Login lub e-mail Hasło   

World Trade Center – tajemniczy budynek nr 7

Nie tak dawno minęło 10 lat od zamachów na World Trade Center. Pamiętam to wydarzenie, dość dokładnie. Akurat wtedy zaczynałem pierwszy rok studiów.
Wyświetlenia: 2.754 Zamieszczono 02/02/2012

Nie tak dawno minęło 10 lat od zamachów na World Trade Center. Pamiętam to wydarzenie, dość dokładnie, gdyż akurat wtedy zaczynałem pierwszy rok studiów. Wydarzenia w telewizji były dla mnie czymś niewyobrażalnym, a jednocześnie trochę ekscytującym. My jako Polacy mogliśmy się czuć stosunkowo bezpiecznie, gdyż wszystko to działo się gdzieś tam za Oceanem i nas za bardzo nie dotyczyło.

Po 10 latach możemy spojrzeć z większym dystansem na to wydarzenie. Nie budzi ono już tak wielkich emocji jak kiedyś. Nie ustają jednak kontrowersje odnośnie samego wydarzenia i jego przyczyn. Ciągle zbyt wiele jest niejasności, pojawiają się również fakty które poddają w wątpliwość oficjalną wersję wydarzeń z dnia 11 września 2001 roku.

Jedna z najbardziej zapamiętanych rzeczy z tej katastrofy, to moment kiedy dwie potężne wieże kompleksu WTC walą się na ziemię jedna po drugiej. A później jeszcze runął trzeci wieżowiec – mało znany - budynek numer 7.

W Stanach Zjednoczonych kilka lat temu powstała organizacja „Architekci i Inżynierowie dla Prawdy o 9/11”, która skupia już ponad 1500 członków. Mają oni wiele zastrzeżeń do oficjalnego raportu komisji MIST, który ich zdaniem nie jest wiarygodny. Szczególnie dotyczy to wspomnianego wyżej budynku nr. 7.

Eksperci z organizacji AE911Truth twierdzą, że budynek nr 7 nie mógł zawalić się -  jak podaje oficjalny raport  – z powodu pożaru który przez kilka godzin trwał na kilku kondygnacjach tegoż budynku. Według nich sposób w jaki zawalił się ten budynek, a także inne dowody wskazują na to, że było to kontrolowane wyburzenie.


WTC budynek nr 7

Można zadać sobie pytanie: - jakie to ma teraz znaczenie i po co, po tylu latach powracać do tej tragedii i wyjaśniać coś, co zostało już tyle razy omówione i wyjaśnione? Cóż, myślę, że jeśli oficjalna wersja budzi tyle wątpliwości, to nie można mówić o dobrym wyjaśnieniu tej sprawy.

 Oto jakie argumenty przedstawiają członkowie AE911Truth na poparcie swojej tezy:

  1. Pożar nigdy w historii nie był przyczyną zawalenia się żadnego wieżowca na Świecie, a były przypadki o wiele dłuższych i bardziej rozległych pożarów różnych wysokościowców. Eksperci z AET911Truth twierdzą, że tego typu pożar nie jest w stanie spowodować stopienia się stali, lub osłabienia konstrukcji budynku, co według oficjalnego raportu było przyczyną katastrofy. W budynku tym znajdowały się głównie biura, a był on przecież przygotowany na to, by wytrzymać o wiele wyższe temperatury, niż pożar biura. Dodatkowo sam pożar wypalił się na godzinę przed zawaleniem się budynku.

  2. Sposób opadania budynku jest przykładem klasycznego kontrolowanego wyburzenia. Chodzi tutaj o brak oporu kondygnacji budynku przez pierwsze 100m opadania - co powinno mieć miejsce, jeśli konstrukcja pięter budynku byłaby cała i nienaruszona. Czas opadania budynku trwał ok 6,5 sek – czyli bardzo krótko. Dodatkowo budynek zawalił się idealnie w swoja podstawę, zachowując przy tym symetrię opadania i nie wyrządzając praktycznie żadnych szkód okolicznym budynkom. Wielu ekspertów od wyburzania budynków jednoznacznie stwierdza, że była to robota wykonana przez zespół specjalistów.

  3. Na nagraniach z miejsca katastrofy widać, że w czasie opadania głównych budynków WTC na niższych kondygnacjach, które były jeszcze całe, wstępują liczne wybuchy. Potwierdzają to też świadkowie. Wybuchy występowały również w piwnicach budynków. Co było ich przyczyną? Przecież opadanie budynku, o którym mówi NIST nie powinno mieć wpływu na kondygnacje położone o kilkanaście pięter niżej.

  4. Istnieją nagrania pokazujące moment tuż przed zawaleniem się budynku WTC7, na których straż pożarna odsuwa ludzi od miejsca zdarzenia mówiąc, że budynek zaraz będzie „wysadzony”. Dlaczego użyli słowa „wysadzony”? I skąd w ogóle wiedzieli, że budynek zaraz się zawali?

  5. W gruzach wszystkich trzech budynków i w pyle znajdującym się na ulicach Manhattanu znaleziono substancję, która powszechnie używana jest do topienia stali. Jest to tzw. nano-thermite. Przez kilka tygodni po tragedii nie można było zagasić pożarów w ruinach WTC. Występowała tam nawet ciekła stal, co potwierdzają strażacy, którzy gasili pożar. Tłumaczyłoby to występowanie tam nano-thermite, który jest bardzo zapalnym materiałem i trudnym do ugaszenia. Wszyscy zgadzają się, że mogły występować tam liczne pożary, jednak wątpliwości budzi intensywność i temperatura tych pożarów, które były w stanie topić stal.

  6. Wygląd ruin wszystkich trzech budynków jest bardzo nietypowy. Strażacy, którzy przeszukiwali gruzy twierdzą oni, że jeszcze z czymś takim się nie spotkali, gdyż z budynków praktycznie nie pozostało nic poza drobnym gruzem i pyłem. Żadnych śladów sprzętów biurowych, monitorów, komputerów, mebli, nawet szczątków ludzkich. Żadnych większych kawałków. Wszystko zostało zamienione drobny gruz i pył. Czy mógł być to efekt jedynie swobodnego opadania konstrukcji?

Organizacja „Inżynierowie i Architekci dla prawdy o 9/11” stara się doprowadzić do wszczęcia ponownego, niezależnego śledztwa dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy w World Trade Center. Dowody wskazują na to, że oficjalny raport nie jest do końca wiarygodny i nie przedstawia wystarczająco przekonujących dowodów na poparcie swojej tezy o tym, ze pożar materiałów biurowych spowodował zawalenie się całej konstrukcji budynku nr 7.

Polecam filmik - „Eksperci o WTC7"

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1012
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1081
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 756
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1891
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 893
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  02/02/2012

szczególnie 25 minuta II części odpowiada jaka przyczyna ..

Gdy budynki się zawaliły, byłam wówczas w pracy , w Toronto... najpierw niedowierzanie, potem szopka telewizyjna przez dwa bite tygodnie... a potem zastanawialiśmy się po co to zostało ukartowane. A potem armia USA zajęła Irak... To by z grubsza było na tyle. Ukartowane... ci, którzy powinni być w tych budynkach, pracując, nie byli obecni... a żeby było to wiarygodne, jakieś straty w ludziach być musiały - poświęcone na rzeź w imię wojennego celu i kontroli...

  Remter,  02/02/2012

I to się zgadza co piszesz .. dlatego zobacz od 25 minuty - http://www.youtube.com/watch?v(...)related

Tereso, mój komentarz daleki jest od NWO i ofiar Molocha... ja tu mówię o zwykłej polityce i poszerzaniu wpływów kontroli nad zasobami światowymi... i to równiez nie jest tajemnica, że rodziny Bush i Bin Laden były partnerami biznesowymi...

  Remter,  02/02/2012

Tak były.. ale zburzyć i z zimną krwią zamordować tyle tysięcy ofiar potrafi tylko potwór.. człowiek tego nie dokona ..

Człowiek nie dokona??? My jesteśmy swoim najgorszym potworem - z naturą, jaką nas obdarzono... Gdy równowaga między światłem a ciemnością w nas zostanie zachwiana, człowiek jest zdolny do największych zbrodni...

Co to jest ten "nano-thermite"? Podaj jakiś wzór chemiczny substancji i może link do dokumentu opisującego standard i kategorię tego materiału?
Wypisałeś cała litanię głupot, ale na początek zacznijmy od tego.

A Nano-thermite or "super-thermite"[1] is a metastable intermolecular composite (MICs) characterized by its highly exothermic reaction after ignition. Nano-thermites contain an oxidizer and a reducing agent, which are intimately mixed on the nanometer scale. MICs, including nano-thermitic materials, are a type of reactive materials investigated for military use, as well as for general applications ...  wyświetl więcej

Belfciu, wedle życzenia, ale wikipedia mi to po angielsku wypluła:) Wynika z tego, że materiał ten chętnie używany jest przez wojsko:)

Czyli tradycyjny termit tyko ulepszony, by szybciej działał. Ale za to jak brzmi: nano-thermite ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/T(...)nika%29
PS
Znasz angielski, więc polecam to: http://911mysteriesguide.com/index.php

Dziękuję Skalny Kwiecie za wyjaśnienie. Szczerze mówiąc posługiwałem się tylko informacjami z filmu. Sam pierwszy raz zetknąłem się z czymś takim jak nano-termit. Chemia to nie moja działka. Poza tym dopiero niedawno zetknąłem się z tymi wszystkimi informacjami. Wcześniej wierzyłem w oficjalna wersję wydarzeń z 11 września..

Belfegorze... nasłuchałam się oficjalnych , nieoficjalnych i konspiracyjnych teorii i to prawie u źródła, bo tuż za miedzą... mam już dość propagandy. Mam własne zdanie na ten temat i już nie zamierzam do tego wracać. Dla mnie najważniejszym jest kroczyć ścieżką złotego środka, na tyle w zgodzie z Naturą, na ile jest to możliwe przy osobistych ograniczeniach, a która dla każdego z nas jest inna, ze względu na doświadczenia i poziom rozwoju duchowego.

Amarant, nie ma sprawy... następnym razem, przygotuj się teoretycznie przed publikacją, bo tu się trzeba nieraz ostro tłumaczyć z tego, co się zaproponowało do poczytania:)

No masz ci los... mój wielbiciel znowu mnie minusami pieści... znacie jakiś sposób na nachalnego napaleńca?

  amarant,  02/02/2012

Może ignorancja? Nie przejmuj się.

Nie przejmuję się...już w żarty obracam tę dziecinadę... no może z ciekawości chciałabym poznać chociaż płeć tego (tej?) adoratora;) ale ciekawość to pierwszy stopień do...interesującego miejsca, więc może chociaż do orientacji się przyzna?

  belfegor,  03/02/2012

@ Skalny Kwiat
"Mam własne zdanie na ten temat (...) Dla mnie najważniejszym jest kroczyć ścieżką złotego środka (...)"
Popieram w 100% :)
PS
Między posiadanie własnych przemyśleń, a bezrefleksyjnym powtarzaniem czyichś wymysłów jest różnica.
Duuuża różnica.
Baardzo duuża różnica.
PS
Pozdrawiam gorąco - dziś się przyda, bo termometr w moim autku pokazał rano -28 stopni, ale silnik odpalił, skubany :)

No, prawda... i dzięki za to tchnienie ciepłego powietrza, przyda się - mój samochód jeszcze czeka w kolejce do odpalenia :)

  Amicus,  03/02/2012

Mój odpalił bez problemu przy temp. - 26.
Gorzej ze mną... ;)

Nie wiem czy to ma się odnosić do mnie, ale w żadnym razie nie powtarzam bezrefleksyjnie. Przedstawiam tylko argumenty ludzi z AE911Truth i innych, które zresztą jak dla mnie są bardziej przekonujące, niż mówienie, że zwykły pożar materiałów biurowych powalił nowoczesny wieżowiec. I dodatkowo w tak idealny sposób, że nawet profesjonalna ekipa od wyburzeń miała by z tym problem.

  belfegor,  03/02/2012

"W gruzach wszystkich trzech budynków i w pyle znajdującym się na ulicach Manhattanu znaleziono substancję, która powszechnie używana jest do topienia stali. Jest to tzw. nano-thermite."
--------------------------------------------
I na tym "eksperci" opierają swoją spiskową teorię?

Nano-thermite to nowoczesna wersja poczciwego termitu stosowanego już w XIX wieku. Składa się

...  wyświetl więcej

  mss72,  03/02/2012

Super Belfegor....nalezy rozpoznać samemu wszystko i mieć własne zdanie a nie powtarzać jak papuga ( co nam się akurat podoba bo jeśli fakty nam nie pasuja z różnych przyczyn , możemy powiedzieć,ze to wymysły) . Bo jeśli nie robimy tak to jest już macierewiczowstwo.
Pozdrawiam..

Problem w tym, że NIST nie szukał nawet takich substancji. Oni nie badali czy były tam materiały wybuchowe. Nie badali tego czy możliwe jest by budynek tak szybko się zawalił. Nie brali po uwagę świadków, którzy słyszeli liczne eksplozje przed zawaleniem się budynków. Zaprzeczają istnieniu stopionego metalu pod gruzami WTC, chociaż liczni świadkowie potwierdzają jego istnienie. Pożary w gruzach WT ...  wyświetl więcej

Najzabawniejsze jest to, że po YouTubie krąży film jak reporterka gada o zawalonym budynku nr7, a on stoi nietknięty za jej plecami ;)

W tej Ameryce panie, to wszędzie spiskowcy - nawet reporterzy są w zmowie z talibami.
PS
Poproszę link do tego krążącego filmiku.

Nie trudno znaleźć, ale proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v(...)D3dVqyU

No rzeczywiście - żelazny dowód na spisek rządu USA. Żałosny jesteś.
11 września 2001 roku CNN i BBC informowały o zawaleniu się budynku WTC7 zanim rzeczywiście legł w gruzach. Przeprowadzone śledztwo dowiodło, że prorocza informacja została dostarczona mediom przez agencję Reuters. Reporterka BBC, Jane Standley, mówiła o zniszczeniu kompleksu WTC, na pasku informacyjnym widniała wiadomość ...  wyświetl więcej

  amarant,  11/02/2012

Nie wiem skąd Reuters uzyskał taką informację na 20 minut przed zawaleniem się budynku? I skąd mogli w ogóle przypuszczać, że budynek się zawali? Ale mniejsza z tym. Może mieli szczęśliwy dzień i udało im się akurat trafić godzinę zawalenia. Zdarza się... raz na 100 lat. Jednak nie twierdzę wcale, że to jest jakiś dowód. Raczej ciekawostka. Dziwne i śmieszne zjawisko.
Dowody są gdzie indzie ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska