Login lub e-mail Hasło   

Mam prawo

Buntuję się, a jakże…
Wyświetlenia: 2.452 Zamieszczono 11/02/2012

 

 Poczuj się Premierze, Prezesie Rady Ministrów, poczuj się tym, kim w istocie jesteś, czyli Urzędnikiem Państwowym Rzeczpospolitej Polski. Nie Partyjnym Wodzem, Lawirantem i Strategiem, Wielkim Graczem i Sprytnym Człowiekiem. Poczuj się Reprezentantem Wielkiej Polskiej Rodziny tej w kraju i za granicą. Poczuj się Jak każdy urzędnik, który ma obowiązki wobec państwa, (czyli Nas), które reprezentuje, ma sprawnie i UCZCIWIE zarządzać podległym mu systemem administracyjnym i rozliczać się przed Nami. 

Nie życzę sobie, by Premier, czyli Urzędnik (Najwyższej Rangi, ale Urzędnik) groził palcem moim rodakom czy to lekarzom, czy reprezentantom innych zawodów, bo nie jest naszym ojcem ani Kimś mądrzejszym od Nas, ma od tego swoich ministrów i pracowników. Panie premierze proszę z szacunkiem do Nas, bo jest pan Urzędnikiem Państwowym, powołanym by Nam służyć. Praca w Najwyższej Administracji Państwowej to wielkie wyróżnienie i odpowiedzialność, a nie same przywileje i brak odpowiedzialności.

 Warto Premierze, by pamiętał pan każdego dnia i z tą myślą zaczynał każdy dzień pracy, że jest pan opłacany przez Nas i zobaczył te złotówki płacone nie tylko przez przedsiębiorców, ale również przez rodziny wielodzietne i po prostu biednych ludzi, te złotówki, które tak skrzętnie My podatnicy mamy obowiązek oddawać budżetowi państwa. Panie premierze jest pan zatrudniony przez Nas, proszę to zapamiętać. To My płacimy i wymagamy!

Mamy prawo do tego, by kraj, w którym żyjemy był Uczciwie i Mądrze zarządzany, by traktować Nas uczciwie i poważnie. Trudne to zadanie, ale nikt pana nie zmuszał do tego, by pan był tam, gdzie pan jest, więc skoro pan się podjął tego zadania to proszę mieć świadomość każdego dnia, jakiej ono jest wagi. Zapraszam, zatem do kolejki pacjentów w przychodniach i aptekach. Zapraszam do Urzędów Pracy, gdzie młodzi i starsi bezrobotni muszą stawić się czoła jednej z najtrudniejszych sytuacji życiowych. Zapraszam do oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie najciężej chorzy dowiadują się, że nie mają szans na refundację skutecznych leków, że urzędnicy polscy dokonują na nich bez mrugnięcia powieką eutanazji zgodnie z „przepisami”. Zapraszam do punktów sprzedaży węgla, które wskutek nałożenia akcyzy na sprzedaż węgla mają bardzo utrudnioną pracę i już toną w zalewie papierów. Proszę zobaczyć jak skutecznie urzędnicze decyzje komplikują i utrudniają nam życie. Proszę to wreszcie zobaczyć!

Od każdego urzędnika państwowego wymaga się kompetencji i uczciwości i rzetelnej oddanej służby Państwu, (czyli Nam), które ich opłaca. Tego samego wymagamy od pana Premierze i pana Pracowników.

Tylko tyle i aż tyle!

Polka

Podobne artykuły


22
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1804
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108804
80
komentarze: 98 | wyświetlenia: 32565
16
komentarze: 35 | wyświetlenia: 61155
44
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6285
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44744
25
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2822
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3553
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2908
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4266
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2332
22
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2047
22
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2263
23
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2260
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7750
 
Autor
Artykuł  Remter,  11/02/2012

To nie jest mój premier , dla mnie on jest tym , który nienawidzi Polski...
Polacy mu tego nigdy nie wybaczą .. kłamstwa w sprawie gazu łupkowego i okradzenia narodu z niego i oddania go globalistom za 1/20 ceny , jaką by musieli zapłacić w innym kraju. to jest grabież.. Tak wygląda obca anarchia ..

  greenway,  11/02/2012

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na służebność Funkcji jaką sprawuje premier, to nie przywódca a ktoś kto ma wielkie zobowiązania wobec Nas.

Amen to that! może by mu to podesłać do kancelarii?

Prawie się zgadzamy. Nasz Premier powinien reprezentować Polską Rację Stanu. Nawet Arabowie potrafią wykorzystać pieniądze ze sprzedaży swoich minerałów. Tutaj bębni się w mediach, że to nic nie warte i nie opłacalne w wydobyciu. Kto głosował na tego faceta?

Pomarzyć zawsze wolno.

  greenway,  11/02/2012

To prawda - niepoprawna marzycielka.

Napisałaś ten list osobiście do premiera?

  greenway,  11/02/2012

Jak najbardziej. Osobiście do obecnego premiera i do przyszłych. :-)

Odpowiedział? :P

Premier jaki jest każdy widzi, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z uwarunkowań światowego systemu w jakim żyjemy. Inna sprawa, że od władzy należy wymagać więcej niż od podległych jej obywateli.

  Rafał,  12/02/2012

Czytając pierwszy akapit do głowy przychodziło mi tylko że te wartości które są wymieniane w ów akapicie, są nic niewarte dla podmiotu tematu wobec wielkiej władzy i pieniędzy wynikających z pełnionych funkcji. Ku temu wszystkiemu przychylają się media które oczywiście są skuteczną bronią politykierów.
Protesty, płacze, jęki, i litanie nic nie wskórają wobec komunistów.

  greenway,  12/02/2012

Milczenie też jest błędem.

  Rafał,  12/02/2012

Zgadza się. Ale póki w kraju rządzą komuniści, w naszym kraju nic się nie zmieni, chyba że pogorszy.

  greenway,  12/02/2012

Wiem jak trudno osiągnąć poprawę. Mnie chodzi o budzenie świadomości, że Urzędnicy Administracji Państwowej czyli rząd ma nieustanne zobowiązania wobec Nas, że nie powinien być ponad prawem, że należy nareszcie ich ze świecznika postawić na ziemi, że mają obowiązek liczyć się z naszym zdaniem, a nie wpychać nas w niewolę wielkich koncernów (ACTA).

  awers,  12/02/2012

Problemem jest, że władzom od dziesiątków lat nie opłaca się w naszym kraju społeczeństwo, które opłaca władzę i jej albo im potencję.Sukcesy są ich, a bieda nasza. Wiemy już, że to kłamstwo, ale prawo służy tu wciąż tylko administracji. Kapitalizm udał się na tyle, na ile udała się demokracja, a ona nie rozwija się od lat. Rafale; proponujesz leczenie dżumy cholerą, a w najlepszym przypadku stosa ...  wyświetl więcej

  Rafał,  12/02/2012

Wtedy mnie nie było, lecz gdybym był, zapewne nic bym nie zrobił. Moim zdaniem wina leży po stronie społeczeństwa, które wybiera tych nędznych politykierów. A media stwarzają przy tym piękny akompaniament.

  awers,  12/02/2012

Nieobecni nie mają racji, a obecni wtedy w większości nie byli informowani co się dzieje. A ty śpiewasz jak skaut: "Lance w dłoń, szable w dłoń, bolszewika goń, goń goń. No to goń!

  ulmed,  13/02/2012

To Cię Green zmartwię, szansa na zmiany w równości nie są duże. Władza to jest coś. http://wiadomosci.gazeta.pl/wi(...)ce.html

  greenway,  13/02/2012

@Ulmed, wiem, że wygląda to dziś kaprawo, ale kropla drąży skałę i nie należy opuszczać rąk, tylko przypominać tym na górze o ich obowiązkach. Zmiany są konieczne i wierzę, że wcześniej czy później do nich dojdzie.

  Rafał,  12/02/2012

Czy masz taką pewność że nie byli informowani? Myślę że działacze PZPR dobrze wiedzieli co robią. Znaczy się chcieli zagrabić wszystko dla siebie.

  awers,  12/02/2012

Najpierw sprawdź, a potem dopiero wygłaszaj sądy - skoro musisz. Tylko takie myślenie ma przyszłość, reszta to paplanina.

  berni*,  03/04/2012

Kielich goryczy się przepełnił i bardzo słusznie. Najgorsze jest to ze on i oni mają to wszystko głęboko gdzieś! Syty głodnego nigdy nie zrozumie. Pozdrawiam.

  golesz,  24/08/2012

Podpisuję sie pod tekstem obiema rękami i nogami. Boję się jednak, że to zwykłe walenie głową w mur. Sądzę też, że w zasadzie każdy, kto ma tzw. parcie na stołek, ma głęboko gdzieś takie oczywistości jak służba Narodowi, poświęcenie, praca na rzecz ogółu. Ale pisać, krzyczeć, trzeba.

Pozdrawiam.

  greenway,  24/08/2012

Dziękuję goleszu, ale z biegiem czasu przekonuję się, że idealistką jestem i tyle. Zadufanie polityków jawi mi się jako najtwardszy mur, nie do przebicia. :(

  hussair  (www),  24/08/2012

Green, wygadałem się, żeśmy Golesza obgadali. :/

  greenway,  24/08/2012

Hussair, doczytałam się szybkomówiący. ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska