Login lub e-mail Hasło   

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://ylai.blog.onet.pl/W-zyciu-piekne-(...)62109,n
Dobry, szczęśliwy, spełniony. Czy to mogą być synonimy dla jednego człowieka w tym samym czasie? Każdy do tego dąży, więc ma prawo (tak)im być.
Wyświetlenia: 2.408 Zamieszczono 29/01/2012


Myślę, że w czasie, który opisujemy "byłem/am piękny i młody", gdy Rysiek Riedel śpiewał, że "W życiu piękne są tylko chwile" nikt nie wierzył w to. Optymistycznie naiwni ludzie. Kiedy w końcu nadchodzi dzień odcknięcia się (czytaj tz "dorosłe życie") przywalamy jak łbem o ścianę i powaleni na cztery litery rozglądamy się za czymś co zniknęło.

Tak dużo wcale się nie zmienia, ale wystarczająco. Spędzamy resztę życia w kolorowej szarości pogoni za "chwilami", aby wciąż wierzyć w to, ze jest się nieśmiertelnym, że nasza miłość (i ta ludzka i ta duchowa) nigdy nie umrze.

W życiu mamy tyle czasu, którego nie wykorzystujemy tak jak chcielibyśmy i powinniśmy. To nie całkiem wina naszych wyborów. Nasze wybory to tylko w dużej mierze konsekwencje życia w tym dość mocno pochrzanionym losem, realnym świecie. Genetycznie wcale się nie rozwinęliśmy na tyle, by mieć wszystkie błędy naszych przodków w genach i by ponownie ich nie popełniać. Świat pognał tak bardzo do przodu, świat tak bardzo się zmienił, że już za nim nie nadążymy. Kobiety nadal będą lgnąć do dzieci i domowego ogniska, a mężczyźni będą chcieli polować na żywność i rozdawać nasienie.

 

   


Nie żyjemy jednak pod jednym dachem z o.pier.zonym dinozaurem, więc musimy(chcemy?) żyć tak by być dobrzy, szczęśliwi i spełnieni w tym świecie. Każdy by chciał wiedzieć jak, ale nie wiemy (głupi brak wiedzy genetycznej przodków). Czasem uda nam się znaleźć książkę, osobę, piosenkę, myśl, dzięki której zaczynamy myśleć, że znaleźliśmy złoty środek na wszystkie nasze problemy. Jednak żadna książka, osoba, piosenka czy też myśl nie jest na tyle idealna by mogła być użyta w każdej sytuacji. Nie powinniśmy się przywiązywać tak mocno do jednego środka, bo jednego, idealnego złotego środka nie ma. Z tym najtrudniej się pogodzić i pewnie nigdy nie przestaniemy wierzyć. W końcu Mikołaj istnieje (tylko jest bardzo bardzo daleko)...

Miejmy jednak nadzieje, że wiara w to, że ze wszystkich "złotych środków" weźmiemy coś dobrego, wystarczy. Da nam szczęście i spełnienie.

W życiu piękne są tylko chwile... Nie tylko od nas zależy czy nas one dotkną. Od nas zależy, które zdecydujemy się przyjąć i które są tego warte. Chwile są jak zdjęcia... nie wszystkie musisz robić...

Ale to nie dzisiaj czas na słowa o popełnianiu błędów...


Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6678
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 90810
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59135
37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 13159
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4323
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10802
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 15016
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12245
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 3557
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10083
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8492
53
komentarze: 43 | wyświetlenia: 5415
24
komentarze: 37 | wyświetlenia: 18303
 
Autor
Artykuł  gnostyk,  29/01/2012

Świetnie to Pani ujęła,takie jest życie:)Pozdrawiam:))

  Noemi*,  29/01/2012

"W życiu piękne są tylko chwile"- zgadzam się, iż całe życie składa się właśnie z takich chwil, lecz sedno w tym, aby te chwile wykorzystać w pełni, do maksimum, wypełnić je jak najwięcej sobą, spełniając się w każdym detalu, odczuwać każdym fragmentem ciała, umysłu, duszy po to, aby czuć do końca i jak najpełniej. Przeżywać zarówno te szczęśliwe, jak i smutne chwile, bo one pozwalają nam doświadc ...  wyświetl więcej

To ja sekunduję tej wypowiedzi:)

Ja jednak oprócz banałów (ładnych, nota bene) wymagam czegoś więcej. Na przykład myśli przewodniej. Byle jakiej.

"...musimy(chcemy?) żyć tak by być dobrzy, szczęśliwi i spełnieni w tym świecie." My, jako ludzie żyjący w tym świecie wcale nie jesteśmy tacy dobrzy ani dla siebie, ani dla innych. Szczęście traktujemy jako coś co jest względne, zamiast je tworzyć i szukać, czekamy aż samo się zjawi. Spełnienie traktujemy jak szóstkę w totka - świetnie by było, ale to odległe marzenia. W pewnym wieku lub z powodu ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska