Login lub e-mail Hasło   

Kilka pytań do Premiera

Głosowałem na Pana, więc teoretycznie mam obywatelskie prawo zadać kilka pytań.„Wiem, że nic nie wiem. Udowodnij, że wiesz więcej niż ja „
Wyświetlenia: 2.404 Zamieszczono 27/01/2012

Kilka pytań do Premiera


     Głosowałem na Pana, więc teoretycznie mam obywatelskie prawo zadać kilka pytań.

    „Wiem, że nic nie wiem. Udowodnij, że wiesz więcej niż ja „ – mawiał kiedyś Sokrates stojąc na rogu ulicy. Ten swadliwy filozof wielokrotnie ostrzegał, że demokracja ma ogromną wadę; nigdy nie osiąga się jej na stałe i dlatego wciąż trzeba o nią walczyć.

     Najdroższy nasz Panie Donaldzie, czy z tego wysnuł Pan wniosek, że władza jest właśnie po to, żeby podejmowała decyzje wbrew interesom społecznym?

    Czegóż Pan takiego się ostatnio dowiedział, co upoważnia Pana do takiego wniosku? Społeczna waga tej wiedzy wymaga natychmiastowego jej upublicznienia i to w trybie nadzwyczajnym.

    W tym biednym wciąż kraju ludzie drogą coraz to nowych wyrzeczeń, zasypywani złym prawem ograniczającym wszystkie dziedziny zwykłego życia, boją się już nawet zestarzeć, a poskarżyć się na to mogą jeno do ołtarza. Czy nie widzi Pan, że rozrastający się system administracyjny znów zaczął pracować sam dla siebie, co oznacza dysfunkcję państwa?

    Czy nie widzi Pan, że podległa Panu księgowość staje się „waszą” księgowością, a jej praktyczne wnioski sferą wymuszeń?

     Został Pan ponownie wybrany w trybie demokratycznym, zatem jakie zaistniały powody, żeby stosował Pan spartańskie reguły rządzenia wobec narodu, który tak pracuje na swoją demokrację i pańską kadencję u władzy?

     Zrzucanie starców ze skały bez spadochronu orbywało się w czasach, gdy technika nie znała takich wynalazków, a Ateny nie znały zasad demokracji. Sokratesowi wyjazd do Sparty wypominano jako zdradę. Jak potraktować nagłą zmianę zasad sprawowania władzy, gdy wszyscy obudzimy się w Sparcie?

      Chyba tylko tym, że większość się myli. Wtedy zostanie Panu jedynie parlament. Na jakiś czas, który warto przemyśleć.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1322
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1174
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 608
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 731
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 770
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 798
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 733
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 832
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 437
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  27/01/2012

Biedak na głowe upadł i mu się demokracja pomyliła z dyktaturą!

  Mirka_ B,  27/01/2012

Ano, żyjemy w systemie pozornej demokracji — bo z demokracji pozostały tylko wybory....

Znaczy my myślimy, ze zostały, bo za lat kilka bajka się powtórzy. Donald znowu pogada, poogląda wały a sprytni kibole w ramach układu dostana licencję na handel wokół nowego stadionu. Będzie benzyna na kartki? Oczywiście , że nie, ruszy romet z produkcją nowego typu hulajnogi.

  MAtMAks,  28/01/2012

demokracjazostala stworzona dla takich durniow jak wy przez madrych cwaniakow ktorzy i tak zawsze beda mieli wladze niezaleznie czy ktos ich wybierze czy nie bo maja bieniadze maja wladze majac wladze maja pieniadze a demokracja jest zludzeniem i slowami od cwaniakow "macie tu wladze (pozorna ) i zamknijce mordy bo jestescie nic nie warta zbieranina durniow (w myslach )" najsmieszniejsze jest to, ...  wyświetl więcej

do MAtMAks:

No trochę przesadziłeś, system rządów demokratycznych jest znany od starożytności. Tyle że dziś jest takie odczucie, że inaczej padają głosy a inne są wyniki wyborów. Nie ma sie co denerwować, trzeba w następnych wyborach być w komisji wyborczej. Krótko i skutecznie.
Właściwie wszyscy narzekają, podatki coraz wyższe i coraz bardzie skomplikowane prawo. A ostatnio większe

...  wyświetl więcej

To ja zacytuję Arystotelesa o demokracji : "Demokracja to rządy hien nad osłami"

  Mirka_ B,  27/01/2012

- Jaka jest różnica między dyktaturą a demokracją?
- Dyktatura jest wtedy, gdy rząd robi co chce, a lud nie może wyrazić swej woli. Demokracja jest wtedy, gdy lud wyraża swą wolę, a rząd i tak robi to, co chce.

  mss72,  27/01/2012

gdyby w demokracji rządziły myszy
mój kot byłby przestępcą

Zamiast myszy rządzą świnie... Orwellowskie oczywiście :)

  awers,  28/01/2012

Kupuję to z kotem, bo świnie to dowcip raczej z masarni

maszracje tylko taka filozofia zostala juz odkryta wieki temu a te twoje paplanie zabiera tylko czas czytajacym bo nawet jesli to przeczytali i sa glupcami to tego nie wykozystaja i PO CO TO PISAC !?

  liwa,  27/01/2012

obiecanki, cacanki jak moja babcia mawiała...

  awers,  27/01/2012

Donald, siło nasza -
do stajni Augiasza!

  ulmed,  27/01/2012

Jaką nagłą zmianę masz na myśli?

  awers,  27/01/2012

w jakim sensie?

  ulmed,  28/01/2012

Ja myślę, że to jest kontynuacja zmian. Niestety na gorsze.

p.Sakiewicz, jeden z komentarzy zawartych tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/opage,(...)pOpinie - jest sygnowany przez Henryka Sakiewicza, czy to pański wpis?

Mój.

Dla ułatwienia...
H.Sakiewicz
CYT.: Zapraszam wszystkich katolików na www.eioba.pl. Tam grupa lewak,ow kształtuje swoja historę, opluwają kościół katolicki, naszą historię i ojczyznę. Szczególnie osoba pod nazwiskiem Szymon Bachir gardzi Polakami i ich wyśmiewa."

  Amicus,  27/01/2012

Januszu, nie znam Cię osobiście, tylko z Eioby, ale już wiem, że zazdroszczę Ci przynajmniej jednej cechy: cierpliwości. Czyli tego, co ponoć jest "cnotą główną".
Niecnota ze mnie - i tyle ;)

Do: Amicus.
Oj, braciszku - jak żeś się pomylił! :)) Ja i cierpliwość - hehehehehe! Miłe, acz nie do końca prawdziwe. Moja cierpliwość jest specyficzna. Potrafię - gryząc wędzidło - powiedzieć 10 razy gościowi, który włazi mi na odciski - "Proszę, zejdź!". Dlaczego? Bo uważam, że czasem ktoś nie rozumie, nie zauważy itd. Wielu traktuje to jako moją słabość i lekceważy sytuację narażając się ...  wyświetl więcej

Januszu, Ty też jesteś wielki. :)))

Do: Greenway.
W takim razie - chwała Niebiosom! :))

  Gamka  (www),  28/01/2012

Januszu ...Ty Niecnoto ! zawsze masz racje...bo ....życie jest jak szampan, gdy wypijesz za dużo uderza do głowy, gdy wypijesz za mało nic nie poczujesz, a spróbuj nim potrząsnąć to ci uleci zanim sie zdążysz napić .... powoli, powolutku a wszystko dojdzie do skutku..... :)

Do: Gamka.
Ot, mądrość przez Ciebie przemawia... :)

Ot, taki sobie mały donosik . I bardzo dobrze - trzeba uruchomić AKTYW w postaci zdrowych sił NARODU. Jeszcze tylko aktywowi dać pały garść - i niech rozgonią wraże siły rewizjonistów, syjonistów, trockistów i innych "-istów". Literaci - do pióra! Studenci - do nauki! Niech żyjeee towarzysz Wiesław!!! (dzisiaj jakiż to nowy "towarzysz", ach, jakiż?)

Ot, jakie "miłe" odżywa! A już wydawało się, że to zamierzchłe czasy, tylko wspominać... Brrr...

  hussair  (www),  28/01/2012

Gamka, Ty nam tu Janusza nie rozpijaj!
;)

Poprzedni wpis dotyczył - rzecz jasna - sprawy zasygnalizowanej przez Roberta Molnara...

Do: hussair.
Tym bardziej, że Januszek mientkie głowe ma nadzwyczajnie... :))

  hussair  (www),  28/01/2012

Oj, to trzeba się pilnować, zważywszy, że Gamka polewa szampana, Skalny Kwiat jakieś miody... Eioba pełna jest pokus i pułapek. ;)
Co rzekłszy pójdę sprawdzić, co tam w lodówce jest...

Ach ta informacja, ile emocji wywołuje. Byleby tylko własne było na wierzchu. Ale serduszko drgneło. Nie obawiajcie się własnych poglądów i ich publikacji. Bo do kiboli wam daleko, to widać słychac i czuć.

Panie Henryku, czemu to jako dobry katolik i obrońca KrK, wzywasz do pospolitego ruszenia? Dlaczego zarzucasz innym poglądy, których nie wyznają? Czemu nie stosujesz się do nauki głoszonej przez Yeshu ben Miriam?

"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkw

...  wyświetl więcej

Do Roberta
Ja też nie i dlatego posługuję się stałym nickiem wszędzie. Nie widzę powodu do wielu osobowości. Natomiast TWA zareagowało nerwowo, to nie jest tolerancja. To jest obawa.
Mamy teraz próbę ograniczania wolności poprzez ACTA. A wy jak zareagowaliście na informację? Czyli co, różne postawy dla różnych sytuacji? Jedna prawda bachira i dąbrowskiego? Wspaniale. Ja nazywam to hi ...  wyświetl więcej

Do Henryk Sakiewicz.

Primo:
Pierwszą literę imienia i nazwiska zawsze należy pisać dużą literą!

Secundo:
Zarzuca mi pan hipokryzję? A jak nazwać pańskie komentarze(wygłupy), pod artykułami wymienionych przez pana autorów? To pańska postawa godna jest nazwania – hipokryzją. Mam zacytować te komentarze? Tych, już pan nie jest wstanie usunąć, jak to niejednokrotnie zdarz

...  wyświetl więcej

Do: Robert Molnar.
Yeshu ben Miriam... Hm.. Czyżbyś sugerował, Robercie, że Jezus miał być - tfu! na psa urok! - ŻYDEM?! W takim razie i jego Matka miałaby być… ŻYDÓWKĄ?!

A przecie już Solejukowa z mojego ulubionego serialu „Ranczo” stwierdziła autorytatywnie – w odpowiedzi na pytanie wikarego – „Jakiej narodowości jest Matka Boska?” - „No jakże jakiej! Polskiej! A to ksionc nie wie

...  wyświetl więcej

Do Janusz Dąbrowski.
Powiem więcej. :) Niestety, był Żydem, i to – obrzezanym. Jak zapewne wiesz(ale inni mogą nie wiedzieć), jego napletek jest „relikwią”!
Powszechnie znanym jest fakt, że każdy rodowity Żyd wkrótce po narodzinach dobrowolnie, czyli przymusowo, zawrzeć musi przymierze z Bogiem i dostąpić sakramentu obrzezania. Taka jest tradycja, prawo, kultura. Nie ominęło to więc ...  wyświetl więcej

Do: Robert Molnar.
Cholercia!!! Pozbawiłeś mnie wszelkiej nadziei - że jednak Jezus mógł być Polakiem (po mamie, rzecz jasna... :((

Witajcie - kochani moi Braci MINUSATORZY-MASTURBACI! :))

Do Roberta:

No to zapowiada się całkiem ciekawie. Oczywiście nie zamierzam dyskutować nad tym co niewymierne lub nas różni. Ale punkt 4 jest wymierny. Ja wskaże cytat w którym opluto mnie. A Pan wpłaci tytułem zadośćuczynienia 1 złoty na Dom dla Niepełnosprawnych np. w Pieszkowie plus zamieści Pan artykuł na eiobie zawierajacy zdjęcie wpłaty plus adnotacje o swojej pomyłce.
Pierwszy

...  wyświetl więcej

A naszemu czcigodnemu TWA dziękuję - za również wytrwałe i cierpliwe neutralizowanie akcji Braci MINUSATORÓW-MASTURBATÓW!

Do Henryk Sakiewicz.
Zgodziłbym się na pańską propozycję, gdyby był pan człowiekiem honoru. Ale pan nim nie jest, bo gdyby było inaczej, odpowiedziałby pan na zarzut kłamstwa postawiony panu J. Dąbrowskiego w jednym ze swoich komentarzy. By nie być gołosłownym przytaczam cały komentarz oraz podaję link do niego: ...  wyświetl więcej

Do: Robert Molnar.
A zapowiadało się tak ciekawie - powód (H.S.) chciał wystąpić podczas przewodu sądowego jako sędzia i prokurator jednocześnie (sic!)... Co za czasy! Co za ludzie! :)

Do Janusz Dąbrowski.

Zgadzam się z Tobą, Januszu. Zapowiadało się ciekawie:) Niestety, Henryk S. dał się podejść jak małe dziecko. :)) Łagodność i stonowanie, uznał za oznakę słabości i to go zgubiło. Na pewno, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. :)))
Zresztą, gdyby poszło inaczej, to mam screen jego komentarza, komentarza w którym w nie wybrednych słowach obraża eiobowicza ms

...  wyświetl więcej

Do robert.

Pieniądze nie sa takie trudne do zdobycia. Umowa jest prosta, ... jak dla faceta. Jesteś facet to kasa na stół. W razie czego dąbrowski cipo może. No masz kase?

TY chyba czytać nie umiesz. Napisałem wyraźnie: Sprostuj najpierw swoje kłamstwa!

Nie denerwuj się, tylko kasa na stół.

Nie mam zwyczaju zawierać żadnych umów z kłamcami! Zrozumiałeś?

Jak zarobisz to się zgłoś. Może dopuszcze do miodu

Chyba do "dziegciu"! Tak z ciekawości... To jakaś nowa metoda, typu - "na wnuczka"?

  Remter,  28/01/2012

Wciąż zapominamy o jednej ważnej kwestii , iż Pan Donald Tusk zakłada jarmułkę i podpisał w jakiej kulturze pragnie obcować..uczynił to w ubiegłym roku, a jego moralność opiera się na prawie mędrców Syjonu;

Natomiast warto pamiętać co mówi Protokół mędrców Syjonu - cz.1

§ 18. Zasady i podstawy rządu syjońskiego

Hasłem naszym jest siła i podstęp. W sprawach polityki zwycięża

...  wyświetl więcej

  Remter,  28/01/2012

http://eiba.pl/3

Będą i inne szokujące zachowania , ale proszę się nie dziwić , skoro naród nie rozumie własnego rządu, który mu wielkie BE czyni..

  awers,  28/01/2012

Tereso! Nie wyciągaj z szafy starych upiorów ! Jeszcze nie możemy zamknąć w niej Goebbelsów, bo wysypują się nam swastyki pod bramą i nad granicą . Litwinów nikt dotąd nie rozliczył za zbrodnie na Żydach, więc uznali, że Hakenkreuza wykopali w polu wiele wcześniej niż faszyści i teraz mają prawo go sobie zastrzec w UE na własny użytek.. Pozwól zachować do siebie szacunek.

  Remter,  28/01/2012

Czy to swastyka jest głównym powodem do zatrzymania się w postrzeganiu teraźniejszości ?
Przecież ona w historii przerożne miała znaczenie i nawet na ziemiach polskich ją odnaleźć można w heraldyce znakomitych rodów a oznaczała;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka
Jak odpowiesz na takie zachowanie eurodeputowanego ;
...  wyświetl więcej

  awers,  28/01/2012

Myślę, że tu Migalski się wyszczerzył, choć gdzie indziej szczery nie bywa. Polityka Churchila zmusiła Anglików do utajnienia jej akt na następne pól wieku; więc nie ma się czym chwalić. Co do danych znaczeń swastyki - kto po hitleryzmie, sięga po nie z praktycznych powodów? Chyba tylko projektanci płytek łazienkowych. Nie uwierzę nikomu, kto wynosi swastykę na ulicę, że wyczytał właśnie stare sym ...  wyświetl więcej

  Remter,  28/01/2012

Churchill dał jedynie trafną odpowiedź , iż rządzący są tylko kukłą w rękach mocodawców. Należałoby sobie dać odpowiedź ważniejszą ; dlaczego służby specjalne pragną zakończyć te rządy w Polsce ? Jaki jest tego cel? Kim są mocodawcy przyszłej Europy? Pan Migalski powiedział prawdę , jest ona gorzka jak piołun i powinien natychmiast zrzec się mandatu w Unii. Czy to uczyni ? zobaczymy. Może te wypow ...  wyświetl więcej

  awers,  28/01/2012

Unia to proces, który się uda. lub nie. Gdybym uwierzył w spiskową teorię dziejów, moje ego nadawałoby się jedynie do baru i do kieratu. Postawa takich jak p. Bloom i nieszczęsny Goebbels niczym mnie nie zaskakują. Zaś służby zwane specjalnymi trzeba trzymać za mordę, żeby chodziły przy nodze, bo inaczej zamienią się w szpic-ferajnę i operę za trzy grosze.

  Remter,  28/01/2012

Służby specjalne są po to powołane , aby stać na straży pewnych zasad , które nie mogą wymykać się rządzącym. I żaden rząd nie ma prawa takiego , aby one były na jego usługach. One kontrolują rząd i Prezydenta. One wiedzą wszystko o rządzących i opozycji. To ich wiedza burzy wszystkie układy. Natomiast każda władza powstaje poprzez spisek i w spisku ustanawia swoje cele. / Przykład; rok 1992 - jak ...  wyświetl więcej

  Remter,  28/01/2012

Czy naprawdę rządzący nie zdają sobie sprawy z tego, że ja wiem jak mnie oni okradają z oszczędności mego życia, wciąż podnoszona cena paliwa , jedzenia , energii , czynszu , odsetek, podatków, cen na leki . To ich sposób na produkcję wciąż nowych długów , które sięgają niewypłacalności . Jakim prawem rząd żyje ponad stan? Jakim prawem zadłuża naród i tych co jeszcze się nie narodzili ? Dla mnie wybacz - taki rząd jest Przestępcą .

ZGADZA SIE ALE JESTES KOLEJNA KTORA tylko i wylacznie narzeka a przy okazji co za debil bezrozumny dal ci minusa co za osoba z niedorozwojem umyslowy PYTAM wykarz sie odwaga smieci !!!

  Remter,  28/01/2012

Mylisz się .. ja nie mam na myśli narzekania - wskazuję przyczyny , które wywołują takie a nie inne skutki, należy znaleźć lekarstwo wpierw na przyczynę a jest nim lojalność wobec własnego narodu.. Pan Tusk nie ma odwagi powiedzieć prawdy całej narodowi.. bo się boi to uczynić, ale co będzie kiedy inne służby to powiedzą , bo już nie będziemy mogli wykupywać innych państw obligacji i ratować tym s ...  wyświetl więcej

A nastęne wybory się zbliżają , tik - tak , tik - tak , tik - tak

  awers,  28/01/2012

A tyle jest jeszcze pytań, których nie ma komu zadać

  ulmed,  28/01/2012

A tu niestety pchają się urbanowcy i pal-i-kotowcy. Mnie to przygnębia.

hej wy jestescie tacy durni i myslicie ze te swinie przy korycie maja klapki na oczach i nie wiedza jaka jest srednia pensja w Polsce i dalej siedzieli by przy korycie gdyby tego nie wiedzieli !? wy piszac takie durnoty jestescie opozieni w rozwoju i uwazacie sieza madrzejszych od tych przy koryce tylko jest jeden szkopol oni zarabiaja kilka dziesiat tys za nic nie robienie a wy ile i kto tu jest cwanszy CO!?

  Remter,  28/01/2012

To są 2 różne światy.. w jednym bogiem jest cwaniactwo, kłamstwo, pieniądz i obłuda , kto potrafi być takim , dostaje krocie .. ale to tylko gnidy idące w nicość.. niestety ja tu jestem jakby tym ogniwem , które nie pasuje do łańcucha ewolucji intelektualnej tych panów .. jestem niereformowalna .. dlatego minusy otrzymuję..

Pani Tereso! Mam wrażenie , że światów jest nieprzeliczalna ilość (dokładnie zbiór mocy continuum). Myślę jednak , że faktycznie z grubsza tendencje zachowań ludzkich można na takie dwie odmienne drogi podzielić. Kiedyś buntowałem się przeciwko temu , teraz myśle , że TO też jest naturalne. Może własnie tak ma być. Przecież to MY wybieramy (mniej lub bardziej świadomie) drogę , po której idziemy. ...  wyświetl więcej

Khalil Gibran pięknie pisał... a najpiękniej o dzieciach :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska