Login lub e-mail Hasło   

Rak nie musi już zabijać

...i to jest pawda!
Wyświetlenia: 3.436 Zamieszczono 11/02/2012

Wykształcony w Lublinie dr Stanisław Burzyński opatentował preparaty własnej produkcji, które leczą różne przypadki raka, w tym złośliwe guzy mózgu.
Od końca lat 70-tych, do teksańskiej kliniki Polaka zgłaszają się chorzy, na których oficjalna medycyna postawiła przysłowiowy krzyżyk. Pacjenci – zamiast dewastujących organizm chemioterapii i naświetlań – otrzymują opracowane przez dra Burzyńskiego antineoplastony, które „wyłączają“ aktywność rakogennych komórek. Efekty terapii są zdumiewające.

Do przełomu oraz ostatecznego uznania osiągnięć naszego rodaka doszło po 16 latach bojów z koncernami farmaceutycznymi bez precedensu w historii sądownictwa. Na początku grudnia, dr Burzyński był gościem „Dzień dobry TVN“, a reżyser dokumentalnego filmu o nim pt. „Rak to poważny biznes“ (z ang.) odebrał I-wszą nagrodę na warszawskim festiwalu HumanDOC.

I film, i wywiad są dostępne w internecie.

===

Dr Burzyński mieszka i pracuje w Houston, Teksas, USA. Udało mu się początkowo produkować i aplikować swoje odkrycie bez zgody FDA (Food & Drug Administration) w latach 1977-1995, gdyż wtedy Teksas nie wymagał przestrzegania przez teksańskich lekarzy federalnego prawa. Od tego czasu przepisy uległy zmianie.

Jak ze wszystkim co zmienia dzisiejsze paradygmaty, umiejętności Burzyńskiego w skutecznym leczeniu śmiertelnego nowotworu z takimi wynikami, zaskoczyły całą branżę. Ale ten fakt spowodował, że Texas Medical Board zorganizował liczne śledztwa, które nieustannie zabierały dr Burzyńskiego nawet do Stanowego Sądu Najwyższego, w swojej nieudanej próbie zmuszenia go do zatrzymania jego praktyki.

W podobny sposób, FDA zaangażowała się w cztery federalne jury, trwające ponad 10 lat, próbując oskarżyć dr Burzyńskiego. Wszystkie z nich zakończyły się bez stwierdzenia jego winy. W końcu dr Burzyńskiego oskarżono w piątym jury w 1995 roku, w wyniku czego dwa procesy i dwa zestawy jurorów orzekły, że był niewinny. Gdyby go skazano, dr Burzyński skazany byłby maksymalnie na 290 lat więzienia federalnego i $18,5 mln grzywny.

Jednak to, co ujawniono w kilka lat po uniewinnieniu dr Burzyńskiego, pomaga uzyskać bardziej spójny obraz prawdziwej motywacji rządu USA do bezwzględnego prześladowania odkrywcy realnego antidotum na raka.

Notka od Erica Mercoli, reżysera wspomnianego filmu o dr Burzyńskim "Cancer is serious business" (Nowotwór to poważny biznes):

"Texas Medical Board po raz kolejny próbuje zamknąć klinikę Burzyńskiego. W styczniu 2012 r. ponownie stanie przed sądem. Uruchomimy nową akcję bombardowania biura gubernatora Ricka Perry’ego, listami, mailami, faksami, telefonami i DVD, aby powstrzymać ten proces. Proszę czekać, zorganizujemy całą akcję, aby spróbować pomóc walczyć z tym absurdem.

Częścią tej akcji będzie zasypanie biur naszych senatorów i kongresmenów prośbami o zorganizowanie nowego przesłuchania, żeby zmusić FDA do zatwierdzenia antyneoplastonów, w oparciu o zakończony II etap badań klinicznych FDA. Prawie wszystkie leki nowotworowe [zwłaszcza na nowotwór mózgu] aprobowane w ostatniej dekadzie otrzymały tę aprobatę tylko po zakończeniu II etapu badań klinicznych. Co gorsze, prawie wszystkie te leki zostały zatwierdzone po zakończeniu II etapu, bez uratowania jednego życia. Burzyński i jego antyneoplastony uratowały setki ludzi w II etapie FDA badań klinicznych, w tym życie dzieci chorych na raka mózgu, które nie tylko żyją przez ponad 10 lat, ale są pierwszymi pacjentami w historii medycyny, wyleczonymi z nowotworu tego typu."

Podobne artykuły


12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1695
23
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2905
34
komentarze: 32 | wyświetlenia: 80129
33
komentarze: 31 | wyświetlenia: 4903
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 83768
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371087
24
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5593
22
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3814
21
komentarze: 26 | wyświetlenia: 4068
19
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3452
19
komentarze: 7 | wyświetlenia: 40879
 
Autor
ArtykułRak niemusi zabijać, lecz ciągle to robi.

  ulmed,  16/02/2012

Rak nie tylko zabija, ale ma się coraz lepiej. Stały wzrost ilościowy i jakościowy. Coraz więcej tzw. potrójnie negatywnych, a może już poczwórnie...

Najważniesza jest profilaktyka. I edukowanie społeczeństwa.

  ,  14/04/2013

Nie należy zapominać, że dr S. Burzyński jest sprytnym szarlatanem, który propagandę medialną opanował do perfekcji. http://nauka.newsweek.pl/burzy(...),1.html

@viverti:
znamy tego typu teksty i nie należy zapominać czyją "prawdę" takie artykuły prezentują. Prawdę firm farmaceutycznych. Tyle że jest jeszcze inna prawda: prawda chorych na raka.
Życzę Ci, viverti, byś tej drugiej prawdy nie musiał poznawać z pozycji chorego osobiście.

  ,  14/04/2013

@Jacek Wąsowicz:
Chodzi mi wyłącznie o prawdę bez względu na to kto ją reprezentuje. Dlatego należy sprawdzać przy jakimkolwiek cieniu podejrzenia zarówno (nastawione wyłącznie na zysk) koncerny farmaceutyczne jak i szarlatanów w rodzaju S. Burzyńskiego.
Wklejam poprawny link, gdyż ten wcześniejszy się nie otwiera. http://nauka.newsweek.pl/burzy(...),1.htmlDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska