Login lub e-mail Hasło   

Niepisane prawa przyjacielskie

Wszystkie prawa, do których powinniśmy się stosować są zapisane w kodeksach. Znamy je lub dopiero poznajemy, raczej staramy się do nich stosować. Za łamanie praw należy s...
Wyświetlenia: 1.108 Zamieszczono 10/01/2012


 

               Wszystkie prawa, do których powinniśmy się stosować są zapisane w kodeksach. Znamy je lub dopiero poznajemy, raczej staramy się do nich stosować. Za łamanie praw należy się nam kara pieniężna lub zadośćuczynienie w innej postaci. To jest jasne.  A co z prawami miedzy przyjaciółmi? Istnieją? Jakie ponosimy konsekwencje, kiedy się do nich nie stosujemy??

          Przyjrzyjmy się sytuacji, kiedy to Pan X i Pani Y rozstają się po kilku miesiącach związku a jakieś 2 miesiące po ich rozstaniu z Panią Y zaczyna spotykać się przyjaciel Pana X Pan Z. Żadne prawo pisane mu tego nie zabrania. Ale czy do końca jest to w porządku wobec Pana X, z którym rzekomo się przyjaźni? Dodajmy jeszcze, że Pan X nic o tym nie wie a Pan Z zamierza go poinformować w najbliższym czasie.

          Serce nie sługa, stało się, Pan Z zakochał się w ex przyjaciela. Sytuacja nie jest sympatyczna, ale Pan Z idzie za głosem serca w ogień, zaczynają się spotykać, ukrywają fakt przed przyjacielem. Tak mijają powiedzmy 2 miesiące i sprawa się komplikuje jeszcze bardziej. Pocztą pantoflową Pan X dowiedział się o „zdradzie” i nie jest zadowolony. Co w takiej sytuacji? Za złamanie prawa należy się kara, w tym przypadku koniec przyjaźni.

          Zawsze powinniśmy sobie zdawać sprawę z konsekwencji, jakie nas czekają za złamanie praw (pisanych lub nie). Pan Z stracił przyjaciela, taka była kara za ukrywanie prawdy. Jeżeli związek między Panem Z i Panią Y przetrwa i przerodzi się w coś poważnego możemy powiedzieć, że było warto. Jeżeli jednak po jakimś czasie rozstanie się, Pan Z poniesie dwie straty. Zaufanie jest bardzo trudno odzyskać szczególnie, kiedy kogoś zawiedziemy. Zawsze warto być szczerym wobec osób, których nie chcemy stracić.

         Jest wiele niepisanych praw między przyjaciółmi, warto, więc pamiętać o nich o uczciwości  i szczerości. Nikt nas nie zrozumie tak jak przyjaciel a jego strata zawsze jest ciężkim przeżyciem i czasem nieodwracalnym stanem rzeczy. Więc zastanówmy się zanim postanowimy cokolwiek zrobić.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1244
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 932
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1015
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 686
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 505
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 702
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 387
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 806
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1311
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 596
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 464
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 373
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Super art. Żyjemy w takich czasach , że to zdarza się coraz częściej. Jest okropna niemoralność i nielojalność w dzisiejszym otaczającym nas świecie .

Nie ma to jak gloryfikować zasadę "kto pierwszy, ten lepszy". Jedyne zastrzeżenia z mojej strony, to brak szczerości.

Faktycznie, sytuacja nie byłaby taka ciężka gdyby pewne fakty ujawnić na początku.

Zgadza się. A co do zasady, naprawdę jest nie na miejscu, jeżeli chodzi o relacje damsko-męskie.

  hussair  (www),  08/01/2013

Bardzo istotne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska