Login lub e-mail Hasło   

Śmieciowe dziennikarstwo

W internecie pokazali, a uczeni podchwycili, że jednemu psu gdzieś w Azji można przyszyć łeb od świni…
Wyświetlenia: 5.439 Zamieszczono 03/02/2012

W internecie pokazali, a uczeni podchwycili, że jednemu psu gdzieś w Azji można przyszyć łeb od świni… http://www.youtube.com/watch?v=hMtGfCG-fJM

Chociaż tekst piosenki Jacka Kleyffa pt. „Telewizja” powstał około 30 lat temu, to po niewielkich modyfikacjach jest aktualny i dziś. Nie tylko parodiuje treść przekazów telewizyjnych, ale nieźle też pasuje do całego tego zalewającego nas jak potop dziennikarstwa. Nie tylko naszego rodzimego, ale i tego światowego.

Zachodnie media głównego nurtu falsyfikują wiadomości poprzez używanie eufemizmów, pół – prawd i kłamstw w najlepszym (najgorszym) stylu powieści Georga Orwella „Rok 1984”. Wszyscy żyjemy w nierzeczywistym świecie „nowomowy” używanej przez globalną elitę do kontroli naszych umysłów.

Człowiek staje się wówczas skonfundowany, bo kompletnie nie rozumie rzeczy dziejących się wokół niego, lub tych robionych w jego imieniu. Media zamiast nas rzetelnie informować, uprawiają tzw. dziennikarstwo śmieciowe, czyli kompletne ogłupianie odbiorcy, który poddany natłokowi propagandy sam już nie wie, co o tym wszystkim myśleć, a więc przestaje myśleć i reagować. Czuje się jak zgubiony nocą w dżungli. Pół biedy, gdy niebo jest gwiaździste,  wtedy przy odrobinie wiedzy astronomicznej można szybko zorientować się, gdzie jest północ i próbować wydostać się. Jeśli jednak jest pochmurno lub jest się ignorantem w temacie gwiazdozbiorów, wtedy jest się skazanym na kompletne zagubienie. Co najwyżej można  rozpalić ognisko i czekać do świtu.

Dziś wielkie media podczas informowania celowo wypaczają, gmatwają, nawet zupełnie kłamią, gdy ich zleceniodawcy rozkażą mi wesprzeć „oficjalną wersję” jakiegokolwiek ważnego procesu politycznego, ekonomicznego, finansowego. Gdy przyjrzeć się temu dokładniej, „oficjalna wersja” często jest nieścisła, bałamutna, często trudna do uwierzenia, jeśli nie całkowicie idiotyczna.

Przykłady:
- nieistniejąca iracka broń masowego rażenia doprowadziła do inwazji i zniszczenia tego kraju;
- globalne bankructwa banków finansowane z pieniędzy podatników;
- irracjonalna dyplomacja USA zbieżna  z celami Izraela; „my zabiliśmy Osamę Bin Ladena i wrzuciliśmy jego ciało do morza”;
- cały szereg kryminalnych nie do końca wyjaśnionych sprawek wokół 9/11 w Nowym Yorku i Waszyngtonie, 7/7 w Londynie, czy 4/10 w Smoleńsku; zamachy w Buenos Aires w 1992 – 1994 r. na AMIA i izraelską ambasadę, no i oczywiście ulubione: kto zastrzelił JFK…?
- nie licząc relacji z tzw. życia codziennego, jak chociażby liczne zaginięcia, postrzelenia, romanse, rozwody, zgony, wypadki, itp... 

To tylko kilka przykładów serwowanych milionom, które powinny otrzeźwić i skłonić do samodzielnego myślenia, zamiast zdawania się na „prawdy” przedstawiane w mediach. Niestety ogromna większość tego typu spraw nie jest tak oczywista. Ogromna większość kłamstw nowomowy jest jak węzełek, trudny do rozwiązania jak węzeł gordyjski. I tak jak z węzłem gordyjskim – rozsupłać się nie da i trzeba go przeciąć. Wymaga to jednak szybkiej i precyzyjnej akcji oraz sporej intelektualnej odwagi.

Warto przyjrzeć się bliżej jak ta dezinformacja jest zorganizowana, by nas skutecznie ogłupiać. Wymaga ciągłego planowania, czasu, odpowiedniej logistyki, „wiarygodnych” mówców w publicznych i prywatnych miejscach publicznych, dobierania odpowiednich słów i obrazów we właściwym czasie i w odpowiednich okolicznościach.

Powiedzmy, że globalna elita władzy – działająca poprzez rządy Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonego Królestwa, UE, w których jest głęboko osadzona, i współdziałająca z szeregiem mediów, spółek wojskowych, kampanii naftowych, firmami ochroniarskimi i potężnymi lobby – decyduje, że chce obalić i zniszczyć wybrany kraj… np. Libię…

W jaki sposób elita doprowadzi do tego, że „społeczność międzynarodowa” spokojnie to zaakceptuje, zaczynając od relatywnie niewielkiej mniejszości, która jednak stopniowo się powiększa i sprzeciwia się tejże elicie?

Medialny przewodnik niszczenia krajów w siedmiu krokach (na podstawie orwellowskiego przewodnika po wiadomościach Adriana Salbuchiego):

  1. Na początku namierzają kraj gotowy na „zmianę reżimu” i okrzykują go „bandyckim państwem”, następnie…
  2. Uzbrajają, trenują, finansują lokalne grupy terrorystyczne poprzez CIA, MI6, Mossad, Al-Kaidę (operacje CIA), kartele narkotykowe (często operacje CIA) i nazywają je „bojownikami o wolność”, potem…
  3. Jako pozór, wystawiają na scenę Radę Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych zionącą śmiercią i zgubą milionów cywili, nazywają to „sankcjami Narodów Zjednoczonych w celu ochrony ludności cywilnej”, potem…
  4. Rozpowszechniają bezwstydne kłamstwa poprzez swoje „newsroomy” i płatnych żurnalistów, nazywając to „troską międzynarodowej społeczności wyrażoną przez uznane autorytety i analityków…”, potem…
  5. Bombardują, atakują i przejmują kontrolę nad wyznaczonym krajem, nazywając to „wyzwoleniem”, potem…
  6. Gdy namierzone państwo znajdzie się pod ich kontrolą, narzucają „rodzaj demokracji jaką my chcemy ujrzeć” (jak określiła Hilary Clinton przed wizytą w Egipcie i Tunezji 10 III 2011 r.), aż ostatecznie…
  7. Kradną ropę, zasoby kopalin i dobra rolnicze włączając je w system globalnych korporacji elit, dyktują zgubny dług wobec sektora prywatnej bankowości i nazywają to „zagranicznymi inwestycjami i odbudową”.

Elity światowe działają pod hasłem przewodnim: „Siła i Hipokryzja”, którego używają jak zasłony dymnej podczas niszczenia całych krajów, zawsze w imię „wolności”, „demokracji”, „pokoju” i „praw człowieka” ukrywając. Tak sprytnie, by skrajna przemoc i siła jest używana w celu osiągnięcia ich celów i zamierzeń nie była gołym okiem widoczna.

Ludzie bombardowani są non stop różnymi pokrętnymi wiadomościami, a chodzi głównie o to, aby słowami jak granatami rozbić ich umysły na drobne kawałeczki… Zawsze, oczywiście, w imię „wolności”, „demokracji”, „pokoju” i „praw człowieka”.

"W Ameryce nie ma czegoś takiego, w tym rozdziale historii świata, jak niezależna prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie śmie uczciwie przedstawić swojej opinii. A gdyby spróbował, to wie z góry, że nigdy by się to nie ukazało w druku... Interesem żurnalisty jest zniszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżenie, drżenie u stóp mamony i sprzedawanie swojego kraju i swojej rasy za codzienny chleb. Wy o tym wiecie i ja o tym wiem; i co za szaleństwo wznosić ten toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami i wasalami bogaczy za kulisami. Jesteśmy marionetkami; oni pociągają za sznurki, a my tańczymy. Nasze talenty, nasze możliwości i nasze życia są własnością innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami."
- John Swinton, były szef personalny New York Times.

Piszę to wszystko dlatego, by uzmysłowić Wam, że nie musicie się potulnie zgadzać na tą całą patologię, która się wokół Was dzieje i wcale nie musi się ona Wam podobać! Wszak wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi i mamy prawo w końcu się wkur...ić! 
Pobudka! Dość bezmyślnego poddawania się usypiaczom naszej świadomości! Czas się przebudzić i zacząć żyć na prawdę!
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=mCsmqqCdK2c&NR=1

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1205
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1016
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1085
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 741
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1892
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1038
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 894
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 671
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Cierpimy z powodu naiwności tożsamej z głupotą?

  swistak  (www),  04/02/2012

Świat dojrzał do potopu a Ty dojrzałaś do wybudowania sobie arki. Chyba, że potraktujesz swoja Duszę jak niezatapialną boję co się nie boi śmierci

  Elba,  04/02/2012

Sądzisz Świstaku, że za potopem stoi sam Bóg, stworzyciel nieba i ziemi? Wszyscy znamy popularną i jakże wzruszającą bajeczkę o Arce Noego, która notabene jest przeróbką babilońskiego mitu o potopie. Mit ten powszechny jest także w wielu innych kulturach i poprzez przeróżne poprawki i udoskonalenia, stwarza pozory uroczej legendy … Niestety, morał tej legendy przeczy jej boskiemu pochodzeniu. No b ...  wyświetl więcej

Dam plusa, ale co z tego.

  Elba,  05/02/2012

To może Zbysławie dorzuć do tego plusa jakąś rewolucyjną myśl... Wiem, że ręce opadają... ale ONYM o to chodzi... z patologią trzeba walczyć, nie dać się manipulować koncernom medialnym, nie godzić się na to ich badziewie, które nam serwują... Wszak mamy wolną wolę. Im wolno zapodawać badziew, nam wolno omijać go i nie nasiąkać nim...:)

W moich artykułach na ten temat wszystko, a nawet więcej, zostało już napisane. Kto chce, niechaj czyta, może nie będzie się tak powtarzał.

  Elba,  05/02/2012

Przeczytam więc wszystkie teksty Zbysława Śmigielskiego, no i ... co z tego?

Toż właśnie o to pytam!

  Elba,  05/02/2012

Przecież Zbysławie wiesz, że czytam Twoje teksty, stąd tak wiele wiem :))) Czytajcie, a znajdziecie! Albo czytajcie, aż zrozumiecie! Właśnie o to mi i Tobie chodzi!
Ps. Wybacz, że tak wysoko sobie cenię budowanie tych moich konstrukcji słownych. Ot, zwykła naleciałość zawodowa, taka amatorska architektura słowa...

  erin,  04/02/2012

Zniewolonym i bojaźliwym społeczeństwem łatwiej rządzić i manipulować. Przeciętny człowiek ogląda wiadomości i święcie wierzy w to o czym one donoszą. W filmie "Ludzie za kurtyną" jest o tym szerzej. Polecam.

Wszystko ładnie, pięknie, zgodzę się z Tobą, tylko co dalej?

Bardzo wiele osób zdaje sobie z tego sprawę jak świat jest zakłamany, tylko co z tego. Mam wziąć pistolet do ręki i pójść walczyć za wolność naszą i waszą. Wolę już sobie pracować (uczyć się) i cieszyć się życiem, rodziną, przyjaciółmi, no i nie przejmować się za bardzo resztą, bo i tak nic nie zmienię, a tylko popsuję sobie humo

...  wyświetl więcej

  greenway,  05/02/2012

Kto ma pieniądze ten rządzi. Ale... Na szczęście jest Internet czyli globalny bazar i to stąd wychodzi idea i bunt. Nie na darmo chcą nałożyć kaganiec na Internet pod płaszczykiem słusznej racji chcą niewolić ludzi. :-)

  Elba,  05/02/2012

Polecam wszystkim wypowiedź wybitnego cybernetyka, informatologa, metodologa nauk społecznych, politologa i dziennikarza doc. Józefa Kosseckiego na temat "wolności" , a raczej arogancji mediów
http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded

Elbo,
Opisałaś trafnie pewne zjawiska, ale one nie są niczym nowym. Są stare jak świat. Zmieniają się tylko narzędzia i techniki. A temat to odwieczna rywalizaca i chęć zajęcia jak najlepszej pozycji w hierarchii. Problem w tym, że to dążenie leży w naturze każdego człowieka.

  Elba,  05/02/2012

No niby "koń jaki jest, każdy widzi", dlaczego więc ma się on tak dobrze, a nawet coraz lepiej...?

Śmiertelnym grzechem człowieka jest lenistwo. Zarazem jest ono siłą sprawczą wszelakiego postępu.

Cytat: "Paradoks - to przyprawa filozofów".

  Elba,  05/02/2012

Słusznie! Przeżyliśmy PRL i nie zwariowaliśmy, więc i kapitalizm przeżyjemy, nie ma co się szarpać. Jest jak jest, lecz każdy z nas i tak swoje wie... Metoda sprawdzona!

  Amicus,  06/02/2012

Jasne, damy radę. Kiedyś mówiło się: "przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy i radziecki". Wciąż aktualne, tylko przymiotniki trzeba zmieniać ;)

  Elba,  06/02/2012

Witam skrytych minusatorów! Dziękuję za plusy ujemne. Doceniam, ile trudu sobie zadaliście. Szkoda tylko, że nie rozumiem, co wami powoduje! Brak seksu? Za mało seksu? Alkohol? Niespełnione ambicje? Szukanie przygody? Czy coś innego wg was? A może taka praca?

  Amicus,  06/02/2012

Pewnie wszystkiego po trochu ;)
Już wyrównuję :)

  Amicus,  06/02/2012

Wyrównałem, ale niestety "ORMO czuwa" i znów jesteś... "czerwona" ;)

  Amicus,  06/02/2012

Chyba posiłki nadeszły...

Yup! Trzeba stoczyć dobrą walkę :)

  Elba,  06/02/2012

Dzięki za wsparcie moi mili druhowie i druhny!

No problem... obudziłam wojownika w sobie...
""Kto odwraca się od problemów, otwiera drzwi nieszczęściom" Coelho w Podręczniku Wojownika Światła:)

  Elba,  06/02/2012

Stoję przy Twoim ramieniu Naskalna. Niech Światło będzie z nami...

  Elba,  06/02/2012

Z Ewangelii św. Jana (J 8,12-18):
A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami:
«Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia».
Rzekli do Niego faryzeusze:
«Ty sam o sobie wydajesz świadectwo. Świadectwo Twoje nie jest prawdziwe».
W odpowiedzi rzekł do nich Jezus:
«Nawet jeżeli Ja sam o s ...  wyświetl więcej

niech się zgłoszą minusanci(sic!) porozmawiam sobie z nimi

  Elba,  06/02/2012

Będziemy tępić jełobstwo na eiobie. Nauczymy ich myśleć, przekuwać własne myśli i odczucia w słowa i zatwierdzać je poprzez klikanie. Niech samo klikniecie bez wyrażenia dlaczego, traktowane będzie, jak puszczenie bąka. Niech wstydzi się ten, kto go puści...:))) Cultura ma być! Ot co!

  Elba,  06/02/2012

Pokazał się wreszcie jakiś minusator! Dżungla. Na gałęzi wiszą dwa leniwce. Mija pierwszy dzień i nic. Mija drugi i też nic. To samo trzeciego dnia. Czwartego dnia jeden z leniwców powoli ruszył głową. Na to drugi: - Roman, aleś ty nerwowy!

Gragra, to rodzice nie uczyli, że mądrzejszych trzeba słuchać? Okrojona wersja to "starszych trzeba słuchać". Bezpieczniejsza o tyle, że nie każdy wie, kto jest mądrzejszy.

  liwa,  06/02/2012

ech, starszy, nie znaczy, madrzejszy :) :) :) :)
... my, starsze dziewczynki.

Jednak szansa jest większa. Moi rodzice wierzyli, że sobie poradzę z rozróżnianiem:P
...i zdecydowanie nie zaliczam się do starszych. Smarkula ze mnie:P

  liwa,  06/02/2012

ojoj, to niech ta smarkula nie zabiera glosu, skoro taka "niestarsza" (hihihihi)

  Elba,  06/02/2012

«Światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu» (J 3,19-21).

  greenway,  06/02/2012

Kurcze, zbyt blisko siebie są te plusy i minusy. Łatwo się może ręka "omsknąć".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska