Login lub e-mail Hasło   

Filozofia życia

„Młody adept filozofii udał się daleko w Himalaje, żeby porozmawiać ze starym mędrcem...”
Wyświetlenia: 1.417 Zamieszczono 20/01/2012

 

 

 

 „Młody adept filozofii udał się daleko w Himalaje, żeby porozmawiać ze starym mędrcem. Przybywszy na miejsce, spytał go:

-Mistrzu, co to jest życie?

Mędrzec zamknął oczy, pomyślał i rzekł:

-Życie to zapach rozkwitającej róży.

-Ale Mistrzu- odezwał się młody człowiek- w Andach stary Inka powiedział mi, że życie to jest ostry kamień.

-To jego życie- odparł starzec z Himalajów”

 

Anonim

 

Tu i teraz

 

            Człowiek ma naturalna potrzebę szukania sensu swojego istnienia. Szuka go w religii, mądrościach zapisanych w starych zwojach, u ludzi, którzy utrzymują, że dostąpili poznania prawdy najwyższej i wszystko wiedzą.

 Tylko nieliczni, szukają tego sensu w sobie samych.

            Jeżeli nie zapytasz swojego serca kim chcesz być? Jaki cel ma Twoje życie? To nikt nie znajdzie Twojej prawdy za Ciebie. Religia pomoże Ci odnaleźć sposób i siłę, wskaże Ci drogowskazem drogę w górę lub w dół,  ale nie wskaże Ci Twojej własnej drogi rozwoju tu i teraz. Studiowanie przeszłości także nie da Ci jasnej i klarownej odpowiedzi w którą stronę podążać. A co do ludzi, to.. uważaj. Bacz na to, kogo słuchasz i w czyje ręce zawierzasz swoje życie.

 

Monopol na prawdę

           

            Monopol na odczytanie sensu Twojego życia masz Ty sam. To wielka wolność, ale zarazem i odpowiedzialność.Nie możesz na nikogo zrzucić odpowiedzialności za swoje czyny, słowa, które wypowiadasz, a które zapisywane są wiernie we wszechświecie. Niewykorzystane szanse, miłość, o którą się nie walczyło, pomoc, której nie udzieliłeś – jeżeli takie stwierdzenia przeważają w opisie Twojego życia, to faktycznie może ono przypominać ostry kamień, o który raz za razem ranisz swoje stopy. Jednakże, kiedy w Twoim życiu panuje miłość, łapiesz każdą nadesłaną przez los szansę, jesteś otwarty na ludzi- to życie pachnie.... A jaki to zapach?

 Weź głęboki wdech i poczuj...

 

 

 

 

           

Podobne artykuły


20
komentarze: 83 | wyświetlenia: 556
17
komentarze: 109 | wyświetlenia: 1490
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1022
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1146
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 838
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 469
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 923
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1287
13
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1189
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 863
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1003
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1505
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 472
13
komentarze: 132 | wyświetlenia: 908
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  21/01/2012

Na swoje życie nie można patrzeć ani w sposób naukowy ani niereligijny, bo to właśnie religia i nauka są pułapkami zastawionymi na ludzkie dusze i umysły. Są one narzędziami, których używa „Matrix”, żeby hipnotyzować i więzić ludzi w iluzji. Religia sprowadza wyznawców na manowce fałszywej duchowości, przedstawiając im nieprawdziwy obraz Boga, a nauka, zamiast uczyć ludzi niezależnego myślenia wpa ...  wyświetl więcej

  erin,  21/01/2012

Zarówno za religią jak i za nauką stoi władza. Ktoś kto ją posiada kieruje umysłami jednostek, które takiego przywództwa szukają. Świadomość się usypia od najmłodszych lat, bo nieświadomą jednostka łatwiej sterować. Ludzie boją się myśleć samodzielnie, bo to wymaga wiedzy i odwagi. Boją się odpowiedzialności za własne życie.

  Fraktal  (www),  22/01/2012

Pięknie... Warto o tym pisać, ponieważ nawet gdy życie wydaje się być jak "ostry kamień", to uświadamiając sobie kim jesteśmy, możemy to zmienić. Każdy punkt widzenia, nawet własny, można zmienić wciągu mrugnięcia. Trzeba tylko posiąść świadomość że to możliwe. ;)

  erin,  22/01/2012

Ale aby być świadomym, należy nieustannie szukać:) I chyba te poszukiwania są najcenniejszym darem:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska