Login lub e-mail Hasło   

Znak od Boga

Gdy nastanie wieczór, mówicie: Będzie pogoda, bo się niebo czerwieni.(...) Oblicze nieba umiecie rozpoznawać, a znamion czasów nie potraficie?" - Jezus Chrystus
Wyświetlenia: 1.272 Zamieszczono 18/01/2012

Zdjęcie: wiadomości.gazeta.pl

W piątek, trzynastego stycznia 2012 r. włoski statek wycieczkowy „Costa Concordia” zbliżył się do wysepki Giglio u wybrzeży Toskanii. W rezultacie zderzenia z podwodnymi skałami statek przewrócił się i zatonął na płyciźnie. Spośród ponad 4200 obywateli 62 krajów znajdujących się na pokładzie zginęło co najmniej jedenastu, a 22 uważa się za zaginionych (18 stycznia 2012 r.).

Bóg przemawia przez znaki, w tym katastrofy naturalne i komunikacyjne. On nie jest sprawcą katastrof, ale aranżuje wydarzenia w taki sposób, żeby ludzie zbierający plon swej głupoty byli wyraźnym ostrzeżeniem dla innych. Wierzę, że ta katastrofa jest znakiem czasów, w których żyjemy, oraz zapowiedzią pewnych zdarzeń, które wkrótce nastąpią. Duch Święty zwrócił moją uwagę na następujące okoliczności, które, jak sądzę, stanowią analogię z mającymi miejsce bądź nadchodzącymi wydarzeniami:

1)      Luksusowy liniowiec, pełen pasażerów z całego świata to symbol globalnego dobrobytu. Jego nazwa „Costa Concordia” znaczy „Wybrzeże zgody”. Wkrótce zgoda oparta o dobrobyt skończy się. Nasz dobrobyt upadnie tak szybko jak luksusowy liniowiec. Nadchodzi czas globalnego kryzysu i wojen. 

2)      W kwietniu upłynie 100 lat od katastrofy „Titanica”. Tamta katastrofa była proroczym ostrzeżeniem dla świata, dotyczącym końca epoki dobrobytu i nastania wojny. Ostrzeżenie zostało zignorowane, i dwa lata później wybuchła Pierwsza Wojna Światowa. Kapitan „Costa Concordia” powiedział kilkanaście miesięcy temu w wywiadzie dla prasy: „Nie chciałbym się nigdy znaleźć w roli kapitana Titanica, który płynął przez ocean między górami lodowymi. Uważam, że dzięki przygotowaniu człowiek poradzi sobie z każdą sytuacją i zapobiegnie wszelkim problemom. Bezpieczeństwo pasażerów jest dla nas najważniejsze”. Jego słowa wskazywały na ten sam rodzaj zadufania w ludzką wszechmoc, który zgubił „Titanica”. Co ciekawe, wielu pasażerów twierdzi, że sytuacja chwilami wyglądała jak żywcem wyjęta z filmu „Titanic". Ciekawe jest też, że jedną z pasażerek była wnuczka człowieka, który zginął na "Titanicu".

3)      Kapitan uciekł pierwszy. Mówi to o globalnym kryzysie przywództwa. Wielu współczesnych przywódców jawi się jako ludzie wielcy, lecz w rzeczywistości są oni lekkomyślni, pozbawieni orientacji w tym, co się dzieje oraz elementarnej odpowiedzialności za swoje narody i losy świata. Ci uciekną, gdy statek zacznie tonąć.

4)      Odwaga pasażerów. W czasie, gdy kapitan uciekał, starając się zatrzeć dowody swojej niekompetencji, akcję ratunkową prowadzili pasażerowie. W wielu krajach pojawi się spontaniczne, oddolne przywództwo, które będzie przygotowane na kryzys i zdolne do tego, żeby się z nim zmierzyć.

5)      Wyspa Giglio. Gdy usłyszałem jej nazwę, przypomniała mi się włoska pieśń „Egli e giglio nella valle” (On jest lilią wśród dolin). Jezus nazywany jest lilią. Mówiąc obrazowo, luksusowy liniowiec tego świata zderzył się z Jezusem. Gdy ludzkie dzieła spotykają się z Jezusem, ma miejsce sąd. Rzeczy ukryte wychodzą na jaw. Kapitan okazał się tchórzem, załoga okazała się niezdolna do komunikacji z pasażerami oraz w większości tchórzliwa, ułuda stabilności, pokoju i dobrobytu upadła. Pasażerowie byli pod wrażeniem gościnności i ofiarności mieszkańców Giglio, którzy natychmiast podjęli akcję ratunkową, a 300 z nich otworzyło swe domy dla rozbitków. Mówi to o roli, jaką w nadchodzących czasach odegrają ludzie „mieszkający w Chrystusie”. Będą oni udzielać gościny rozbitkom, którzy uratowali się z tonącego liniowca.

Przed nami wzburzone wody, ale z Bogiem uda nam się je przepłynąć. Życzę wszystkim czytającym ten tekst bliskości Boga w niespokojnych czasach, jakie są przed nami.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1246
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 690
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 936
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1017
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 388
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 975
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 468
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 807
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 287
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 375
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1314
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 929
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  18/01/2012

Jaka jest różnica między bycie sprawcą a aranżacją zdarzeń?

  mss72,  18/01/2012

a są i tacy, którzy mówią, że katastrofa smoleńska też tym była.....i jeśli tak rozumować to już nie ważne czy zamach czy wypadek....jest odpowiedź...minusujcie teraz i wyzywajcie chociaż oczekiwałem rzeczowej,teologicznej dyskusji od znawców tematu...

  swistak  (www),  18/01/2012

Arevade! Zycie to gra w dobro i zło. Zło triumfuje, ale ostateczne przegrywa. Bez kopniaka w tyłek tacy jak Ty tego nie zrozumią. Media piały o drobnej awarii statku, póżniej, że osiadł na mieliżnie, jak nasza cywilizacja. Podobnym ostrzeżeniem jest dla naszej arogancji Fukushima. Ci co szydzili z Noego śmiali się ostatni raz w życiu.
Dziś media o Sodomie i Gomorze napisałyby, że to lokalny incydent, żaden znak !

  Areva,  18/01/2012

Wypadek wypadkiem zdarza się ale wkrecać w to Boga- z drugiej strony dlaczego miałby robić niewinnym ludziom krzywdę bo statkiem sterował tchórzliwy frajer i szpanował jaki on kapitan mając w dupie bezpieczeństwo statku i jego załogi żeby upodobać jakiemuś szefowi restauracji (zachowanie typowo pedalskie) a w bibli to szatan robi takie tragedie. To bóg zwiódł kapitana na skały czy pycha kapita. Ja ...  wyświetl więcej

Masz talent mieszania faktów z wyobraźnią a umieszczenie tej mieszanki w niedalekiej przyszłości. Takich jak Ty są setki. Jeden z was panowie i panie coś przewidzi. Wszystkim opadną szczęki i nazwą go prorokiem ( taki sam mechanizm dotyczy również wynalazców, polityków wizjonerów). Oczywiście dolanie sosu z religii dodaje powagi tej potrawie i wielu chętnie zapłaci aby jej skosztować.

  Areva,  18/01/2012

Świstaszku nie raz w tyłek dostałam nie tam gdzie się spodziewałam-a szczególnie od tych którzy w ustach mieli imię jezusa-tam zastałam tylko fałsz, obłudę i chorują opętanięm. Przeważnie ich ofiarami są młodzi szukający. Są wyjątki że są dobrymi i coś pomagają ale to bardzo rzadkie przypadki. Oazy, odrodzenia ducha świętego czy inne ,,katolickie" nazwy też trzeba uważać bo było kiedyś zanotowane przypadki powstania sekt-a przedtem samo walczyło z sektami.

  swistak  (www),  18/01/2012

Bóg mieszka w sercach czystych i pozbawionych pychy i arogancji. Tam skąd się wyprowadzi sponiewierany przez grzech powstaje pustostan, do którego wprowadza się demon racjonalizmu, humanizmu, tolerancji, ludzkiej naukowej wszechwiedzy i technologicznej wszechmocy. Tak winien brzmieć raport MAK i sądu nad kapitanem współczesnego Titanica.

  Fraktal  (www),  19/01/2012

Dlaczego Katolicy zawsze straszą piekłem, znakami czasów ostatecznych i końcem świata ( choć to domena jehowych ;) ? Przyjście Jezusa jest już bliskie... i taka gadka od prawie 2000 lat... na koniec i tak każdy się ze stwórcą wita na wskutek wypadku, choroby bądź śmierci ze starości. :D Wojny były, są i będą tak samo jak wyzysk i inne zło.

  Fraktal  (www),  19/01/2012

6. "Na pokładzie znajdowało się między innymi spa o powierzchni 2104 metrów kwadratowych" - to znak! W 2104 przyjdzie Pan. I jest to znak czasów jak było napisane w piśmie. Mało tego 21 symbolizuje wiek XXI w którym żyjemy. Liczba na końcu 4 to CZTERECH JEŹDŹCÓW APOKALIPSY . Powiadam wam biada, biada. ;P
7. A jak weźmiemy nazwę statku i zamienimy kilka liter miejscami , kilka dodamy i kilka odejmiemy to z "Costa Concordia" wyjdzie "ZNAK OD BOGA" ... ;))

Liczę się ze słowami, bo wiem, że stanę przed Bogiem i zostanę rozliczony z każdego nieużytecznego słowa. Dziękuję za przychylne komentarze, szczególnie świstakowi. Gdy chodzi o komentarze nieprzychylne czy złośliwe - Pismo mówi, że nieznaczny chwilowy ucisk przydaje wierzącemu "przeogromną obfitość wiekuistej chwały". Bóg zna moje serce, wie, że robię wszystko ze względu na Niego. Ludzkie szyders ...  wyświetl więcej

  Areva,  21/01/2012

Znakiem od Boga jest tylko ta skalna półka, której dzięki niej nie zginęło wielu ludzi tylko kilkanaście przez tchórzliwego pysznego głupiego typka- pozostała reszta ,,przypisanych znaków od Boga"-to wymysły chorych umysłów wykorzystywająca ,,gniew" Boga do władzy i manipulacji nad ,,ciemnymi" masami- jak w egipcie i w babilonie, kapłani dla władzy mieli wielu na czele faraona niewolników.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska