Login lub e-mail Hasło   

Katolicy powinni przestać płacić podatki

orędzie "ojca narodu"
Wyświetlenia: 3.132 Zamieszczono 06/02/2012- Katolicy powinni przestać płacić podatki, bo utrzymują tych, którzy niszczą Polskę i Kościół - to nowe przesłanie o. Tadeusza Rydzyka. 


- Powinien być powszechny zryw - nie dajemy wam nic . - Ale jak to zrobić, oni mają siłę... 

 Zarzucił PO i prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, "podpieranie się Kościołem", a z drugiej strony działania przeciwko katolickiej TV Trwam. Chodzi o decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej jego stacji koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie. 

Całą winę ponosi jego zdaniem ponosi prezydent, bo to on powołał przewodniczego KRRiT Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta, a pozostali członkowie Rady to ludzie PO, SLD i PSL. 

- Trzeba wyciągać wnioski, co są warci ci ludzie, którzy takich ludzi wystawiają. Niezależnie od tego na jakich uroczystościach kościelnych się będą pokazywać. Często będą kamery pokazywały, że do komunii przystępują. To jest gra, jakaś manipulacja nami, narodem całym. Narodem katolickim, oni potrzebują głosów katolików - opowiadał o. Rydzyk w nocy z niedzieli na poniedziałek na antenie swojej stacji.

- Ci z Platformy by mnie otruli

I zwierzył się ze swoich traumatycznych wspomnień z posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

- To co wyprawiali posłowie i przewodniczący komisji z PO to jest dramat. To jest kneblowanie ust, to jest totalitaryzm. Jak by oni mogli, to by albo mnie otruli, zamknęli w więzieniu, czy nie wiem co by zrobili. Tak to widziałem. Kłamstwo na kłamstwie i cynizm. Nie gniewam się na tych ludzi, ale najwyższy czas się opamiętać, rozmawiajmy merytorycznie. Niezależnie od tego wierzący czy niewierzący, to Polska jest pierwsza, my jesteśmy Polakami. I Polakom powinniśmy służyć, Polsce, a nie takie podejście jakieś, jakby szukali z Moskwy czy z Brukseli wsparcia. I im służyli, a nie Polsce. To jest coś niesamowitego. Poza tym to jakiś przedsionek piekła, tyle nienawiści.

Tyle procent mediów katolickich, ile procent jest katolików. Tyle mediów polskich, ile procent jest Polaków.

Powinien być powszechny zryw!

- Ufam Panu Bogu i bronię się przed czarnymi myślami, ale nie spodziewałem się, że będzie tak w Polsce. Ponad 90 proc. katolików przez swoje podatki utrzymuje tych, którzy niszczą Polskę, którzy występują przeciwko prawom katolików i Polaków
- To jest nienormalne. Oni nie powinni płacić podatków. Powinien być powszechny zryw - nie dajemy wam nic. Ale jak to zrobić, oni mają siłę. Ponad 90 proc. katolików utrzymuje tych, którzy niszczą Kościół katolicki, chociażby w tej sprawie
tzn. telewizji Trwam.

Ojciec dyrektor mówił też o szeroko podjętej akcji dyskryminacji Kościoła przez rząd. Przykładem wskazówka ministra edukacji, żeby religia w szkole nie była obowiązkowa, a jej lekcje przypadały na koniec zajęć. 

Jego zdaniem prezydent Komorowski "daje pozwolenie na szatanistyczne orgie przeciwko krzyżowi" pod Pałacem Namiestnikowskim.

Dość tego bezprzykładnego znęcania się nad kościółkiem. Też przyłączam się do apelu i do zrywu. Nie płaćmy, ale skąd weźmiemy kaskę na fundusz kościelny?

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1247
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1120
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 798
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 906
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  06/02/2012

Toruński i tyż piernik. Biorę ten datek na opłatek.

Najciekawsze jest to, iż panu biznesmenowi z Torunia nie zależy na tym żeby faktycznie jego Tv znalazło się na multipleksie. Za to się płaci i to dużo. Nie żadne tam "Bóg zapłać". Chyba, że jego modlitwy zostaną wysłuchane po wizycie w Sejmie. Dobry lobbing to podstawa w krzewieniu " miłości do prawie wszystkich bliźnich".

  swistak  (www),  07/02/2012

Gdybyśmy zarabiali tyle co cywilizowany ateista europejczyk, kwotowo podatek to byłby mały pikuś.
Bez awantury o multipleks moglibyśmy tego nie zauważyć. Chwała o.Rydzykowi za pomysł.

W uzupełnieniu:
http://blip.pl/s/26944722
;-P

;) :)

Precz z podatkami - niech żyje TACA! ;)

  belfegor,  07/02/2012

Po mszy facet podchodzi do księdza i mówi:
- Pańskie kazanie było zajebiste!
- Synu! Nie możesz tak mówić!
- Ale Pańskie kazanie było naprawdę zajebiste!
- Synu, opamiętaj się!
- Było tak zajebiste, że postanowiłem dać 1000 zł na kościół.
- P***lisz?!

  swistak  (www),  07/02/2012

Amicus na tace rzucisz 5 zł a państwo zabiera 70 % dochodu każdemu pracującemu a także bezrobotnym, emerytom i rencistom

No właśnie ! Pieniądze zabierze prezydent z premierem i kto będzie wysyłał renty na helikopter Rydzyka ?
Na rowerze ma jeździć ?! Osobie tak wielkiej i zasłużonej tak się nie godzi przecież....

Ojciec Tadeusz Rydzyk słusznie zauważył, że w Polsce wystepuje brak tolerancji. W obecnych warunkach politycznych nie jest domem dla wszystkich Polaków. Podobne formy protestu proponował Ghandi tj. nie płacenia podatów dla ciemiężycieli narodu hinduskiego.

  Hamilton,  07/02/2012

Podzielam opinię o. Rydzyka. W Radio Maryja również daje się zauważyć brak tolerancji i nie jest to radio dla wszystkich Polaków.

Oooo, radio Maryja jest radiem religijnym i ma swoją specyfikę ludzi wierzących. A brak tolerancji jest tam słabo widoczny, bo modlą się także za swoich przeciwników, choć mają swoje przekonania co do stylu życia i wiary. Wielkim orędownikiem radia Maryja był Jan Paweł II, który chciał połączyć różne wiary poprzez dialog i wzajemne poznanie. Tak naprawdę siłą każdego społeczeństwa jest jego różnor ...  wyświetl więcej

Chrześcijanie dyskryminowanie bez powodów? Dobre sobie...Sam Rydzyk zaprzecza całej istocie chrześcijaństwa swoją postawą, gromadzeniem bogactwa i sianiem nienawiści oraz brakiem tolerancji dla innej wiary niż katolicka.

Ojciec Rydzyk jest zakonnikiemi nie może gromadzić bogactwa bo nie ma go komu przekazać. Proponuję nie operować banałami zasłysznymi z TVN'u i miec więcej tolerancji. Bo o tym tutaj rozmawiamy.

  Hamilton,  07/02/2012

Oooo, tak o. Rydzyk jest człowiekiem światłym, nie tylko zakonnikiem, ale również wybitnym specem od prymitywnych sztuczek socjotechnicznych. Co do dyskryminacji chrześcijan w Polsce - to pan sobie raczy jaja robić panie Sakiewicz . Bogactwo ma komu przekazać- instytucji zwanej kościół. Co do banałów- pan używa tych z Radia M.

Czy pan słucha radio Maryja? bo jeżeli nie to skąd pan wie , że używam zwrotów z audycji radia Maryja? Jak często słucha pan radia Maryja?

  Hamilton,  07/02/2012

" Wielkim orędownikiem radia Maryja był Jan Paweł II " .
To banał powtarzany przez RM. Jan Paweł II odmówił odwiedzin w rozgłośni RM. Już wówczas była ta rozgłośnia dość kłopotliwa dla Watykanu. Dziś we włoszech Ojca Dyrektora porównuje się żartobliwie z Berlusconim — polski ksiądz, tak jak włoski magnat, stworzyli imperia medialne podlegające jedynie własnej kontroli po to, by oddziaływać na politykę.

"Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”, to powiedział JPII.

Wiecej: http://eiba.pl/fj8v1cz

To nagranie jest odtwarzane bardzo czesto. Jak się o czymś pisze czy dyskutuje to wcześniej trzeba być w temacie. Inaczej to same f

...  wyświetl więcej

  miki2,  08/02/2012

Do: Henryk Sakiewicz
A skąd takie słowa?: "Chrześcijanie są dyskryminowani bez powodów merytorycznych a ze względu na przekonania polityczne."
Polityka (chrześcijan - to zbyt duże uogólnienie) hierarchów katolickich, jest jednym z wielu elementów krytyki merytorycznej wobec Kościoła katolickiego.
To, że w "Radio Maryja" modlą się za przeciwników, a popierał je papież, nie świa ...  wyświetl więcej

  miki2,  08/02/2012

Do: Henryk Sakiewicz
Co do próby stwierdzenia: "jedynym radiem alternatywnym w Polsce jest radio Maryja", to bym się nie wychylał. Wszak alternatywne radia w Polsce to: "Polska Stacja Alternatywa", "Radio Nadaje".
"Radio Maryja" jest jedną z wielu rozgłośni katolickich w Polsce i to ono jest alternatywą do katolickich rozgłośni: "Anioł Beskidów", "Fiat", "Głos Ewangelii", "Katolickie ...  wyświetl więcej

Specjalnie nie użyłem określenia radio Opozycyjne a Alternatywne bo radio nadaje informacje o różnym charakterze społecznym, gospodarczym i politycznym bez powtarzania informacji z dużych stacji medialnych w sposób odtwórczy. Radio jest autentyczne choć nie zajmuje się wszystkimi problemami społecznymi. Jego główną domeną jest ewangelizacja swoich słuchaczy. Wszystkich trudno zadowolić. Nie ma tam ...  wyświetl więcej

  miki2,  08/02/2012

Informacje mam ze źródła. Ktoś z mojej rodziny pracuje w "Radiu Maryja" i nie sprząta, ani nie stróżuje (z szacunkiem dla tych, którzy to tam czynią).
"Radio" jest autentyczne, bo propaguje nie tylko pogląd Kościoła katolickiego, ale także skrajne poglądy Tadeusza Rydzyka i jemu podobnych, bez zahamowań, czy żenady.
Przez dziesiątki lat słucham i zgłębiam różne poglądy. Są takie, któ ...  wyświetl więcej

Ja nie wymagam od innych 100% perfekcji. Każdy ma swoje zalety ale i wady, wiele zależy od interpretacji. Jedno jest pewne, dzieła o. Rydzyka są uniwersalne i przynoszą nam wszystkim korzyści. Proponuję widzieć bliźniego poprzez jego zalety a wady przemilczać, wtedy same zanikną. Szczera modlitwa pomaga w pokorze do samego siebie i innych. Nie zauważyłem poglądów skrajnych, choć w 100% trudno się zgodzić. Poglądy maja swoją barwę, ogólnie jak dla mnie, jak najbardziej akceptowalną.

  ulmed,  08/02/2012

@miki2
Klepiesz komunały. Nie przekaz, źródło jest ważne. Przekaz jest zawsze jakąś manipulacją.
Pan z Działdowa to jest bezpośredni kontakt z Polakami- ha, ha.

  miki2,  08/02/2012

@ ulmed
A co konkretnie z tego co napisałem jest pozbawione treści?

  ulmed,  08/02/2012

@ miki2
Czy rozmawiałeś z Rydzykiem? Spróbuj poszukać zapisu dyskusji w KRRiT. Jak obejrzysz to możemy pogadać.

  miki2,  08/02/2012

Do: Henryk Sakiewicz
Ja też od innych nie wymagam perfekcji.
"Radio Maryja" przekazujące treści religijne, musi być rzetelne w tym przekazie. Każda inna rozgłośnia (niereligijna) podobnie, musi być rzetelna w swoim przekazie.
Nie chodzi o perfekcje, a o rzetelność.
W audycjach (nie mam na myśli wiadomości) podawane są opinie, a czasami wypowiadane sądy. W takich wypadka ...  wyświetl więcej

No i jak perfekcyjnie dowcipny:
http://www.youtube.com/watch?v(...)PUvetYY

Oszczerstwa i manipulacja nic nie daje, wręcz przeciwnie. Już to przerabialiśmy w 81. Trybuna ludu tylko jako papier toaletowy służyła, nikt tego nie czytał. Ileż to komentarzy było, że Solidarność to sami pijacy i wrogowie ludu pracującego. Ta sama szkoła i te same frazesy.

Miki, krótko mówiąc działasz na korzyść o. Rydzyka, teraz wiele osób po przeczytaniu naszych komentarzy będzie słuchało radia Maryja by skonfrontować punkty widzenia. Nie wiem czy to zamierzone ale Bóg Zapłać.

  miki2,  08/02/2012

Do: Henryk Sakiewicz
Byłbym w pełni wdzięczny, gdybyś wykazał, że posłużyłem się "oszczerstwami i manipulacją".

Co do "Solidarności", to raczej ludzie sami potrafią ocenić, co jest dobre, a co złe. Z 10 mln członków w 1981 roku, liczba spadła do ok. 500 tyś. po 30 latach.
Jeżeli chodzi o czytających nasze komentarze, to nie byłbym na Twoim miejscu żadnym optymistą, jak to nap

...  wyświetl więcej

  miki2,  09/02/2012

Do: Henryk Sakiewicz
Odnoszę się do Twojej wypowiedzi, która brzmi: "Ojciec Rydzyk jest zakonnikiem i nie może gromadzić bogactwa bo nie ma go komu przekazać. Proponuję nie operować banałami zasłysznymi z TVN'u i miec więcej tolerancji."

Otóż, wiele by można pisać w temacie, ale osoby mające ogromne zaufanie do redemptorysty Tadeusza Rydzyka nie będą skłonne uwierzyć w fakty. Dlateg

...  wyświetl więcej

Panie Henryku - ja mienię się Chrześcijaninem, lecz jakoś nie czuję się dyskryminowany ani nijak nie obrażony. A może myli Pan Chrześcijaństwo z Katolicyzmem...?

Katolicy to nie Chrześcijanie?

Bywają, lecz tylko nieświadomie. ;-)
Nadmieniam, że - jak sama nazwa wskazuje - Chrześcijaństwo opiera się na Chrystusie. A na czym opiera się nauka KK?

Widzę, że jesteś mądry facet , to fajnie rozmawiać z takim światłym człowiekiem.
Do miki:

Prawdę poznaje się po owocach jej działalności, film jest tylko interpretacją. Ja do tego ręki nie dołożyłem. Nie ma sensu oglądać produkcję telewizyjną bo nie jest ona alternatywna. Na dzień dzisiejszy nie ma reporterów lub dziennikarzy opozycyjnych. BRAK. Zupełnie jak w latach 80'tych. Nic mądrego nie może wypłynąć z oglądania PROPAGANDY.

  miki2,  13/02/2012

Do : Henryka S.

Program 1 TVP był w tamtym czasie (i zdaje się jest do dzisiaj) najbardziej prokatolickim ze wszystkich znanych mi programów telewizji niereligijnych.
W tym wszystkim chodzi nie tyle o alternatywę, czy interpretację, co o obiektywizm, który przebija mocno w tej relacji filmowej.
Owszem, program 1TVP uprawia propagandę. Propaguje w szczególności to, co się dzieje wokół Kościoła katolickiego.

Jasne i w ramach prokatolickiego programu puszczą wywiad z bachirem
Pierwsze pytanie:
Co dla pana znaczy określenie Bóg, Honor i Ojczyzna.
Kurcze, zupełnie katolickie treści.

  miki2,  13/02/2012

Do Henryka S.

Czyżby pani Schymalla odeszła z "Jedynki"?
Może zamiast uników jakieś konkrety, których również zabrakło mi w Twoim stwierdzeniu o "oszczerstwach i manipulacji" z mojej strony?

  rys,  08/02/2012

Starszy i szkolony ,ale ci to radio dopieka

  ulmed,  08/02/2012

"Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”, to powiedział JPII.

Ja oglądałam transmisję z sejmu (tylko dzięki TRWAM), wielka szkoda, że tzw. publiczna nie transmitowała tego porażającego spektaklu. To powinna być obowiązkowa lektura dla myślących, a przynajmniej dla tych, którzy myślą, że myślą.
Cała ta KRRiT dała wielce wymowny spe

...  wyświetl więcej

  ulmed,  09/02/2012

Dzięki za uznanie. Minusy od Ciebie są dla mnie komplementem :)

  ulmed,  08/02/2012

Próbuję napisać R, aby było ręce, ale jakieś licho nie śpi. Jak widać nie można się poprawić.

To jest psikus systemu, jak dasz wolną linijkę to nie pisze pierwszej litery w następnej linijce.

Stary,ale fajnie ale klawo,w samą dychę i w jaja Rydzyka i w cipki maherowek strzeliłeś...Hura niechaj zryw trwa,pozdrawiam

A najgorsze, że ludziska myślą, że jeśli Ojciec Dyrektor jest be, to "jego" Bóg również... :-/

Bardzo fajne, dobre i wciągające.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska