Login lub e-mail Hasło   

Zrozumieć trolla…

Komu i w czym przeszkadzają trolle...?
Wyświetlenia: 1.933 Zamieszczono 21/02/2012

Trolle to takie małe sfrustrowane pasożyty internetowe, nieco uszczypliwe i nadęte.

Można wyróżnić dwa rodzaje trolli: trolle-mole i trolle-gremlinsy.

Trolle-mole przeważnie siedzą przed komputerem  dość dłuuuuugo. Bo nie maja co robić i z nudów tak sobie życie urozmaicają. Są często sfrustrowane (sami nie wiedząc czym) i gdzieś muszą dać upust tym swoim produktom rozkładu. A więc węszą, gdzie by tu…
Robią se kawki, kanapeczki, chipsy może nie, bo jeszcze w talię wejdą i znowu spodnie zrobią się za ciasne. No i tak wygodnie, ciepło, zdrowo… dają nura w klawiaturę i kolorowy ekran. No, gdzie by tu wleźć i ślad zostawić..... Na pewno nie tam, gdzie za bardzo błotem chlapnąć nie można. To znaczy tam też, ale to już nie jest takie fajne. Niczym skin headzi lubią w kupie. W pojedynkę też luzik no bo: i co mi zrobicie? ha ha ha…!

Zupełnie inne są trolle-gremlinsy.
W zależności od sytuacji i miejsca potrafią być słodziutkie, miluchne, pisiu… pisiu… sru tutu…, bułeczkę przez bibułeczkę. Normalnie do rany ich przyłóż, aż się wygoi. Oczywiście kulturka, bon ton i tym podobne mecyje.

Ale gremlinsy miewają też różne oblicza. I to nie dwa, czy trzy, bo nawet pięćdziesiąt albo i sto osiemdziesiąt sześć. Nie dość, że lekko trącą złośliwością, to jak wpadną w furię, to jeszcze potrafią się mnożyć i klonować!!!
I tak np. jeden taki gremlin miał na imię INNA, a za chwile myk myk… i jest Pirania!
Gremliny maja też talent do zmiany płci. Przed chwilą był Wampirem, myk myk… i już jest Aniołeczkiem! Albo Białą Mewą! Na przykład! Oczywiście! To wszystko to tylko przykłady !

Wydaje się im, że są wszechmocne! I w razie czego… przeważnie asekurujące się. Usprawiedliwiają swe comment zawczasu, bądź na wszystko maja uzasadnienie, gdyby ktoś nie daj Boże (albo lepiej dla nich daj Boże) ośmielił się trollowi-molowi lub gremlinsowi przeciwstawić... W gruncie rzeczy tylko na to czekają z wypiekami i łapskami drżącymi z pożądania minusowego lub komentowego.

W zasadzie te trolle-mole-gremlinsy zupełnie nie przeszkadzają ludziom świadomym ich istnienia, trochę wkurzają tych mających większe mniemanie o sobie, no i doprowadzają do szewskiej pasji podobnych im wrażliwych, depresyjnych neurotyków.

Bo tak w ogóle, jak dawkować ich z umiarem, to dodają smaczku i pikanterii całej zabawie. Bez nich mogłoby być monotonnie. A jak są, to jest zabawa!
O proszszsz...ę !  Już sypią się minusy... i odrzucenia bez uzasadnienia oczywiście, które świadczą tylko o tym, że osobnik został trafiony i krwawi na czerwono!  

Najlepszym sposobem na nie jest strzelenie IGNORA!
Najpierw się pienią i szalenie frustrują, bo jak to…! A potem zrezygnowane odchodzą żerować gdzie indziej. 
I to by było tyle o tych drobnych "groźnych" (?) pasożytach żerujących na Internecie!
Z drugiej strony wiemy, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!  Więc nie ma co się ich zaraz tak mocno bać!  Może zostawić ich tu w  spokoju...? Byle nie za dużo... Bo co za dużo, to nie zdrowo...! Zostawmy więc sobie na Eiobie kilka takich tyci-tyci gremli-trolli...:)))   

A teraz trochę poważniej o tym jakże emocjonującym nas ostatnio temacie! Niedawno czytałam, że tzw. trollizm to jest jednak jednostka chorobowa, pewien rodzaj dewiacji psychicznej w kierunku zła. Co prawda badania naukowe w tej dziedzinie nie są jeszcze popularne. Czasami można już przeczytać w internecie o nowej dyscyplinie naukowej, która zrodziła się z potrzeby czasu i możemy dowiedzieć się, że „dzięki osiągnięciom biologii, medycyny i psychologii ostatnich lat wykorzystując obiektywne dane przyrodnicze, bada ona procesy genezy zła niezależnie od ich skali społecznej. „

Normalnie człowiek, przechodząc przez szkołę życia, rozwija swoją świadomość, zaczyna dostrzegać bieguny pojęć dobra i zła. Zaburzony umysł tego nie rozróżnia.

W treści komentarzy ludzi owładniętych tą chorobą przeważa generalna krytyka wszystkiego. W ten sposób ściągają oni do swojego poziomu wszystko to, co ich przerasta (ze strachu).

W czasie drugiej wojny światowej i krótko po wojnie prowadziła je utajniona grupa psychologów i psychiatrów w krajach obozu sowieckiego. Szybko jednak została wytropiona i zlikwidowana przez władze komunistyczne. Pozostał przy życiu jedynie Andrzej Łobaczewski, który dziś przekroczył już osiemdziesiątkę. Badania te nazwano PONEROLOGIĄ  (czyli nauką o naturze zła).

Wg Łobaczewskiego przyczyną charakteropatii, są uszkodzenia międzymózgowia, które stanowi ośrodek regulacyjny pracy mózgu, a także utrzymuje tonus hamowania w korze mózgowej. Ośrodek ten jest bardzo wrażliwy na agresje bakteriologiczne. Łobaczewski tak charakteryzuje tę dewiację:

(U takich ludzi) ... proces myślenia przebiega szybko, ale z obniżoną dokładnością. Bardzo łatwo spychają z pola świadomości skojarzenia niewygodne i przechodzą do wypowiedzi para-logicznych. Bywają skłonni do wyznawania różnych, niezbyt dojrzałych ideologii. Co obmyślą w ciągu bezsennych nocy, rano rzucają na papier z paranoidalnym poczuciem genialności. Są asteniczni i na co dzień bywają łagodni, ale rzeczową krytykę przyjmują z urazą, czasem reagując epitetami pod adresem krytyka. O jednym z cięższych przypadków tego typu tak pisał Wasylij Grossman: ” ... był zawsze delikatny i miękki, uprzejmy. A jednocześnie cechowała go niezmącona ostrość, bezwzględność i brutalność wobec przeciwników politycznych. Nigdy nie dopuszczał możliwości, że mogą oni mieć minimalną słuszność, lub że on sam może choć trochę nie mieć racji”.

Na podstawie: „Ponerologia polityczna" Andrzej Łobaczewski

Ludzie, którzy nie mają odpowiednich atutów, by zdobyć rozgłos, posuwają się do kretyńskich zachowań. A że kretyństwo ostatnio wyjątkowo w cenie, to oszołomów mamy coraz więcej. Na razie uchodzi im to na sucho :)))

PODSUMOWANIE

odbioru komentarzy i trollowej lawiny, jaką artykuł wywołał nie zamierzenie (a może jednak zamierzenie…?)  - dopisano 24.02.2012 r.
 
Odbierając pobieżnie artykuł jakoś nikt nie zwrócił uwagi na jego przesłanie, więc pokrótce je przedstawiam.
Przyjrzyjcie się zdjęciu. Przedstawia udomowionego trolla w sielskiej scenerii: na pierwszym planie sylwetka człowieka, który gra i czapka Mikołaja (skojarzenie z Bożym Narodzeniem)… Co gra?  Oczywiście najpopularniejszą kolędę, która można łatwo przerobić na hymn:   Troll się rodzi, moc szaleje…
Na drugim planie sympatyczny pluszowy gremlins, w tle pies..
 
Na jednych zdjęcie to działa podprogowo, tak że bez czytania odrzucają artykuł… dając niezbity dowód, że dotyczy on ich osobiście. Trafiony – ujawniony!
Inni z kolei reagują wyjściem z szafy – poprzez tzw. coming out, czyli ujawnienie swojej orientacji psychosomatycznej… i szkoda, że nie jest to zaproszenie do dialogu, tylko narodziny nowego trolla.

Rzadko kto podchodzi do tematu z dystansem, że w zasadzie każdy z nas jest po trochu takim trollem i trzeba by trochę nad tym popracować, zamiast od razu zamiatać wszystko pod dywan.

Prawda  Was  wyzwoli…  Kto tak powiedział i skąd on o tym wiedział...?
A co ta prawda w  nas wyzwala…?  Najgorsze  instynkty - w obronie chorego ego.

Podobne artykuły


35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4350
21
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1536
77
komentarze: 63 | wyświetlenia: 10254
33
komentarze: 22 | wyświetlenia: 9790
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15580
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6071
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6183
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4026
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371882
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6373
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18868
24
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1772
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zawsze myślałem, nie wiem dlaczego, że troll żre ekstrementy i popija moczem. A tu proszę bułeczka przez bibułeczkę i kawusia.

http://eiba.pl/n
Podobieństwo?

  Elba,  24/02/2012

Czyżby ACTA już obowiązywało na Eiobie?

Nie Elbo, nie lubię tekstów ubliżających innym i tylko o to podobieństwo mi chodziło.

  Elba,  24/02/2012

TM raczej nadużywasz znaczenia słowa "ubliżać". Nikomu tu persolnalnie nie ubliżam. Piętnuję raczej samo zjawisko, a nie osoby.

"I tak np. jeden taki gremlin miał na imię INNA, a za chwile myk myk…i jest Pirania!
Gremliny maja też talent do zmiany płci. Przed chwilą był Wampirem, myk myk…i już jest Aniołeczkiem! Albo Białą Mewą! Na przykład! Oczywiście! To tylko przykłady !"
Sądzisz, że ten tekst nie jest skierowany personalnie?
Elbo, ja mam po prostu inne zdanie na ten temat, czy naprawdę muszę się tłumaczyć dlaczego?

  Elba,  24/02/2012

Nie, nie musisz TM. Ty rozumiesz go po swojemu, a nie po mojemu. Wszak przecież nie jednemu psu na imię Burek. Niech Ci będzie. Wynika to jednak z Twojego dysonansu poznawczego. Dziękuję Ci za zainteresowanie się tematem i udział w dyskusji. Owoc zasiany kiedyś wykiełkuje. Kiedyś!

  Elba,  22/02/2012

W tym artykule starałam się zrozumieć trolla... chociaż jednego, bo wszystkich - jest oczywistą niemożliwością. Zrozumieć, np. TM...? To dopiero sztuka!

Żeby coś/kogoś zrozumieć, trzeba by najpierw poznać, Elbo. Skoro już oficjalnie zostałam trollem, to w sumie nie muszę się tłumaczyć, ale mimo wszystko... Zagłosowałam na jeden tekst skierowany przeciwko komuś. JEDEN. Roberta. W moim odczuciu nie ubliżał przeciwnikowi, a wytykał mu błędy w postępowaniu i chwała mu za to.
Opluwanie kogokolwiek, czy to w komentarzach, czy artykułach jest ZŁE. ...  wyświetl więcej

Elbo, TM można zrozumieć z łatwością... Ktoś musi czuwać nad pewnymi rzeczami w sposób odmienny. Nie zdarzyło mi się widzieć komentarza TM, który by komukolwiek ubliżał w sposób wulgarny lub nie do przyjęcia ku zastanowieniu się. W wypadku tego artykułu, dodała linki do bardzo podobnych do twojego. W wypadku Basi, na prywatnego maila wysłała poprawiony artykuł - wystarczyło powiedzieć dziękuję i z ...  wyświetl więcej

  Elba,  22/02/2012

Ludzie nie dzielą się na dwie grupy: trolli lub nietrolli. Śmiem twierdzić, że każdy z nas jest swego rodzaju ewenementem i aby go (co nie co) zrozumieć, trzeba by wejść w jego położenie.
Moje stanowisko, że nie rozumiem TM, oznacza tylko to, że wiem niewiele na temat jej prawdziwego Ja (pozbawionego wielu masek, których używa). Nie wywnioskowałam niczego klarownego z czytania tego, co pisz ...  wyświetl więcej

  Noemi*,  22/02/2012

Nazywanie kogoś trollem tylko dlatego, że ma inne zdanie niż nasze własne, to zwykłe nadużycie. I to nadużycie jest powodem, że cofam swój głos oddany wcześniej na ten artykuł.

  Gamka  (www),  22/02/2012

Wybacz Elbo, ale mnie również poraziło nazywanie kogoś (...mn. TM ) trollem !
... i zgadzam się z Noemi - wiele osób tutaj ma odmienne zdanie, są przy tym wypowiedzi wulgarne i słodkie aż do przesady ..ale czy w takim razie wszyscy od razu jesteśmy trollami ?
Poznałam bliżej TM i nie uważam, żeby robiła z trolla...wręcz przeciwnie - jest zbyt uczciwa i za szczera ! ale ja ją rozumiem....

  Elba,  22/02/2012

Tylko, że ja nigdzie nie użyłam takiego określenia, że TM jest trollem. Skąd takie skojarzenia!

  hussair  (www),  22/02/2012

Ja też nigdzie nie widzę nazwania The Meaning trollem. Którym nie może być, bo trollem jest ten, który grzmoci po komentarzach z ukrycia czy też w ogóle robi jakieś jady bez uzasadnienia. A TM zawsze gra czyste karty i jest charakterna.
Sam wątek trollowy jest już ciężki, nużący i wymaga zgilotynowania.

  Elba,  22/02/2012

Pewien guru usiłował wyjaśnić jakiemuś audytorium, że ludzie silniej niż na rzeczywistość reagują na słowa. Żyją wręcz słowami, żywią się nimi. Jakiś mężczyzna wstał i zaprotestował:
- Nie zgadzam się z tym, że słowa wywierają na nas aż taki wielki wpływ. - Na co guru odparł:
- Siadaj, skurwysynie! - Zsiniały ze złości mężczyzna wykrzyknął:
- I to pan nazywa siebie osobą oświe ...  wyświetl więcej

  belfegor,  22/02/2012

@Elba
Kpisz sobie?
Napisałaś tak (CYTAT!):
"W tym artykule starałam się zrozumieć trolla... (...). Zrozumieć, np. TM...?"

  JA to ja,  22/02/2012

TM to równa babka i do tego baaaardzo inteligentna :) Już dawno chciałam to napisać, ot co :)

O mateńko, wybacz Elbo...
Świat oszalał.

  hussair  (www),  22/02/2012

Ja to ja - i sexy. ;)

  JA to ja,  22/02/2012

Nie wiem, nie widziałam, ale skoro tak twierdzisz to muszę Ci zaufać :)
Hm....Inteligencja jest seksi :)

  Noemi*,  22/02/2012

@Elba: Znam również przypowieść o guru, który chcąc nauczyć pokory swojego ucznia walił go, co rano kijem po grzbiecie. Nie należę do osób pokornych i obawiam się, że połamałabym mu ten kij na jego własnym grzbiecie.:-)

  Elba,  22/02/2012

Dziwne, że tak to odebraliście. Zdanie o TM jest po kropce zamykającej poprzednie zdanie. Powinien być jeszcze akapit (mea culpa!) , bowiem moim zamysłem pierwotnym było napisanie:
Zrozumieć, np. TM..., dlaczego odrzuca artykuł? To dopiero sztuka!

  Gamka  (www),  22/02/2012

Wybacz Elbo...ale ja również tak je zrozumiałam … inaczej się nie dało :(...a czytać w kogoś zamysłach niestety ja nie potrafię …

  gnostyk,  22/02/2012

Może i nie wypada ale jak tu nie mlasnąć Hussair;)

  hussair  (www),  22/02/2012

Ha! :)

  Noemi*,  22/02/2012

@Elbo, wyjaśniliśmy sobie, chyba już wszystkie wątpliwości, (przynajmniej, jeśli chodzi o mnie). Z mojej strony temat zamykam. Pozdrawiam, bez urazy.:-)

  Elba,  22/02/2012

Noemi - słowo, co prawda może być niezłym pręgierzem. A może i o to niektórym chodzi, by się nim okładać jak batem...? Z jednej strony chętnie schowałabym się za tarczą milczenia, lecz z drugiej czuję zew krwi (korci mnie ferwor walki i doświadczania na własnej skórze trollowego rozgrzania zmysłów). By o czymś pisać, trzeba tego samemu doświadczyć... Czujecie to!
A i ażeby było jasne - nie czuję do nikogo urazy!

  gnostyk,  22/02/2012

Popieram Noemi,uśmiech dla wszystkich,wracajmy do rzeczywistości:)))))

  Gamka  (www),  22/02/2012

Uśmiech również wszystkim posyłam >>>>>>>> powrócimy do dawnej eioby ... tak było kiedyś fajnie :)

  Elba,  22/02/2012

Szalalalala - zabawa (w trolla) trwa,
Świat inny wymiar tutaj ma!
http://www.youtube.com/watch?v(...)0DkJ7ts
Dziękuje wszystkim za wspólną słowną zabawę!

  Noemi*,  22/02/2012

Jak już trolować, to przynajmniej radośnie...:-)

  Elba,  22/02/2012

Jakże często bywamy delikatni jak ta laleczka z procelany http://www.youtube.com/watch?v(...)M2TJbSM

  Bar_ka  (www),  21/02/2012

Z takim podziałem jeszcze się nie spotkałam. Elbo jak zwykle masz rację. Ale na trolla-gremlinsa tak wiele osób dało się nabrać.

  ulmed,  21/02/2012

"Ignora" strzelić! Ekstra :))
Oj, już widzę borajstwo takie, łapki spuszczone, usteczka w podkuwkę wzrok w ziemię wbity, i wlecze się, noga za nogą. Do domu. Dlaczego Elbo to robisz? ;))

  ulmed,  21/02/2012

Kurcze, wróciłam, bo mi się coś z podkówką pomieszało. Staram się, coś mi się przypomniało i do słownika zajrzałam.
Może się komuś, kiedyś przyda;" Wyraz podkuwka piszemy z litery u, kiedy ozna-
cza dolne okucie sań, a więc pochodzi od podkuwać. W pozostałych wypadkach
piszemy podkówka (bo wyraz ten pochodzi od wyrazu podkowa)."- podaje słownik Jana Grzenia.
Przepraszam za paskudny błąd.

Witaj Elba . Moim zdaniem trole obojetnie w jakiej odmianie sa trolami paskudnymi przebieglymi . I sfrustrowanymi istotami .

  Elba,  22/02/2012

Witaj Basiu! Uważam, że to tylko prawda niektórych w oczy kole, bo za bardzo biorą wszystko do siebie, zapominając, że złość urodzie szkodzi. Zamiast złościć sie lepiej jest śmiać się nawet z siebie... Spróbujmy http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded
A co do TM - pewnie ma gorsze dni, deficyt energii z powo ...  wyświetl więcej

  gnostyk,  22/02/2012

Witaj Elbo,zawsze z niekłamanym szacunkiem odnoszę się do Twoich artykułów i komentarzy,
czegoś tu jednak nie rozumiem,znam z grubsza kwestię nad którą się pochyliłaś,jeśli tak
pochopnie osądzasz TM. to i mnie możesz zaliczyć do troli;)

Gnostyku, trollem się zostaje, jak ma się inne zdanie, lub odrzuca się czyjś artykuł niezależnie od przyczyn.
Elbo, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie świeci piękne słonko od kilku dni i wiosnę czuć w powietrzu.

  gnostyk,  22/02/2012

Do innego zdania TM.Ma tu prawo każdy i każdemu wolno je wyrazić,ale czy trzeba przy tym
kogoś obrażać?Na takiej zasadzie okaże się wkrótce że wszyscy jesteśmy trolami.

  Elba,  22/02/2012

W życiu bywa i tak, jak w tym powiedzeniu "głodnemu zawsze chleb na myśli"... Widzę, że nie udaje mi się sztuka nakrmienia wszystkich...:) Chociaż ten chleb jest za darmo... Bierzcie i jedzcie... Komu nie smakuje, musu nie ma!
Gnostyku - nie zamykam nikogo w żadnych szufladkach, każdy z nas jest po trosze trolem... nie wybielam też siebie. Im więcej w artykule przytyków, tym większe prawdop ...  wyświetl więcej

  Elba,  22/02/2012

A tak na marginesie TM, to już dawno na Eiobie ustaliliśmy, że trolem jest nie ten, kto odrzuca artykuł, tylko ten kto robi to bez podania przyczyny. Sprawdziłam jak ta zasada działa w TWA. Przy okazji wyszło, że masz wielu oddanych przyjaciół, którzy za Tobą pójdą w ogień walki słownej jak w dym. Sprawdzone! Potwierdzone! Gratuluję!

  ibolya,  23/02/2012

>> A tak na marginesie TM, to już dawno na Eiobie ustaliliśmy, że trolem jest nie ten, kto odrzuca artykuł, tylko ten kto robi to bez podania przyczyny. <<

Błąd. Ten, kto odrzuca artykuł bez podania przyczyny, jest „jełopem” nie trollem. Troll – to osoba która krytykuje wszystko i wszystkich co mają inne zdanie, bez jakiejkolwiek próby dyskusji. Najczęściej jako tzw, minusator.

...  wyświetl więcej

Ibolya, nie jestem zbyt skora do tego typu określeń, ale pomijając epitety, chyba masz rację. Dlatego wrzuciłam wyżej link do bardziej szczegółowych informacji. Minusiki to już jest jednak, jak dla mnie, odrębna sprawa. Troll raczej czyta coś zanim postawi minusa. A tu jest obecnie zabawa w berka, nie treść komentarza a autor jest oceniany. Śmiech na sali.

  ibolya,  23/02/2012

Witaj TM. I tu się różnimy. Dla mnie ktoś kto najpierw czyta a później ocenia, nie jest trollem. Natomiast taka zabawa w "berka"- to zwykłe trollowanie. Pisząc o "jełopie", odniosłam sie tylko do arta pt: "Jełop na Eiobie". Stąd takie porównanie.

Pozdrawiam.
ibolya

W sumie masz rację. Dla mnie zawsze troll będzie pojęciem abstrakcyjnym. Ktoś kto w ten sposób się zachowuje, musi mieć jakiś powód, pewnie irracjonalny, ale jednak powód.
Spoko, nie musisz się tłumaczyć, mnie też się zdarza nazwać kogoś młotkiem lub pacanem, staram się jednak tego nie robić:)
Pozdrawiam

  ibolya,  01/03/2012

"W głębi lasu, w mostka cieniu,
potwór czai się w strumieniu.
Troll cuchnący i szkaradny,
cnót i zalet nie ma żadnych".

  gnostyk,  22/02/2012

No ok Elbo,w tym co w tej chwili napisałaś jest różnica,tylko ktoś naiwny może oczekiwać
samych peanów na swoją cześć,nie na tym rzecz polega,ja zwróciłem tylko uwagę że nie
należy napiętnować szczególnie tych zdań odmiennych jeśli nie są rażąco obraźliwe,jeśli
nawet Meaning podrzuciła Basi tekst w dobrej intencji z którym Ona się jednak nie zgadzała
to jaki był sens nadawania temu dalszego biegu,właśnie tu mam wątpliwości-dla rozgłosu?

  Elba,  22/02/2012

A propos! Gdzie się nam w międzyczasie zapodziała Basia Wos...?

  Noemi*,  22/02/2012

Niestety chyba się obraziła, spakowała zabawki i poszła sobie:(

  Elba,  22/02/2012

Przedzierzgnęła się w Dorotkę 124. Prawda oblicze nie jedno ma...! Oj, ma!
O! A teraz jest już Basią 30... i jakiś gremlins wali minusy...?!
A więc zabawa jeszcze nie skończona...!

  Elba,  22/02/2012

W każdej mądrej bajce dobro zwycięża... Jeszcze wierzę w człowieka!

"ignore" - dobra rada jak zwykle, ale...
Myślę, że warto pamiętać też o tym, iż Eioba - jak każde inne miejsce publiczne - jest... publiczne. Róbmy więc swoje bez patrzenia na trollowe kłody pod nogami, bo te zawsze będą w takich miejscach.
Piszmy więcej o tym co nas boli i raduje, o tym o czym chcemy pisać, a mniej piszmy o pisaniu. W tym o pisaniu trolli. Cześć ich pamięci. :-)

  hussair  (www),  23/02/2012

Howgh.

  nse,  23/02/2012

... hmm może by tak utworzyć taki dział na Eiobie przeznaczony wyłącznie dla trolii forumowych i tam przenosić ich rewelacje skoro mają potrzebę trolowania to niech trolują między sobą ??

  Elba,  24/02/2012

Takim miejscem Mariuszu powinny być właśnie artykuły tematyczne. Całkiem nie potrzebnie emocje przenoszone są na inne tematy. Widocznie jest to temat tabu, a więc działa jak wirus albo zaraza jakaś... Większość zamiast się jakoś na niego uodparniać, traktując artykuły jak szczepionkę, woli jednak upychać syf do szafy. Nic więc dziwnego, że wołania o ostudzenie emocji i rozsądek są głosem wołającego na pustyni...

  nse,  24/02/2012

... coś w tym jest ;)

  ulmed,  23/02/2012

Moja mama powiadała; nie kumpluj się ze wszystkimi, wybieraj sobie towarzystwo, nie zapraszaj byle kogo, i nie daj się zapraszać byle komu.
W czasach "równości", wydawało mi się to śmieszne i takie nie proletariackie.
Dziś, to samo mówię moim wnuczkom.
Hasło; rzuć IGNORA uważam za bardzo celne, niestety mało wykorzystywane.

  mss72,  23/02/2012

a tu Cię mam Ulmed..eureka! Skoro byłaś proletariuszką więc nie dziwi mnie, że dopiero teraz zaczęłaś rozumieć historię i uczysz nas czym była sowietyzacja itp. Stąd to opóźnienie i metody-kto nie z nami ten przeciw nam! Bo to jest wiedza ogólnie dostępna po 89 roku, ja akurat to znałem od kołyski. To o czym piszemy min. ja, awers, andrzejs zrozumiesz za 20 lat a o czym Szymon za 40...Sorry, że ni ...  wyświetl więcej

  sysoia,  23/02/2012

zastanawiam się co to za ludzie? jakie jest ich zycie? co robia, czym sie zajmują? poziom agresji w ich komentarzach przeraża czasami.

  gnostyk,  23/02/2012

Wiesz Sylwijo,z agresją można się jakoś pogodzić,ale jeśli ktoś podważa tak piękny
i wymowny wiersz jaki wstawiła Gamka to nie godny jest żeby go nazywać człowiekiem:)

Trafne pytanie! :-)
Może by trzeba zrobić ankietę? Tylko wśród kogo...? ;-)

  Elba,  24/02/2012

Głos rozsądku zawsze świadczy o dojrzałości człowieka, czyli osiągnięciu przez niego stanu imago. Obserwując eiobowe towarzystwo (po komentarzach i zachowaniach) można dojść do wniosku, że większość urażonych znajduje się w stadium subimago (przeobrażenie niezupełne), któremu pozostała jeszcze jedna wylinka do dorosłości...:)))

Umiemy o nich pisać .. a sami czy nie jesteśmy trollami .. którzy potrafią kamieniami rzucać .. zniszczyliśmy bardzo cenną koleżankę;

Wiecej: http://eiba.pl/8s

Tereso, nie siej niezgody, bo nieporozumienie z Basią Wos to zupełnie inna bajka. Jak się bierze czyjąś stronę, to warto się zapoznać ze wszystkimi faktami, datami opublikowanych artykułów, rzekomo w nią wymierzonych.

  Elba,  24/02/2012

Tak wiele się działo pod tym artykułem... włącznie z kojarzeniem go z innymi oraz posądzaniem o przyczynę popełniania następnych trollopodobnych artykułów, że postanowiłam wyciągnąc z tego wnioski i dopisać zakończenie...

  gnostyk,  24/02/2012

Wybacz Elbo,ale odnoszę nieodparte wrażenie że zakończenie nie jest tak oczywiste
i zgodne z intencjami jakie skłoniły Cię do tego artykułu,jak widzisz zagłosowałem.Po pierwsze,
zaatakowałaś personalnie T.M.Twoje mea culpa w pewnym komentarzu ma chyba swoją
wymowę,po drugie: Kto powiedział że do życia należy podchodzić tylko i wyłącznie poważnie,
a brak powagi pasuje na ...  wyświetl więcej

Elbo, zdjęcie nie przedstawia udomowionego trolla, tak jak to napisałaś, a Mogwai'a Gizmo, przyjaznego stworka, który wymaga specjalnej opieki. Zaniedbanie ze strony opiekuna twardych zasad postępowania przyczynia się do powstania złośliwych gremlinów...

  Elba,  24/02/2012

Mój artykuł = moje poglądy! Jakże mogłoby by być inaczej, Gnostyku...? Poprzez wyartykułowane myśli człowieka, pozanjemy pośrednio jego samego. Wszystko, z czego zdajemy sobie sprawę, wynika z naszego doświadczania życia na ziemi. Są to nasze lekcje, a życie to nasza szkoła, dożywotnia...
Twoje wrażenia są Twoje, zrodzonem w Tobie. Skoro takie, a nie inne - to tylko Ty będziesz wiedział, czemu mają Ci służyć.

  Elba,  24/02/2012

TM dzięki za nazwanie stworka, zabawki z dziecięcych lat mojej córki... Nie znam się za bardzo na tych stworkach. Jest symaptyczny... i o to chodziło.

  gnostyk,  24/02/2012

No widzisz Elbo,mówimy jednym głosem,są tylko niuanse.

  Elba,  24/02/2012

Chylę czoło Gnostyku przed Twoją mądrością i talentem poetyckim. Dlatego Tobie jest łatwiej poruszać się w świecie słowa. Ja robię użytek ze słowa w branży twórczej bardziej technicznie, aczkolwiek mającej do czynienia z pięknem, więc rozumiemy się, choć żonglerka słowem nie idzie mi tak gładko jak Tobie.
Dobrze, że nasze serca porozumiewają się bez słów...

  gnostyk,  24/02/2012

Ja nawet w komentarzu pod tym artykułem wypowiadałem się Elbo że darzę Cię szacunkiem,
równie dobrze o ile nie lepiej żonglujesz słowem jak ja,a komentuję wszystko bez złośliwości.

  Elba,  24/02/2012

I vice Wersal :)))

  Elba,  24/02/2012

Życie jest trudne. Nikt nie mówi, że ma być nam lekko. W trudzie i znoju wykuwamy nasz los, uczymy się nawzajem i nie powinniśmy uchylać się od świadomego uczestniczenia w życiu. A to oznacza, że jak lustro obowiązani jesteśmy dzielić się tym, co widzimy, jak rozeznajemy. Inną sprawą jest to, że powinniśmy to czynić z ogromną kulturą i szacunkiem do człowieka, bez złośliwości. Inna sprawa na ile n ...  wyświetl więcej

  gnostyk,  24/02/2012

Więc tak czyńmy Elbo,o nic więcej nie chodzi,pozdrawiam.

  Elba,  24/02/2012

I o to chodzi...!

Nie kumam. A po co mi "zrozumienie trolla"?
Dziś moje róże-wariatki kochane, wypuściły pąki. I się tak zastanawiam, jak one to robią? Pogadałem sobie z nimi, ale dziś nie były zbyt rozmowne. Tylko tajemniczo się uśmiechały... No nie wariatki?
:-)

Wariatki, jak nic:)) Jak większość kobiet, najpierw coś zrobią głupiego, a potem nawet nie chcą wytłumaczyć dlaczego:)

Lejesz miód na moje serce...
:-)

Niegodnam odpowiedzi uzyskać, lecz jako stworzenie krnąbrne i butne, śmiem spytać, czymże tak zasłodziłam twe serce?:P

...najpierw coś zrobią głupiego, a potem nawet nie chcą wytłumaczyć dlaczego:)

:),:)

  ulmed,  27/02/2012

TM
Jak nic, musiałaś zrobić coś głupiego. Jako prawdziwa kobieta musisz wiedzieć, że GM jest mężczyzną, a to jest zawsze męska...
Hasło: IGNOR!

Ulmed, działanie zamierzone, z premedytacją, a nawet dodałabym jeszcze jedno określenie na "p", ale może dam sobie już spokój:)

  nse,  05/03/2012

Trolowanie to odruch buntu przed niewygodnymi koniecznymi zmianami ;) ... , przykładowo "od dziś wstajemy o 6 rano i nie śpimy do ostatniej chwili, a potem wpadamy w owczy pęd lecąc w kapciach na przystanek" ... próbował to kiedyś ktoś wprowadzić u swoich dzieci lub u siebie ;)... i z jakimi odruchami się spotkał ??Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska