Login lub e-mail Hasło   

Ludzie! Ludziska kochane!

Zdejmijcie znad łóżek gustowne makatki antykoncepcyjne z napisem: “ I ty możesz spłodzić Albina Siwaka”.
Wyświetlenia: 1.922 Zamieszczono 24/02/2012

Nie dajcie się! Nie dajcie się znów, przepraszam, wyciulać. Bo o waszą tu kasę idzie.


Nie słuchajcie bełkotu premieru Tusku ani Janu Vincentu and consortes. Posłuchajta mnie. Raz jedyny! Wykorzystajta okazję. Bo się powtarzał nie będę. No, nie i koniec.

Rząd nasz prześwietny, ani żaden inny zresztą, tego wam nie powie. No, za pierona!

Jedynymi celami tak zwanej “reformy” ( może i o gacie tu idzie?) emerytalnej jest:

Po pierwsze, primo, możliwie jak najkrótsze wypłacanie emerytur.

Po drugie, secundo, desperackie łatanie tak zwanego budżetu.

Wszystko inne to ściema, ruja i poróbstwo. Ale także drwienie z Waszej inteligencji. Nic więcej. Czy pamiętacie jakim wspaniałym pomysłem było OFE?! Ja pamiętam. Jeden z największych przekrętów ostatniego dwudziestolecia!

Tylko parę faktów. No dwa, trzy może...

1.
Dziś już w Polsce do emerytury nie dożywa 43% chłopów. Po wprowadzeniu tfu (!) “reformy” nie dożyje 67%. Czujecie bluesa?

2.
Nigdy nie będzie wyższych emerytur kiedy nie będzie wyższych wynagrodzeń. Nigdy! Bo to “se ne da”. Jedno wynika nierozerwalnie z drugiego. Tuskowo-Vincentowy mit o wysokich emeryturach, gdzieś tak za 30 lat, to najczystsza ściema, najprymitywniesze kłamstwo. Ciulizm w całej swej nikczemnej okazałości.

3.
Wszystkie na świecie systemy zwane mądrze... OK. Napiszę powoli i drukowanymi literami: “Re-par-ty-cy-pa-cyj-ne”, uff, zbankrutowały. Już teraz zbankrutowały. Już teraz w tych systemach nie ma kasy. Ani grosza, europensa, czy czego tam jeszcze.

Co zrobić? Ano jako konstruktywna opozycja, powiem. Ale będzie bolało...

1. No jak to “co robić”? Dzieci robić i to szybko! Szybko nie znaczy, że niedokładnie...

2. Zlikwidować ZUS, KRUS i co tam jeszcze. Metodą tzw. “wygaszania”.3. Zlikwidować Kodeks Pracy, wprowadzić zatrudnienie na zasadzie osobistych kontraktów.

4. Ustaloną część dochodów przelewać na rzeczywiście osobiste konta depozytowo-oszczędnościowe. A ustaloną część z tej części zablokować. Do emerytury. I rewaloryzować corocznie o wskaźnik inflacji. Drugą pozwolić na indywidualne inwestowanie. Nie, nie przepieprzanie tylko inwestowanie!

5. Wprowadzić odpowiedzialność osobistą tych, którzy naszą kasę trzymają wraz z ich dobytkiem, żonami i tuzinem nałożnic. Gdyby nałożnicami były Biedronie odpuścić. Nie kopie się bowiem leżącego...

Ale wszystko to o d... rozbić kiedy nie będzie realnego wzrostu PKB.

Co zrobić żeby był? Wybrać sobie ludzi uczciwych i fachowych. A nie ściemniaczy, magów i oszustów, złodziei i aferzystów. Czyli tę bandę aktualnie miłościwie nam panującą. Narodzie! Albo się upij, albo wytrzeźwiej i...

I pogoń tę zgraję  nahajami, kopów w sempiterny nie żałując.

6. Lichwiarskie banki i tzw. instytucje finansowe tak docisnąć podatkami jak one wszystkie was traktują odsetkami. I odbudować polski system bankowy, z polskim kapitałem i polskimi udziałowcami. Bank Centralny podporządkować rządowi a nie go od niego uniezależniać. To jest, kochani, fudamentalnie “mylny błąd”!  Jeden z upiorów tzw. liberalizmu. Bo są co najmniej dwa. Liberalizm i “tak zwany liberalizm”... Ale o tym nie dzisiaj:-)

7. Całkowicie przebudować system podatkowy. Uprościć tak, żeby sobie każda babcia umiała policzyć ile zapłaci, kiedy i za co.

8. Wszelkie, możliwe koncesje zlikwidować. Objąć nimi jedynie broń, trucizny, farmaceutyki i takie tam.

9. Wprowadzić osobistą, materialną odpowiedzialność urzędników i odebrać im prawo decydowania. O czymkolwiek w gospodarce. To ustawa ma jasno i precyjnie określać co wolno, a czego nie. A nie biurwa z biurewem!

10. Inwestować w edukację i naukę. I to na maxa! Dlatego, że ludzie wykształceni i kompetentni sobie poradzą i będą w stanie realnie pomagać tym, którzy z różnych względów pracować nie mogą. I tylko oni mogą, “pchać” (nomen omen) sprawy do przodu. Durnie i bezmózgowce niestety nie.Potrzeba na to mniej, więcej dwóch kadencji uczciwego rządu. Tylko tyle...

Tak.

Jednak robienie dzieci jest sposobem ze wszech miar najlepszym, najmilszym i najbezpieczniejszym...

Zdejmijcie znad łóżek gustowne makatki antykoncepcyjne z napisem: “ I ty możesz spłodzić Albina Siwaka”, a powieście sentencję: “Żadne państwo nic mi nie da. Może jedynie oddać część tego, z czego wprzódy mnie okradło.”

Czujecie wiosnę? No to do roboty!

Ale to już!

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 965
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 969
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 796
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1093
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 921
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 501
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 480
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 907
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 630
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 741
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 372
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 562
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 623
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  sysoia,  24/02/2012

świetne

  Elba,  24/02/2012

Porządki wiosenne czas zacząć! Najlepiej od siebie i swojej szafy...

  Hamilton,  24/02/2012

Jak władza powie, że nie da to nie da, jak powie, że da to powie.

  mss72,  24/02/2012

zarąbiste...tylko dziwne ,ze dopiero teraz..przecież to logiczne było ,że do tego dojdzie...już wtedy gdy pierwszy raz przed wyborami obiecywali..

  greenway,  24/02/2012

Tylko gdzie są Ci mądrzy, na których ewentualnie można głosować?

No. Np. na eiobie:-)

  Hamilton,  24/02/2012

Powierzyć nadzór emerytur politykom, to jak powierzyć nadzór kurnika lisom. Nigdy i nigdzie z tego nic nie wyjdzie dopóki oni będą mieli na to wpływ. I od tego należałoby zacząć wiarygodne reformy.

Jako żywo!

  andrzejs,  24/02/2012

Powierzyli OFE Towarzystwom Emerytalnym (ekonomistom) i mają... 36 mld w plecy.

Aż nie wiem jak to skomentować, ale spróbuję.
1.Ludzie zawsze ginęli w wypadkach i umierali na raka.67 % to niezły wynik. Może w takim razie, jesli ktoś umrze przed emeryturą, to płacić jego rodzinie wypłatę do "osiągnięcia przez umarłego wieku emerytalnego" - przeciez powinien żyć!
2. ABSOLUTNĄ AMERYKĘ ODKRYŁEŚ. Przedszkolak wie, że jak zarobki są większe, to emerytura też będzie wy ...  wyświetl więcej

Andrzeju Drogi.

Widzisz. Żyć mi przyszło w jeszcze, w miarę, normalnym kraju. Przepracowałem tu sześć lat. Potem miałem wypadek i jestem, całkowicie niezdolny do pracy. Póki mnie to osobiście nie dotyczyło, miałem gówniane pojęcie, o różnorakich systemach.

Ale tu, przez owych sześć lat pracy, płaciłem podatki, ubezpieczenie i takie tam duperele. Po wypadku tutejszy Urząd Skarbowy p

...  wyświetl więcej

Jeśli Twój pracowadca jedno WYLICZA ŹLE, A DROGIE DOBRZE, to oznacza, że podatki nie sa tam tak proste, jak chciałbyś, zeby były u nas. Ja jestem niepełnosprawny od urodzenia, węc nie musisz mi tłumaczyć co jak. Pracowałem 20 lat.
Nie słyszałem Grzegorzu, zeby u nas nie trzeba było spłacac długu. Moja żona (na emeryturze) jest teraz w pracy. Nie, nie pracuje - ODRABIA DŁUGI ZA MIESZKANIE, K ...  wyświetl więcej

Nie ma sporu między nami. Rzecz jest wgłowach i tak zwanej mentalności. Z jednej strony pokutuje, komunistyczne: "mnie się należy", a z drugiej, "co zrobić by drugiego wyciulać". I jedno i drugie parszywe.
Trzymaj się:-)

  ulmed,  24/02/2012

@ andrzejs
Za to zdanie to graba, wyśmienite, przecież powinni żyć; "Może w takim razie, jesli ktoś umrze przed emeryturą, to płacić jego rodzinie wypłatę do "osiągnięcia przez umarłego wieku emerytalnego" - przeciez powinien żyć! "

  awers,  24/02/2012

Zanim nadejdzie koniec świata
nim murzyn się z chińczykiem zbrata
a Grzegorz nam reformę wznieci
my - najzwyczajniej róbmy dzieci!

  ulmed,  24/02/2012

@ GM- kwit i esencja :))

  Areva,  24/02/2012

Ten 2012 rok działa jak substancja która uniemożliwia skłamanie i tak wymusza zachowanie i prawdziwą naturę polityków. Tusk robi takie gafy od początku stycznia najpierw z lekami, ACTA, a teraz emerytury. Jakby mu ktoś mózg podmienił (albo jego samego).

  awers,  24/02/2012

Grzegorzu, jesteś wielki.

  Tresura Psa  (www),  24/02/2012

Pan premier nieźle sobie nagrabił

Robić dzieci, ale z kim?

  gnostyk,  25/02/2012

Kto minusuje tak sensowne pytania;) Może faktycznie nie wie...;))

Te pytania są chyba "nie po linii"...
Zaburzają ideę "jaka piękna katastrofa" ;-)

Zgadzam sie z postulatami. Bez zmian w systemie podatkowym niewiele da sie zrobic. Sa patologiczne dysproporcje w wynagrodzeniach. Leki bardzo drogie a ludzie z braku pieniedzy nie moga sie leczyc (a chory czlowiek jest obciazeniem dla spoleczenstwa). Kazdy w cywilizowanym kraju powinien zarabiac tyle, zeby nie musial ratowac sie kartami kredytowymi i lichwiarskimi pozyczkami, a po oplaceniu czyns ...  wyświetl więcej

Kurczę, toż to anarchia. Ale cała prawda. Ja jednak jako nr 1 zaleceń postawiłbym : pogonić obecne ekipy (wszystkie bez wyjątku) a kolejnym zastrzec coroczne absolutorium i cokwartalne sprawdzanie i uzasadnianie podjętych poczynań. Niestety nie da sie tego przeprowadzić metodami "demokratycznymi" - czyli co nam zostaje....

Genialne w swojej prostocie. Tylko dlaczego skoro można do tego dojść jedynie poprzez takie rozwiązania, nikt się nie decyduje tego podjąć... Niestety większość ludzi chce równości i bezpieczeństwa zamiast wolności i możliwości decydowania o sobie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska