Login lub e-mail Hasło   

List do Eiobowian. Jak najbardziej otwarty...

Obrońmy przed zalewem prymitywizmu eiobę. Niech, przynajmniej tu, chamstwo nie będzie tolerowane. A niech będzie piętnowane i zwalczane.
Wyświetlenia: 3.638 Zamieszczono 14/02/2012
Ze smutkiem konstatuję, że eioba, także dzięki bezczynności admina, zmienia charakter. Była miejscem, w którym ścierały się poglądy, wrażliwości, przekonania. Toczyły się także, czasami, bardzo “krwiste” dyskusje. Miejscem, w którym pisano mądrze i niemądrze, ładnie i nieładnie. Dobrze i niedobrze.

I tak, myślę, być powinno. Różnorodnie i ciekawie. Bez, tak charakterystycznych dla innych portali, odchyleń.

Tylko w pewnym, intelektualnym fermencie mogą wykuwać się rzeczy nowe. Stagnacja, jednomyślność, powszechne schlebianie sobie, to jest równia pochyła. Przekonywanie przekonanych.

Ale! Jakakolwiek dyskusja, debata ma sens tylko wówczas, kiedy dana społeczność WSPÓLNIE akceptuje pewien zbiór zasad i WSPÓLNIE nie akceptuje innego. Kiedy wszyscy poruszamy się w świecie WSPÓLNIE akceptowanych norm.

I eioba była takim miejscem. Była miejscem gdzie conditio sine qua non był szacunek. Wzajemny szacunek eiobowian do siebie. Przy całej różnorodności wyznawanych poglądów i światopoglądów. Ta właśnie różnorodność, przy wzajemnym szacunku eiobowian dawała pewną wartość dodaną. Charakteryzowała eiobę i ją wyróżniała. Pozytywnie wyróżniała.

Niestety, od pewnego czasu, zbyt dużo jest tu “normalnego”, prymitywnego chamstwa.

I ja temu mówię zdecydowane NIE!

Zbyt dużo chamów otacza na w codziennym życiu, w mediach, szkołach i miejscach pracy. Zdecydowanie zbyt dużo.

Obrońmy przed zalewem prymitywizmu eiobę. Niech, przynajmniej tu, chamstwo nie będzie tolerowane. A niech będzie piętnowane i zwalczane.

Kłóćmy się. Spierajmy, wykazujmy błędy, rozmawiajmy. Ale szanujmy się nawzajem.

Nikt tego za nas nie uczyni.

Podobne artykuły


67
komentarze: 70 | wyświetlenia: 9563
54
komentarze: 84 | wyświetlenia: 10939
49
komentarze: 33 | wyświetlenia: 4281
40
komentarze: 101 | wyświetlenia: 5613
33
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3671
28
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2810
27
komentarze: 51 | wyświetlenia: 48049
28
komentarze: 147 | wyświetlenia: 2600
22
komentarze: 54 | wyświetlenia: 2140
14
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2470
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4555
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1624
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Tak, Grzegorzu. Jestem tu ponad dwa lata, i takiego nalotu chamstwa, przy bezczynnym przyzwoleniu administracji dawno nie obserwowałam. Pozdrawiam.

Chłam się robi okrutny! Trza mu powiedzieć NIE! Albo się wyprowadzić...

  swistak  (www),  14/02/2012

Taak, dokładnie od dwóch lat

  Gamka  (www),  14/02/2012

Swistaczku ! wiesz, że Cię lubię ?... ale Twojego sarkazmu NIE !!

  jotko49,  14/02/2012

"Gryzoniu", wnerwiasz ludzi od kilku lat.Mnie także. I choć z pewną Panią zaliczyliście mnie do kochających inaczej, nie nawtykałem Ci wg. zasług.
Było, minęło. Spójrz jak się czysto zrobiło, zajmij się sreberkami.
A Vassula cię pobłogosławi. ;)

@swistak
A złośliwcy krócej żyją. I mają wrzody...
:-)

  Gamka  (www),  14/02/2012

...>Kłóćmy się. Spierajmy, wykazujmy błędy, rozmawiajmy. Ale szanujmy się nawzajem...<
Tak Grzegorzu ! Jesteśmy tutaj od tak dawna, ale takiej fali chamstwa i wrogości jeszcze tutaj nie było - nawet podczas starć religijnych, i politycznych… takiego zjawiska- nienawiści, dręczenia i ogromnej podłości wobec siebie - ja nie spotkałam jeszcze …...choć wiele już przeszłam i widzi

...  wyświetl więcej

I w takich wypadkach jestem za eksmisją. Na bruk...
:-)

  Amicus,  14/02/2012

...a nawet na zbity pysk!
:)

Howgh!

  Gamka  (www),  14/02/2012

Ja po dzisiejszym poranku myślę o eksmisji dobrowolnej !...

  Elba,  14/02/2012

To co ogłaszamy bojkot Eioby! Np. nie zaglądamy tu przez tydzień!

NIE!
To chamy muszą stąd spieprzyć. I to z podkulonymi ogonami!

  Gamka  (www),  14/02/2012

...albo zakładamy kłódkę na zawsze !!!

  *Karo*  (www),  23/08/2012

święte słowa;) jestem w pełni za!

Niestety nie wiem jak było dawniej, bo jestem na Eioba dopiero od roku. Wiem, że dzięki niektórym użytkownikom wiele się nauczyłam, ale niestety jest ich coraz mniej. Droga administracjo, muszę przyłączyć się do prośby o przywrócenie porządku, ponieważ chamstwo, które staje się powszechnością zniechęca wartościowe osoby.

  Amicus,  14/02/2012

Gamko i Nokiaasiu: oczywiście macie rację. Nie wiem, czy jestem wartościowy, czy nie, ale też myślę o ewakuacji. Właśnie z powodu bezkarnie panoszącego się tutaj ostatnio prostactwa, chamstwa i prymitywu.

Jesteś!
:-)

  mss72,  14/02/2012

Pytanie tylko gdzie zaczyna się chamstwo. Bo i teraz często autorzy i czytający, nie przyjmujący swoich argumentów, obrażają się całkiem dosadnie.Być może w ich otoczeniu takie zachowanie jest uważane za cos normalnego ponieaż nie lecą wyrazy. Piszesz dyskutujmy-tylko jeśli jedna strona nie zgadza się z drugą to( tu zwróćcie uwagę) zaraz lecą niestosowne słowa i całe zdania, może nie epitety ale j ...  wyświetl więcej

Zgadza się Mss. Z tym murarzem to akurat ci się udało, ale dowcip załapią nieliczni:P Zwracałam też na to uwagę. Ostatnio, jeśli dobrze pamiętam, to Belfegorowi i Henrykowi S. Stąd prośba, Oceniajmy tekst, nie autora. To naprawdę duża różnica jeśli napiszę "piszesz głupoty" a "jesteś głupi".

  Amicus,  14/02/2012

Duża :)

Miłoszu, chamstwo zaczyna się wtedy, gdy z braku innych argumentów dyskusja stacza się na tor inwektyw, wulgaryzmów i komentarzy typu:
Tauryd: "Osobiście twierdzę , że Bestnie nie powinny zachodzić w ciąży . Swą wrodzoną nienawiść przeleje na swego potomka jak to z Skalną Bestią było do tej pory . Polecam artykuł nie schlebiając sobie dosyć dobry . ...  wyświetl więcej

  mss72,  14/02/2012

Zgadza się, inwektywa i nieodpowiednio (znaczy odpowiednio, żeby dowalić przeciwnikowi) napisany koment to już chamstwo..a to dalsze to już nie chamstwo...nie wiem jak to określić bo nie jestem prawnikiem..

  ,  14/02/2012

Wydaje mi się, że jedyną skuteczną metodą jaka pozostała jest totalne ignorowanie takich osób i ich "dzieł".
Takie artykuły jak Twój Grzegorzu, dają tylko energetyczną pożywkę do dalszego trollowania. "Uderz w stół, a nożyce się odezwą".

  Elba,  14/02/2012

Słusznie Viverti - ostracyzm i ignorancja. Nie dawać pożywki pasożytom, a przestaną bezkarnie hasać!

Jakby administracja działała tak jak powinna, to odzew autorów nie byłby potrzebny. Czy ty sam osobiście doświadczyłeś już kiedyś "stalkingu"? Bo właśnie to się dzieje tu na tym portalu.
Viverti, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ignorowanie byłoby najwłaściwsze. Ale droga oficjalna, szwankuje na tym portalu niestety, a podszywanie się pod mój nick, wulgarne wypowiadanie się w moim im ...  wyświetl więcej

Jedno nie jest sprzeczne z drugim. Trzeba ignorować, to oczywiste. Ale cham nie skuma, że jest ignorowany. Bo jest chamem. I trzeba mu to "wywalić" prosto w oczy.
:-)

Kwiatku, nie jestem prawnikiem, ale w moim odczuciu, to nie jest tylko draństwo. To łamanie prawa.

  Amicus,  14/02/2012

"Uczyła mnie mama,
bym się nie bał chama,
bo cham to jest cham,
i boi się sam."
;)

Wiem i czekam, co administracja na to. Jak się nie doczekam, zajmie się tym policja.

  Elba,  14/02/2012

Każda sytuacja czegoś nas uczy i nie jest dziełem przypadku. Pomyśl, jaką mądrość i naukę można z tego wynieść dla siebie. Nikt z nas przecież nie jest bez winy. Uderzmy się we własną pierś i zastanówmy w głebi serca, co można było zrobić, aby do tego nie doszło...? A wtedy wszyscy będziemy o wiele mądrzejsi... na przyszłość.

  jotko49,  14/02/2012

Zauważcie łaskawie że pomimo monitów od ponad 8 godz. istnieją w dalszym ciągu klony Skalnej i Barki wraz z całymi "komentami" i linkami do blogów. Czas pracuje na niekorzyść wymienionych.
Niech nikt mi nie powie, że tak trudno sprawdzić i zlikwidować te monstra, by temat definitywnie zakończyć.

Tak jest! ZLIKWIDOWAĆ! NATYCHMIAST!

  Elba,  14/02/2012

A więc pewnie to celowa robota! Np. na zlecenie Admnina..., by rozpalić towarzystwo do czerwoności! Taki Big-Brader!

  ,  14/02/2012

Wziąłem pod uwagę wszystko co się dzieje na Eiobie - wykorzystaliśmy do tej pory chyba wszystkie możliwe środki/metody, które zawiodły, a wręcz nasiliły zjawisko. Dlatego proponuję coś zupełnie innego, może przy odrobinie konsekwencji zadziała.
Stanowisko, a konkretnie jego brak ze strony administracji też rozumiem - jakakolwiek namacalna reakcja z jej strony da w przyszłości pożywkę energe ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  14/02/2012

Albo szykują WILEKIE wejście SMOKA do domów Klonów - w asyście .... kominiarzy :) czym dłużej Klony są tym większe szanse na ...wejście otwierając drzwi z kopnięcia :)

  ,  14/02/2012

Gamko, dokładnie jak tu: http://www.youtube.com/watch?v(...)RYUUBIE

Zaczęłam już o tym samym rozmyślać... że to celowa opieszałość administracji. Tym bardziej przykre...

  Elba,  14/02/2012

Prawo eiobowej dżungli...

Heh... admini już zareagowali...

;)

  jotko49,  14/02/2012

WOW spózniłem się o sekundy.. pozostawię więc tylko uśmiech......:)
Jak czyściutko :)

Mój prezent również doszedł, jak widać:) Znawca eioby, niestety już spoza portalu, doradził mi co zrobić... Jotko, dziękuję ci za szybką reakcję i rozpoczęcie akcji, jeszcze przede mną. Cenne to, że są jeszcze tacy, co na znieczulicę nie cierpią i podejmują działania.
Wszystkim wam dziękuję za wsparcie duchowe. Jestem tu tak samo dla was jak wy dla mnie. Od was się uczę, nie tylko z artykuł ...  wyświetl więcej

...dajmy na to murarz może zwyzywać profesora za jego poglądy i informacje... Naszą rzeczą jest by nie mógł "zwyzywać". Nikt nikogo.
I. I murarz i profesor może być albo mądry albo głupi. Mądrość i wiedza mogą być bardzo blisko siebie, a mogą być odlagłe jak galaktyki.
Myślę, że wielu z nas, osobiście zna profesorów-idiotów i tzw. prostych ale bardzo mądrych ludzi. Rzecz nie leży w t ...  wyświetl więcej

  mss72,  14/02/2012

o murarzu i profesorze prawda... i naszą rzeczą to nie dopuścić do wyzywania...przecież nie napisałem, że profesor musi mieć rację....sam pracowałem jako murarz, kafelkarz, dźwigałem wory i machałem łopatą...a jednak dlaczego mam tu kogoś obrażać? A potrafiłbym..i potrafię też, cytując Nikodema Dyzmę ,, w mordę tak dać, że wszystkie zęby polecą..", tylko nie o tym tu mowa..Wiesz, wyzywanie się tu ...  wyświetl więcej

I takich "niedowartościowanych" należy:
a) określić zgodnie z "zasługami"
b) olewać totalnie
c) donosić uprzejmie adminowi:-)

  mss72,  14/02/2012

jak mawia mój tatuś ,,nawet nie chciałoby mi się go kopnąć w dupę"... czyli tak jak Ty dokładnie napisałeś..

A moja babcia, że i śliny szkoda...
:-)

Ba_rka zablokowana.

Yes! Yes! Yes!

Mój klon również:) Za spamowanie serwisu...

No to wypiję sobie szklaneczkę dobrego whisky'acza...
Wieczorkiem...
Mniam...

Ale Bar_ka nadal zablokowana.

Kochani! Spadam, życie wzywa...
:-)

A przed chwilą seria minusów poleciała. Hydra wiele ma łbów ;)

  jotko49,  14/02/2012

Mam nadzieję że sprawdzą, wówczas jeśli popełnili błąd, naprawią.Powinno być ich na to stać. Lub też odpowiednio poinformować.
Dłuugo nie chciało przyjąć mi toto. Nawet eioba nie odzywała się. Widać ostre sprzątanie...

Wasza radość przedwczesną się zdaje. Tu jak w Martrixie, póki ofiary nie będzie, póty nie przestaną.:(

  Amicus,  14/02/2012

...zwłaszcza, że nadal czają się Wicca, Tauryd i inne Piranie.

  Amicus,  14/02/2012

Powinno być: i INNE Piranie.

  Areva,  14/02/2012

Oryginalna wersja bar_ki która patrzyła na czystość ortograficzną w eiobie oberwała od admina przez ,,nie-jej" klony:(

  Bar_ka  (www),  15/02/2012

Nie Arevade. Powód blokady był inny, wyjaśniam to:
http://eiba.pl/3

  Areva,  15/02/2012

Do Bar_ki; aha. zdarza się. Hmm jakiś minusator ci grasuje;)

Wcale nie jakiś, tylko konkretny... Zobacz sobie kto tu jeszcze jest, a odrzuca wszystkie artykuły Barki... a quest...

  Bar_ka  (www),  15/02/2012

Kochani. Boje się już cokolwiek pisać bo będę coraz bardziej znienawidzona. Ale trudno, widziałam że Was też zniesmaczyło to co się działo. Więc tylko: Dylaki to wieś położona w województwie opolskim w w gminie Ozimek.
Liczba ludności (2009) wynosiła 1238 osób. Podejrzewam, że tam nie ma sieci kablowej, a IP jest zmienne.
Wieś jak łatwo można sprawdzić położona jest nad jeziorem ... ...  wyświetl więcej

  Amicus,  15/02/2012

Chodzi Ci o Jezioro Turawskie?

  Amicus,  15/02/2012

Bar_ko, nienawidzę Cię coraz bardziej ;))

Widać nie tylko Zbysław ma dostęp do zmyślnych programów;)

  Amicus,  15/02/2012

No ;)

Wymiana poglądów, jak najbardziej, ale gdy ktoś zaczyna kogoś poniżać za to, że ma takie a nie inne[najlepiej takie same jak osoba "zjeżdżająca"] poglądy, to już jest chamstwo. I to trzeba tępić, ale nie na zasadzie "na chama trzeba chama" .

  mss72,  14/02/2012

taj jest Frantic, i ja tu o tym właśnie wyżej pisałem, nawet niekulturalna wymiana zdań to jest chamstwo i brak akceptacji poglądów drugiego-poniżanie i obśmiewanie....no jest chamskie wyjście z sytuacji kiedy okazuje się,że oponent ma więcej racji. Tu się cieszymy, że admin zainterweniował ale ten problem, o którym teraz mówimy pozostanie....ludzie się nie zmienią...

I tak też, prawidłowo, zareagowała część społeczności eioby. :)

Miłoszu, ludzie poniżej pewnego poziomu, nawet kulturalne riposty wezmą za atak... Jak to miało miejsce w tym przypadku.

  mss72,  14/02/2012

no tak...i nie tylko tym...no tu akurat szok!! trochę dopiero dzisiaj to prześledziłem......nie wierzę jeszcze((

Już niewiele pozostało do prześledzenia... ślady zaledwie:)

  liwa,  14/02/2012

Tak, oby tylko wyciagnely wnioski wlasciwe osoby.

no...

  Hamilton,  14/02/2012

Rejterada z Eioby byłaby tchórzostwem i daniem satysfakcji jełopom. Na trolla najlepszym sposobem chyba jest brak reakcji poza zminusowaniem komentarza. Admin komentarze o określonej liczbie czerwonych punktów mógłby usuwać lub stworzyć rubrykę "najgłupszy komentarz" niech jełopy też mają satysfakcję. Administracja może działać dopiero po fakcie, trudno ich winić za chamstwo użytkowników. A właściwa Bar_ka chyba oberwała za nie swoje winy.

Pasowałoby się zastanowić poważnie nad "najgłupszym komentarzem". Może to jest sposób na trolli bez ingerencji administracji? Eioba rządziłaby się swoimi prawami i sama wyganiałaby chamstwo. Aby uniknąć zaś trollowania tej metody, załóżmy, tylko czerwoni eiobowianie mogą decydować i głosować na "najgłupszy komentarz dnia" :D
Tylko co na to administracja?

  mss72,  14/02/2012

a minusator działa, działa, działa....a wy już się czuliście zwycięzcami..a to była chyba tylko wygrana potyczka....jak widać walka trwa!

Ha! Dziś też sobie hula...
Bidula...

O mało bym uwierzył w sprawiedliwość dziejową. O moja naiwności...wybacz mi.

Przeżyłem wiele czystek min.,wyznaniowych,sanacyjnych,komunistycznych,a teraz oczyszcza mnie IPN ponad dwadzieścia lat,a finiszu nie widzę,tylko tylko chamstwo wokół się pleni z wartosciami katolickimi w tle.Przywykłem do tej obłudy,nawet do teściowej można się przyzwyczaić a do chamstwa,które z piersi matki wysysamy,a w przedszkolu uczymy się mówić odpierdol się,a katechetka to słyszy i rzecze tak niewolno ,jeszcze ząbków wszystkich nie macie,pokazują mlecznie i mówią "a to to Ch ...ju

Nie ma gorszego tyfusu niż sytuacja, w której chamy są na stanowiskach. I w kościele, i w zapadłej gminie. PRL a później III RP ma wpromocji chamstwa i prymitywizmu szczególne zasługi. Amerykański mit "od pucybuta do milionera" w Polsce wyraża się hasłem; " Z chama, pan". A to, jak Pan już wie, Panie Szymonie, prywatnie nazywam ciulizmem. Zaiste, ciulizm nasz widzę ogromny...
Ukłony przesyłam najniższe:-)

  Amicus,  15/02/2012

"ciulizm nasz widzę ogromny..."
Czasem, "biegając" po Eiobie, mówię sam do siebie w myślach: "nie pisz, nie komentuj, powstrzymaj się, będziesz źle zrozumiany, ty ośle, k***a TWA mać" itp., itd. Jednak za TAKIE słowa (cytat powyżej)... Grzegorzu - po prostu kocham Cię! ;))

@ Amicus. no :)

To "no"... Po polsku czy po angielsku? ;)

  greenway,  15/02/2012

Amicusie, jak ja lubię takie wyznania.:-)
Nawet gdy nie są kierowane do mnie. ;-)

Do Ciebie nie mogę...
"Poprawność polityczna" mi nie pozwala ;))

@Amicus. Po "polskiemu" .English for me not very

Amikusie Prześwietny!

Ja też Cię kocham:-)

...cholerne Walentynki...

  greenway,  15/02/2012

Amicusie, precz z poprawnością polityczną. ;-)

Słyszałeś, Amicusie? Padaj do nóżek i wyznawaj...:))) Życzenie damy jest rycerzowi rozkazem... Hussair zaraz by w sukurs pospieszył:)

Hussair...
Gdzie mi tam do niego...

  greenway,  15/02/2012

Amicusie, ja nie muszę być poprawna politycznie, więc... ;-) A Jotko niech sobie poczyta...

  Amicus,  15/02/2012

Ja też nie muszę, ale - póki co - nie mam innego wyjścia.
A poza tym: czy zdajesz sobie sprawę z tego, że mam 68 lat?

  greenway,  15/02/2012

Amicusie, czy przez to jesteś mniej sympatyczny? ;))))

  Bar_ka  (www),  15/02/2012

Amicusie, nie wyglądasz na tyle:)) BEZ podaje Ci obie przednie łapy - rówieśnicy :)

Greenway, jak by Ci tu odpowiedzieć, młoda damo...
Kiedy miałem dwadzieścia lat, byłem nie tylko sympatyczny, ale także przystojny :(

  greenway,  15/02/2012

Amicusie wzruszyłeś mnie. :-) "Młoda damo" - ach...
Mam już dorosłą córkę. :-)

"Mam już dorosłą córkę"
I wciąż osiemnaście lat!
:-)

  greenway,  16/02/2012

Grzesiu kochany, jak widzisz pod Twoim artykułem życie towarzyskie kwitnie. ;)))

I tak ma być.
Dobrze jest przebywać w dobrym towarzystwie. A nawet bardzo dobrze...

Młoda damo:-)

  greenway,  16/02/2012

Dziękuję, szarmancki Grzegorzu. ;))) Jadłeś już pączki? Dziś tłusty czwartek.

Nie. Ale byłem już na długim spacerze z psem. Teraz mam usprawiedliwienie i mogę zjeść pączki. A nawet dziesięć pączków...
:-)

  Gamka  (www),  16/02/2012

ZAPRASZAM Wszystkich ... http://lubawa.lubawamojemiasto(...)di2.jpg
jak nie starczy to sie dołoży :D
....SMACZNEGO !

  Amicus,  16/02/2012

Już możesz dołożyć :)

Mniam!

  Dedukacje  (www),  16/02/2012

Jakże uroczo! Fajnie, że jesteście wszyscy:) pozdrawiam!

  karolc,  16/02/2012

To ja tylko westchne tutaj :-)

Tak jak dla dziecka największą karą jest nuda, tak dla nas może być obojętność.
Pozdrawiam wszystkich : )

Załączam artykuł o podobnej tematyce: http://eiba.pl/3 .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska