Login lub e-mail Hasło   

Test na inteligencję finansową

Sprawdź, czy na pewno wiesz, co robisz w swoim życiu?
Wyświetlenia: 1.018 Zamieszczono 24/01/2012

Zapewne jak każdy człowiek, tak i Ty masz swoje cele i marzenia, prawda? I zapewne jak każdy człowiek chcesz aby się spełniły, prawda? Teraz sprawdźmy Twoją inteligencję, bo mam obawy, co do niej i zaraz Ci je wyjaśnię. Nawet jeżeli się okaże, że miałem rację, nie przejmuj się, sam też do niedawna tak działałem. Moje życie odmieniło inne spojrzenie na rzeczywistość. Teraz spróbuję w tym pomóc Tobie.

Masz swoje cele i marzenia. I pragniesz aby się spełniły, rozmawiasz o nich ze znajomymi lub sam w zaciszu marzysz o ich spełnieniu. A więc są to rzeczy naprawdę dla Ciebie ważne. Spisz je, jedno pod drugim, tak abyś mógł, coś tam potem dopisać. Tu i teraz nie czekaj na zakończenie tego tekstu. W końcu jest to test na inteligencję więc się nie opieraj tylko zabierz się do pisania.

Już? Napisałeś wszystko?

Teraz napisz przy każdym z celów i marzeniu okres czasu w jakim się to spełni! (np. za rok będę miał nowy samochód) Spełni, dobrze przeczytałeś. Mówimy o konkretach, kiedy się to spełni. Uwzględnij opcję – nigdy :) Pamiętaj, że mówimy teraz o Twoim życiu o konkretach więc teraz już bez marzeń i optymizmu, czyste fakty. Kiedy, każdy z celów lub marzeń się spełni! Uwzględnij to, że masz tyle pieniędzy ile masz, że robisz to, co robisz, żyjesz tu gdzie żyjesz. Innymi słowy weź pod uwagę realia w jakich żyjesz.

Spisałeś?

Ile z Twoich celów i marzeń się spełni? A ile pozostanie w dziele „nigdy”?

Co musiałbyś zrobić aby to przyspieszyć?

Co musiałbyś zrobić aby przynajmniej część Twoich marzeń przeszła do działu cele i się spełniła?

I teraz pytanie na inteligencję.

Podejmiesz działanie?

Mogę Ci pomóc w zarabianiu. Mogę Ci pomóc zmienić Twoje nastawienie i sprawić, że zaczniesz inaczej patrzeć na rzeczywistość a to oznacza, że Twoje realia zaczną się zmieniać. Ale podjąć zmianę swojego życia musisz sama/sam. Spójrz na swoją listę celów i marzeń i zadaj sobie pytanie czy to, co robię obecnie, styl życia jaki prowadzę obecnie przybliża mnie do moich realizacji moich celów i marzeń czy raczej oddala?

Robert Kiyosaki ładnie określa to terminem finansowa inteligencja. A chodzi o to aby w życiu każdego z nas pojawiało się więcej aktywów niż pasywów. Ponieważ te pierwsze dodają do naszego portfela a drugie z niego wyciągają. Podnieś swoją finansową inteligencję i zacznij robić to, co Cię wzbogaca.

Tekst pochodzi ze strony http://licencjanasukces.pl/

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 533
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 981
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72500
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647838
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14971
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21450
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40398
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17336
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13063
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53173
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22508
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18026
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23078
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska