Login lub e-mail Hasło   

Wielki Przekręt

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego, każdy dorosły człowiek musi mieć konto w banku?
Wyświetlenia: 3.279 Zamieszczono 25/02/2012

Ze względu na materię i bardzo, jednak, ograniczony dostęp do wiarygodnych źródeł, tekst nie predestynuje do bycia prawdą objawioną. Ilustruje jedynie mechanizm. Na ile jest on możliwy i wiarygodny, oceńcie sami. W/g mnie coś musi być na rzeczy. A nawet więcej niż "coś"...

Czy zastanawiałeś się kiedyś, drogi czytelniku, nad pytaniem: skąd się biorą pieniądze? Ano z banku. Tak? Tak. No właśnie...

Charakter tekstu nie pozwala mi na dokładne, szczegółowe omówienie tematu. Zresztą, kto chce sam może sobie poczytać. Nie musi nawet wychodzić z domu...

A czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego, każdy dorosły człowiek musi mieć konto w banku? Każda firma musi mieć konto w banku? Każdy rząd musi mieć konto w banku? I dlaczego, nie możesz procować nie mając konta? Nie możesz robić biznesu, nie mając konta? W praktyce, dzisiaj nie możesz już żyć, bez konta w banku.

W historii bankowości wiele było mniejszych i większych przekrętów, oszustw, zbrodni.

Ale Wielki Przekręt, o którym tu piszę to jest stan, w którym społeczeństwa tak zwanego wolnego świata cywilizacji zachodniej, żyją i funkcjonują od lat. I ty i ja jesteśmy dojnymi krowami, harującymi całe swoje dorosłe życie. Tyle, że nie na siebie...Wielki Przekręt to dzieło amerykańskie, geograficznie a żydowskie jeśli idzie o nację. Jego twórcami jest kilka rodzin. Ale główne skrzypce grały i grają w tym gigantycznym oszustwie dwie rodziny: Rodschildów i Rockefelerów. Poczesną rolę zajmują także Morganowie, Goldmanowie, Warburgowie i...

I brytyjska Rodzina Królewska! Tak, tak.

Tylko jeden przykład. Można rzec: Genesis...

Na dwóch kryzysach w roku 1907 i tzw. Wielkim Kryzysie lat dwudziestych John  Rockefeler “zarobił”, w przeliczeniu na dzisiejszą kasę c.a. 300 miliardów dolarów! No cud, panie, cud! Ależ nie. Gigantyczny przewał.

Na nim właśnie oparta została idea tak zwanego Banku Rezerw Federalnych, czyli czegoś, co wszyscy dziś znamy, pod pojęciem Banku Centralnego. U nas jego hybrydą jest NBP.

A cały przekręt polegał na bardzo sprytnych i łatwych kredycikach... Owóż, pominąwszy angielską nazwę owego dobrodziejstwa, kredyt zasadzał się na prostej, jak świński ogonek, zasadzie. Inwestor musiał mieć 1/10 swoich środków. Wpłacał je do banku. W zamian otrzymywał dziesięciokrotność zdeponowanej kasy, ale nie w gotówce. W papierach wartościowych, które mógł zainwestować na giełdzie. Oczywiście banki, wcześniej zadbały o słuszne obsadzenie maklerów, którzy głupim amerykańcom doradzali. Też słusznie....

Kredycik tem miał jednak drobną klauzulę. Konieczność jego zwrotu, na każde rządanie wierzyciela. W ciągu dwudziestu czterech godzin! Jeśli klient nie zwrócił, to bank przejmował wszystko. Nie tylko kredyt, ale całą zarobioną na giełdzie kaskę, nieruchomości i co tam jeszcze.

Wówczas to, rok 1907, zakończono pierwszą fazę realizacji przekrętu stawiając jednego dnia wszystkie kredyty w stan, tak zwanej, natychmiastowej wymagalności. Ocenia się, że  tego roku z torbami poszło ok. trzy miliony Amerykańców. A cały ich kapitał przejęły banki-wierzyciele. Ergo, znane nam rodziny.

Ale był jeszcze jeden drobny problemik. Otóż “zielone” były wówczas ściśle związane z wartością złota. Czyli, każdy dolar miał swój rzeczywisty, materialny ekwiwalent w tym kruszcu. Jeśli wpadłby wam w ręce dolar z tamtego czasu, to przeczytalibyście na nim, że “jest wymienialny na złoto”. A to był pewien ból... Bo złota było i jest mniej więcej wiadomo ile. No i nie da się go, w ciągu nocy, “dodrukować” ani też zabetonować sarkofagami, jego pokładów...Wyżej wspomniane rodziny zrobiły więc kampanię słusznemu prezydentowi. Ten mąż stanu, sam, w wyniku iluminacji nocnej, doszedł do wniosku, że by “ratować” “wolnych obywateli, wolnego kraju”, i zabezpieczyć naród przed kolejnym bankructwem, musi: Po pierwsze, oderwać dolara od złota i... I, po drugie powołać dzisiejszy FED. On miał temu narodowi służyć, jak najbardziej.

Aby skutecznie oderwać walutę od wartości kruszczu, należało najpierw ów kruszec przejąć. I złożyć w “bezpiecznym” miejscu.

I tak, na fali wywołanej ogólnonarodowej histerii i poczucia Jankeskiego patriotyzmu, wymodzono ustawę o... O obowiązku każdego obywatela do oddania całego, domowego złota w “bezpieczne ręce”. Kto chciałby się wyłamać ten zdrajca był i sprzedawczyk. A zdrajców ojczyzny trzeba wszak wsadzać do kryminału. No, jak nie, jak tak...?

I to był akt drugi Wielkiego Przekrętu. Oraz skutek, wywołanego sztucznie, Wielkiego Kryzysu lat dwudziestych. Jak się ocenia, pierwszego "naukowo" zaplanowanego kryzysu w dziejach, który dotknął wszystkich obywateli danego państwa.

W ten sposób, wymienione wyżej rodziny, za pomocą przekupionego prezydenta, “odpowiednich” kongresmenów i histerii podgrzewanej przez “odpowiednie” gazety, przejęły wszystko. Majątek trwały, kasę i złoto...

Od tego momentu dolar nie ma już wyżej przedstawionego napisu. Ma za to inny. Jakże dobrze nam znany: “jest prawnym środkiem płatniczym”. A na czym, zapytasz, opiera się jego wartość? A dziś “wartość” każdej waluty “wolnego świata”. Ano na niczym. Literalnie: Na niczym!

Dziś wszystkie tzw. Banki Centralne są bankami emisyjnymi. Czyli regulują podaż pieniądza. I dziś jego realna wartość nie wynika, jak nam się wmawia, z siły gospodarki, lecz odwrotnie. To emisja pieniądza, jej wielkość i warunki dostępu decydują o tak zwanej “sile gospodarki”.

I to dlatego  wszystko co się rusza musi mieć konto w banku.

Banki, czyli ich rzeczywiści właściciele, mogą zrobić co zechcą nie tylko z Kowalskim, ale i z każdym państwem “wolnego świata”. I z każdym związkiem tych państw.

Tak zwana dziś, ocena wiarygodności państw, to odnoga tej samej ściemy, Gigantycznego Przekrętu. Współczesnego niewolnictwa.

Realnego świata, w którym przyszło nam żyć.

Podobne artykuły


11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 465
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 468
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1719
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 509
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 734
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 958
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 482
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 574
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 313
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 446
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 585
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 312
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 371
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 617
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  25/02/2012

To były czasy, uncja stanowiła równowartość 20$. Dziś, uncja kosztuje około 6 000 zł. To ile to będzie zielonych? Prosty rachunek.
Tak się to kręci. A , może tak się tym kręci.

  Hamilton,  25/02/2012

Oparcie waluty o złoto jest dziś niemożliwe. Wartość wszystkich zasobów złota na świecie to zaledwie 1/3 dzisiejszego PKB tylko Stanów Zjednoczonych. To, że Żydzi opanowali bankowość jest konsekwencją stanowiska Watykanu, który karał ekskomuniką wszystkich trudniących się lichwą, a za taką uważał jakiekolwiek pożyczanie pieniędzy na procent. Dla Żydów okazało się to zarówno błogosławieństwem jak i ...  wyświetl więcej

  ulmed,  26/02/2012

Rozszerzyłabym ekskomunikę Watykanu na wszystkich. Koran też zabrania lichwy.
Jakby to było pięknie, pożyczamy, ale nie na procent!
Można tak? Można by było, tak działał system argentyński. Niestety szatan miesza w ludzkiej uczciwości. Zabiera uczciwość, a w jej miejsce wlewa chciwość.

  Hamilton,  26/02/2012

Szatan chyba jest Argentyńczykiem , a system dla idiotów :
http://www.bankier.pl/fo/kredy(...)=910448

Ale banki watykańskie bogate,nie plajtują i tak naprawdę to nie wiemy ile tam leży szmalu.A il;e ma Rydzyk,nasz polski biedny kościołek?

  Hamilton,  25/02/2012

Kiedy inne firmy wypuszczały benzynę do rzek jako niepotrzebny odpad, w Standard Oil wykorzystywano ją do napędzania maszyn. Działania te pozwoliły obniżyć koszt rafinacji galonu ropy z 3 centów (ówczesnych) w 1869 roku do 0,3-0,5 centa w 1885 roku. W tym samym czasie ceny nafty spadły z ponad 30 centów do 8 centów. I na tym głównie zarabiał John D. Rockefeller. Coś pomyliłeś Grzesiu i pomieszałeś.

Widzisz, dość trudno jest wiedzieć jak było naprawdę. Dlatego m.in. zastrzeżenie na początku tekstu. Bo co innego jest np. tu: http://prawda2.info/viewtopic.(...)t=3652, a zupełnie co innego np. tu: http://www.youtube.com/watch?v(...)4W96Ay0

I. I bądź tu mądry...
Pozdrawiam:-)

  greenway,  26/02/2012

Przykre, że jesteśmy tak wykorzystywani. Przykre? Raczej wywołuje bunt i chęć zmian.

  hussair  (www),  26/02/2012

Oliwa wypływa, plama rośnie, brachu. ;)

  awers,  26/02/2012

A gdzie wpływ transportów złota Lenina za carskie długi, na upadek parytetu złota i światowych banków i rynków?

  ...,  26/02/2012

Grzesiu

Ja NIE MAM KONTA i żyję, i póki to możliwe mieć nie zamierzam. Z bankowymi KRWIOPIJCAMI nie nie mam nic wspólnego.

Z artykułem trudno się nie zgodzić. Żyd+bank+XXI wiek dzielone przez deywat=GLOBALNA RECESJA FINANSOWA.

Podobno Mojżesz ciągał Żydów przez czterdzieści lat po pustyni bo... wstydził się z nimi iść przez miasto. Ale ze mnie wredny antysemita.

Sara biega po domu i biadoli.
-Co ci jest Salci, pyta Mosze?
-Jak to co, przecież masz dług u Goldmana, ja się bardzo martwię...
-To otwórz okno!
-Co?
-Otwórz okno, mówię.
I salci otworzyła. Do okna podszedł Mosze i drze japię: Goooldman! Goooldman! Goldman, mieszkający na przeciwko, otworzył.
-Goldman! Czy ja mam u ciebie dług, pyta Mosze.
- ...  wyświetl więcej

  Dedukacje  (www),  26/02/2012

Polecam stronę : http://zeitgeistmovie.com/ , kilka lat temu jeden z ich filmów był poświęcony w całości tematowi, o którym tu wspominasz.. warto wiedzieć. pozdrawiam

Co "źródło" to inne informacje...
Pozdrawiam

  ogtrading  (www),  28/02/2012

Podpisuję się pod tym, obejrzyjcie koniecznie przynajmniej pierwszą część - warto wiedzieć dokładniej jak nas wszystkich robią w bambuko. Co prawda niewiele da się z tym zrobić, ale im więcej osób wie, tym większa ich siła i może kiedyś powiemy wszyscy tym cholernym bankom "nie".

  ...,  26/02/2012

Grzesiek jeszcze słów parę do twego tekstu.

Dziś SIEDEM amerykańskich holdingów finansowych zwanych "bankami inwestycyjnymi" trzyma WIĘKSZOŚĆ środków całego USA. Dobre, co?! Jak to się mawia? "Zbyt duże by upaść"?

Dla przykładu: JP Morgan - po przejęciu upadłego Chase Manhattan - JP Morgan Chase, trzyma w swych skarbcach aktywa warte... 95 BILIONÓW dolarów!!! Nieźle, dożyliśmy czas

...  wyświetl więcej

Bo to jest widzisz Łukaszu prawdziwe oblicze tak zwanej demokracji, wolności, prawa i takich tam dupereli...
:-)

  ...,  26/02/2012

Widzisz, ostatnimi, którzy domagali się powrotu parytetu złota byli klasycy szkoły austriackiej. Ale nic nie zdziałali.

Praźródłem tych ostatnich mega szwindli jest pieniądz papierowy, który stał się wirtualny. Allan Greenspan przez całe swe życie wspierał finansistów, FED był jego prywatnym dworem, oraz kolesi z Wall Street. Po latach przyznał się do "błędów"! Fajnie, co? Odchodzisz z gig

...  wyświetl więcej

Jak kraść, to miliardy, jak p-dolić, to królewny. Straszne i.... I całkowicie bezkarne. Ale my możemy sobie, póki co, pobiadolić i skoczyć im na kant.

  vismaior,  27/02/2012

Mam 30 lat, nie mam konta w banku, nie mam kredytów, jestem wolny, może dla kogoś z tego powodu nawet nienormalny... A teraz z innej beczki, wyobraźcie sobie wielkie wyładowanie na słońcu i koronalny wyrzut ogromnej masy plazmy przez słońce, fizycy mówią że w najgorszym wypadku zostaną zniszczone wszystkie dane zapisane na nośnikach elektronicznych jak i magnetycznych, coś mi się wydaje że nastąpiłby wielki koniec banków jak i ich klientów ;)

Ja już też jestem wolny...
Nie trzeba czekać na słońce. Wystarczy żeby jednego dnia odpowiednio wielu ludzików poszło do banków po swoje pieniądze. Jaja jak berety, planetarny kolaps...
:-)

  Dedukacje  (www),  06/03/2012

nooo, to byłoby dobre.... ciekawe, kto śmiałby się ostatni.... ?pozdrawiam:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska