Login lub e-mail Hasło   

Seks w ciąży

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nasza-pociecha.pl/index.php?optio(...)emid=41
Opinie o tym, czy można uprawiać seks w ciąży, są diametralnie różne.
Wyświetlenia: 1.172 Zamieszczono 19/01/2012

Rozbieżności te wynikają tylko i wyłącznie z niewiedzy, niejasności i mitów, które narosły wokół tego tematu. Mam nadzieję wyjaśnić kilka „ciemnych plam” w tej kwestii.

Magiczne dwa paski na teście ciążowym wiele zmieniają w życiu obojga partnerów. Pojawia się cała masa pytań, planów do zrealizowania, świat się wywraca do góry nogami - to zbiór moich doświadczeń. By móc zacząć normalnie funkcjonować trzeba szybko zejść na ziemię i zająć się przyziemnymi sprawami. A seks jest takim nieodłącznym elementem naszej egzystencji i nie ma co się obruszać. Tak było, jest i będzie – na szczęście :)

Pierwszy trymestr ciąży

To zwykle wtedy pojawia się lęk przed poronieniem, chociaż nie ma żadnych naukowych publikacji które wykazałyby, że unikanie stosunków we wczesnej ciąży zapobiega poronieniu. Warto wybrać się razem do lekarza ginekologa, który wyjaśni parze wszelkie kwestie z tym związane. Pierwsze miesiące związane mogą być z różnymi niedyspozycjami kobiety. Pojawiają się nudności, zawroty głowy, wszechogarniająca senność i zmęczenie. Wtedy sypialnia może kojarzyć się kobiecie tylko ze snem. Jednak u większości par rośnie apetyt na współżycie, znika lęk przed nieplanowanym poczęciem. Zmiany hormonalne w ciele przyszłej mamy zwiększają ukrwienie i wrażliwość pochwy, zwiększa się wrażliwość piersi a to sprawia, że niektóre kobiety szybciej i częściej osiągają orgazm. Ponieważ sylwetka nie zmienia się wtedy jeszcze zbyt mocno, dozwolone są pozycje preferowane dotychczas przez partnerów.

Drugi trymestr ciąży

Wiele kobiet twierdzi, że to najprzyjemniejszy okres czasu. Na tym etapie ciąży, kobieta zwykle już jest oswojona ze swoim stanem. Znikają męczące dolegliwości, przyszła mama zaczyna promieniować wewnętrzną radością, brzuszek się zaokrągla ale jeszcze nie przeszkadza we współżyciu. O tym jak blisko siebie są partnerzy, zależy oczywiście od ich dojrzałości i stałości związku. Jeśli są spełnione podstawowe potrzeby zapewniające kobiecie bezpieczeństwo, wtedy satysfakcja wynikającą ze współżycia seksualnego będzie większa niż dotychczas. Jeśli pojawiają się pewne obawy, dotyczą  zwykle zdrowia dziecka i jego bezpieczeństwa w łonie matki. Należy pamiętać, że maluszek jest chroniony wodami owodniowymi, błonami płodowymi i mięśniami macicy. Jeśli kobieta będzie mieć orgazm, dziecko będzie to odczuwać jako przyjemne kołysanie. Takie skurcze macicy z pewnością nie wywołają poronienia. W czasie drugiego trymestru, kiedy brzuszek zacznie się widocznie zwiększać, nadchodzi czas na pewną modyfikację zachowań seksualnych. Należy unikać  pozycji gniotących brzuch i piersi. Zamiast pozy klasycznej, wybierzcie te w których kobieta jest na górze – zakres jest dosyć szeroki.

Trzeci trymestr ciąży

Finisz jest najtrudniejszy, zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny. Kobieta przestaje postrzegać  siebie jako atrakcyjną, z tego względu może zacząć unikać intymnych zbliżeń. W dosyć krótkim czasie jej ciało bardzo się zmienia, trudno jej oddychać, pojawi się parcie na pęcherz i męcząca zgaga. Mogą też zacząć obawiać się wywołania przedwczesnego porodu, to wszystko sprawi, że będą unikać kontaktów z partnerem. To niesamowite, że my kobiety widzimy siebie całkiem inaczej niż postrzegają nas nasi partnerzy. Dla zakochanego mężczyzny, kobieta nosząca jego dziecko jest coraz piękniejsza. On naprawdę nie zauważa spuchniętych kostek i obrzmiałej twarzy, to nasza wyobraźnia szaleje podobnie jak hormony. Jednak faktem jest, że dotychczasowa gotowość do seksu zanika lub bardzo się zmniejsza. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, seks nie wywoła przedwczesnego porodu. W ciąży bardzo ważne jest okazywanie sobie wzajemnej bliskości i uczucia, to wzmacnia więź między przyszłymi rodzicami, a seks jest jednym ze sposobów. Pamiętać trzeba, że wybór pozycji seksualnych może być już dosyć ograniczony, ze względu na wielkość brzucha jak i brak dawnej sprawności fizycznej kobiety. Pozycja na boku jest optymalna dla zaawansowanej ciąży.

Oczywiście nie zawsze jest tak pięknie. Zdarzają się przypadki, kiedy aktywność seksualna jest niewskazana dla dobra ciąży. O tym w drugiej części artykułu.

UWAGI AUTORA

W przypadku publikacji artykułu u siebie w serwisie proszę o umieszczenie informacji o źródle: artykuł pochodzi z serwisu http://nasza-pociecha.pl

Podobne artykuły


31
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6651
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 4891
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 47840
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4295
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20944
21
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4380
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365386
47
komentarze: 23 | wyświetlenia: 155333
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6554
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 369539
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5090
 
Autor
ArtykułNo i pięknie:)))

  mss72,  19/01/2012

a dlaczego nikt z wojujących nie napisał tu ,że sex to grzsch? A w ciązy to komu potrzebny jeśli nie służy prokreacji> Coś mało czujni..

Hehe... szybko łapiesz ten dryl:)

  jotko49,  19/01/2012

Nie budz Gryzonia... a może już z Natankiem szykują egzorcyzmy? ;
Ostatecznie można wypróbować ...
http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded
Ale tego Januszu nie używałeś ;)

Heh... mss72 jeszcze nie zna tych powiązań i konszachtów...

Do: Skalny Kwiat.
Łapie... :) Szybko...:)
Sam lubiłem kochać się z żoną pod czas jej ciąż. I kochałem ją jeszcze bardziej - właśnie wówczas była dla mnie jeszcze piękniejsza, niż zwykle. Uwielbiałem zwłaszcza jej brzuszki - mogłem je pieścić i pieścić :). Ciąże to było coś, co jeszcze bardziej łączyło. Przynajmniej mnie...
A art bardzo przydatny. Dziękuję!

Kobieta, szczególnie w drugim trymestrze ma zwiększone odczuwanie przyjemności i wielką potrzebę potwierdzenia, że jest w oczach mężczyzny nadal atrakcyjna, przy wszystkich zmianach psychicznych i metamorfozie jej ciała.

  mss72,  19/01/2012

ja Wam tu pierdoły piszę o podróżach, o Lwowie, polityce i historii a Wam seks się tak podoba? Takie też mam, nawet był tylko po rosyjsku i moderator wywalił...

  jotko49,  19/01/2012

Byle nie w windzie!!! :(

  mss72,  19/01/2012

a nie) tam sexu nie było) Ale pamięć masz dobrą..to było z książki o porąbańcach...

Ja uprawiałem seks w ciąży. Może nie na końcu (bo to nie zawsze bezpieczne), ale spokojnie można jeśli lekarz nie zabroni :) Nawet tu można zobaczyć że to luzik http://redtube.net.pl/search?s(...)alker=1 :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska