tylko podać odpowiednie dane i wstawić do wzoru a=Δv/Δt . I jeśli okaże się, że biedak porusza się po okręgu - jak ćma wokół płomienia świecy, to przy odpowiedniej prędkości (II kosmiczna) wyrzuci go w końcu wzdłuż prostej w kosmos... :))

  ulmed,  13/01/2012

Uważaj, bo wchodzisz na orbitę. I ... :)

Do: Ulmed.
W takim razie czekają mnie nowe przygody w CAŁYM Wszechświecie :)).

  ulmed,  13/01/2012

To byłby problem wszechświatowy! Dyskurs z zdezintegrowanym Januszem Dąbrowskim :)

Do: Ulmed.
Ulko - zdezintegrowany nie oznacza od razu zanihilowany :). Jakoś pozbieram do kupki te swoje elektrony i protony w całość na innej planecie, a jeśli nawet nie - to przecież życie ma wymiar przede wszystkim duchowy, nieprawdaż? Tak więc będę duchem. I wówczas będę straszył co poniektórych :)).

  ulmed,  14/01/2012

Znaczy się cofniesz czas? Tak zrobili z samolotem, i wyszło im, że Macierewicz ma rację. Samolot rozpadł się na kawałeczki. Całkiem inna historia niż ta, którą autorytety od miesięcy leją z ekranów.
Może sam Pan Bóg ma taki sprytny program cofania czasu?
Nie strasz, że straszyć będziesz. Nie wiadomo, kto kogo, pierwszy będzie straszył. Wszak, nie znasz dnia... :)

Do: Ulmed.
Ulko - czy ja cokolwiek wspominałem o samolocie i tym nieszczęśniku Macierewiczu? Nie rozumiem...

  ulmed,  14/01/2012

Nie wspomniałeś, nieszczęśniku.
Macierewicz nie jest nieszczęśnikiem, tak mi się skojarzyło, bo wczoraj pan Fiszer opowiadał tę hipotezę, o cofnięciu czasu.
Bardzo szanuję Macierewicza za jego pracę, determinację i odwagę. Szkoda, że w Polsce jest mało jemu podobnych. Bylibyśmy innym krajem.

Do: Ulmed.
W zupełności zgadzam z Tobą, Ulko - że gdyby w Polsce było więcej podobnych Macierewiczowi, to z pewnością bylibyśmy innym krajem... Jakim?

  ulmed,  14/01/2012

Przypuszczam, że lepszym. Gdy rządzą porządni ludzie, to mniej szwindli i wstydu. Frazesy i karesy to każdy umie czynić. Ja się już na nie nie nabieram.

Do: Ulmed.
Czy możesz sprecyzować określenie - "LEPSZYM" (krajem)?
I znów zgadzam się z Tobą: CYT.: Gdy rządzą porządni ludzie, to mniej szwindli i wstydu. Frazesy i karesy to każdy umie czynić. " Ja również się na nie nie nabieram.

  ulmed,  14/01/2012

Pozwolisz, że zostaniemy przy własnym zdaniu. Zostanę ciemnogrodem, bo nie nadaję się do "oświecania".
Ja nie mam żadnej potrzeby nikomu niczego tłumaczyć. Każdy własny rozum ma. Miłego dnia.

Do Ulmed.

Takie mam wrażenie, że dyskusja ta jest prowadzona w celu manipulacji twoich poglądów. Jak nie przyklaśniesz to brak plusika. Furda tolerancja, ważna propaganda

  swistak  (www),  11/01/2012

Dzięki Owsiakowi można odfajkować dobroczynność a beatyfikując JP II odfajkować jego nauczanie

Prócz żartu, nie mają te chomiki nic do rzeczy. Bo nawet JKM musi założyć, że najpierw umrze chomik Dwa. tym bardziej, że JKM studiował matematykę - ale ty nie studiowałeś.

  ...,  12/01/2012

Zbysławie, na eiobie tak to już jest, że w wielu przypadkach nie jest ważne co się pisze ale KTO pisze.

Z JKM wielu się nie zgodzi tylko dlatego, że to JKM. Gdyby to samo powiedział ktoś inny, pewnie by mu przyklaśnięto. Fakty nie są ważne, liczą się sympatie i antypatie. tyczy się to nie tylko Korwina oczywiście.

Choć powiem szczerze, że Korwin-Mikke często swoim niewyparzonym jęz

...  wyświetl więcej

"...Z JKM wielu się nie zgodzi tylko dlatego, że to JKM..." to się nazywa Efekt Bumerangowy. w telegraficznym skrócie: kto raz i drugi dał się poznać jako szalony radykał nazywający wszystkich mafią i straszący wszystkich "układem" nigdy już nie odzyska wiarygodności.
Nie chodzi tu o niewyparzony język, bo można "nie pi****ić się w tańcu" i mówić do rzeczy, ale JKM głosi brednie wprost, cze ...  wyświetl więcej

@Zbysław rozumiem, że fakt studiowania matematyki czyni z niego Ukochanego Przywódcę... nisko stawiasz ludziom poprzeczkę, jeśli fakt uczęszczania na jakikolwiek kierunek nobilituje człowieka do tego stopnia, że TRZEBA mu wierzyć

Nie odpowiem na to. Nie warto.

  andrzejs,  12/01/2012

Gdyby nie Owsiak, strach pomysleć, jak wygladałoby wyposażenie naszech szpitali np.Nie sądzę, żeby zamiast na zdrowie dali na MON - likarze znają się na "protestach, jak mało kto w tym kraju i by do tego nie dopuścili/ Gdyby nie było Owsiaka i te miliony na zdrowie by (jednak) dali, to konia z rzędem temu, kto przekona mnie, że urzędnikom od zdrowia starczyło by determinacji na tak rozmyślne, plan ...  wyświetl więcej

  ...,  12/01/2012

JKM to po trosze wariat, ale wiele z tego co mówi jest prawdą. Tacy ludzie są potrzebni. Strach pomysleć co by było gdyby poza maistreamem nie było żadnej opozycji.

Kilka razy już przywoływałem wypowiedzi JKM w artykułach. Nie znaczy to jednak, że w ogóle podpisuję się pod jego poglądami. Przede wszystkim, JKM nie przedstawia żadnej spójnej perspektywy dla rządów prawicy (czym jest dziś prawica?). Monarchia? Chyba żartem.

A więc stary dowcip o przewodniej partii. Reszta dowcipu też stara.

Uwagi "andrzejs" bardzo rzeczowe i nawet słuszne. W obe

...  wyświetl więcej

Oczywiś cie, że ktoś tu czegoś nie pojmuje. Nasi urzędnicy wszelacy... Im się bardzo dobrze pracuje. A co! Wesz dlaczego tak im dobrze? Bo bardzo się szanują. Uwielbiają się naradzać, konsultować, "korespondować" ze sobą i przystawiać pieczątki. Im więcej pieczek, tym lepiej, bo nikt nikomu nic nie zrobi - zawsze można pokazać pieczątkę "obok", jakby ktos się chciał przyczepić.

  ...,  13/01/2012

Andrzej

Urzędnicy powiadasz... Owszem, święta racja.

Tylko kto ma zrobić z nimi porządek skoro premier Donald Tusk, ich najwyższy przełożony, otwarcie przyznał, że w walce z biurokratami "poniósł porażkę"?

W 1989 roku - pod koniec PRL-u - gen.W.Jaruzelski potrzebował 100 tysięcy biurokratów do utrzymania socjalizmu. W 2012 roku PO potrzebuje... 550 tysięcy pasożytów do utrz

...  wyświetl więcej

Pełna zgoda, co do armii urzędników Łukaszu. Jednak wszyscy poprzednicy Tuska działali dokładnie tak samo, więc pewnie chłopina pomyślał, że tak trzeba. Rzecz jasna, kiedy już będzie w opozycji, będzie głośno krzyczał, tak jak dziś lewicy i prawdziwi polacy, o potrzebie reformy finansów publicznych i odchudzeniu armii urzędników. Tak jak Piecha, który powinien spalić się ze wstydu za to, co się dz ...  wyświetl więcej

  ...,  13/01/2012

Nie chcę wgłębiać się w szczegóły jeśli chodzi o lekarzy. Powiem tylko, że oni są jacy są, jednak obecny burdel jest winą Ewy Kopacz i rządu. Wprowadzanie tej ustawy bez elektronicznego systemu, który automatycznie określałby stopień refundacji to zwyczajny absurd.

Co do biurokratów, za panowania PO przybyło ich siedemdziesiąt tysięcy! Są nawet lepsi od nomenklatury eseldowsko-peeselowskie

...  wyświetl więcej

Łukasz. Bardzo przepraszam, moje paluchy zrobiły mi psikusa. Jak może wiesz, jestem po udarze i mam kłopoty z ręką. Niechcący nacisnąłem klawisz i wyskoczył minus. Wybacz.

  ...,  13/01/2012

No problem Zbysławie. Życzę szczerze powrotu do zdrowia! Pozdrawiam.

Ja daję, ale rozumiem przedstawiony punkt widzenia. Owsiak zapełnia szpitalne sale KONKRETNYM sprzętem. I zapełnia dziurę, jakiej być nie powinno. To nie akcje charytatywne powinny się tym zajmować, ale Państwo, a zwłaszcza Ministerstwo Zdrowia. No cóż, my Polacy jestesmy przyzwyczajeni do dziur, zatykanych nie przez tych, co są do tego powołani.

  Robert_ja  (www),  14/01/2012

Więc płaćmy wieksze podatki... jak jak nie z podatków dostaną wieksze wypłaty politycy, to wezmą kolejne łapówki :)
Brutalna logika :)

Jaki znów kretyn pominusował byle co?

  jotko49,  15/01/2012

Nie irytuj się Zbysławie.Wszak i "kretyni" mają prawo do życia i odrobiny radości.Oszczędność w punktowaniu ma swe zalety. Już po problemie który faktycznie nim nie jest,na razie...:)

A nie mówiłem że na razie...Parę punktów jeszcze mam .A ten...samotnie tu nie buszuje.:
sześć znów zdjąłem, można tylko raz ,resztą może zaopiekuje się ktoś rozsądny. :)

Do: Zbysław Śmigielski.
Zbysławie, Zbysławie...Nie kretyn to przecie, ale nasz ukochany - BRAT-MINUSATOR...:) On także powinien mieć chwile szczęścia - jak to i jotko49 zauważył. Że też tego nie pojmujesz...:)

Cholera! Nikt się nie zlituje, żeby dać ten punkt 20-ty?

Na mnie nie licz. Mimo, że się zgadzam. Raz- nie twoje. Dwa- za krótkie. Trzy- od literata wymagam więcej.

Brawo, "greenway"! A już myślałem, że TWA to tylko taka ściema. Niech żyje TWA!

  greenway,  15/01/2012

Spoko Zbysławie następnym razem będę głucha na Twe wezwanie. :)

Dopiero teraz zauważyłem, że od "literatów" mi wymyślasz. Wstyd!

  pirx,  18/01/2012

Indywidualne subkonta. Kiedyś w radiu ktoś mówił, że mogą one być zmanipulowane. Jedni rodzice są bardziej zaradni, bardziej medialni i zdarza się, że uzbierają więcej niż im potrzeba. I wielu z tych rodziców uważa, że im się te pieniądze należą.
O tym, że szpitale nie chcą sprzętu Owsiaka dowiedziałem się dopiero z linków pod artykułem. I to przypomniało mi, że kiedyś zastanawiałem się, ko ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska