Login lub e-mail Hasło   

ACTA-państwo policyjne

Brzmi groźnie, ale chyba skala protestów i metody prawno-karne, które mają wejść w życie po ratyfikacji umowy są wyraźnymi przesłankami przemawiającymi za tym, że...
Wyświetlenia: 1.538 Zamieszczono 31/01/2012

Brzmi groźnie, ale chyba skala protestów i metody prawno-karne, które mają wejść w życie po ratyfikacji umowy są wyraźnymi przesłankami przemawiającymi za tym, że zaczynamy odczytywać wprowadzenie w życie ACTY jako rzeczywisty atak na naszą wolność i prawa obywatelskie.

Żyjemy przecież w państwie demokratycznym, mamy swoje prawa, mamy obowiązki, jesteśmy obywatelami, których stanowczy sprzeciw powinien być respektowany, bowiem takie są zasady demokracji. I te standardy powinny obowiązywać zarówno w USA, jak i w każdym innym państwie, które podpisało ACTA.

Tymczasem okazuje się, że w zasadzie w żadnym z tych państw nie było przed podpisaniem umowy żadnej kampanii informacyjnej o złych skutkach ACTY. Nie było żadnej konsultacji społecznej, czy to w postaci referendum, czy interaktywnej dyskusji społecznej, czy protestów rzeczników praw obywatelskich. Nie ma też "wielkiej reakcji" polityków na protesty i demonstracje uliczne użytkowników internetu po podpisaniu umowy.

Premier Donald Tusk bardzo delikatnie i wymijająco mówi na temat złych skutków podpisania umowy, która przecież tak naprawdę chce stworzyć prawnie usankcjonowane państwo policyjne, bo jak inaczej można nazwać prowadzenie na szeroką skalę inwigilacji użytkowników internetu?

Nie warto wierzyć politykom, którzy mówią, żeby nie bać się ACTA. Powinniśmy ich się bać, ponieważ zostały nam narzucone i łamią w dużej mierze zasady demokracji.

W dokumencie jest mnóstwo artykułów, które mówią wprost o nałożeniu na dostawców internetu obowiązków dotarczenia odpowiednim organom ścigania naszych danych osobowych w przypadku zaistniałego podejrzenia naruszenia własności intelektualnej. Czyli już nie będziemy anonimowi. Nasza wolność jak widać niewiele się tu liczy.

Mało tego, jeśli złamiemy prawo i naruszymy czyjąś własność intelektualną, bedziemy płacić kary pieniężne i co gorsza, możemy trafić do więzienia, bowiem ACTA przewiduje postępowania dyscyplinarne w przypadku kradzieży praw autorskich.

Inwigilacja plus sankcje karne. Brzmi nieźle.

Szczerze mówiąc nie potrafię sobie tego wyobrazić, w jaki sposób można monitorować tak wielką społeczność internetową? Ilu ludzi zostanie zatrudnionych po ratyfikacji umowy do tej masowej inwigilacji? Ile pieniędzy zostanie wyłożonych z budżetu państwa na sam proces zbudowania takiej siatki monitorująco-szpiegowskiej? Oczywiście będą to pieniądze podatników.

Czyli państwo policyjne i to za nasze pieniądze.

Piękna wizja przyszłości! Dyktat i totalitaryzm!

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dla światowych przywódców ważniejszy jest interes ekonomiczny, niż prawa obywatelskie zwykłego czlowieka. Po co komu konsultacje społeczne, siła pieniądza jest tu najważniejsza! Interes korporacji ponad wszystko!

Jakie to smutne.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 778
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1901
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 586
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  31/01/2012

Państwo będzie mogło wybiórczo uciszyć każdego internautę ! Wystarczy go skontrolować ! Tak działa każde prawo stanowione przez człowieka a nie Stwórcę.
Komunistyczny prokurator zwykł mawiać " aresztujcie człowieka a ja znajdę mu paragraf "

  belfegor,  31/01/2012

Zdaje się, że pan Bóg również może wybiórczo uciszyć każdego internautę. Na zawsze.
PS
Ten komunistyczny prokurator nazywał się Wyszyński i cytat brzmi trochę inaczej. Polecam Google.

  swistak  (www),  31/01/2012

belfegor ! Czy sataniści są za czy przeciw ?

Szanowna autorko. Przede wszystkim w internecie nikt nie jest anonimowy ( a przynajmniej nie zwykły obywatel z przeciętną wiedzą informatyczną) dlatego argument o końcu anonimowości jest bezsensowny. Po drugie jeśli się chce zbesztać ACTA trzeba mieć argumenty w postaci konkretów,a nie ogólnych haseł. Co artykuł to same ogólniki.
Na początek należy wiedzieć, że ACTA w pierwotnej postaci mia ...  wyświetl więcej

  ,  02/02/2012

Może instalacja TrueCrypta z odpowiednią liczbą różnych losowych znaków (w haśle) oraz instalacja tor-a, uchroni internautów przed kontrolą i konsekwencjami posiadania pirackich treści? - podobno tego się nie da złamać, by sprawdzić czyjś dysk, itp.
Osobna kwestia to wyciągnięcie hasła przez organy ścigania. Podejrzany nie musi się obciążać i go podawać, niemniej zawsze może być przesłuchan ...  wyświetl więcej

  Elba,  02/02/2012

Potrzebna jest nam dziś husaria jak nic. Ta rozwiązana uchwałą sejmu Rzeczypospolitej z 1776 r. ,, na którym król Stanisław August Poniatowski uzasadniał, że jest przyjacielem Katarzyny II, bo jest polskim patriotą. Działał w porozumieniu z ambasadorem rosyjskim Otto Magnusem von Stackelbergiem, któremu dostarczono z Petersburga fundusz korupcyjny w wysokości 50 tys. rubli.
Jakoś tak mi się ...  wyświetl więcej

Żyjemy w demokratycznym państwie ? Gdybyśmy żyli to takie sytuacje nie miały by miejsca . Ale tam gdzie główne pozycje w państwie zajmują złodzieje tam nigdy nie będzie wolności i demokracji .... nigdy....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska