Login lub e-mail Hasło   

Polska na cywilizacyjnym rozdrożu

"Żyjemy w państwie prawa... kanonicznego"
Wyświetlenia: 13.214 Zamieszczono 05/03/2012

Kim ty jesteś? Prezydentem.
Jaki znak twój? Pismo Święte.
Kto cię wybrał? Naród głupi.
Kto twym panem jest? Biskupi.
A co z Polską ? Oszukana.
Jak pracujesz? Na kolanach.
Komu służysz? Prezesowi.
Hołd oddajesz? Rydzykowi.
Oszukujesz? I co z tego?
A sumienie? 

CO TAKIEGO ???

† $ ☠


"Przed karłami należy się nisko
kłaniać" - Jerzy Lec 

† $ ☠

“Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stanie go przechytrzyć. Dlatego właśnie najrozsądniejszą rzeczą jest dla katolika trzymać się z daleka od wszystkiego, co może mieć związek z jego działaniem - łącznie z wyłączeniem telewizora i nie kupowaniem żadnych publikacji, w których ludzie jawnie opowiadający się po stronie szatana zabierają głos w roli mistrzów i autorytetów. Nikt nigdy nie może odebrać Kościołowi prawa głosu i ostrzegania: uważajcie, bo cokolwiek szatan wam mówi - kłamie. Gdyby nie kłamał, nie byłby szatanem, ale nadal aniołem.” 
Nasza narodowa tragedia polega na tym, że autorem powyższego cytatu nie jest pacjent Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza pod Warszawą. Jest to wypowiedź Abpa Józefa Kowalczyka z roku 2011, doktora prawa (kanonicznego), nagrodzonego przez prezydenta III RP Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, kolekcjonera licznych doktoratów honoris causa, Prymasa Polski...

† $ ☠

 

„My jesteśmy większością, więc w tym kraju powinno obowiązywać prawo, które nam się podoba, które będzie regulowało także życie mniejszości”. - Marek Jurek

† $ ☠

"Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy ludowej, władza tą rękę odrąbie". - Józef Cyrankiewicz, Poznań,1956

† $ ☭

"Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę." - Jarosław Kaczyński, Toruń, 2015

† $ ☭

Niezależnie od samodestrukcyjnych poczynań KK wypada zapytać przedstawicieli rządu: kiedy skończy się immunitet tych obłudnych, skorumpowanych hedonistów? W naszym "parafiańszczyźnianym" (i ponoć już tylko "teoretycznym") kraju istnieje powszechnie przestrzegany "kodeks", że "Kościołowi nie wolno się stawiać" i nie zmieniają tego ani kościelne afery ani jego komercjalizacja, protesty społeczeństwa przeciw nachalnej katolicyzacji przestrzeni publicznej.

 fot. Google images

Bezkarność tzw. "pasterzy" wykorzystujących swoje "stado baranów" do celów politycznych, materialnych i "intymnych" jest tylko jedną stroną medalu. Menadżerowie Kościoła Katolickiego z.o.o. (towarzystwo starszych Panów z nieograniczonymi przywilejami, ale z ograniczoną odpowiedzialnością) niczym mafia są dobrze powiązani ze strukturami władzy. Atakowani - uciekają się oni do tzw. "obrony uczuć religijnych", a zapędzeni w róg zasłaniają się portretami Maryi Zawsze Dziewicy i narodowymi sztandarami, bądź chowają się za spódnicami zdewociałych staruszek.

Stworzyli mit o bohaterskiej walce z komunizmem, tymczasem kler również za komuny żył jak u Pana Boga za piecem. Tak jak i teraz nasza hierarchia kościelna mieszkała w pałacach, rozbijała się zachodnimi wozami i miała dostęp do wyjazdów zagranicznych. Tempo budownictwa kościelnego na łeb i szyję biło tempo budownictwa mieszkaniowego. Liczni księża, zgodnie z zasadą  "służba nie drużba" przez lata żyli w perwersyjnej symbiozie z UB/SB, a później – jak chociażby Pan Wielgus - lali krokodyle łzy na pogrzebach górników z "Wujka" czy ks. Popiełuszki.

Odnoszę wrażenie, że po Watykanie jesteśmy jedynym państwem teokratycznym w Europie. Te święte krowy w sutannach, które w KAŻDYM SYSTEMIE POLITYCZNYM zawsze spadają na cztery kopyta, postawiły się w naszym kraju ponad PRAWEM.

https://www.youtube.com/watch?v=gn0wh_U2XhY

Rewolucja naukowo-techniczna umożliwia właściwie każdej osobie posługującej się internetem do nieograniczonego dostępu do źródeł wiedzy i informacji. Skostniałe i archaiczne doktryny religijne nie dotrzymują już kroku wymogom, ambicjom, wyzwaniom współczesnego, nowoczesnego społeczeństwa. Zacofanie religii wobec postępu cywilizacyjnego symbolizują losy Sokratesa, Spinozy, Kopernika czy spalonego na stosie Giordano Bruno.

Pytam was spadkobiercy duchowych tradycji judeo-chrześcijańskich, co religie wniosły/wnoszą do walki z niewolnictwem, dyskryminacją kobiet, wykorzystywaniem dzieci, rasizmem, homofobią? Pojęcie oświaty w waszym wydaniu sprowadza się do zniewalania umysłu i to od najmłodszych lat pogłębiając cywilizacyjną infantylizację i zaściankowość naszego społeczeństwa.

Czy matura z religii, na która tak nalegacie zwiększy szanse młodych Polaków na zglobalizowanym i wielce konkurencyjnym rynku pracy?

Propaganda kościelna nie różni się to od totalitarnej indoktrynacji Talibów, ortodoksyjnych Żydów czy krypto-stalinistów z Korei Północnej.

 Czyżbyśmy w 1989 zamienili jedna formę autorytaryzmu na kolejną?

Doktryny Kościoła Katolickiego posiadają wszelkie atrybuty totalitarnej utopii. Propagandziści kościelni stosują stare metody socjotechniczne oparte na: identyfikowaniu ludzkich kompleksów i obaw, "empatii", iluzorycznych obietnicach, podporządkowaniu, manipulowaniu i wykorzystywaniu ludzi niechcących albo nie zdolnych do racjonalnego i niezależnego myślenia.

Nasz Kraj powoli przepoczwarza się w skomercjalizowany katolicki Disneyland, gdzie Bóg to nic innego jak Święty Mikołaj w wydaniu dla dorosłych. Nie chcę, aby Polska, w ktorej emigracja staje się stylem życia była dla świata eksporterem niewykwalifikowanej, taniej siły roboczej oraz pijaczków, złodziei, religijnych świrów i księży pedofilów. Nie chcę abyśmy na zawsze pozostali przedmiotem niewybrednych dowcipów, w kraju słynącym z "Polish jokes" i naszym nowym "Wielkim Bracie" - USA. O ile modły o deszcz podczas obrad sejmu RP wywołały w Zachodnich mediach lekkie drwiny, o tyle ogłaszenie Jesusa Chrystusa Królem Polski pobiło wszelkie rekordy absurdu. 

Metody kontroli kleru nad naszym życiem wychodzą za ramy emocjonalnego/obyczajowego szantażu. Coraz częściej przyjmują one formy ustawodawczo prawne. Wybrani przez nas parlamentarzyści w ramach - ponoć gwarantowanej Konstytucją RP świeckości państwa - powołują Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. W ramach naszego teoretycznie światopoglądowo neutralnego systemu edukacyjnego zobowiązuje się rodziców do podpisywania "niezgody(sic!) na uczęszczanie ich dzieci na lekcje religii". Urzędujący prezes Trybunału Konstytucyjnego naszego (teoretycznie świeckiego) państwa jest odznaczany (oczywiście "bezinteresownie") papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i... systemu prawnego w Polsce.
To wszystko dzieje się w naszym imieniu, na naszych oczach... za naszym milczącym przyzwoleniem... 
Na własne życzenie stajemy się zakładnikami KK.

http://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE

http://www.intronizacja.pl/

  Nasze publikatory krytykują Kościół i kler półgębkiem albo milczą, przyjmując wyraźnie postawę wyczekującą gdy tymczasem rosnące na Zachodzie laickie nastroje społeczne i tamtejsze media - nazywając rzeczy po imieniu - już dawno zmarginalizowały instytucje religijne, skutecznie podważając ich tzw. autorytet moralny. Katalizatorem zmian w świadomości światowej opinii publicznej o roli religii w XXI w. były zamachy islamskich fundamentalistów  9/11. 

Nawet Watykan - "bastion chrześcijańskiej" Europy zatrząsł się w posadach pod lawiną pozwów sądowych o molestowanie seksualne pod adresem katolickich księży. Perfidna zmowa milczenia hierarchii kościelnej w tej sprawie, której nie można już było dłużej ukrywać zmusiła Stolicę Piotrową do rozpaczliwego i niezdarnego PR-u. Stało się rzeczą oczywistą, że pierwsze od czasów cesarza Konstantyna publiczne przeprosiny i prośby o przebaczenie ze strony Kościoła nie są wynikiem ewolucji moralnej KK, ale pierwszymi symptomami strachu czy nawet paniki. Ostatnio w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, w Australii a nawet w Watykanie duchowni katoliccy wszystkich szczebli zamiast zgłębiania treści "Pisma Świętego" spędzają więcej czasu studiując Kodeksy Karne i to kilku krajów naraz... Czyżby zaczęli sobie oni w końcu zdawać sprawę z tego, że nie są już w stanie konkurować z realiami świata XXI wieku na poziomie intelektualno-moralnym? Czyżby na smyczy Watykanu pozostały jedynie Afryka, Ameryka Łacińska i południowo-wschodnia Polska?

Jak długo jeszcze będziemy tolerować w Polsce tych nadętych "nabożnością" bufonów i sybarytów, którzy nieziszczalnymi, pustymi obietnicami jak pasożyty wykorzystują ludzką biedę, bezradność, łatwowierność, zacofanie i przede wszystkim brak wykształcenia? Kiedy skończy się to zastraszanie, ogłupianie i TO POZBAWIONE WSZELKICH SKRUPUŁÓW WYZYSKIWANIE dobrych, ale naiwnych ludzi, którzy ciężką pracą oszczędzają każdy grosz? Kiedy przestaniemy stawiać ponad prawem tą watykańską agenturę, której płacimy konkordatowy haracz? Kościół Katolicki rocznie kosztuje polskiego podatnika około 15 miliardów złotych.(Absolwent Seminarium Duchownym Karmelitów Bosych w Wadowicach a obecnie wydawca Seweryn Mosz obrazowo określił to "Kasa Pana Boga".) Czyżby KK w Polsce był niczym innym jeno państwem w państwie?

Arogancja, pozerskie uduchowienie, to ślepe przekonanie o swojej moralnej i intelektualnej wyższości wynikającej z domniemanej wszechwiedzy, nieomylności i mesjanizmu, manifestowanie fałszywej skromności, pokory, ubóstwa połączone z demonstracyjną pogardą dla prawa i absolutnym poczuciem bezkarności budzą we mnie uczucia największego obrzydzenia.

Większość z nas myśli o KK to samo, ale w obawie o reakcje rodziny i sąsiadów bezwolnie, jak zaprogramowane automaty datkami i darowiznami powiększamy konta bankowe tej firmy... i jak niewolncy nosimy baldachimy nad głowami tych szarlatanów w sutannach podczas religijnych imprez. Przywiązanie tych faryzeuszy do dóbr i przyjemności na tym ziemskim padole przy jednoczesnej umiejętności przekonywania milionów prostych ludzi, że to prawdziwe, wieczne życie zaczyna się dopiero po ich śmierci jest blefem godnym Nikodema Dyzmy.

http://www.youtube.com/watch?v=jp_sA2morfw&feature=player_embedded

Panowie w przewiewnych sukienkach we wszystkich kolorach tęczy i w tekturowych kapeluszach obciągnietych błyszczącymi tkaninami, nigdy nie parali się prawdziwą i uczciwą pracą niech więc nie wystawiaja do całowania czy lizania pazernych łap i innych części swojej anatomii. Czyżby oni naprawdę wierzyli, że ich religijny biznes oparty na sprzedawaniu iluzji różni się czymkolwiek od tego, co pod innymi szerokościami teopolitycznymi uprawiają ich koledzy po fachu w lamparcich skórach, barwnych pióropuszach, jarmułkach czy turbanach?

Ich ostentacyjne przemarsze po ulicach miast i wsi to nic innego jak prymitywna teopolityka, publiczna demonstracja siły czyli symboliczne "obsikiwanie" terenu w imię katolickiej eksterytarialności.

Niech sobie kultywują i realizują w jarmarczno-odpustowych skansenach swój pomysł na "życie" i dogmaty oparte na kulcie śmierci, patologicznej fascynacji ciężarnymi dziewicami i skrzydlatymi i rogatymi facetami(?). Niech bawią się w pogotowia i krucjaty różańcowe, marsze pokutne, nocne czuwania, pełne tęczowych kolorów procesje urozmaicone żonglerką feretronami, plejady/noce/korowody świętych, intronizacje, nawrocenia, zawierzenia, objawienia czy inne biblijne przepowiednie, egzorcyzmy, ekskomuniki, deklaracje wiary, komunie, bierzmowania, adoracje mitycznych postaci, relikwijny nekrofetyszyzm rodem ze Średniowiecza a nawet zmartwychwstania i wniebowstąpienia. Niech namaszczają się religijną wazeliną i nawzajem się kanonizują, przypisują sobie "cudowne uzdrowienia", nominują/powołują się na bezużyteczne, faraońsko-byzantyjskie stanowiska i urzędy. Niech do woli obrzucają się wirtualnymi błogosławieństwami, klątwami czy "stopniami" naukowymi. Niech organizują pielgrzymki do "świętych" pagórków czy jaskiń łącznie z pielgrzymką na Dominikanę "Cierniowym szlakiem arcybiskupa Wesołowskiego". Gotów jestem przymknąć oczy na ich "zgodny z bożą wolą celibat" pod warunkiem, że przestaną się grzebać w organach rozrodczych naszych matek, sióstr, żon i córek...

Niech trzymają się z dala od naszych dzieci. Uznaję pewne wartości literackie Biblii, ale mitologia Grecka i Rzymska, bajki Ezopa, Andersena, Braci Grimm, Perraulta, La Fontaine'a, Janiny Porazińskiej czy Jana Brzechwy pod względem estetycznym i moralno-wychowawczym mają więcej do zaoferowania niż ten ich traumatyzujący młode umysły pretensjonalny, do znudzenia powtarzany schizofreniczny bełkot pogłębiający poczucie strachu, winy i niedowartościowania.

Jak można poważnie traktować tych dziwacznie poprzebieranych niby dorosłych ludzi, którzy nadają sobie "montypythonowskie", otoczone fałszywą, kiczowatą aureolą nadprzyrodzonego majestatu "tytuły" czy uprzywilejowane stanowiska w hierarchii społecznej i jednocześnie sprzedają milionom "wiernych" nonsensowny religijny folklor o duchach, diabłach, piekle, gadających wężach, zmartwychwstańcach... za fasadą bezpodmiotowych dziedzin pseudonaukowych jak np. "teologia", "angelologia", "demonologia", psychologia sakralna" czy granicząca z groteską  "medycyna pastoralna"?

Niech zatrzymają te swoje wafelki i przepustki do nieba dla siebie. Za nic nie uwierzę, że widok bezrefleksyjnie klękajacych przed nimi i jedzących im z ręki ludzi może mieć dla dorosłego myślącego człowieka jakikolwiek trenscendentny wymiar.

Przyglądając się tej fotografii zastanawiam się jak ci przecież w miarę wykształceni, doświadczeni życiowo, przebrani za magów czy mistrzów wiedzy tajemnej starsi faceci z nabożnie złożonymi rękoma patrząc na siebie nie wybychają salwą śmiechu. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że nawet gdyby przed ich Luksusowymi Audi, Chevroletami, Lexusami czy Mercedesami (powiedzmy hipotetycznym) cudem objawił się nagle niebiański Jezus na osiołku najprawdopodobniej by go przejechali zbiegając z miejsca wypadku lub - w przypływie chrześcijanskiej miłości do bliźniego - zatelefonowaliby na policję bądź do najbliższej zamkniętej lecznicy psychiatrycznej czynnie pomagając przy jego zatrzymaniu i na dodatek oskarżając Syna Bożego o zakłócanie porządku publicznego... i o kpienie z ich uczuć religijnych. (fot. Agencja Gazeta) 

Skoro nie potrafią znaleźć jakiegoś godziwego i pożytecznego zajęcia godnego współczesnego mężczyzny i boją się o utratę swoich synekurek niech ośmieszają się na swój własny rachunek.

Hierarchowie reprezentujący Kościół Katolicki w Polsce - nawet dla osób niewierzących w zjawiska i byty nadprzyrodzone - w zastraszającym tempie przepoczwarzają się w żałosną karykaturą samych siebie. Kiedy zrozumieją oni, że nie mają już argumentów ani możliwości, aby ignorować bądź deprecjonować głosu milionów uczciwych, rozsądnych i krytycznie myślących Polaków, którzy pragną cieszyć się życiem tu i teraz w światłym, NORMALNYM europejskim państwie w XXI w. ?

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2832
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1071
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 934
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 548
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 676
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 831
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 624
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 971
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 532
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To cywilizacyjne rozdroże zdaje się być w oparach mgły, wciąż jeszcze... ;)

  swistak  (www),  05/03/2012
  Areva,  05/03/2012

W kapeluszu wygląda jak żyd gdyby nie krzyżyk

  swistak  (www),  05/03/2012
  swistak  (www),  05/03/2012
  Areva,  05/03/2012

Czemu ten ksiądz nie nosi kwadratowej czarnej czapeczki z pomponkiem-ten przebrał na czarnego agenta (czarny płaszcz, kapelusz a jak ktoś by za nim stał uznałby go za żyda (tylko jeszcze doczepić bo bokach kręcone loczki) albo jakiegoś dziwaka który śmiga na czarno)

  oculus,  05/03/2012

Żydówka Królową Polski, Król, rząd, większość w Parlamencie, prasa, kapitał, wszystko nie polskie. Polacy tylko do roboty za marne pieniądze. K.K. jest obcy słowiańskiej duszy, wolnej, niezależnej, miłującej pokój i przyrodę. To Oni zrobili z nas, 1000 lat temu, niewolników, a później nalożyli klątwę na naszą ziemię, która to, nie została zniesiona do dnia dzisiejszego. Koniec K.K. będzie dla nas Polaków pierwszym dniem Wolności.

  Remter,  05/03/2012

Co siejesz , to to zbierzesz. I nie ważne jakim autorytetem się posłużysz, gdyż zawsze osąd wymaga poznania intencji..

  ulmed,  05/03/2012

Nie pierwszym, a ostatnim dniem wolności przed nadchodzącym islamem.

  oculus,  05/03/2012

Chrześcijaństwo to nie K.K. Siłą muzułmanów jest nasza demokracja.

  oculus,  05/03/2012

Do ulmed. Polska była częściowo wolna od 1410 roku do 1612. Był to czas wolności wyznaniowej w Polsce i ograniczenia wpływów Rzymu.

  ulmed,  06/03/2012

Chrześcijaństwo to nie KK. Jasne, że tak, szczególnie w czasach, gdy tylu upapranych moralnie, 'pasterzy'.
Jak się ma nasza demokracja, to nawet z bielmem na oku, widać.
Jak się ma islam, też widać. Co naszą demokrację czeka? Może już w tym wieku?

  Areva,  05/03/2012

Gdzieś słyszałam o klątwie raczej kilku klątw rzuconej na polskę za czasów zaboru ale czy wszystkie zostały zdjęte przez ostatnich papierzy niewiadomo.

  oculus,  05/03/2012

Pierwsza była rzucona za panowania Bolesława II Zapomnianego, kiedy to, kler łaciński został wybity.

  Areva,  05/03/2012

Muzułmanie demokracją? Wolność? Nie dla kobiet (w kk o mały włos w jakimś soborze byłby dogmat że kobieta nie ma duszy i jest tylko przedmiotem to kk czy islam w jednym i drugim kobieta jest tylko gównem. Jan paweł drugi gdzieś pewnie w połowie kadencji dał kobiecie status człowieka-przedtem wg kk kobieta nie była człowiekiem [matka boska też pewnie nie była człowiekiem bo była kobietą, ciekawe ja ...  wyświetl więcej

Polecam Wam odezwę Ojca Dyrektora do Narodu.
Właśnie ją zamieściłem na portalu.

Taaaaaaakie teksty dostrzegamy natychmiast:)))

  Amicus,  06/03/2012

Ano, dostrzegamy :)

To tu teraz siedzisz... a ja na sygnałówkę czekam:)

  Amicus,  06/03/2012

Gdzieś mi się zapodziała chwilowo, ale na pewno ją znajdę jeszcze w tym tygodniu (roboczym).
:)

Hehe - tak więc białą chorągiew wywieszam z wieży na znak intencji pokojowych... buntownicze nastroje absorbując na eioba, z dala od oazy mego spokoju...:)

@youngcontrarian: Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stanie go przechytrzyć. Dlatego właśnie najrozsądniejszą rzeczą jest dla katolika trzymać się z daleka od wszystkiego, co może mieć związek z jego działaniem - łącznie z wyłączeniem telewizora i nie kupowaniem żadnych publikacji, w których ludzie jawnie opowiadający się po stronie szatana
----------
Nasza narodow ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Dzieki Ci za odgrzanie tego starego... troche zapomnianego, ale dla mnie najwazniejszego tekstu na Eiobie. Jezeli Ci sie podoba to oddaj glos :-)
tym bardziej, ze nie stracil on nic na swojej aktualnosci...
Zycze Do Siego Roku i Wesolych swiat Przesilenia Zimowego...
Mam nadzieje, ze Swiety Mikolaj (Dziadek Mroz) nie ominie Twojego domu. Ponoc mieszka gdzi ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Glos i rekomendacje....spelnilem.
Temat jak najbardziej aktualny.
Pisales to przed moim zstapieniem na padol eioby.
Widzac Tuska i Komorowskiego w pozycji sluzbowej t.j. na kolanach
przed dyrektorem cyrku zrozumialem, ze to byl moment w ktorym PO
stanelo na rowni pochylej pokrytej.......wazeliną,
Po takiej powierzchni do gory isc sie nie ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Przjacielu, przyjrzyj sie prosze pierwszemu zdjeciu - mowi wlasciwie wszystko...

"Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy ludowej, władza tą rękę odrąbie". - Józef Cyrankiewicz, Poznań,1956

"Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę." - Jarosław Kaczyński, Toruń, 2015

Narod zamiast przywalic po lapskach, ktore wyciagaja im pieni

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Sluzalczosc wielu Polakow wobec cwaniakow z pt "Kosciol"
to najwekszy problem Polski jako narodu.
Polacy potrafili postawic sie Hitlerowi (straty hitlerowcow w wojnie z Polska byly tak duze, ze Hitler aby je nadrobic przelozyl atak na Stalina planowany na 1-go maja 1940 na 22 lipca co ze wzgledu na krotszy okres nadejscia zimy moglo zecydowac o wyniku wojny.)
...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Wpis zaslugujacy na komentarz dnia.
Za obecna sytuacje cywilizacyjna Polski nie winilbym tylko POPiSdzielcow... Postkomunistyczna (przemalowana na demokratyczna :-) lewica III RP z Kwachem na czele odegrala nie mniejsza role w przeksztalceniu Kraju w katolicki rezerwat miedzy Europa Wsch i Zachodnia...
Robie co moge wpisujac moje komentarze na forach gazet... pok ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Ciekawe czy w gazetach w Szwecji opublikowanoby go wramach Listow do redakcji.
----------
W tutejszych czasopismach nie ma mozliwosci komentowania artykulow.
Wogole nie istnieje ten rodzaj dyskusji na forum jak w GW, czy Newsweek.
O eiobie juz nie mowiac !

@zakrawarski:
Sytuacja forumowa w Szwecji mnie zaskoczyles...
Co do Eioby... coraz bardziej przypomina mi ten portal jadacy pociag (na szczescie z bardzo umiarkowana szybkoscia) bez motorniczego...
Ma to swoje kuriozalne zalety mozna z niego bezpiecznie wyskoczyc, mozna podrozowac z niewaznym/podrobionym biletem albo bez biletu a nawet przeskoczyc w biegu na inny pociag... Jed ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: na horyzoncie pojawil sie Wielki Zawiadowca - brat Meczenskiego Wawelskiego Smoka...
----------
Wielki zawiadowca mogl sie pojawic tylko dzieki "boskim przekazom plynacym z ambony"
Ten biedaczyna calujacy reke "namiestnika boskiego" nie jest tak intelektualnie wyrafinowany,
aby zrozumial cele i skutki skarlowacialego zawiadowcy wiec spelnia tylko to co ...  wyświetl więcej

  Amicus,  11/03/2012

"pomiędzy nimi jest jeszcze coś co nazywają Chrześcijaństwem"

Jacku! Między antykatolicyzmem a ateizmem rozciąga się niezmierzony Ocean Możliwości, a na nim wysp przeróżnych miriady miriad.
Mieszkam na jednej z tych wysp. A Ty na innej.
Najważniejsze to zachować tzw. stosunki dobrosąsiedzkie, których podstawą jest unikanie sądów typu: moja wyspa "jest mojsza niż twojsza".
Pozdrawiam Cię!

Amicusie, tak - powinienem się wyrazić jaśniej. A chodziło mi o to, że wielu ludzi (czytaj: Polaków) nie wierzy w Boga w ogóle (czytaj: są ateistami) właśnie dlatego, gdyż widzą Boga "Katolickiego" i taki bóg ich odrzuca. I oczywiście, że stamtąd można pójść w wiele kierunków, na wiele wysp, tak. Jednak podróż przez Chrześcijaństwo byłaby najbardziej "naturalna" dla osób zapoznawanych od młodego z ...  wyświetl więcej

Nie rozumiem niektórych wypowiedzi! Przecież nikt nikomu nie nakazuje wiary. Jak nie chcecie to nie wierzcie! To takie proste. Przy całym , nazwijmy to "panoszeniu się" KKw Polsce, to przecież wiara , religijność i praktykowanie religii jest dobrowolne.

Trafna ocena sytuacji. Ja jednak uważam, że źródłem klerykalizacji Polski jest głupota i infantylizm polskiego społeczeństwa. Polacy zaczynają rozumieć, że zostali zrobieni w bambuko i budza się z ręką w nocniku. Widzę to po moich znajmomych. Ci, którzy kiedyś z zapałem przekonywali mnie o zbawiennej moralnie sile religii, teraz zmarkotnieli. Pamiętasz zapowiedzi o "wkraczaniu do Europy z nową mor ...  wyświetl więcej

"zrobieni w bambuko" - ładne! :-)
Alicjo, Twoja teza, iż "źródłem klerykalizacji Polski jest głupota i infantylizm polskiego społeczeństwa" każe mi wtrącić się z rozwinięciem Twej tezy. Otóż tak, owszem: infantylizm jest i był zawsze obecny. Jednak gdyby Twoi "markotniejący" znajomi budzili się do Prawdy, to skąd brałyby się następne pokolenia infantylnych? Ano z nieustającego Wielkiego Kła ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska