Login lub e-mail Hasło   

10 tys. osób w marszu poparcia dla TV Trwam

według szacunków policji, uczestniczyło w niedzielę w Krakowie w marszu poparcia dla TV Trwam. Jego uczestnicy domagali się wolności mediów
Wyświetlenia: 954 Zamieszczono 04/03/2012

Marsz "W obronie wolnych mediów" zorganizowany został przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 Kraków i gliwicki klub "Gazety Polskiej".

Do Krakowa przyjechali członkowie Stowarzyszenia Solidarni 2010, klubów "Gazety Polskiej" i kół Radia Maryja z Małopolski, Śląska i Opolszczyzny. W demonstracji uczestniczyli m.in. politycy PiS i Solidarnej Polski. Marsz przeszedł spod Wawelu na Rynek Główny. Jego uczestnicy skandowali: "Wolne media", "Demokracja zamiast dekoracji", "Nie oddamy wam TV Trwam", "Wolność słowa", "Precz z cenzurą".

- To demonstracja w obronie wolności, wolnych mediów i nieskrępowanego dostępu do informacji – powiedział publicysta Jan Pospieszalski. Dodał, że państwo zawodzi Polaków i nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. "Tak jak dwa lata temu nie było w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim najlepszym obywatelom – prezydentowi i całej delegacji, tak wczoraj nie potrafiło zadbać o bezpieczeństwo podróżujących" - mówił Pospieszalski, nawiązując do sobotniej katastrofy kolejowej pod Zawierciem.

Organizatorzy marszu w petycji do KRRiT, którą odczytała szefowa klubu "Gazety Polskiej" z Gliwic Marta Święcicka, wyrazili "oburzenie i dezaprobatę" dla decyzji Krajowej Rady odmawiającej fundacji Lux Veritatis możliwości rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programów TV Trwam drogą naziemną w systemie cyfrowym na tzw. multipleksie.

- Pokrętne tłumaczenia decydentów oparte na nieprawdziwych danych nie przekonują Polaków, nie przystoją ludziom honoru, zwłaszcza podającym się za praktykujących katolików - napisali organizatorzy marszu. Autorzy pisma zarzucili KRRiT, że nie chce ona "pluralizmu w polskich mediach elektronicznych" i "uzurpuje sobie rolę cenzora".

Wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce, który zginął w katastrofie smoleńskiej, Zuzanna Kurtyka mówiła przywołując przedwojenne Niemcy i narodziny nazizmu, że w demokracji "podmiot władzy może łatwo stać się jej przedmiotem" i "że każdy ustrój - monarchia czy demokracja - może być albo dobry albo zły". - W ostatnich latach za pomocą ustaw udało się aktualnie rządzącej partii podporządkować sobie publiczne media w Polsce. Ten proces odbywa się na naszych oczach – oceniła Kurtyka.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz mówił do zebranych, że "jeśli dziś władza chce zatykać usta, ograniczać wolność słowa, to nie dlatego, że chce być kochana i pieszczona". - Ona drży przed gniewem społecznym, który rośnie, bo ta władza pokazała swoje prawdziwe oblicze. Rządzi od katastrofy do katastrofy, od klęski do klęski – podkreślił Sakiewicz.

Demonstracja zakończyła się modlitwą w intencji ofiar katastrofy kolejowej pod Zawierciem, w której zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

Fundacja Lux Veritatis była jednym z czterech nadawców, którzy odwoływali się od zeszłorocznych decyzji KRRiT, odmawiających przyznania koncesji na nadawanie na multipleksie. Nieprzyznanie koncesji dla fundacji KRRiT tłumaczyła jej niepewną sytuacją finansową. Wszystkie odwołania KRRiT odrzuciła w styczniu; nadawcom przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1274
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1002
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 783
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1411
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2038
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1596
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1517
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 783
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1011
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 664
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 446
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2106
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  04/03/2012

Co nam zostało? Modlić się i petycje pisać.

Można walczyć, tak jak to robi o. Rydzyk. Walczy o swoją telewizję i radio. Właściwie to nie o swoją a o naszą telewizję i radio. Tam każdy może zadzwonić i wypowiedzieć się na żywo co myśli. Osobiście nie nudzę się słuchając tego radia, uwielbiam śpiewy gregoriańskie. To zupełnie coś innego niż komercja w dobrym jego słowa znaczeniu. Oczywiście można wymienić parę stacji bardziej obywatelskich, nie propagandowych ale i tam się to miesza.

Do: Henryk Sakiewicz.
Śpiewy gregoriańskie? Od razu trzeba było pisać... Proszę:
http://www.youtube.com/watch?v(...)F5BEA15
http://www.youtube.com/watch?v(.. ...  wyświetl więcej

  Remter,  04/03/2012

Ostatni mój artykuł nawiązywał do tego , czym tak naprawdę jest relatywizm moralny , jak on jest niebezpieczny dla narodu - gdzie naród we własnym kraju nie ma prawa mieć własnych środków przekazu.. dlaczego ? Odpowiedź jest prosta : za mądry by był , gdyby własne wartości zaczął szanować , które są jego spoidłem. Atak jaki na mnie kilka osób na tym portalu podjęło - był atakiem nie na mnie tylko ...  wyświetl więcej

Wydaje się, że przypadek Telewizji Trwam to bardzo poważna sprawa i wymagająca naszego zaangażowania. Wydaje się, że sprawa idzie o zawężenie lub zanik demokracji w Polsce. Z mojego punktu widzenia to jest ważne. Do tej pory na ręce Ojców Redemptorystów i KRRiT wpłyneło ponad 1 700 000 podpisów z poparciem dla tej stacji, a i tak nie ma woli w kwesti przyznania miejsca na multipleksie. To nie jest ...  wyświetl więcej

  jotko49,  04/03/2012

I w tym konkretnym przypadku, wydaje mi się że masz absolutną rację...że tak Ci się tylko WYDAJE :)

  Remter,  04/03/2012

To nie jest przejaw głupoty, to jest nie liczenie się z głosem obywateli. To jest zanik demokracji. To, że jest to stacja religijna ma najmniejsze znaczenie.

Popieram Cię w tym , gdyż to nie o religię chodzi , tylko demokrację, która potrafi władzę nad intelektualnymi dobrami przekazywać narodowi, gdyż to on je tworzy w wyniku syntezy wszystkiego co go dotyczy tu i teraz ..

Właśnie. Polska zawsze była wielokulturowa. Nie chciałbym tutaj popełnić jakiejś niezręczności, kogo jest więcej lub mniej, ale czy Polak, Niemiec, Żyd, Ukrainiec czy Tatar wszyscy żyjemy w tym samym miejscu i mamy te same prawa bo jesteśmy obywatelami Polski. Mieszają się różne kultury i wyznania. Jedno jest wspólne: Polska Racja Stanu i wola Obywateli Polskich. Jeżeli nasi urzędnicy mają własną ...  wyświetl więcej

  Remter,  04/03/2012

Ale ten naród jest wielokulturowy - dlatego nasza kultura jest bogata we wszystkie dobra jakie ją tworzyli rodacy różnych naści.. dobrze o tym wiem.. gdyż w mojej rodzinie jest mieszanka 4 kultur , które fantastycznie się uzupelniają w życiu codziennym ..

  ulmed,  04/03/2012

A mnie, zupełnie przeciwnie, nic nie wydaje się, jestem pewna; to jest eliminacja medium, które może podawać inny obraz rzeczywistości, której nie widzimy na oczy własne, ale okiem 'wybiórczej' kamery.
To jest eliminacja demokracji.

  swistak  (www),  20/03/2012

Chcesz poznać prawdę- przeczytaj! Boni jako minister, to obelga dla każdego myślącego Polaka! Pewnie większość z Was nie pamięta, jak to z Bonim było, więc dla przypomnienia. Korwin-Mikke jako poseł na Sejm zgłosił projekt uchwały lustracyjnej. Sejm ją przegłosował. Uchwała lustracyjna – uchwała przyjęta przez Sejm 28 maja 1992 r., nakazująca ministrowi spraw wewnętrznych ujawnienie nazwisk posłów ...  wyświetl więcej

huh a demokracja była kiedykolwiek? to tylko słowo-klucz rządu, właściwie nieodnoszący się do niczego ani nikogo.

Na co komu ta cała KRRiT? Czy w tym kraju wszyscy muszą chcieć wszystko regulować? Gdyby nie było tego dziadostwa to nikt by do nikogo nie mógł mieć pretensji, a tak mamy to co mamy. Czy trzeba wszystko regulować, czy nie lepiej byłoby zostawić to prawom wolnego rynku? Przecież takie koncesje są nikomu niepotrzebne. Monopolizują one tylko rynek i stwarzają grunt pod różnego rodzaju nieprawidłowośc ...  wyświetl więcej

CYT.:
"Dodał, że państwo zawodzi Polaków i nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. "Tak jak dwa lata temu nie było w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim najlepszym obywatelom – prezydentowi i całej delegacji, tak wczoraj nie potrafiło zadbać o bezpieczeństwo podróżujących" - mówił Pospieszalski, nawiązując do sobotniej katastrofy kolejowej pod Zawierciem."

Święte słowa pana J

...  wyświetl więcej

  Remter,  04/03/2012

Za słowa chwytać możemy każdego.. ale czy w tym jest siła .. czy tez kpina ..

  swistak  (www),  05/03/2012

Święty Jan Bosko mówił: „Potęga ludzi złych żywi się tchórzostwem dobrych”.

  Sylwia.,  05/03/2012

W tych słowach jest wielka prawda Świstaku.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska