Login lub e-mail Hasło   

Platforma Obłudy

Fakt, że politycy kłamią nie dziwi: inaczej nie byliby politykami. Ale postępowanie wbrew głoszonym wcześniej słowom, jest nie do przyjęcia, nawet w obrzydliwym świecie polityki
Wyświetlenia: 3.002 Zamieszczono 06/02/2012

 

Fakt, że politycy kłamią nie jest niczym dziwnym: inaczej nie byliby politykami. Ale postępowanie dokładnie wbrew głoszonym wcześniej słowom, wydaje się nie do przyjęcia, nawet w obrzydliwym świecie polityki.


 

  Platforma Obywatelska wygrała poprzednie wybory szermując hasłami, wprawdzie bardzo ostrożnymi i ogólnikowymi, ale jednak liberalnymi – jako przeciwieństwo ewidentnie socjalistycznego programu gospodarczego PiSu. Pamiętamy to: Polska liberalna vs. Polska solidarna”, podatek liniowy „3x15”... Już wtedy nietrudno się było domyśleć, że „liberalizm” PO jest papierowy, ale jako jedyna realna alternatywa wobec PiSu dawała nadzieję, że przynajmniej nie będzie coraz gorzej.

 

Tymczasem co zafundowała nam „liberalna” partia? ( Pomijam tu różne idiotyzmy narzucone nam przez ZSRE, gdyż na wyjście z tego biurokratycznego molocha nie widzę szans w możliwej do przewidzenia perspektywie).

  O podatku liniowym nawet się już nie wspomina, tymczasem od zeszłego roku VAT wzrósł z 22 na 23% (z furtką dla dalszych podwyżek). W bieżącym roku już mamy:

podwyżkę akcyzy na paliwa (na razie tylko olej napędowy) i tytoń,

wzrost podatku od kopalin uderzający w polskie górnictwo miedziowe,

wzrost składki zdrowotnej (z obecnych 9 do 10%., a docelowo do 12%. w 2020 r.) i rentowej (z 6 do 8%)

Zapomniałem o czymś? Wątpliwe, czy na tym się skończy... „Liberalna” partia, mając pełnię władzy, podnosi podatki???

  Ale mają wygodne wytłumaczenie: KRYZYS! I zamiast redukcji wydatków budżetowych w sferze administracji, zamiast prywatyzacji i ułatwień dla przedsiębiorców, pseudoliberalny rząd dobija gospodarkę podatkami, jak rasowi socjaliści. Na początku poprzedniej kadencji mówiło się coś o „tanim państwie”. Tymczasem urzędniczych darmozjadów jakoś nie ubyło, przeciwnie: według danych GUS tylko w latach 2007-2010 w Polsce liczba zatrudnionych w administracji publicznej urzędników wzrosła o 60 tys., więcej niż za rządów PiS! I dalej rośnie.

  Ostatnio Platforma zafundowała nam ustawę refundacyjną, która jest nie tylko prawnym gniotem, ale też olbrzymim krokiem wstecz, likwidującym konkurencję na rynku leków. Odgórnie ustalane ceny skąd my to znamy?

 

  Oddzielnym zagadnieniem jest sprawa emerytur: wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat.  Tu mają dodatkowy pretekst: rzekomy niż demograficzny. Który nie byłby problemem, gdyby w końcu przeprowadzono prawdziwą reformę systemu emerytalnego, zmieniając socjalistyczny system redystrybutywny na normalny – kapitałowy. W przejściowym okresie logicznym rozwiązaniem byłoby finansowanie emerytur z dochodów z prywatyzacji: pieniądze wróciłyby  do tych, którzy brali udział w wytworzeniu tego majątku. Natomiast przyszły emeryt miałby wybór: wcześniejsza niższa, lub późniejsza wyższa emerytura. Tyle, że oznaczałoby to utratę tysięcy etatów dla pasożytów z ZUSu... Nie, na to partia biurokratów nie pozwoli! A ty, szaraczku, haruj na nich do śmierci.

 

   Także sprawy pozornie drobne, jak ustawa antynikotynowa. Zakaz palenia w miejscach publicznych: o ile zakaz palenia na dworcach i przystankach jest po prostu idiotyczny (komu przeszkadza „dymek” na otwartej przestrzeni?), taki zakaz w lokalach to kolejny zamach na prywatną własność: już nie właściciel decyduje, czy w jego lokalu wolno palić, czy nie. Ale również na tym polega socjalizm: obywatelu, jesteś idiotą, nie wiesz, co dla ciebie dobre państwo wie to lepiej.

   Ostatnia uliczna awantura na 11 listopada, przypuszczalnie celowo nagłaśniana przez wysługujące się rządowi media, posłużyła za doskonały pretekst do ograniczenia wolności manifestacji: to biurokrata będzie teraz decydować, czy zezwolić na demonstrację. Do tego zakaz zasłaniania twarzy: przy wszechobecnym monitoringu trudno o lepsze narzędzie identyfikacji przeciwników reżimu.

  Podpisano też zamordystyczną umowę ACTA, rzekomo w imię ochrony praw autorskich. Pomijając nawet anachroniczność tej koncepcji, oczywiste jest, że chodzi o przejęcie kontroli nad jedynym (jeszcze!) niezależnym medium i totalną inwigilację.


    Nie odkryję nic nowego twierdząc, że wszystkie obecne w polskim parlamencie partie są programowo socjalistyczne. Tylko, że oprócz PO, pozostałe przynajmniej otwarcie o tym mówią. Nawet udający prawicę PiS (którego „prawicowość” sprowadza się do nacjonalistyczno-klerykalnej retoryki) mówił wprost o „Polsce solidarnej” i „silnym państwie”. Lepszy uczciwy wróg, niż fałszywy sprzymierzeniec – przynajmniej wiem, kogo NIE popierać!

   Smutne wnioski nasuwają się po wyniku ostatnich wyborów: wygrali obłudnicy, mający za nic własne słowa (te sprzed 2007 roku). Nie tylko nie spełnili swoich obietnic – cóż, „kiełbasą wyborczą” posługują się chyba wszyscy politycy – ale prowadzą kraj w dokładnie przeciwnym kierunku, niż deklarowali. Może ten wynik, to efekt braku alternatywy, a może zwykłego wygodnictwa („mam pełną michę i dach nad głową, więc po co ryzykować zmiany”)...?

   Platforma na pewno nie jest partią liberalną, ani nawet uczciwie socjalistyczną. To partia władzy dla samej władzy, partia biurokracji, partia fałszu i obłudy! Wszystkim, którzy jeszcze mają zamiar głosować na takich ludzi, dedykuję nieśmiertelne słowa Beniamina Franklina:

„Ludzie, którzy dla chwilowego bezpieczeństwa rezygnują z wolności,
nie zasługują ani na wolność, ani na bezpieczeństwo”

Podobne artykuły


29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22718
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5119
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 66448
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8489
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2754
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5953
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14110
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109180
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44803
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91879
71
komentarze: 34 | wyświetlenia: 10875
52
komentarze: 88 | wyświetlenia: 7863
 
Autor
Artykuł  ulmed,  07/02/2012

Dodam: " bardzo ciekawe prywatyzacje" i horrrendalny dług publiczny. Prawnuki podziękują, będą miały co spłacać.
2 miliony Polaków ma jeszcze swoje prywatne zadłużenie z którym sobie nie radzi.
Miliony wysłano na saksy.
Cieszmy się, że jest jak jest. Będzie gorzej, nadchodzą pal i kotki. Cele zostały osiągnięte.
Posyłam Ci słoneczko, bo mróz po plecach chodzi.

  Darwolf  (www),  07/02/2012

Gdybym miał wybierać "między diabłem a belzebubem"... to już bym wolał Palikota niż Tuska! Przynajmniej - jak na razie - trzyma się tego, co deklarował.

@Ulmed - zawsze czekam na Twoje komentarze, bo chociaż często nie mogę się z Tobą zgodzić, to w przeciwieństwie do większości, wnoszą coś do dyskusji...
Pozdrawiam słonecznie w czas tej pięknej syberyjskiej zimy :)

  MAtMAks,  23/02/2012

COOOOOO na saksy ich wyslali kto ich wyslal sami wybrali taki los nie chca walczyc w Polsce z wszechobecna kradzieza bo wola isc na twardy dobry grunt za granica a zostaje glupota, ktora wierzy, ze samo sie cos zmieni (MAHHAHAHAHA) i osoby, ktore manipuluja glupota by godnie i wspaniale zyc, bo to jest wlasnie niewolnictwo gdy niewolnik chce byc niewolnikiem, bo gdy mu sie odechce to juz niema podzialu na PAN i robol !!!!

  ulmed,  08/02/2012

Jaki miły komplement, dziękuję. Z tym panem P. to może być tylko gorzej. Postaraj się poczytać.... Oczy przetrzesz.
Kasa! Kasa! Kasa! Tylko z tym pierwszym milionem jej, wielce zasłużeni właściciele często miewali problem. Potem wszystko jak z płatka.

Nie dotyczy to naszej miłościwie panującej..., ale tak mi się wszystko kojarzy.
UE daje biednym ser, mleko w proszku, masło. C

...  wyświetl więcej

  Darwolf  (www),  09/02/2012

To nie komplement, to fakt :)
A to, co się dzieje, o czym m.in. tu piszesz - przeraża, ale też daje nadzieję, że niedługo ta "kula śniegowa" urośnie do takich rozmiarów, że zmiecie te śmiecie?
- i równowaga zostanie przywrócona – z nami lub bez nas…

  Darwolf  (www),  09/02/2012

Odnośnie tych implantów: jakieś źródło?

  ulmed,  09/02/2012

Te implanty to tu: http://gpcodziennie.pl/5474-ws(...)ne.html
Wszystkim którzy wierzą w teorie spiskowe: pijcie tran, przegryzajcie cebulą i czosnkiem. To połączenie (D+S) jest szczególnie korzystne dla naszej strategii przeciw wszelkiemu złu :)
"Kula śniegowa zmiecie śmiecie", to ładnie będzie. Potem.

A społeczeństwo w następnych wyborach zagłosuje na PO z trochę mniejszym entuzjazmem...

Nie chcę się czepiać.
Ale, czy aby na pewno, jest to twój tekst?
Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że już gdzieś go czytałem...
Lol!
:-)

  Darwolf  (www),  10/02/2012

Oskarżenie o plagiat to dość poważna sprawa, więc zastanów się zanim coś takiego napiszesz :(

Wchodzę pod stół i odszczekuję publicznie! Ale naprawdę czytając Twój art. coś mi się we łbie pustym, pozajączkowało. Widać demencja zaczyna mi doskwierać...

A, co do meritum, jest niestety duuuużo gorzej... Tak zwany naród zaczyna chyba to rozumieć. Z naciskiem na "chyba".
:-)

  ...,  10/02/2012

Szanowny Autorze!

Nic dodać, nic ując. W przystępnej formie wyraziłeś całą istotę rzadów PO i pana D. Tuska. Wsiedli do pociągu na stacji "liberalizm, wysiedli na przystanku "władza" - jak zgrabnie już kiedyś zauważyli publicyści. Zresztą, w III RP nigdy nie było partii sctricte liberalnej. Pod liberalnymi hasłami panowały rządy i decyzje rażąco przeczące tej dotrynie. Tyle, że nie wytłuma

...  wyświetl więcej

Łukaszu! Czy chcesz by mnie znów, tym razem przez Ciebie, z rana krew troista zalała! :-), :-)
Larum grają w TEVAŁENIE. Platformie spada. Rozpacz, panie, rozpacz...
3-maj się
PS
Może jeszcze za mojego życia będą wisieć.
Co jo godom, co jo godom...

  ...,  10/02/2012

Nigdy nie sądziłem, że dożyję czasów kiedy z wiekszą irytacją będę patrzył na Tuska niż na tak znienawidzonego przeze mnie Leszka Millera.

Z TVN-em dajmy spokój. Niezły pokaz "obiektywnego dziennikarstwa" dała ostatnio K. Kolenda-Zaleska! Nie bronię K. Rutkowskiego, to zwykły szarlatan, jednak zachowania pani K. - etatowej propagandystki telewizji M. Subotica - NIC nie usprawiedliwia.

...  wyświetl więcej

Wiesz, wymyka się memu rozumowi fakt, że mojego drogiego Bredzisława popiera c.a.70% Polakow. Nie kumam!!!
A co do pani Kolendy and consortes. Ma racje. Dajmy se spokoj... Wszystko mi opada...

  ...,  10/02/2012

Grzesiek!

Ostatnie jakieś trzysta lat narodowej historii nad wyraz dowiodło, że Polacy zachowują się racjonalnie TYLKO w momentach zagrożenia i szczególnie ciężkich prób. W warunkach bardziej sprzyjających postawy ewoluują...

Inna sprawa, to fakt, iż naiwna wiara wTuska bierze się głównie z nienawiści do Kaczyńskiego.

Jeszcze inna sprawa - najważniejsza - to system, który z

...  wyświetl więcej

Przykre. I kurna,chore...

  Darwolf  (www),  10/02/2012

Czyli mniej więcej to, co pisałem - brak alternatywy i wygodnictwo. Cóż, demokracja?

  ulmed,  10/02/2012

Jak i kto kształtował i kształtuje nienawiść do Kaczyńskiego?
Piąty rok szukają, by p...ć PiS-owi! I co? I nic! Wszystko zgodnie z prawem. Tylko dzięki PiS, cokolwiek wiemy, o tym, co się w Polsce dzieje. Korupcji, przekrętów zamiecionych, żaden odważny inaczej dziennikarz nie wymiata spod dywanu.
Propaganda w III RP taka jak za PRL-u. Wszak ci sami fachowcy, albo ich potomstwo.
...  wyświetl więcej

  Darwolf  (www),  10/02/2012

Cóż, znów nie nie mogę się z Tobą zgodzić...
Przyznaję, że w 2007 sam głosowałem na PO - i nie wstydzę się, bo zrobiłem to tylko dlatego, żeby przyczynić się do odsunięcia Kaczyńskich od władzy!
PiS reprezentuje to, czego nienawidzę najbardziej: socjalizm w ekonomii, nacjonalistyczno-klerykalną retorykę i ideologię silnego państwa. Nienawidzę!!! -ale szanuję ich jako wrogów.

...  wyświetl więcej

  ulmed,  10/02/2012

Siostra z Londynu dzwoni do brata.
- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej.
- Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę . Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemio ...  wyświetl więcej

  MAtMAks,  23/02/2012

czego zawsze robicie podzialy miedzy PiS a PO ? ja wiem dlaczego bo jestescie ograniczonymi durniami, ktorych dawno cos omotalo i wypralo z rozumu ludzi zrozumcie jedno nie przylaczajcie sie do grup spolecznych, ktore uwazaja inne grupy spoleczne za gorsze jesli tak robici powstaje rozbicie ludzi, ktorzy maja miec takie same mozliwosci w wiekszej grupie spolecznej jakim jest NAROD to jest najwazni ...  wyświetl więcej

  ulmed,  10/02/2012

Przykro mi, że aż nienawidzisz tych, których szanuję i cenię. Mam inne zdanie jeśli idzie o socjalizm Kaczyńskiego, to za jego rządów podatki uległy redukcji.
Klerykalna retoryka? Gdzie Ty to widzisz? Ja nie jestem specjalnie religijna, i powinno mi się to rzucić w oczy. Ja nie widzę.
To, rzeczywiście był rząd nastawiony na politykę socjalną. Dla Polaków. Dopłaty do kredytu, chyba ro ...  wyświetl więcej

Jesteś fajną dziewczyną, Ulko, wiem, co piszę. Gdybyś tylko troszeczkę przejrzała na oczy. Troszeczkę. Może starczyłoby pozbyć się złudzeń.

Ale na pewno musisz coś z sobą zrobić.

ulmed ty naprawde jestes ograniczona w swoich pojmowani i postrzeganiu tego co wokol ciebi sie dzieje tu dam ci rozwiazanie twojego problemu ze szkolami MUNDURKI i powiec mi co dalej to jest tylko nic nie znaczaca rzecz !!! ludzi sie nie zmieniaja gdy im dasz takie same ubranka by nie bylo widac biedoty i przepych TAK robia w Chinach gdzie nie mozna promowac ekskluzywnych produktow tam jest zakaz ...  wyświetl więcej

  Tomasz Het  (www),  12/02/2012

Tytuł bardo dobry, platforma obłudyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska