Login lub e-mail Hasło   

Sport w roku olimpijskim widziany zza...burki

"Wasze żony, są to wasze pola, uprawiajcie je, ilekroć wam podobać się będzie" - Koran (2:223)
Wyświetlenia: 3.493 Zamieszczono 05/03/2012

"Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet."  - Koran (24:31)

"Dziękuję ci Boże że nie uczyniłeś mnie kobietą" - modlitwa Izraelity 

"To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania" -   1 List do Koryntian 11:8-10 

 

 

Już podczas Igrzysk Olimpijskich  w Atlancie działaczki i działacze ruchu obrony praw człowieka zainicjowali akcję protestów  przeciwko zinstytucjonalizowanej dyskryminacji i segregacji kobiet uprawiających sport w krajach muzułmańskich. Z przyczyn czysto politycznych i ekonomicznych (uzależnienie od dostaw ropy z regionu Zatoki Perskiej) władze USA bardzo delikatnie wyciszyły te protesty jeszcze raz potwierdzając jak bardzo wybiórcza i elastyczna jest polityka Waszyngtonu jeżeli  chodzi o przestrzeganie praw człowieka.

Kuriozalnym wyjątkiem było jednak pojawienie się na uroczystości otwarcia tej Olimpiady szczelnie odzianej w tradycyjny hidżab reprezentantki rewolucyjnego Iranu w strzelaniu Lidy Fariman.

Szczytem hipokryzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskeigo była walka z apartheidem w Republice Południowej Afryki przy jednoczesnym przemilczaniu losu kobiet chcących uprawiać bądź już uprawiających sport w 34  krajach arabskich, które przysłały na Igrzyska w Barcelonie wyłącznie męskie  reprezentacje. Było to dobitnym dowodem, ze MKOl zaprzedał sprawę sportu kobiecego w tych krajach rzucając go na pastwę teokratów spod znaku półksiężyca.

Komitety Olimpijskie krajow arabskich przerodziły sie w tuby propagandowe islamskich totalitaryzmow głosząc tezę w iście Orwell’owskim stylu jakoby “Społeczeństwa Zachodu nie respektowały specyfiki kulturowej Islamu i to właśnie jest przyczyną tego, że kobiety uprawiające sport  w tych krajach DOBROWOLNIE  zrezygnowały z udziału Igrzyskach.” Jedynym ustępstwem tych autorytarnych reżimów wobec Pań było pozwolenie im na uczęszczanie na imprezy sportowe w charakterze widzów, wyłącznie na trybunach i to w ściśle wydzielonych sektorach.

Jednak pod naciskiem międzynarodowej opinii publicznej i dla ratowania twarzy/stwarzania pozorów islamskie teokracje z cichym poparciem  MKOl-u postanowiły organizować równoległe  Igrzyska Kobiet Islamskich z pełnym uwzględnieniem religijnych zaleceń dotyczących sposobu ubierania się.

  fot.AFP

Nawet pozwolenie na uprawianie (wybranych)  dyscyplin sportowych napotyka wiele przeszkód natury praktycznej. Dziewczynki od 8 roku życia nie mogą przebywać w obecności obcego mężczyzny (np. trenera).

 fot.AFP

W Iranie jeszcze w 1996 roku  zabroniono kobietom i dziewczętom uprawiane koszykówki.  Nie zapominajmy, że mówimy tu o kraju gdzie nawet powiew wiatru odsłaniający łydkę mogłby się stać przyczyną brutalnej interwencji Policji Religijnej.

 Dyskusję nad dyskryminacją kobiet uprawiających niektóre dyscypliny sportu ożyły w związku ze zbliżającą się Olimpiadą w Londynie. Arabia Saudyjska już oficjalnie zapowiedziała, że (jak zwykle)  przyśle WYLACZNIE  ekipę męską.

Na domiar złego - zapewne z woli Allaha -  saudyjscy teokraci w okresie przedolimpijskim pozamykali ośrodki/sale sportowe przeznaczone wyłącznie dla kobiet i dziewcząt. Karykaturą sportu był zorganizowany w Arabii Saudyjskiej w 2009 roku bieg maratoński, do którego dopuszczono tylko zawodniczki ubrane w tzw. “abaya” – czarne powłóczyste szaty przypominające habit całkowicie przykrywający ciało. Ponoć przypominało to bardziej wyścigi w workach niż starszą od Islamu dyscyplinę olimpijską.

Kobietom i dziewczętom pragnącym uprawiać sport narzucono absurdalne przepisy dotyczące zasad ubierania się.  Są one totalnym zaprzeczeniem zasad higieny i anatomicznych uwarunkowań kobiety nie mówiąc o wygodzie czy możliwości uprawiania sportu wyczynowego na najwyższym poziomie. Dr. Homa Darabi emigracyjna Irańska aktywistka ruchu obrony praw człowieka podsumowała ten groteskowy stan rzeczy bardzo trafnie i obrazowo “spróbujcie wziąć udział w zawodach sportowych będąc opakowani  w wielometrowe zwoje materiału”

.   fot. The Sun

Nawet przywdzianie kombinezonu nurka czy surfera całkowicie przykrywające żenskie ciało jest dla religijnych entuzjastów islamskich nie wystarczające gdyż ściśle przylegający materiał izolacyjny dokładnie i sugestywnie ukazuje “szatańskie szczegóły kobiecej anatomii” stymulując  męską wyobraźnię i zmysły .

Parę lat temu przekonały się o tym kobiety i dziewczęta w słonecznej otulonej pięknymi plażami Australii. Przywódca społeczności muzułmańskiej tego kraju Szejk al Hilali publicznie wysunął tezę, że “sposób w jaki się one ubierają jest otwartą zachętą do gwałtu gdyż taki widok działa na mężczyzn  jak świeże mięso na kota”. Krótko mówiąc “ofiary gwałtów zasługują na to gdyż same się o to prosiły”. Wywołało to prawdziwą burzę w tamtejszych mediach.

Ciekawe, ze ci mizogini dopatrują się zła nie w swoich wypaczonych religijnym nonsensem umysłach ale w kobietach.

Właśnie “wyzywający” sposób ubierania się, obok zaniedbywania obowiazków rodzinnych oraz kontakt z obcymi meżczyznami prowadzi do szatańskich pokus i upadku moralnego kobiet i jest jednym z głównych “argumentów” przeciwników kobiecego sportu w krajach muzułmańskich. Kobiety nadal podlegają zakazowi prowadzenia pojazdów co bardzo utrudnia im udział w sporcie.

W szkołach nadal zabronione są lekcje wychowania fizycznego dla dziewcząt. Oprócz Arabii Saudyjskiej te same zarzuty Komitet Organizacyjny Londynskiej Olimpiady skierował pod adresem Kataru i Brunei, które rownież nigdy nie włączyły przedstawicielek płci pięknej do swoich reprezentacji olimpijskich.

Paradoksem jest fakt, ze państwa muzułmanskie, w których ogranicza się prawa kobiet są jednoczesnie sojusznikami Cywilizacji Zachodnich w walce z terroryzmem. (Głównymi organizatorami, sponsorami i wykonawcami zamachów 9/11 byli Saudyjczycy.)

Smutnym ale i kompromitujacym dla tzw. Demokracji Zachodnich jest fakt, że popierani przez nich Talibowie natychmiast po dojściu do władzy znieśli wszystkie prawa kobiet,  tym samym wrzucając społecznstwo Afganistanu w mroczną otchłań religijnego fundamentalizmu.

Wszyscy solidaryzujemy się i wiążemy wielkie nadzieje z Arabską Wiosną Ludów na tak samo jak solidaryzowaliśmy się z Afganczykami w ich walce z okupacją radziecką w latach 80-ych. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że za niespełna 20 lat przyjdzie naszym synom ginąć w walce z tymi samymi mudżahedinami, których  Zachodnie media zdążyły już dawno przechrzcić na terrorystów.

Rezultaty rewolucji w świecie arabskim będę oceniał przede wszystkim  przez pryzmat  praktycznych i pozytywnych przemian jakie przyniosą one kobietom.

Emancypacja i równouprawnienie kobiet było i jest podstawowym miernikiem postępu cywilizacyjnego. Przestrzeganie praw człowieka, obywatela, dziecka, mniejszości religijnych i seksualnych, poziom edukacji i opieki zdrowotnej, dochód narodowy, swieckość państwa... są ZAWSZE proporcjonalnym odzwierciedleniem pozycji kobiet w danym społeczeństwie.

W mediach a zwłaszcza na “You Tube” można znaleźć mnóstwo materiału ukazującego walkę Arabskich Kobiet  o godność i równouprawnienie. Zwłasza młode pokolenie Kobiet Arabskich pokazuje islamskim  teokratom i światu jak skutecznie robić to w praktyce.

I właśnie tym wspaniałym, prawdziwie-odważnym kobietom i dziewczynom ryzykującym życiem pragnę zadedykować słowa wielkiego arabskiego myśliciela Al-Ma’arri’ego, (973-1057) :

“Religie to trujące chwasty i bajki wymyślone przez starożytnych, 
bez żadnej wartości poza tą, jaką mają dla tych, 
którzy wykorzystują łatwowierne masy.” 

Na próżno szukać konkretnych odniesień dotyczących uprawiania sportu w mądrych księgach wywodzących się z tradycji judeo-chrześcijańskiej. Bóg najwyraźniej tego nie przewidział.

Tu na zakończenie mała dygresja. Pracując w Bosni dla UNHCR w latach 90-ych dostąpiłem wątpliwego zaszczytu rozmowy z jednym z muzułmanskich watażków. Wyjaśniał mi teologiczne podstawy islamskiego kultu śmierci (dżihad). Robił to z wielkim przekonaniem i radością najwyraźniej tylko dlatego, ze udało mu sie przeżyć horror Srebrenicy zgotowany Bośniackim Muzułmanom przez oprawców ( a dokładniej mówiąc ich byłych sąsiadów) spod znaku krzyża (w tym wypadku prawosławnego). Oczywiście częstował mnie on dobra kawą i demagogią o wiecznym zbawieniu dla tych, ktorzy poświecą swoje życie za wiarę. Nie omieszkał nawet wspomnieć o 72 dziewicach jako zadośćuczynieniu dla bohaterskich “ szehidów”. Zaintrygowany tą“niebiańską ofertą” z młodzieńczą, beztroską naiwnością zapytałem czy Koran przewiduje jakieś wynagrodzenie dla kobiet, które zginą w imię Proroka. Facet powiedzial krotko : “ Ne zajebavaj” i natychmiast mnie wyprosił. Dopiero po latach na jednym z blogow jakiś “przyjazny” muzułmanin wyjaśnił mi, ze nagroda dla kobiety jest połączenie w “Dżennecie” (raju) z mężem. Na pytanie jak wygląda sprawa z kobietami niezamężnymi nigdy nie doczekałem sie odpowiedzi...

No coż, Bóg - jeżeli istnieje - na pewno nie jest kobietą.

Zyczymy Wam Panie wszystkiego najlepszego z okazji Miedzynarodowego Swieta Kobiet.

Trzymajmy kciuki za zawodniczki z krajów islamskich na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Autor:  youngcontrarian

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1283
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1026
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 966
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 856
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 941
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 775
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 902
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 775
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 559
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 530
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dziękuję w imieniu własnym, za życzenia, a ten artykuł przekażę kobietom w Kręgu Kobiet, który zajmuje się pomaganiem kobietom w odnalezieniu swojej mocy i jej kawałków odbieranych im w przeszłości przez tych, którzy nie okazywali szacunku dla ich "człowieczeństwa"
Pozdrawiam i dziękuję za ten artykuł.

  swistak  (www),  05/03/2012

Święto wprowadzili Masoni podobnie jak etykę i dialektyczną nieobecność Stwórcy

  Hamilton,  05/03/2012

Pierwsze igrzyska olimpijskie w roku 1896 również zabraniały kobietom udziału. W proteście przeciw dyskryminacji kobiet Greczynka Stamatia Rovithi przebiegła oficjalną trasę maratonu. Uzyskała czas pięciu i pół godziny, ale uniemożliwiono jej przekroczenie linii mety. Oni widocznie jeszcze nie dojrzeli, nie mając masonów, etyki, ale wszechobecność Stwórcy.

Jeśli ktoś czyta cytat z Biblii o kobietach i go stosuje do czasów obecnych, wnioskując że "Biblia jest be wobec kobiet", to czemu - zanim wydamy osąd - nie sprawdzimy jaki MIAŁ być wtedy chrześcijanski mężczyzna?? Co to naprawdę znaczyło "poddana kobieta"? Jaki był ówczesny kontekst tej wypowiedzi?
To tak samo niesprawiedliwe (czytaj: ograniczone) jak osądzać, że skoro cesarz Chin w XVw mi ...  wyświetl więcej

Lecz mimo iż nie zgadzam się z wymową antychrześcijańską powyższego artykułu - głosuję ze względu na poruszenie ważkich kwestii, do tego w ciekawy sposób. :-)

  hussair  (www),  19/03/2012

Oczywista patologia.
Jednak mam mieszane uczucia - i podziela je wiele sportsmenek zwyczajnie poddanych presji - widząc "stroje" ras niearabskich, które eksponują pośladki i łona z niezłymi szczegółami. To jednak do sportu ma się dość dziwnie. Były też i w Polsce afery wokół przejrzystych kostiumów kąpielowych, Areny lub Speedo, nie pamiętam dokładnie. Wnerwia mnie upokarzanie kobiet; w nie ...  wyświetl więcej

Tak, Husarzu - upokorzenie jest wielkie - i to ma być religia Boga Miłości, boga jakiegoś w ogóle? Nie dziwota więc, że tylu ateistów wokół... :->

Jacku, 10% ateistów to bardzo znikomy procent. Nie tragizuj :-)

Tak sobie pomyślałam, że w Polsce nie brakuje takich, którzy chętnie wprowadzili by na nasze ulice Policję Religijną... Nie broniącą islamu, rzecz jasna, ale innej "jedynej słusznej".

  Rokitka1  (www),  12/08/2015

A tak swoją drogą, ciekawe jak im się pływa w takich strojach. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska